Casual beauty или Kлубна тема No 7

  • 25 553
  • 427
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 145
Хоп и аз в темичката ! Simple Smile
Видях въпроса на Ева на сцена за качулките и си казах"сега е момента да се вмъкнеш!".Обикалям ви още от бебешката възраст на темата.Ходехте без грим ,без токчета,че и без други неща и ха сега да се присламча,ха после и така си остана...
За качулките- харесвам ги,да!Имам всякакви дрешки с тях.Нямам,а ми се носи нещо като тип сако(да има ревери) и да е с качулка.И аз не харесвам натрупване на качулки,но по една уважавам.

# 391
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
Не обичам качулки... мотат ми се, пречат, пък и неженствено някак... Често се отказвам да взема рокля, блуза или пуловер заради качулката. Само на жилетка и яке ги толерирам Simple Smile
Виж, на хората ги харесвам, но то е друго - аз на тях и тесни кожени панталони, съчетани с кожен корсет и камшик мога да харесам, нали...
Тъй то Simple Smile

# 392
  • Мнения: 4 120
Аз пък много харесвам качулки, имам доста такива блузи, също вълнен пуловер, яке. Имам един колега , който носи спортна блуза с качулка със сако, и то от костюм- много ми харесва комбинацията, но когато го пробвах върху себе си не се харесах.

# 393
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз обичам качулки, но предимно на други персони. Все ми дърпат блузата/суитчъра или каквото е там, назад. Много кофти.
Аз тази есен не мога да обляка нищо различно от индигови дънки,блуза + някакъв шал или риза+пуловер и каубойски бутуши. Започвам да се чудя за какво са ми другите дрехи в гардероба.
Не съм си показвала часовника тук, много го обичам. Heart EyesМоят е черен.
http://www.bbcollection.ro/_files/galerie_foto/ceasuri/2/1168/300_ceas_1168.jpg

# 394
  • Мнения: 3 782
Аз обичам качулките, имам две блузи такива. Едната е плетена, не си я слагам качулката , но ми харесва.
Инфантилна, не съм те срещала отдавна  Wink Аз също харесвам страшно много тази комбинация спортна блуза със сако. Но на себе си нямам смелост да я сложа.

# 395
  • Мнения: 4 120
ani_4ka, тук съм си, следя ви като един Биг брадър, но не се включвам, защото съм невежа по разискваните напоследък теми:)

# 396
  • Мнения: 1 547
Качулки обичам, главно на пуловери или туники. "Слуйчери" не нося, мъжко ми е.  Mr. Green


Etna, добре дошла! инфантилна, как тъй няма да се включваш, ми нали ще ти стане зян членския внос? Ако пак те обземе невежото настроение, преспокойно можеш да смениш обсъждания въпрос - и без това зациклянето е неполезно...  Laughing


Искам да номинирам Ева на сцена, но от два дни търся подходяща категория... не ми харесват, не мога да си разпределя правилно флуидите  Crossing Arms

# 397
  • Мнения: 3 521
Ева е супер "Бяло облаче", а и по точки 25., 26. и 27.  покрива норматива.

И за да не съм съвсем спам да изклюкам, че следващата събота ще ходя да викам за един приятел на фестивал по bodypainting.
Малко красоти от него - http://www.bpsag.com/30279.html и http://www.bpsag.com/44446/home.html
Не е сasual, но е beauty. Wink

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 09:17 от surfline

# 398
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Така де, що трябва да се харчим за дрехи - боите излизат по-евтино.  Laughing Кеф ти костюм (официален, водолазен, каквото ти трябва), кеф ти пижама на мечета.  Laughing
Купих си първия брой на "Харпър'с Базар". Едно интервю там ме подсети за една загадка - френския шик. Интервюто е с Рита Уилсън (известна ни и като жената на Том Ханкс), която също се чуди, как аджеба, успяват тези жени да изглеждат така.
Запознах се с (още) една французойка наскоро и тайно я оглеждах. Жената беше на възраст вече, но беше като картинка. Беше много семпло облечена, с нищо ново, нищо модно и вероятно не много скъпо. Много малко бижута, класически костюм и разбира се, шалче на врата. Почи незабележим грим, леко небрежна прическа (т.е. без така любимите пресички и пр.). А беше неустоимо елегантна. Може би защото беше слаба (красиво слаба) и имаше много хубава стойка (т.е. изправена). Реших, че им е във възпитанието, де да знам, благороден произход, такиви ми ти работи. То пък стана дума, че е от многодетно незаможно семейство. (Тя самата е на много висок пост сега.)
Не знам. Ако облечете една българка по абсолютно същия начин, ефектът съвсем няма да е този. Ха де...

П.П. В тази връзка, да поставя въпроса и за другия френски феномен.Преди година-две си купих една много полезна и приятна книжка - "Французойките не пълнеят".  Laughing Препоръчвам я.

# 399
  • Мнения: 1 547
... как аджеба, успяват тези жени да изглеждат така.

Така. Моята хипотеза е: възпитание и самочувствие. Предвид липсата на поне три поколения, предаващи си Висшето Фемина Познание, у нас малко жени са учени от майките си да бъдат жени. Нямам предвид учене от сорта на "Вземи, мама, мъж с пари", нали... Едно е да растеш покрай жена, която лъха дискретно на парфюм и носи фин кашмир, друго е да и завиждаш за бархетния пеньоар и Зелената ябълка. Сравнение между бабите пък хич няма да правя.  Mr. Green Това са маниери, интонация, хигиена, които трябва да се възприемат от люлката, инак си личи, че са допълнително култивирани. Самочувствието пък следва от горното. Това, естествено, е една твърде опростена и елементарна обосновка, но все пак...Япония, Англия, Франция, Италия - жените са грацилни някак отвътре, хубавият грим и стилната дреха са им средство, а не цел.

# 400
  • Varna
  • Мнения: 264
Като каза за "Французойките не пълнеят"се сетих за интервюто на Маги Вълчанова в новата ЕВА "С простотии,външен вид и хубави дрешки не бих се отличавала от много други жени в Б-я"Та и да го докара откъм маркови дрешки този път,следващия селския и вкус ще се покаже ако ще то и с Том Форд да ляга.та жената с класа и стил се познава отвсякаде hahaha

# 401
  • Мнения: 89
Като стана дума за чуждоземска елегатност и класа, не мога да не се стърпя да вмъкна любими casual гледки от улиците на някои европейски градове (особено италиански и холандски). Незнам за вас, но винаги ме е трогвала неудържимо тази класа, която не само, не се нарушава от карането на колело, но и се подчертава от това по един неповторим начин :

http://farm4.static.flickr.com/3188/2439949931_ec24235dd2.jpg?v=0
http://farm1.static.flickr.com/187/475411803_0f034c4ef9.jpg?v=0
http://img17.photobucket.com/albums/v51/PeteLaV/bike_pin_up_girl.jpg

Вие карате ли колело с подобен стайлинг (особено последната картинка Mr. Green), имам чувството, че в Бг не се гледа добре на колоездачите като цяло, а камо ли жена и то с ефрирна, рокличка, всъщност, току виж някой дал път Simple Smile Само веднъж си позволих да карам с пола и чехли, бях далеч от всякаква елегантност и щях да се претрепя  hahaha
А иначе за французойките е така, повечето са елегантни и изящни, особено на по - зряла въраст, но някак си, когато една така изглеждаща жена, над средната класа, ме попита дали в Бг сме виждали компютър например и прибори за хранене, мнението ми се промени и вече не ми беше толкова прекрасна, така че културата има много измерения, не е само чалгата .. Tired
п.п. И все пак Василиса, защо не пълнеят, аз нали се разсърдих и не съм питала такива неща  Mr. Green

# 402
  • Мнения: 2 386
Oх, засрамих се малко.  Blush

Французойките са много красиви и изтънчени жени. Но аз лично намирам нещо сухарско, което невинаги, но доста често е част от аутлук-а им. Не мога да преценя дали ми харесват истински, в момента по-скоро не, но ако на 59, живот и здраве, съм богата дама с диамантен пръстен на сбръчкания безименен пръст, защо да не изглеждам така.

Глупости говоря, сетих се за Шарлот в Секса и Града. Ролята и придава тази хубава изтънченост, която само перлите и фишуто не биха могли да постигнат ако го нямаше ''нещото'' у нея.

Лятото бях в Холандия - раят на колоездачите - имат си 7-8 етажен паркинг за колела до гарата (пълен!);специални ленти за колоездачи (и тук има много, но в Амстердам са по-хубави); по улиците видях бизнес дами, просяци, спортисти и дори девойки по бански, които караха колела и не им пукаше. Евала им правя, аз веднъж се качих с пола и се претрепах. Много харесвам такъв стил за колело.

# 403
  • Мнения: 1 547
Тази снимчица по-горе е чудна. Колелото ми е любимо превозно средство и бих го ползувала, ако имам условия за това. Виждала съм дами, курдисани върху минимоторчета и велосипеди, с токчета, поли и копринени шалове на главата, честно. Там не е забележително, защото има много такива, но тук... не знам, не знам, допускам известно смехотворие...  Mr. Green


За сухарщината - да, има я. Но пък ние нали само стила обсъждаме, характерите не са важни.  Laughing

# 404
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз не карам колело, в момента съм със стролър.  Laughing У нас според мен няма как да се докараш така колоездачески. У нас, за да караш колело, трябва да си с тренировъчния екип на американски футболист - така поне бих се облякла аз.  Joy
Виж, ако имаше алеи за колоездачи, друга работа.
Обаче снимките страшно ми харесаха. Hug
П.П. Французойките не пълнеели, защото се наслаждавали на храната.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт