74 минути президентски дебат в САЩ

  • 21 814
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 837
Не следя кампаниите и  представянията им, но напрегната ми се струва, някак стегната. Гледах я запърви и последен път на конгреса им. Бърза, сякаш да си каже наизустеното, а така не звучи убедително.

# 226
  • Бостън
  • Мнения: 13 718
абе тая си пее САМО песничката, която си знае НАИЗУСТ - кога ще отговори на един конкретен въпрос !?!

...и що не го погледне поне веднъж!?!

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 04:45 от Agent Provocateur

# 227
  • Мнения: 1 147
Госпожата има проблем с осъзнаването, че става въпрос за вицепрезидент, а не губернатор. Аляска и какво била направила там, й е всяка втора дума. Да управляваш щат, и то точно този, не е като да управляваш държава.  Говори с голям патос, и доста зазубрено, малко е като учителка по литература. Спряла е да размахва пръста, явно са й направили забележка. Най-смешното, че явно "нюкюлюр" е заразно, и тя го повтаря постоянно. Черно костюмче, браво, няма да се разсейваме с разни шарении..
За поглеждането, следва примера на МкКейн, и той много се притесняваше да не би случайно да погледне в очите Обама.
Иначе, добре подготвена, доста е учила преди класното днес.  Mr. Green

# 228
  • Мнения: 1 783
Пее, пее, нищо не казва, пак е "дъра-бъра 2 чадъра", не му е мач, хич даже. В повечето случаи не ми е ясно, какво точно казва. И сега установих - има много досаден глас (като на Ейми Клобушар, Д сенаторът от МН). Гледа го, не е съвсем без хич, ама нищо не казва със съдържание и мноооооого популизъм в приказките ѝ. Той определено по-добре се представя откъм отговори. Но честно, доволна съм, че тя не е толкова зле, колкото се очакваше, подготвена е. Не ми се искаше да се излага. Нещо, което много ме дразни е, когато е саркастична, тя май има такива склонности в речите си, и намига на камерата.

# 229
  • Бостън
  • Мнения: 13 718
i'd like to answer the questions without the filter of the media! WTF???

Aaa, Biz - пискливото гласче още не съм го споменала, че някой ще рече че съм сексистка Simple Smile Обаче сте прави, че е добре, че не се провали грозно, а си понаучи общите приказки, щото иначе някой все щеше да рече, че жените толкова си могат...

ТОВА БЕБЧЕ ЗАЩО ПАК Е НА СЦЕНАТА! ДА И МАЙКАТА...

# 230
  • Мнения: 405
Значи гледала съм две нейни интервюта и вече знам как ще отговори на определен въпрос.  #Crazy Според мен е много зле, ама дали средностатистическия американец го разбира, това ме притеснява. Байден като цяло добре говори, ама на някои места и мен ме загуби, не знам дали хората са го разбрали. Иначе много стегнато отговаряше.

# 231
  • Мнения: 940
Да кажа 1во че не съм пристрастна към нито един от 2те партии ,все още не съм решила за кой точно да гласувам .
Не съм съгласна обаче че Пейлин не правеше контакт докато говореше с него,къде сте гледали бе хора-на мен точно това ми направи впечатление!Бързаше защото им дават време и отгоре на всичкото госпожата я прекъсва като изтече времето,ясно защо ,голяма фенка на Обама.
Бъдете обективни ,и 2мата говорят дъра бъра не ми се нрави да съдя някой защото гласчето му било пискливо и сигурна съм не мислите че само нейните фрази са заучени.Кофти е че се стига да я гледат хората под такъв микроскоп а за опонента нищо,сякаш той не греша ,сякаш той не заекваше на няколко пъти и бъркаше имена...
 

# 232
  • Мнения: 98
и моите пет пари  Simple Smile, сара звучи  и изглежда много изкуствено, който и да и пише речите, не се е справил много добре (структурирането на изреченията и не ми хареса изобщо, започваха и свършваха по схемата and...., and...., and also..., никакво разнообразие на изразните средства), опитите за заиграване с публиката (намигането) бяха патетични, не се обърна поименно към водещата нито веднъж, очевидно се придържаше към предварително отрепетираните теми и не отговори на някои въпроси. това, че разхожда по мероприятия бременна дъщеря и бебе със специални нужди, не ми харесва!
байдън, очаквах да е по-нападателен, но явно тактиката (очевидно печеливша 51% на 36% за пейлън: cnn)  е била такава. в началото и той беше преподготвен/ пренапрегнат, тръгна му мааалко трудно, но с развитието на дебата се представи много добре! признавам, че съм пристрастна и приемам различни гледни точки  Peace

# 233
  • Бостън
  • Мнения: 13 718
Вик, не съдя никой, просто изказвам мнението си. В случая е негативно, нищо ново. Не чух нищо повече от популистко бръщолевене от републиканския кандидат за ВП, както и много заучени наизуст пасажи, писани от същите хора, които пишат речите на ... и да, радвам се,че не се изложи като преди седмица (а индиректно да изложи и амер. жени) пред целия свят, предвид огромният интерес към дебата! НО не отговаряше на въпросите!

Демократът също не беше идеален, но имаше мисъл и познание на материята.

Апропо - не можем да сме обективни, щот сме субекти и като такива - винаги субективни  Grinning

"The fact of the matter is once a female decides it's over with another female, it's like an end-stage marriage. No matter how seemingly benign, every attribute becomes an affront: the hair, the voice, the husband, the moose-shooting, the glasses, the big family, the making rape victims pay for their own rape test kits."  Crazy
http://news.yahoo.com/s/time/20081003/us_time/whysomewomenhatesarahpalin

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 07:51 от Agent Provocateur

# 234
  • Мнения: 2 563
сякаш той не греша ,сякаш той не заекваше на няколко пъти и бъркаше имена...


При многогодишния му опит в политиката и международните отношения заекване и бъркане на имена не са ми проблем. А Пейлин е неопитна, личи й много и отгоре на всичко се опитва да обясни колко е хубаво да си неопитен и посредствен.

# 235
  • Мнения: 405
Оооо, аз изобщо не говоря за заекване и от сорта грешки, които прави всеки като е под напрежение. Пейлин няма основни познания и това си личи от 100км. Личи си също, че доста са я подготвяли, но то това не става с научаване на определени неща или фрази, трябва си да си се интересувал с години от политка. Тя просто е от тази част от населението, които доста неща извън техния обсег не ги интересува просто. И в това няма нищо лошо, стига  да нямат претенции за една от най-значимите позиции в политиката.

# 236
  • Мнения: 1 800
е то и двамата са си научили репликите, ама единия е 35 години напред в нещата и се е ошлайфал и полирал както трябва. Аз нищо почти не чух, защото ЕйДж пееше, но не можах да сваля поглед от зъбите на Байдън, много избелени бе, по-бели от ризата му са и все за неговия нейбръхууд говореше, та се чудя дали квартала му е събрал пари за кампанията, едва ли е добър ход ако ги даваше за пример, щото там където живее едва ли е по силите на средностатистическия американец да живее на същата улица с него..

иначе Вики Peace

да си призная Байдън ми харесва в пъти повече от Обама. Имам чувството, че не си даваше много зор(дано не е това ентусиазъма, с който ще ни управляват). Всички са толкова сърдити на Буш, че биха гласували и за Мики Маус, само да не е пак републиканец, та ясно е кой ще спечели.

Ютурна, валя днес и аз с балеринките така се подхлъзнах, та изкривих крака и паднах на д-то...

Да не ви казвам на какво съм се наслушала на 5 години брак и без дете Rolling Eyes

# 237
  • usa
  • Мнения: 2 113
скукааааааа! пуканките ми останаха неизядени!
научила си е думичките, но тя и това ако не можеше, съвсем трагична щеше да е работата. явно са успели да и набият в барби-главицата да не мисли, а само да рецитира.
байдън ме изненада приятно. на фона на написаното и разказаното за него ми направи много добро впечатление. за разлика от пейлин си позволяваше да вмъква свои мисли и да отговоря на зададените въпроси, а не говореше само каквото му бяха написали на листчетата и въпреки това звучеше добре и на място. като цяло обаче, липсваше му живец на дебата, не им видях личностите на кандидатите.

кейси, и ти ли, бруте Shocked! не го очаквах от теб, не го очаквах Crossing Arms... не вярвам на очите си - зад гърба ми да препоръчваш молитва и светена вода в борбата с дървениците! стигам до извода, че много съм ви разпуснала. време е за поредната ми проповед, че иначе току-виж и папата сте довели в темата или не дай си боже, сте започнали да си разменяте евангелия... отивам да си подготвям речта  Naughty!

# 238
  • Мнения: 1 783
Ама вие да вземете да си лягате вече, а?  Mr. Green
Аз поне оправдание имам - попълвам форма DS 230 и опаковам багаж, че утре е денят на поредната раздяла - летище за трима. Sad

На мен Байдън ми хареса - определено си отговаряше на въпросите, а фактът е че тя - не.  Peace

Миз, мерси за това разсмиване пред лягане и по-време-на-имигранто-формо-попълване -
... - зад гърба ми да препоръчваш молитва и светена вода в борбата с дървениците!

 Joy
Гив хър а брейк, момичето много се измъчи, нека освети. Направо изтръпвам, като си помисля, през какво минаха. Вариант на светената вода е вода оставена през нощта на пълно-лунна светлина. Laughing

# 239
  • Мнения: 29
С риск и аз да потретя, заучено го раздаваше Сара, измъквайки се от конкретните выпроси, и в сыщото време опитваше да покаже колко е уверена в "гледната си точка" ( по скоро на някой друг гледната точка). Улових и някои противоречия  Thinking , хич не можа да ме убеди....
Не че сым толкова набожна ама Миз какво лошо има във светената вода?  newsm78 Ако не помогне поне няма да навреди , нека си осветят

Общи условия

Активация на акаунт