Относно пасирането !?!

  • 4 994
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 541
Здравейте мамчета ,моля ви кажете ми до кога пасирахте на бебетата си и как минахте към не пасирана храна .Моята дъщеря не иска нищо непасирано (бута с език и се отвращава от храната ако съм настоятелна , ако не просто не иска да яде докато не пасирам )това е !Помогнете ми със съвет!М О Л И Я !!! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Окончателно спрях да пасирам яденето й това лято-на около 1г. и 5-6 м.Преди това имаше периоди,в които успешно си дъвчеше и други,в които плюеше и отказаваше непасирана храна.Тогава около 1 седмица й давах всичко гладко пасирано,после започвах постепенно да оставям по-едри парченца,за да пробвам дали желанието за дъвчене се е върнало.

# 2
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми мина на непасирана храна окончателно към 2- годишна възраст.Стана постепенно за около 1-2 месеца.Не съм я насилвала по- рано, защото отказваше да яде непасирано готвено, дъвчеше само хляб, бисквити, солети, плодове и попара.

# 3
  • Мнения: 1 763
На 9 месеца го записах на детска кухня и там не пасират храната, а я режат на много ситно. Научи се да я дъвче, но моят син е голям лакомник и само да усети вкуса на храна, прави всичко възможно, за да я преглътне. Но някои неща още му ги пасирам.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 251
Ееее, имате напредък. Доскоро изобщо не ядеше.  Grinning
Иво се хранеше на ДК от 10-тия месец. Пасирах храната до годинка и 1-2 месеца. Постепенно започнах да пасирам само с няколко завъртания на пасатора, колкото храната да не е съвсем гладка, после намалих броя на завъртанията, и така-докато се научи да яде малки парченца.

# 5
  • Мнения: 46 558
До 1г. и 6м.
Оставих я, докато сама не прояви интерес към непасирано.
Преди това, когато аз предлагах се давеше и посиняваше.

# 6
  • Мнения: 4 434
до 10  месеца пасирвах Peace

# 7
  • Мнения: 961
Аз всъщност много рядко съм използвала пасатор, само когато приготвях месни пюрета. Още от началото намачквах с вилицата, колкото - толкова. Но имам познати, които дечицата им дълго време отказваха да ядат не-пасирана храна и след годинка и половина постепенно преминаха към нея! Според мен важното е, да не я насилваш малката принцеса, когато е готова, тогава ще си хапва храната на парченца.
Ако изобщо отказва да дъвче, може да й предлагаш коричка хляб или нещо, което да си държи в ръчичка и да си го дъвкоти!  Hug

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Петър ядеше едро пасирано до към 10 месец. После започнах да режа на малки късчета докато готвех и не пасирах. На Габриела до вчера пасирах на гладка каша. От вчера започнах да оставям по 1-2 малки парченца. От утре парченцата ще се увеличават!  Peace

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
До годинката пасирах.

# 10
  • Мнения: 434
Не съм пасирала нищо, просто намачквам с вилица ако е нещо на по едри парчета, но всяко дете е различно Peace така, че не мисля че е проблем да пасираш докато детенцето не прояви само интерес да дъвче храната.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Пасирах до 2г,но от 1г и 6-7 месеца не всичко.

# 12
  • Мнения: 27 524
Почти до 2 годинки синът ми ядеше манджите си гладко пасирани. Иначе се давеше. До дете си е, нямаш повод за притеснение. Никой не е останал на пасирана храна  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 541
Ееее, имате напредък. Доскоро изобщо не ядеше.  Grinning
Иво се хранеше на ДК от 10-тия месец. Пасирах храната до годинка и 1-2 месеца. Постепенно започнах да пасирам само с няколко завъртания на пасатора, колкото храната да не е съвсем гладка, после намалих броя на завъртанията, и така-докато се научи да яде малки парченца.

Да поне яде сега  Laughing!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ   bouquet
Очаквам още мнения Hug

# 14
  • Мнения: 431
Аз продължавам да пасирам,защото ако не е пасирано,повръща на фонтан или просто не яде(а и без това е злояд).Така че ще пасирам,докато е необходимо,само да яде  Praynig

# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
До 10-ия месец. След това само смачкано с вилица.

# 16
  • Мнения: 224
На 10-11 месеца престанах с пасирането, защото имаше огромно желание да дъвче. Но наистина си е до детенце. Не се притеснявай Peace

# 17
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми не иска храна която не е пасирана.Започва да плюе и да се дави ,но като чета какво са написали другите майки се успокоявам  Hug

# 18
  • Мнения: 165
Не ми се е налагало до сега да пасирам, само смачквам с вилица, в момента има 10 зъбчета и му доставя удоволствие да си дъвче всичко сам. Peace

# 19
  • Мнения: 2 100
Все още пасирам, и то гладко. Не ще да яде парчета, но солети бисквити и такива неща си ги взема и гризе. Като му дам парченце и започва да прави муцуни на гадене и аха повръща. За себе си знам, че явно още дълго ще пасирам  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 1 541
Все още пасирам, и то гладко. Не ще да яде парчета, но солети бисквити и такива неща си ги взема и гризе. Като му дам парченце и започва да прави муцуни на гадене и аха повръща. За себе си знам, че явно още дълго ще пасирам  Crazy

Точно така сме и ние и ми е притеснено , бута с език и не иска има ли дори троха не пасирана  Tired

# 21
  • Мнения: 1 596
До 1г. и 6м.
Оставих я, докато сама не прояви интерес към непасирано.
Преди това, когато аз предлагах се давеше и посиняваше.
И моето момченце е още така SadИ аз се притеснявам.
Дави се,посинява,и прави физиономия за повръщане.
Пробвала съм много пъти Sad
Дали като твоето ще прояви сам интерес към непасирано и да дъвче?
Аз все му показвам,дъвча с него....но той почва да се смее.
Дано и при нас се оправят нещата Praynig

# 22
  • Мнения: 9 973
опитвай полека-лека да мачкаш храната

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не пасирам яденето, мачкам я и оставям по малко по-големи парчета. Даже храната от ДК ми се струва, че много ситно я режат.

# 24
  • Мнения: 1 572
и моят малкия до скоро се давеше но аз не се отказах , почнах да му правя все по-сухо и по-сухо пюрето и сега си яде на малки парченца , даже и филийки
моето мнение е че при децата има неща на които ние трябва да ги научим а не да ги чакаме да кажат " аман от тез пюрета , дай нещо за гризане"

# 25
  • София
  • Мнения: 4 590
Все още се налага да пасирам понякога. Кухнята си я яде непасирана, но моите манджи понякога ги отказва в такъв вид и след като ги пасирам, яде. Усети ли дори и малко парченце месо, веднага плюе и прави недоволна физиономия.
Не се притеснявам за това, когато се налага, пасирам.

# 26
  • Мнения: 4 038
Мислех да пускам подобна тема Laughing
Дъщеря ми е почти на 10 месеца и ние нямаме голям успех с непасираните храни. Аз рядко готвя, по-често предлагам купени пюрета, а мисля вече да пробвам и с ДК.

При нас нещата стоят така - изяжда с удоволствие онези пюрета, в които най-едрите частици са от типа на кус-кус, макарони и др., но те пък са най-меки. (това са най-вече пюретата на Гербер).
От пюретата с ориз, картофи и моркови на по-едри късчета бързо се отегчава и не ги иска.
Следобедни закуски с фино смлени овесени ядки и парченца плодове също похапва понякога.
А пък и аз много се плаша като се закашля и задави Sad
Вероятно начинът е да се даде само в началото няколко лъжички от по-едро смляната храна, а после да се направи по-хомогенна сместа...
Но съм с съгласна с Jeje, да ние трябва да настояваме и малко по малко да предлагаме...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 541
 FlutterПредлагам всеки път ,но никакъв успех - плези език и плюе и това си е

# 28
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Непасирани храни въведох още в 8 месец - попарата. Сега пасирам само месото, всичко друго яде намачкано или настъргано /говоря за МЕКИ храни/. Твърди парченца не може да дъвче и се задавя.

# 29
  • Мнения: 1 062
На 1г.3м. все още пасирам. Сух хляб примерно, банан, ще се опита да сдъвче, но нещо друго - не. Когато е готова, тогава.

# 30
  • Мнения: 3 157
Все още пасирам, и то гладко. Не ще да яде парчета, но солети бисквити и такива неща си ги взема и гризе. Като му дам парченце и започва да прави муцуни на гадене и аха повръща. За себе си знам, че явно още дълго ще пасирам  Crazy


И ние сме в същото положение-бисквити може да гризка,но ако има и едно парченце в кашата всичко се изповръща старателно обратно в чинията.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 541
Мамчета , ето и мнението на д-р Слънчева
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342511.0
 Peace

# 32
  • Мнения: 1 572
аз не съм доктор , но по цял ден чета всякакви книги , и в доста от тях пишеше че идеалния момент е 8 месеца , защото после става късно и все по-трудно , естествено няма хора на 20 години които все още ядат пасирано ,
ако забелязвате всички пюрета за след 8 мес. са вече на по-едри парченца
благодарение на книгите и аз започнах да следвам съветите там и успеха е голям , верно е че си от дете до дете но при нас се получи Peace

# 33
  • Мнения: 2 149
Йоана все още яде пасирана храната,но бисквитки и филиики си ги гризка.Аз ще я оставя докато сама прецени,че й е по-интересна нашата храна Wink

# 34
  • Мнения: 764
На 11-я месец започхнах да взимам храна от ДК и оттогава минахме на непасирана храна. Когато зеленчиците в яденето бяха на големи парчета, просто лекичко ги намачквах.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 541
На 11-я месец започхнах да взимам храна от ДК и оттогава минахме на непасирана храна. Когато зеленчиците в яденето бяха на големи парчета, просто лекичко ги намачквах.
И аз правя така но не се получава при нас .
Вероятно въпрос на време .
Успех на всички като мен !

# 36
  • Мнения: 2 960
на около 9 месеца синът ми започна да  се храни с непасирана храна.Разбира се ако има твърди и по големи парченца ги мачках ,но той по принцип много обичаше да дъвче .Не се е давил от парченца камо ли да повръща...абе явно му е било кеф да дъвче .....за разлика от щерката ,която предпочиташе до много по късно пасирано. ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 992
Зависи от това колко зъбки имате, за да дъвче детето. Моята дъщеря от 12-ия си месец е на ДК, която не пасирам, въпреки че още нямаше нито зъб. Пробиха й на 1г. и 1 м. първите, в момента е с 8 зъба. Не й пасирам, само леко намачквам ако има парчета.
Данинка, защо не те засичаме при мартенчетата, да кажеш как е малкия къдрушко?

# 38
  • Мнения: 741
Откакто започнах да взимам кухня,около 10-ти месец

# 39
  • София
  • Мнения: 1 541
Имаме си зъбки,но не знае милата,че се използват за дъвчене,а тя с тях си разкрасява усмивката Grinning

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря започна да дъвче на 1г,въпреки че имаше доста зъби

# 41
  • Мнения: 337
До годинката пасирах гладко, а след това намачквах с вилица. На година и 2 месеца вече ядеше и ненамачкана храна, но и сега понякога не му се дъвче и му мачкам с вилица

Общи условия

Активация на акаунт