Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 614
  • 413
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 892
dodo_dodo, също така се използват за терапия при хора, загубили бебетата си. Все си мисля, че работата на психолозите е да накарат техните клиенти/пациенти да приемат реалността или поне ако не я приемат, да живеят с нея в известна хармония, да не си пречат, ако мога така да се изразя. Тоя метод не ми се струва подходящ. Създава се една измамна реалност.
Не знам какви са резултатите от подобни терапии всъщност, но не ми допадат точно тези методи.

# 211
  • Мнения: 2 448

Да, ама на нас, потресените ни става страшно и от мисълта, че има такива хора, на които им е дошло наум да направят копие на човешко бебе. Това си е направо кощунство и намеса в Божиите работи. Правя си асоциация с клонинг.

Или съм на прав път, или започвам да изтрещявам  newsm78 Обаче странно защо не ме шокира факта, че толкова хора ги харесаха.

Ти сериозно ли?  Rolling Eyes Хората къде къде по сериозни намеси в Божиите работи се опитват да правят, тези кукли далеч не са това. Успокой се.

п.п. и мен с тези ангелски аватари ми навявате някакви асоциации, ама си трая. предния ти повече ме кефеше, да не се обидиш, щото си ми много симпатична.  Hug

# 212
  • Мнения: 3 447
Аз не разбрах защо харесващите куклите скочиха толкова настървено срещу тези, които не ги харесаха?
Кой има проблем, потресените или непотресените?  Wink

Не става въпрос даже за харесване, на мен не ми харесват, просто не виждам причина за ужасен потрес. Ако бяха истински, препарирани бебета - тогава щях да се потреса.

# 213
  • Мнения: 3 447

Да, ама на нас, потресените ни става страшно и от мисълта, че има такива хора, на които им е дошло наум да направят копие на човешко бебе. Това си е направо кощунство и намеса в Божиите работи. Правя си асоциация с клонинг.

Или съм на прав път, или започвам да изтрещявам  newsm78 Обаче странно защо не ме шокира факта, че толкова хора ги харесаха.

Ти сериозно ли?  Rolling Eyes Хората къде къде по сериозни намеси в Божиите работи се опитват да правят, тези кукли далеч не са това. Успокой се.

Компютърът ако не е намеса в божиите работи, не знам какво е  Grinning

# 214
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво значение има, че са копия на човешки бебета? Бебетата да не са някакво табу за пресъздаване? По тази логика би прябвало изобщо католиците да не пресъздават идването на Влъхвите с положения Исус в яслата. ВИждала съм снимки на такава реалистична изработка, че в първия момент помислих, че са снимани актьори, барабар с бебето.
И възрастните, и децата имат идея за разликите между живите бебета и куклите, колкото и реалистично да са направени.

# 215
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
dodo_dodo, също така се използват за терапия при хора, загубили бебетата си. Все си мисля, че работата на психолозите е да накарат техните клиенти/пациенти да приемат реалността или поне ако не я приемат, да живеят с нея в известна хармония, да не си пречат, ако мога така да се изразя. Тоя метод не ми се струва подходящ. Създава се една измамна реалност.
Не знам какви са резултатите от подобни терапии всъщност, но не ми допадат точно тези методи.


Далеч съм от психологията, но личното ми възпритие за подобен метод е неприятно. Мисля, че за човек изгубил бебето си, подобна кукла вместо да му помогне, само би засилила болката му. Защото ще напомня в най-голяма степен за онова, което е било, живяло, но със своята неодушевеност също ще напомня и за онова, което се е случило, за загубата.

# 216
  • Мнения: 1 517
Компютърът ако не е намеса в божиите работи, не знам какво е  Grinning

Намеса е и то голяма  Grinning Но не е страшно, ако човек не преминава границата. Специално за компа зависи как, за какво и до колко го използваш  Wink

Пасинет...пиши по-едро бе душа, аз съм с очила (и май си личи, че съм пяла в хора - много се вживях нещо в темата  Mr. Green ).

# 217
  • Мнения: 5 877
Не се потрисам. Виждам много лош вкус в направата им, но лошият вкус е най-малкото, което може да се каже за хората като вид.

Едно е сигурно, явно не са направени, за да си играят децата с тях. Другите употреби не ме касаят, възрастните сами са мярка за своя потенциал за идиотизъм.

# 218
  • Мнения: 306
А пръстите на лявата ръчичка,на тази куклаhttp://cgi.ebay.com/Reborn-Baby-Girl-Nicole-Tina-Kewy-SOLD-OUT-E … ksid=p3286.c0.m14 Rolling Eyes
....

# 219
  • Мнения: 1 479
dodo_dodo, също така се използват за терапия при хора, загубили бебетата си. Все си мисля, че работата на психолозите е да накарат техните клиенти/пациенти да приемат реалността или поне ако не я приемат, да живеят с нея в известна хармония, да не си пречат, ако мога така да се изразя. Тоя метод не ми се струва подходящ. Създава се една измамна реалност.
Не знам какви са резултатите от подобни терапии всъщност, но не ми допадат точно тези методи.


Далеч съм от психологията, но личното ми възпритие за подобен метод е неприятно. Мисля, че за човек изгубил бебето си, подобна кукла вместо да му помогне, само би засилила болката му. Защото ще напомня в най-голяма степен за онова, което е било, живяло, но със своята неодушевеност също ще напомня и за онова, което се е случило, за загубата.
Peace Е,това е и моето възприятие.Пиша,като майка на момиченце визуално красиво,но поради здравословни проблеми си лежеше по този начин в креватчето.Добре,че не сьм ходила на психолог ooooh!Ако бях ходила,нямаше да родя момчетата Grinning За родител праживял загуба,тези куклички се вьзприемат така.Психически сьм ОК Wink

# 220
  • Мнения: 4 586
Интересно, как биха се произнесли свещенослужители,
представители на различни религии по въпроса.

# 221
  • Мнения: X
Интересно, как биха се произнесли свещенослужители,
представители на различни религии по въпроса.
хахах, наистина. Предполагам,че бързо ще се снабдят със сребърни кръстове и плитка чесън.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 647

И на мен ми се стори подозрително като го видях сутринта...  Thinking  не ми се вярва да е случайно... а се сещам за три асоциации само с тия два пръста - виктори ( над другите кукли), СДС (едва ли, но да си кажа Crazy ) и това, което най-много ме притеснява - религиозната асоциация... имаше и още нещо за тоя знак - в някои страни се считал за обида, както при нас е средният пръст... сега може да се смеете, ама се радвам, че и друг го е забелязал (вече си мислех, че покрай тия бебета съвсем параноясах  Whistling )

# 223
  • Мнения: 4 965
 Joy
Никакви асоциации - много бебета си държат така ръчичките, вкл. едната ми дъщеря през първите няколко месеца.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 647
е, значи все пак успях да се изложа  Mr. Green Личи ми, че още нямам бебе  Blush

Общи условия

Активация на акаунт