Непрекъснати нерви

  • 2 116
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9 451
Здравейте!Бременна съм в 7-я месец!Не знам какво ми става ,но от 1-2 месеца насам съм много раздразнителна и не мога да понасям нищо и никой около себе си.Постоянно викам,крещя,карам се с хората.Чак аз не мога да се позная,това е нетипично за мен!Може ли да окаже това някакво влияние върху бебето ми?Благодаря предварително на тези,които ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 2 960
В момента си  hahahaокеан от бушуващи хормони.Някои  жени са по раздразнителни като бременни ,други първо са спокойни а се изнервят ,като родят.
Нервността вреди предимно на теб,разбира се че и бебчето "усеща" твоите настроения.Мисля обаче ,че трябва да си наложиш да се контролираш....."спокойна мама-спокойно бебе"-нали го знаеш този лаф.
Пази си силите за след раждането.За тогава ще  ти  е необходим комплекта от "здрави нерви" и "олимпийско спокойствие".
Пожелавам ти на финала едно спокойно и здраво бебче.

# 2
  • Мнения: 1 898
Вероятно раздразнението ти се дължи на хормоните-бременните жени са много по-емоционални и склонни да драматизират понякога.
Иначе-да, възможно е нервността ти да се отразява и на бебето. Съществуват теории според които бебетата усещат и реагират на емоционалното състояние на майката, така че опитай се да се успокоиш и да мислиш положително.

# 3
  • Мнения: 2 013
Това е предродилна депресия!Мога да ти кажа само "добре дошла в клуба"  welcome
И мен ме тресе същата треска,всичко ми е криво,кисело ми е и нямам настроение и желание за нищо.Иде ми да се изолирам от целия свят,всички ме дразнят.Това е нормално,като се има предвид хормоналния хаос в нас  Sick
А за  бебчовците,стреса определено не се отразява добре,както и негативните мисли.Боря се да ги избягвам ама е трудно   tiptoe hit

# 4
  • Мнения: 826
Аз съм нещо подобно, а още съм в третия месец. Хормони, не можеш много да направиш освен чайче от валериана и да си повтаряш на ум, че това е само от хормоналния дисбаланс, не от истинските ти емоции. Успех Hug

# 5
  • Мнения: 822
В момента си  hahahaокеан от бушуващи хормони.Някои  жени са по раздразнителни като бременни ,други първо са спокойни а се изнервят ,като родят.
Нервността вреди предимно на теб,разбира се че и бебчето "усеща" твоите настроения.Мисля обаче ,че трябва да си наложиш да се контролираш....."спокойна мама-спокойно бебе"-нали го знаеш този лаф.
Пази си силите за след раждането.За тогава ще  ти  е необходим комплекта от "здрави нерви" и "олимпийско спокойствие".
Пожелавам ти на финала едно спокойно и здраво бебче.
Много точно.

# 6
  • Мнения: 707
Нормално е да си хахо. Не вредиш на детето, стига да не викаш много силно  Mr. Green. Забелязваш ли да е по-активно (да те рита примерно) когато си в "акция"?
Пий чай да се успокояваш. За после ще ти трябват сили  Peace.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Хормони миличка, хормони. И това ще отмине Wink

# 8
  • Мнения: 9 814
Хормони миличка, хормони. И това ще отмине Wink

Мдааа, и след раждането ще има още нерви.
Давай го по-спокойно.

# 9
  • Мнения: 62
Нормално е да си по-нервна и чувствителна от обикновено. Аз се справях с това, като всеки път си повтарях, че ще си изнервя детето и после ще ми се разкаже играта. Малко повече непукизъм помага много. Сега като се замисля, докато бях бременна се кротнах много, преди да забременея бях адски нервна. Не е добре най-вече за теб, не си късай сега нервите - ще са ти нужни после  Wink

# 10
  • Мнения: 264
Нормално е да си изнервена, но се опитай да се владееш, защото може да става все по-лошо и по-лоо. Мисли си за хубави неща и се успокоявай сама. Успех!!! newsm53

# 11
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Това все едно аз съм го писала smile3521Мъжът ми казва ,че иска да имаме 2 деца, но незнаел как ще изтърпи още 1 бременност.Сега съм в 8 месец и околните трудно ме търпят.Самата аз немога да се понасям понякога.Осъзнавам че се държа зле с близките ми, но немога да ги контролирам тези нервни изблици ...smile3514

# 12
  • Мнения: 166
И аз бях така 9 месеца. Хормони + кака в 5 клас - ужас, крясъци, хвърляне на разни неща.

Слава богу бебчо е готин и добричък(пу-пу).

# 13
  • София
  • Мнения: 217
Това е от хормоните, споко, ще се оправим като родим. Laughing Мен пък ме дразни шума от прахосмокачката и бормашината. Ама музика си слушам Hug.

# 14
  • Мнения: 2 013
Как да не си калбо от нерви.Бременноста е "специален режим на движение" Вси4ки пушат-ти не,всички пият-ти не,всички скитат-ти не.Не можеш да спиш,съзнанието ти е пълно с питанки.Опознаваш тоалетната в подробности,аз лично видях че тоя дето ни лепи плочките си е оставил ръцете.И др такива.Всичко това води до нерви и стрес.Не че не се радвам на бебечето в мен,даже много,ама периода си е труден!!!!

# 15
  • София
  • Мнения: 3 757
При първата бременност бях супер спокойна.Но при втората и аз бях много нервна.Сама не можех да се понасям да не говорим за другите около мен...

# 16
  • Мнения: 961
От хормоните е. Все пак се опитай да се успокоиш, защото бебето усеща всички твои емоции.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Нормално е при доста бременни - хормони, какво да ги правиш, подчиняваш им се...

# 18
  • Мнения: 9 451
Благодаря ви момичета!Значи и вие сте били така,това ме успокоява!Вчера си викам това сигурно са първите признаци на лудоста Mr. Green

# 19
  • Мнения: 645
Това са хормони,но гледай да не се ядосваш толкова и да викаш,бебето усеща твоите емоции,аз пък за сега поне много спокойно карам бременноста

# 20
  • Мнения: 1 629
Ооо не го мисли ще ти мине  Grinning нормално е да ти се случва такова нещо. Аз с хората не се карах, но с мъжа ми Party Успех Peace

# 21
  • Мнения: 2 013
Ако скоро моите хормони не утихнат ще се избием с мъжо!Всеки ден караница и скандалиии  fight fight Напрево ужас,ви казвам!

# 22
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ех тия хормони  ooooh! и аз бях ужасна бременна , постоянно виках и се сърдех , истерясвах , но когато родих всичко си отмина  Peaceуспех Hug

# 23
  • Мнения: 2 013
Изтерясвах!!! smile3532 rotfImao rotfImbo rotfImbo newsm62 moresmile Чак и на бебка и стана смешно!!!

# 24
  • Мнения: 1 428
Аз също бях много нервна почти през цялата бременост.Но какво да се прави хормони  Wink

# 25
  • Мнения: 4 434
Нормално е,все пак хормони и аз бях от нервните най много на мъжлето си го изкарвах Wink

# 26
  • Мнения: 2 013
Абе не е похвално,но в пристъп на "бушуващите ми хормони" счупих дистанционното на ТВ-то и очилата на мъжо за 150лв smile3515 smile3511 newsm61 hit badcomp  comp03

# 27
  • Мнения: 4 335
От хормоните е. Все пак се опитай да се успокоиш, защото бебето усеща всички твои емоции.
Peace

# 28
  • Мнения: 2 013
Добре де,ама нормално ли е всички около мен да ме дразнят? newsm78Хората ми говорят нещо,а аз само седя и си мисля кога ще млъкнат и ще ме оставят на мира.Искам да се изолирам от всички,а в същото време се дразня от липса на подкрепа?Май почвам да полудявам smile3511

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мдааа, и след раждането ще има още нерви.
Давай го по-спокойно.
Ооооо,след раждането наистина ти трябват много нерви,за това сега ги пази.... Peace

# 30
  • Мнения: 62
Добре де,ама нормално ли е всички около мен да ме дразнят? newsm78Хората ми говорят нещо,а аз само седя и си мисля кога ще млъкнат и ще ме оставят на мира.Искам да се изолирам от всички,а в същото време се дразня от липса на подкрепа?Май почвам да полудявам smile3511

Ей, я вземи да си свалиш малко детски филмчета от нета и си погледай, представи си как ги гледаш заедно с дететце и им се радвате, бъди щастлива - скоро ще ти се случи най-голямото чудо - ще имаш детенце  Hug Не объщай внимание на никого, ти и детето сте най-важните, всичко зависи от теб. Аз се наслаждавах много на моята бременност, по принцип съм нервна и когато бях бременна нищо ново не се случи  Laughing Радвай се на момента, после ще ти липсва малкото човече, което ти пърха в коремчето. Знам, че отстрани е много лесно някой да ти каже - ми давай го по-спокойно. Ако не искаш пък не го давай спокойно, прави всякакви луди неща. Аз до осмия си ходех по концерти и се кефех на живота. Това мога само да те посъветвам КЕФИ СЕ както си знаеш и да не ти пука. Мисли за себе си и детето, което знае в момента всичко за теб ... ииииии ... радвай се на живота, обичай мъжа си, който сега ти трепери и бъди щастлива. Кон с капаци и ТЕ ТАВА Е! Когато се ядосаш, погали си коремчето и се сети кой е вътре - помага  Wink Grinning И много е важно половинката да не изостава, мъжете са толкова мили когато си бременна, моя поне беше (той винаги си е) Голямо слънчице. Колкото и да си досадна и мрънкаща, той е съпричастен, давай му по-често да ти милва корема - мен това много ме успокояваше също. Бъди щастлва бе жена, чакат те чудесни мигове, очаквай ги с нетърпение. Децата са чудо   bouquet

# 31
  • Мнения: 3 929
Дали е нормално или не, не знам, нои аз бях така в последните 2 месеца. Затова и ходех на работа, че там се чувствах добре с колегите си, за да се разсейвам и така. Опитай се да гледаш по-философски на нещата, които ти се случват и те дразнят. Мисли повече за появата на бебето и колко хубаво ще бъде, как би могъл да ти се промени животът в положителна насока и т.н. Не знам какво друго да те посъветвам. Всичко ще бъде твърде банално.
що се касае до влиянието на емоциите ти върху бебето - да, има теория, според която животът на бременната жена и емоциите, които изпитва по време на бременността една жена, предопределят до голяма степен характера на бебето. Аз вярвам в това.

# 32
  • Мнения: 1 817
Както са казали и другите ХОРМОНИ. И аз бях така. В началото се умилявах от всичко, много се бях разнежила. В края пък ревях за щяло и нещяло. И умирах от страх.Мания за чистене после ме обхвана. Луда работа. ooooh!
Спокойно, всичко ще е наред. Наслаждавай се на свободното си време и мисли позитивно. Сладко  и здраво бебче ти пожелавам!

# 33
  • Мнения: 388
phono много хубаво ти го е казала. Наслаждавай се на бременността си - после се изисква цялата ти мотивация и изхабените нерви не са малко, а както знаем единствено нервните клетки не се възстановяват. Сега можеш да правиш каквото си искаш, да се поглезиш, цялото внимание на всички да е към теб, дори да им креснеш да те оставят на мира (в този момент всичко ще ти прощават). След раждането на бебчо всичко се обръща на 180`. Тъй, че Don`t worry, be happy!  newsm08

Общи условия

Активация на акаунт