За първа година в детската градина!- 7 част

  • 15 157
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 480
Забравих да споделя че макар и от краткият опит който имаме с градината, забелязах че Васи е по-спокойна при едната госпожа и лелка.
Докато при другата смяна определено повече плачеше. Все пак си има значение отношението и начина на работа с децата от различните госпожи.

# 196
  • Мнения: 702
Но и разбрах, че около 3-тият ден такава реакция била нещо нормално, продължавала 2-3 дни  и се случвало с много деца.Чували ли сте такова нещо?

И при Гергана беше така. Първите два дни влизаше сама с голямо желание. На третия и четвъртия ден голям рев му удари, държеше се за мен и не ме пускаше. Разделяхме се бързо и после като звъннех на госпожата ми казваше, че се е успокоявала веднага. От тогава нямаме никакви проблеми.

И при нас беше така. Ревовете и тръшканията започнаха четвъртия ден, но разбра, че и да плаче и да не плачи пак ще ходи на градина и тези истерии отшумяха. Днес мърмореше, че не иска на градина, ама влезе сама в стаята и дори забрави да ми каже "чао" Laughing

# 197
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
Чудя се само дали можем да занесем торта и почерпка другата седмица за рожденният й ден и после да си тръгнем по обяд.  Естествено ако вече е здравичка. Май ще трябва да питам в градината.Иска ми се да го направим защото ще й остане приятен спомен.
 
 
Със сертификат от сладкарницата Peace

# 198
  • Мнения: 480
 
[/quote]
Със сертификат от сладкарницата Peace
[/quote]

Да разбира се.

# 199
  • Мнения: 3 219
Някъде  и със сертификат отказват дори. Може да вземете готови рула, дребни сладки, соленчици и сок. При нас приемаха торти само в студеното време. Малкото е рожденик юни месец, може и да увисне без торта, знам ли Rolling Eyes

# 200
  • Мнения: 702
Някъде  и със сертификат отказват дори. Може да вземете готови рула, дребни сладки, соленчици и сок. При нас приемаха торти само в студеното време. Малкото е рожденик юни месец, може и да увисне без торта, знам ли Rolling Eyes

Аз писах малко по -нагоре в темата, че на нашата родителска среща взехме решение да не носим  торти, за да няма ощетени и сърдити дечица и въпроси от рода - защо еди койси има торта а аз не?  Сега се чудя какво да измисля за почерпка. Благодаря за идеите  Wink

# 201
  • Мнения: 205
Да ви споделя моя начин за справянето с рева сутрин.На Марти малко повече му се струпа,тъй като имаше прекъсване от цели 3 месеца-преди това ходеше на ясла с желание и другите родители го даваха за пример как сам си влиза в групата,без дори да чака лелката да го хване за ръчичка.Но...градината беше в ремонт,на 23 септември го пуснах в сборна група и първият и втория ден още по пътя се разплакваше.И ми дойде на ума идея-понеже сме на вълна филма "Плодчетата",отидох до Джъмбо и му купих количка,пълна с плодове и зеленчуци.Скрих ги всичките с изключение на 2 плодчета и вечерта,като го взех,му казах,че учителките му ги дават,защото е бил много послушен и не е плакал.Та ако всеки ден не плаче,сутрин като отидем в детската градина,ще намира по 2 плодчета в раничката си -подарък от учителките.И на другата сутрин нямаше рев,нямаше дърпания-направо подтичваше към градината да си види изненадата.Така...тъкмо свикна с новите учителки и трябваше да го преместя във филиал,който се намира в един блок ,близо до ОДЗ-то.Отново плака първия ден,но после номерът с плодчетата продължи , а днес вече не се налага да  му давам плодчета.

# 202
  • Мнения: 480
шоши,amber, това плачене в последствие аз си го обяснявам така: първо им е интересно, ново, и след няколко дни осъзнават, че това е действителността и ще продължи дълго. Тогава почват да плачат. Моята дъщеря казва, че вече е минала детската градина (демек видяла е какво-що) и вече трябвало да отива на училище. Като лекарство - да минава там и да се свършва  Mr. Green Понеже съм обяснила, че след градината се отива на училище и тя затова. А като я питам какво ще прави като свърши училището тя казва: "Ми ще си играя"  Grinning

Пък аз вчера получих първото оплакване от госпожата за държанието на моята госпожица - не била слушала, защото не искала да спи след обяд, надвесвала се от креватчето си и госпожата я преместила на "долно легло"  Grinning

# 203
  • Мнения: 1 949
Цвети, браво на теб, че си се справила така леко с рева сутрин. При нас не минават никакви логични обяснения. Днес даже плака повече от обикновено, дори вдигна малко Т - 37градуса. Като отидохме (понеже подозирах, че може да е от напъване да реве), отидохме право при сестрата, тя измери Т и каза, че 36.5 и че няма проблем, можело да остане. Но сега ми е притеснено. Обадих се, госпожата каза, че е спокойна и че не изглежда да е болна, но щяла пак да я заведе при сестрата към обяд и ако има нещо обезпокоително ще ми се обади.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Здравейте, сладури  Hug
Не съм писала много отдавна, болничка е Стелла и не е на градина втора седмица  Sad Лепна един вирус, точно се пооправи и хайде втори... Как ще тръгне в понеделник не знам, ще има пак рев - от сега заявява, че ще плаче за мама  ooooh!
Притеснявам се и от това, че гледам идеално излекувана да я пусна, а там познайте - сополи, кашлици...както се е изнежила от боледуването, пак ще лепне нещо Sad Не е хубаво така с негативна настройка да подхождам, но просто си знам как ще стане... Аз работих 3 дни и сега съм в болнични, кой ще ме трае така на работа. Баткото тръгна на 3г. на градина, а аз на работа чак като стана на 4г. (и след махане на сливиците му).
Та ей такива щуротии си мисля аз, извинете за негативния пост  Embarassed
Много здраве пожелавам на всички дечица и бърза адаптация  Hug Heart Eyes
Симба, дано нищо й няма на малката  Praynig
Цвети, Весела съм, браво за успешното справяне с рева   Hug

# 205
  • Мнения: 5 393
Днес господина се представи много добре, не плака изобщо.Принос за това има и таткото, защото пак го водихме заедно. Най-после има и дата за родителската среща- във Вторник.
Вчера вечерта му потече носа, засега са бистри секрети.Веднага влезе в употреба физиологичния разтвор.Надявам се да закрепим положението.  Praynig

# 206
  • Мнения: 2 963
шоши,amber, това плачене в последствие аз си го обяснявам така: първо им е интересно, ново, и след няколко дни осъзнават, че това е действителността и ще продължи дълго. Тогава почват да плачат.

И аз така си го обяснявам.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 358
Да дам и аз отчет. Вчера бях на първата родителска среща. Тя беше основно за мен, щото дребната още не е виждала градината, ама от понеделник, живот и здраве......
Потресох се от големината на групата (34 дец, при приети чрез Системата 25). откъде и как не знам... Само баламите ли кандидатствахме по общия ред? Доколкото разпитах и в другата ДГ, където кандидатствахме е така
Събрахме по 100 лв за играчки, помагала и моливчета и се надявам да е еднократно, защото ако е регулярно, май ще се пропука бюджета ми.
Благодаря за идеите за неплачене. Ще се наложи да ги прилагам от другата седмица. Стискайте ми палци

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         Бързо оздравяване на болничките дечица. Hug Днес тръгнахме от къщи сравнително спокойно /като се има предвид, че са отсъствали 14 дни с почивните/. Уж влязоха спокойни в стаята, по едно време Бобо излетя с писъци и се хвърли към мен. Госпожата го стигна и го гушна. Ужасно мъчно ми стана. Cry Поизчаках до прозореца, не го чух повече да плаче. Дано да няма проблем днес.

# 209
  • София
  • Мнения: 2 709
radivdani, доста се подразних от коментарите на вашата госпожа.
Дано не е изтъкнала качествата му точно по начина, който си ги описала.
Според мен всичко това, което прави детето е чудесно - отстоява желанията си, има собствено мнение и т.н..
А тя го е изкарала все едно е грешка, че още рано никой не го е "смачкал" и го е научил да отстоява мнението си.
Иначе я разбирам, че и е трудно да е сама с 30 деца, но не виждам начин как родителите на по-палавите деца да ги взимат по-рано само, защото са по-палави.


Lady, ако родителите на 34 деца дадат по 100 лева ще съберете 3400 лева. Тая сума не е ли огромна за играчки, помагала и моливчета???


Общи условия

Активация на акаунт