Работна тема за кандидатстване за детска градина София- 3

  • 49 431
  • 1 136
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 2 142
Уж, ни го пазеха, пък после се оказа, че даже не присъстваме в списъците Sad

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 00:55 от МИШЕЛ

# 1 066
  • Мнения: 66
...
Само да вметна, че децата от по-големите групи са вкарани в системата, това ми го каза директорката на градината на дъщеря ми още миналата година.
Вкарани са, ама не в тази система.
Защо, тогава, след като общината знае, че детето фигурира в два списъка, на приети и на чакащи, не направи така, че системата да му активира опция размяна на места...?

Ето въпроса, зададен от мен през октомври:

Не е ли възможно системата да поддържа пълни списъци не само на чакащи и приети, а и пълни списъци на реалните групи за всяка детска градина. Т.Е. да се виждат не само новокласираните, а пълните групи, с всички деца в тях. Струва ми се че това ще отговори на много от родителските въпроси и ще внесе леко избистряне от страна на записани не през системата (което не би трябвало да е възможно). За реализиране на това обаче ще се създаде доста работа на директорите на градините.
Да, за вбъдеще това няма да се налага, защото всички ще са записани през системата, но за набори от 2005 и предишните, за които се кандидатстваше с писмени молби, реално системата не знае нищо освен че заемат места, но не и че освобождават, за тях не е възможна евентуална размяна на места.
Идеята ми е всяко дете, което е в детска градина да бъде регистрирано в системата и да има свой профил, ако то не е регистрирано при кандидатстване от родител, това да се направи сега през учебната година от съответния директор, за да може да се вижда всяко раздвижване, отказали се , преместили се, пазещи места и т.н.



А ето и отговора от кг.софия:

Да, това е една от основните функционалности за втората - административна фаза на системата. Всяко дете ще има профил и ще се знае къде отива при преместване, напускане или започване на училище.

Има две причини за забавянето на работата по втората фаза на системата: а) общината не искаше да продължава с контракта преди да преминат класиранията; б) качеството на началното задание не е добро, затова ние в момента правим нов анализ на изискванията, което отнема време.

Екип на кг.софия.бг


На никой, освен на общината не са необходими личните данни на децата, искам само те да се впишат в една обща база данни, за да се елиминират дублиранията, а не някога си да се правят проверки и чак тогава да се установяват разни неща... искам някъде да се отчете, че освобождавам място в един от най-проблемните райони, иначе  ще се замисля дали ще го освободя, макар че ще ми е невъзможно да го ползвам...

Системата има толкова пропуски, че ще взема на края и аз, вместо да поставям казуси и да губя време, да си намеря връзки, пък да видим дали някой ще посмее да подаде жалба и как ще докаже кого съм корумпирала.

# 1 067
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=115, а това видяхте ли го ?

А как ще стане класирането на децата родени след 31 май 2006, ако тогава излиза първата класация, а децата, които са родени след това...все още няма да са им активни кандидатурите ?????Това верно ще е върха на пирамидата..
Точно това се питам и аз!!! Няма да е честно да се активират кандидатурите само на родените първото полугодие и те да заемат всички места, а за останалите... хххххх пръст! Вече съм казвала защо!

# 1 068
  • Мнения: 766
И както се оказа че седим и ще си чакаме решението на СОС  Tired
И после ще си чакаме пак класирането и най-вероятно поредните изменения в т. нар. "динамична" система ooooh!
..............
Аз направо се чувствам виновна пред детето си, че съм го родила доносено, чак в началото на юли...
...................................
и аз така само дето моето е края на юли ...........

# 1 069
  • Мнения: 100
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=115, а това видяхте ли го ?

А как ще стане класирането на децата родени след 31 май 2006, ако тогава излиза първата класация, а децата, които са родени след това...все още няма да са им активни кандидатурите ?????Това верно ще е върха на пирамидата..
Точно това се питам и аз!!! Няма да е честно да се активират кандидатурите само на родените първото полугодие и те да заемат всички места, а за останалите... хххххх пръст! Вече съм казвала защо!



"среден"  не е мръсна дума. Използвай я!!! Жалко, че е за нас (повечето).

# 1 070
  • Мнения: 48 194
Активирането на предварителните кандидатури става в деня на рожденния ден, ама друг път. Хем ти пишат че е така, когато им изнася, хем не е така, когато не им изнася. Бе да напишат три изречения само в новините, ма да са верни и ясни и да се спазват. А то стана латино сериал с неизвестен край.

# 1 071
  • Мнения: 337
Здравейте, искам да попитам и аз, защото съвсем се обърках от прочетеното....
Дъщеря ми ще навърши 3 год. на 29.01.10 год. Кога трябва да я запиша за градина, за да има някакъв шанс да я приемат след като я отпишат от яслата? Там е до 3 години и после out.

# 1 072
  • Мнения: 654
Пак ви призовавам да пишете мейли, писма и да пращате сови и димни сигнали на всички, които искат или не да ви чуят, за да променят преварителното кандидатстване да е всяко дете с набора си!
Иначе половината деца (родените след юни на годината) ще са дискриминирани!

# 1 073
  • Мнения: 48 194
Знаеш ли за 1 година колко мейли, жалби и писма съм писала...ефект нула. Все си мислех че ако сме повече, ще има ефект, но май не е така. Който иска- да влезе в сайта на общината и да пуска въ ввиртуалното деловодство жалби до зам. кмета по образованието и културата- г-жа Фандъкова. Много е лесно, става за минути от домашния компютър и не е нужно да се ходи до общината. Иначе за мейли- не отговарят .

# 1 074
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Активирането на предварителните кандидатури става в деня на рожденния ден, ама друг път. Хем ти пишат че е така, когато им изнася, хем не е така, когато не им изнася. Бе да напишат три изречения само в новините, ма да са верни и ясни и да се спазват. А то стана латино сериал с неизвестен край.

Не се притеснявай - ще я активират при готов регламент. Вероятно през февруари. Разбирам яда ти да си от първите щастливци с гарантиран прием, които, обаче, трябва да почакате още само месец. И имате огромни шансове! А ние, които сме имали глупоста да родим след 31 май?! Ние какво да кажем?

# 1 075
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Който иска- да влезе в сайта на общината и да пуска въ ввиртуалното деловодство жалби до зам. кмета по образованието и културата- г-жа Фандъкова. Много е лесно, става за минути от домашния компютър и не е нужно да се ходи до общината. Иначе за мейли- не отговарят .

То в този сайт май никой от общината не влиза, камо ли да отговарят. Аз колкото и пъти да съм питала там (по съвсем други въпроси) никой не ми е отговарял. И не само на мен.

# 1 076
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
Активирането на предварителните кандидатури става в деня на рожденния ден, ама друг път. Хем ти пишат че е така, когато им изнася, хем не е така, когато не им изнася. Бе да напишат три изречения само в новините, ма да са верни и ясни и да се спазват. А то стана латино сериал с неизвестен край.

Не се притеснявай - ще я активират при готов регламент. Вероятно през февруари. Разбирам яда ти да си от първите щастливци с гарантиран прием, които, обаче, трябва да почакате още само месец. И имате огромни шансове! А ние, които сме имали глупоста да родим след 31 май?! Ние какво да кажем?

 Аз пък ти казвам,че и моето (родено август) , и на Феята,родено януари ще имат равни шансове за 1-ва група за наесен.
 Не си падам оптимист .   Но спрете да се самонавивате!!
 Безумното в случая е,че детето родено януари може да го изхвърлят от чистата ясла, а системата още не му е дала шанс да кандидатства за градина и увисва до септември в нищото.
 Общината къде спи по тоя случай?!

# 1 077
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Активирането на предварителните кандидатури става в деня на рожденния ден, ама друг път. Хем ти пишат че е така, когато им изнася, хем не е така, когато не им изнася. Бе да напишат три изречения само в новините, ма да са верни и ясни и да се спазват. А то стана латино сериал с неизвестен край.

Не се притеснявай - ще я активират при готов регламент. Вероятно през февруари. Разбирам яда ти да си от първите щастливци с гарантиран прием, които, обаче, трябва да почакате още само месец. И имате огромни шансове! А ние, които сме имали глупоста да родим след 31 май?! Ние какво да кажем?

 Аз пък ти казвам,че и моето (родено август) , и на Феята,родено януари ще имат равни шансове за 1-ва група за наесен.
 Не си падам оптимист. Но спрете да се самонавивате!!
 

И как ще стане това, че нещо не загрявам... дали от времето или съм тъпа... newsm78

# 1 078
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Аз пък не знам,как ще стане другия вариант -групите попълнени още през май , а твоето дете се активира за класиране чак през септември.

 А днес някой ходи ли до Общината?

# 1 079
  • София
  • Мнения: 537
Някой знае ли каква е тази нова наредба за изхвърлянето от яслите на 3г, къде може да се прочете и прилага ли се вече? Наистина е безумна!

За писането - пиша през обратната връзка, но явно никой не чете. Досега съм питала:
- Ще участват ли в класирането през май за 1 група всички деца набор 2006, или само родените преди 31.05. ДА или НЕ
- Ако адресът е фактор, ще има ли значение дали е настоящ или постоянен
Ако отговорят, ще пиша тук, но вече губя надежда...

Общи условия

Активация на акаунт