Нормално раждане или секцио

  • 70 632
  • 896
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 134
Бременна съм и за сега няма никакви проблеми,гласувах за нормалното раждане мисля че така искам да родя детето си,разбира се ако не се наложи друго.

# 826
  • Мнения: 1 340
Абе то много страховити истории за естественото раждане се разказват, както и за кърменето.... Резултата е много жени родили секцио по уж медицински показания като тесен таз и не кърмили, щото нЕмали Simple Smile
Кукулинке, радвам се че ти си се възстановила добре, но това не променя общата статистика за проблеми след секцио Wink А дали си загубена или намерена от постингите ти личи много добре. Всяка жена, особено тук в България, може да избира как да роди и всяка има своите причини.. просто доводи като твоите са смешни - щяла да се цепи като диня  hahaha
А и темата е за секцио или нормално раждане, не за това кой си обича "оная работа" и кой гъза Wink

# 827
  • Мнения: 2 658
А, не се шегуваш, вЕрнооо ли Crazy ? Объркала съм zначи, ще иzвиняваш  Flutter

Тогава, ще си поzволя и аz да си... хм.. си иzкажа мнението по един въпрос, ако може.
То не само пустото раждане е гадно, zа съжаление. Ами децата?? Те са още пo-ужасни  ooooh! Трябва да им се сменят памперси, реват, повръщат, не спят нощем... ужас, ви каzвам, уууужжжассс.. Може и да се погроzнее от тях, то с толкова умора и грижи, как не.. За това... какво се zанимаваме иzобщо деца да имаме, егати отживелицата, като преди милиони години  ooooh!... Време е да zаложим на новите технологии. Затова, ако ви се прище дете, седнете и чакайте да ви мине  Wink А ако пък не минава, тогава пак има решение - купуваш си едно Тамагочи или нЕкое подобно роботче и чиста работа, гоотт, хем го гледаш, хем не съzдава толкО грижи.. Или друго - органиzираш си една фермичка У Фейсбука и си гледаш там марули, репи, а zа раzкош и нЕкой добитък. Амаха.. деца.. от къ´в zор???
Не че искам да съветвам, особено така ерудирани хора, ама аz съм с две деца и... ужас, мъъъкааааа, не правете като мене  Sick  Whistling

Сега сериоzно - аz принципно приемам всякакви мнения, всеки си zнае себе си, винаги уважавам това. Но след това, което прочетх в горните два поста (в същност начина, по който беше поднесено, с тоzи.. каруцарски еzик), се чувствам съвсем свободна да си поzволя пък тоzи свой пост  Peace

Иначе който каквото иска да си обича, не ми е хич zор. И да ражда както ще. Само да не ми обяснява какво било еди кое си. А и все някакви правила и етикет трябва да се спаzват... поне малко де..

# 828
  • Sofia
  • Мнения: 3 051
 clean
По принуда преметох последните страници.
Надявам се да се върне добрия тон.

# 829
  • Мнения: 13
Аз лично предпочетох нормално и не съжалявам! Преживяната болка си заслужава! Simple Smile

# 830
  • София
  • Мнения: 17 596
Кукулинке, радвам се че ти си се възстановила добре, но това не променя общата статистика за проблеми след секцио Wink

... Която е, че възстановяването след планирано секцио по желание на бременната възстановяването е по- бързо, по- леко и безболезнено, както и без никакви дългосрочни последици за жената - за разлика от планираното (или непланирано) вагинално раждане...

# 831
  • Мнения: 184
И какви са тези страшни и дългосрочни  последици за жената след нормално раждане? katiABV?

# 832
  • Мнения: 5 776
Кати,изобщо не мога да се съглася с теб.След първото ми раждане,което беше естествено,половин час след това си взех душ и обиколих коридорите да намеря телефона и да звъня на всички,след 2 дена ни изписаха и си подкарах колата към къщи,че и отидох да си напазарувам.След секциото обаче първите 3 дни ми се искаше да се застрелям,седяхме 1 седмица в болницата заради усложнения и после ми трябваше още една,за да мога да се възстановя напълно и да се оправям без никаква помощ.

# 833
  • София
  • Мнения: 17 596
Кати,изобщо не мога да се съглася с теб.

Не с мен. Със статистиката на лекарите... които са провеждали повече вагинални и оперативни - по собствено желание (когато е имало някаква опасност и затова е направена операция е друго)- раждания...

# 834
  • Варна
  • Мнения: 18 129
Кати,изобщо не мога да се съглася с теб.

Не с мен. Със статистиката на лекарите... които са провеждали повече вагинални и оперативни - по собствено желание (когато е имало някаква опасност и затова е направена операция е друго)- раждания...

И откъде я имаш тази "статистика"?  Stop

# 835
  • София
  • Мнения: 619
Кукулинке, радвам се че ти си се възстановила добре, но това не променя общата статистика за проблеми след секцио Wink

... Която е, че възстановяването след планирано секцио по желание на бременната възстановяването е по- бързо, по- леко и безболезнено, както и без никакви дългосрочни последици за жената - за разлика от планираното (или непланирано) вагинално раждане...
Аз също съм съгласна с това мнение на katiABV,раждала съм секцио както в началото на темата бях написала.А за случаите в които след 30мин. била ок-едва ли не от магарето скокнала на 2 крака и завъртяла 2 пируета....не ми се вярва.Да,има различни случаи както в това число различни организми.
Ирина....успокой се бе жена,какво толкова се гневите.Самата тема е малко безмислена-всеки има правото да избира.Истината е такава,че секциото както и безкръвните манипулации са лика на 21 век ,а и на по следващите напред......Не случайно т.нар.звездни личности раждат само и единствено СЕКЦИО защото това им дава по голяма сигурност за плода и по малък стрес за самите тях.Да не говориме за шундричките им както казва моя приятелка  Laughing,че си остават като новички цял живот и мъжете на шундричките ги обожават до последно.Гледката е много различна преди и след....в повечето случаи!То природата по принцип си го е казала как трябва да става ама ние сме хора...не животни и точно правото на това да избираме какво да става с телата ни ни различава от тях.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 12:28 от ronkis

# 836
  • Мнения: 5 776
Може и да не ти се вярва,но и не виждам да имаш база за сравнение.Аз говоря как беше при мен,а не,че е общовалидно.Все пак,мислех,че мнението на някой минал и през двата вида раждания ще е от полза,но както виждам,вече си имате твърда позиция.Не разбирам само защо се реагирате така остро винаги,когато някой не е напълно съгласен с вас  Peace

# 837
  • София
  • Мнения: 619
Ако въпроса е към мен-аз съвсем нормално реагирам и в двете ситуации!Нямам и капка гняв в себе си за разлика от голяма част писалите тук.Чудя се защо е нужно...ама явно хората са изнервени и незадоволени!

# 838
  • Мнения: 184
Да си призная от изказвания като на  ronkis и katiABV, лошо ми става. То бива модернизъм, ама доброволно да си срежеш орган, защото си в 21 век и да си горд от това ми е направо тъпо. Статистиката на katiABV, е повече от смешна. С която и майка, родила нормално да съм разговаряла/ а те не са малко/ , всичките са се възстановили веднага и са седнали веднага на ...шундурички ли беше безумната дума, която използва, ronkis?А повечето родили със секцио са изчаквали някой да им помогне да станат.

# 839
  • София
  • Мнения: 17 596
Да си призная от изказвания като на  ronkis и katiABV, лошо ми става. То бива модернизъм, ама доброволно да си срежеш орган, защото си в 21 век и да си горд от това ми е направо тъпо. Статистиката на katiABV, е повече от смешна. С която и майка, родила нормално да съм разговаряла/ а те не са малко/ , всичките са се възстановили веднага и са седнали веднага на ...шундурички ли беше безумната дума, която използва, ronkis?А повечето родили със секцио са изчаквали някой да им помогне да станат.


 newsm78 Ами имаш някакви много странни познанства.
Вагинално раждалите ми приятелки са имали период на възстановяване - такъв, в който не могат нито д легнат, нито да седнат, камо ли да се движат на собствен ход - от 2 седмици до 6 месеца (с изключение на един случай, в който се беше получила луксация и възстановяването отне 3 години - 6 месеца бяха само до първото самостоятелно ставане без чужда помощ...).
От раждалите оперативно имам една приятелка, която при първото секцио се възстанови трудно и бавно, всички останали си ставахме сами - без помощ - 3 - 6 часа след излизане от операционна зала.

Всъщност говорех не за моите наблюдения - които по необходимост са ограничени на брой - а за тези на лекари (АГ и анестезиолози в АГ отделения).

Какво означава сложната "ш..." дума не знам - а и, честно казано, не ми се рови из гугъл само и само да й открия значението.

Общи условия

Активация на акаунт