СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 103 120
  • 1 846
  •   1
Отговори
# 315
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 8 225
Мисля, че последните две страници коментари не са за тази тема, а за работната тема 2009.


Пак ще попитам, защото има и други майки, чиито деца са приети в 26 ОДЗ в Младост - някой да знае нещо по въпроса кога аджеба ще отвори градината? В сайта на общината са дали един телефон, който явно е грешен, защото вече пореден ден не мога да го набера. На място в градината няма персонал, а само работници и чистачки, които нищо не знаят. На око ми се вижда, че поне още 2 седмици няма да са готови.

# 316
  • София
  • Мнения: 6 759
gadamer, попитай в Общината - в отдел Образование. отговарят и на запитвания по имейл.

# 317
  • Мнения: 66
Да, бе ,да поемат 1/8 от цената на детската радина. Егати държавата!

извинявай, ти какво искаш - да ти поемат цялата такса за скъпата частна градина?  Shocked егати гражданите с такова мислене, ще кажа аз. такова нещо не прави никоя държава.

Защо цялата такса, общината дава за едно дете в общинско ДЗ, повече от колкото е таксата, която родителите плащат, т.е. много повече от 35-40 лв. Идеята е, че колкото пари дава общината за едно дете в общинско ДЗ, толкова са парите които трябва да дава на родителите, които имат право и желание, но децата им не са приети, поради липса на места, които не са осигурени от общината. От там нататък всеки си решава колко да доплаща за алтернативни начини за гледане на деца.

# 318
  • Мнения: 3 694
gadamer, твоето питане е за тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325162.340

# 319
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 8 225
Мерси

# 320
  • Мнения: 1 225
 Когато си класиран за детска градина, а не си се записал или отказал колко време продължава  да е активно мястото ти?

# 321
  • гр.София
  • Мнения: 4 835
Когато си класиран за детска градина, а не си се записал или отказал колко време продължава  да е активно мястото ти?

 2 седмици.
 Така е при този регламент. За в бъдеще-не се знае.

# 322
  • Мнения: 1 225
blanc , много благодаря за информацията.

# 323
  • Мнения: 1 608
Някой да е успял да влезе днес на сайта и да види класирането?

# 324
  • Мнения: 3 694
Някой да е успял да влезе днес на сайта и да види класирането?
Аз не - или е претоварен сайта, или излиза "Невъведени или грешно въведени числата от изображението", което не е така.  Crossing Arms

# 325
  • Мнения: 1 608
И при мен, а без да се логна само като проверявам на градините показва класирането от 25.10.

# 326
  • Мнения: 4 635
 тая система още не работи. Групост голяма #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 327
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 147
При мен вече е наред...

# 328
  • София
  • Мнения: 12 170
Да споделя:

До преди две седмици дъщеря ми посещаваше ОДЗ Х, където беше в последните две години, но я отписах, за да я запиша в ОДЗ Y в друг район на столицата. Познайте дали освободеното от дъщеря ми място беше обявено, за да бъде прието следващото по ред дете!!!!!!!!!!!!!

И на мен ми направи впечатление,че в следващите класирания няма свободни места.Но в последното класиране вече има,дори цели 3  Shocked.Явно малко със закъснение действат.
На Вас успех в новата градина! Peace

# 329
  • София
  • Мнения: 2 814
здравейте! преди няколко дни разбрах за едно дете което е  записано в детска градина не по реда на класиране. къде да сигнализирам за да се провери как и по какъв начин това дете е записано?

Общи условия

Активация на акаунт