Каква начална сума ви събират в градината за материали?

  • 8 317
  • 165
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 594
При нас на родителската среща са решили да събират по 60 лв (за учебни материали, застраховка, тоал.хартия и сапун, и за пързалка която била спечелена на търг от общината).

# 106
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Тази година по 50 лв. Вода си носим ,тоалетна хартия,сапун и салфетки също.  Peace

# 107
  • Мнения: 1 173
Аз пак да се включа по темата, че нещо ми е ядосано.
Днес сутринта дадоха протокола за дарението направено от една моя дружка/децата ни са в една група/ да го подпише. Нправо онемях. Пише, че с нейните пари са купени два броя стенни часовници, едно стенно пано и една кукла-общо 50 лв. Няма фактури и бележки няма нищо. Ядосах се. Директорката уж щори щеше да слага с тези пари, а като я питам само ми отговаря уклонничаво.

При нас една от майките събира парите. Учителките и казват колко пари им трябват, купуват нещо и всичко е описано, с прикрепена касова бележка в една тедрадка.

# 108
  • Мнения: 1 931
Синът ми е 2-ра група и събирахме по 15лв. за учебници и после по още 20лв. от които 11 са за моливи пастели и такива необходими им за обучението материали и 9 остават за още играчки, че им се по изпочупили играчките от миналата година. За водата се редуваме , по азбучен ред ни казват като ни дойде редът и взимаме 1 голяма бутилка вода. За миналата година съм закарала 1 бутилка от 10 литра. Всеки месец носим тоалетна, кухненска хартия, 1 пакет салфетки и течен сапун.
За яслите за малката събирахме по 15лв. за килими и прахосмукачка и по 1 лв. за вода.Закарахме блокче с бели листа, гланцово,моливи,фолмастри и сухо лепило.
Това е.
Покупките ги направиха родители и са поставени на таблото фактура и касова бележка и колко е останало. Убедена съм, че всички пари са си отишли за децата, за това което сме ги събирали.

# 109
  • Мнения: 38
Синът ми е 2-ра група и тази година събрахме по 50 лв. Половината сума е за учебници, а останалите 25 лв. е за играчки, покупка на книжки за рождени дни на децата, подаръци за Коледа и 1-ви юни. Отделно родителите си купуват материали - боички, блокчета, лепило, пластелин... Сумата бе определена от родителите, при първата родителска среща. Със сигурност няма как да бъдат избегнати парите за учебници. А до допълнителните 25 лв. се стигна, след равносметка, колко допълнително сме плащали през годината, по малки суми (днес 2лв., утре - 5..)

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ivben, а ти не попита ли защо?
Е питах, но ми казаха, че така били решили( не ми се разправяше отново да повдигам темата, че уж ХЕИ преди не разрешавало и т. н. , сега ги юркам за парното, че в стаите е 13 градуса, но никой не си мърда пръста, а директорката е в отпуск) Но този отговор не ме удовлетворява. То тези решения не са се взели току така. Случило се е нещо друго, което няма да кажат.

# 111
  • Мнения: 1 266
26 лв учебници , 30 лв /материали и 15 лв подарък за нова година/
Салфетки, тоалетна хартия и др. се носят от родителите.

Общо 56 лв.

# 112
  • София
  • Мнения: 13 230
I-ва група - 100 лв. Парите са за играчки, учебни материали и консумативи като моливи, блокчета и т.н., също подаръци за рождените дни.
Всеки месец се събират по 5 лв. за вода, салфетки, тоалетна хартия, сапун и др.

 Shocked Shocked Shocked Shocked
А стига бе!!!

# 113
  • Мнения: 238
Ние май ви бием всичките  Wink - 80 лв., 3 -та група  Money ...

Съмнява ме  Mr. Green 100 лв, от които 40 за материали... другите за ремонт на спалното  newsm78 Не бях на родителската среща, а таткото не е от питащите, но като бивш даскал щях да ги разкостя по темата за събирането на пари  Twisted Evil Като знам в средното образование като се поискат по 20 лв за нещо какъв вой се вдига, тези в детските градини направо се оливат. Щом може на едни места нещата да стават с общински пари, значи на всякъде може  Twisted Evil А иначе си платихме като попове...

# 114
  • Мнения: 1
на нас за първа група ни взеха 20лв.за учебни материали, 20лв.за играчки, 10лв.за снимки за нова година.Отделно ние си купихме моливи,книжки за оцветяване, пастели и др. подобни, сапун, вода, тоалетна хартия, мокри и сухи кърпи, салфетки също си ги осигуряваме сами в началото на всеки месец.

# 115
  • Мнения: 937
Малката е на ясла от миналата година и една майка събра от всичко по 30 лв. за книжки и с останалите лелите казаха от какво имат най-належаща нужда беше олекотени одеяла и чаршафи с останалото се купиха играчки. Тази година пак мама предложи и се съгласихме на 40 лв. пак за книжки и искат двд а от нас дискове с детски песнички да им пускат и евентуално телевизор но повечето се възпротивиха и май ще се размине. С това темпо догодина 50лв.

# 116
  • Мнения: 2 722
Вече мога да се разпиша и със сумата за яслата - еднократно по 50 лева за играчки, тържества и материали ра рисуване и еднократно по 10 лв за вода. Парите за водата бяха определени, за играчките ние си я решихме сумата.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

I-ва група - 100 лв. Парите са за играчки, учебни материали и консумативи като моливи, блокчета и т.н., също подаръци за рождените дни.
Всеки месец се събират по 5 лв. за вода, салфетки, тоалетна хартия, сапун и др.

 doh С какви материали толкова се работи. Ние купихме всичко на кохинор и ни оправиха много по малко пари.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 530
Вече мога да се разпиша и със сумата за яслата - еднократно по 50 лева за играчки, тържества и материали ра рисуване и еднократно по 10 лв за вода. Парите за водата бяха определени, за играчките ние си я решихме сумата.

В нашата градина г-жите се надпреварват, коя група ще събере повече, защото правят актив пред директорката. Която от своя страна просто би трябвало да напусне. Не става за тази работа.

# 119
  • Мнения: 1 668
200 лева ни е сумата. В джани Родари сме. Направо искрено ви завиждам за скромните разходи, които имате.

Общи условия

Активация на акаунт