Как помагате в семейният бюджет?

  • 5 510
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 615
А защо ще ти е излишен? Ако изведнъж започне да изкарва по-малко от теб - ще се разведеш, така го разбрах.

# 61
  • Мнения: 4 965
...
п.с
В никакъв случай не бих била щастлива,ако изкарвам повече пари от мъжа си,то тогава той ми напълно излишен...


Ооо, има огромна разлика той да получава 10 000, а ти нищо или 300 или и двамата да получавате по 10 000 /или той 10 000, а ти 11 000 - т.е. повече от него/ - цифрите са съвсем случайно написани за онагледяване, но надали тогава /във втория случай/ ще ти е излишен - ако се обичате и ако си харчите заедно парите, вярвай ми... Mr. Green


Пък "шевовете" са нещо друго - аз също съм си шеф Mr. Green...

# 62
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Била съм с мъж,който и да си счупеше краката пак нямаше как да достигне социалният ми статус и в други теми съм споменавала,в тези случаи мъжът става изключително злобен и дребнав,прави всичко възможно да те принизи до собственият си свят и всъщност жената се превръща във вечния виновник за неговите неблагополучия...изпитала съм го на гърба си-не благодаря втори път...


...за протокола,мъжът ми не изкарава много повече от мен,разликата е незначителна...естествено визирам случая,когато семейството се държи на това,което печели жената.

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 14:48 от ahasver

# 63
  • Мнения: 3 216
Помагам основно с харченето и палнирането на разходите.

И аз докарвам някой лев вкьщи,които обикновено стигат за тоци,телефони,парно,води и кредитната карта. Ама последните 2 месеца и толкова не сьм изкарала. Той ме издьржа основно-ми студентка сьм и дете гледам Mr. Green Аз сьщо работя от вкьщи,но... Лично мен това ме сдухва. Много ми липсва контакта с хората,времето в офиса с колегите.. Иначе започнах от вькщи ,когато малкия стана на 7 месеца и така до сега. Лошото е,че работата е много натоварващата , а парите са малко. Тьпите немци нещат да дадат малко отгоре,а за сьщата работа в офиса в Германия дават 10 пьти повече #Cussing out. Но докато уча ще го изтьрпя.

# 64
  • София
  • Мнения: 9 903
Не помагам количественно.Е,тъй като едното ни дете е с увреждане,получавам някакви пари от социалните,но не мога да определя това като доход,поне не като желан доход.
Иначе заплатата на мъжа ми след като бъде донесена у дома,основно с нея се "занимавам" аз.Имам предвид,че аз разпределям парите,колко за къде,сметки,разходи от всякакъв тип.
И,само да вмъкна още нещо-това че съм домакиня,а и вероятно още дълги години ще бъда такава,не означава ,че давам лош пример на децата си.И съвсем не значи,че и те ще бъдат домакини.Е,ако го желаят,аз бих ги подкрепила,но кой ли ще ме пита.Моята майка например цял живот работи,от 18годишна,пък като гледам не съм взела нейния пример.И да бях-нищо лошо.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 276
...
за наистина добре платена работа от в къщи се сещам само са преводи

Всъщност, преводите не са кой-знае колко добре платени.  Peace

относително е, разбира се,  Grinning
на мен са ми плащали последно около 8 лв на стр. (все още не съм филолог и не ми е основна професия  Laughing)

# 66
  • Мнения: 4 965
...
относително е, разбира се,  Grinning
на мен са ми плащали последно около 8 лв на стр. (все още не съм филолог и не ми е основна професия  Laughing)


Да, разбира се.
Но пък за различни консултантски, посреднически и др. услуги - заплащането е по-голямо. Peace
В сравнение с преводите.
Това имах предвид...

# 67
  • Мнения: 2 161
азаф,какво имаш против домакините?Може да съм с ролки,но съм гримирана.

 Flutter
НЕ против домакините, Шанел.
Против домакинстването...
 Hug
А,домакинството.Моята маминка беше домакин в хотел,страшно й завиждах за многото ключове.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 276
...
относително е, разбира се,  Grinning
на мен са ми плащали последно около 8 лв на стр. (все още не съм филолог и не ми е основна професия  Laughing)


Да, разбира се.
Но пък за различни консултантски, посреднически и др. услуги - заплащането е по-голямо. Peace
В сравнение с преводите.
Това имах предвид...

 Peace

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 20:53 от Teia

# 69
  • Мнения: 15
Азаф, точно това имам предвид - и двамата изкарваме над средното за страната, не става въпрос единия да взима 200, а другия 2000. Примерно той 2000, аз 2500 нещо такова като съотношение.Но не той 200, аз 300.  Grinning

# 70
  • Мнения: 4 965
А,домакинството.Моята маминка беше домакин в хотел,страшно й завиждах за многото ключове.


Аааа, против домакинството не съм - изобщо.
Даже ние с колежката отговаряме и за склада с рекламните материали на фирмата /освен всичко друго, че да не вземем да останем без работа и да ни стане скучно  Mr. Green/ - голям кеф - ходя и аз с ключове като на Св. Петър, избираме рекламни материали, а често получаваме доставки и складът ни е до входа за доставки на Офис-1, та момчетата са решили, че го раздаваме склададжийки и ни говорят на "колежке" - много е забавно... Joy

# 71
  • Мнения: 10
Азаф, нали не предполагаш че някоя от форумките ще каже каква е нейната заплата, или тази на мъжът и. Явно се захвана сериозно за думата ДОСТАТЪчНО ПАРИ. Верно, това е относително понятие, което е мнооого разтегливо, но не съм го споменала случайно. Това че си работохолик, си е много хубаво, но защо всички жени и майки ги сравняваш според своят си критерий. И накрая само с две думи ще спомена нещо: Всяко нещо е според зора. Ако не си на зор, можеш да избираш, дали да работиш или да останеш вкъщи. За момента, това съм избрала - да съм домакиня. А и не съм чула някоя дама тук да спомене, че именно в домакинстването е нейното призвание - просто стечение на обстоятелствата Simple Smile

# 72
  • на майната си
  • Мнения: 425
С последното не съм съгласна, много от майките избрали да останат в къщи, дори при пораснали деца, твърдят, че това е най-добро за семейството им, аз това го разбирам като призвание.
Както и много си признават, че мъжете им блъскат като луди и пак не могат да си позволяват много неща, но не желаят да работят.
Е това не е стечение на обстоятелства - това е осъзнат избор. Ако домакинстването не ми е призвание и не ме задоволява емоционално - няма сила която да ме задържи. Пък нека мъжа ми работи за 5000, а аз за 500, примерно.

Изключвам майки, чиито деца изискват по-специални грижи.

# 73
  • Мнения: 4 965
Ооо, далеч съм от мисълта някой да си каже заплатата. Питах колко приемат за "достатъчно" - за някой това може да е над  1000, за друг над 10 000 - питах съвсем ориентировъчно, защото имам позната, чийто мъж /наистина/ не й позволява да работи /ревност ли е, що ли/ и той взема има-няма 1000 лв. Тя твърди, че им е достатъчно, но едва скалъпват месеца и тя не смее едно кафе да изпие...
А това със зора пък не го разбирам. Аз работя за удоволствие, а не от зор... Wink

parsy ме е разбрала какво имам предвид:
 Hug

# 74
  • Мнения: 423
Достатъчно е толкова, колкото ти трябват да се нахраниш здрвословно, да се облечеш ,

да имаш възможност и време да пътуваш, да не живееш като в катун. Това е. Немога да определя достатъчното като сума, защото е много относителна за всеки.

Аз не работя, откакто влезнах в 8 месец от бременноста ми, а това прави вече близо 3 год. Отдадох се изцяло на отглеждането на дъщеря ми и на семейството като цяло, въпреки, че имам на кой да разчитам, така прецених за по-добре и не съжалявам.
Слава Богу, мъжа ми изкарва добри пари и е успявал да ни осигури всичко необходимо досега. Не съм се чувствала зле от факта, че разчитам на него изцяло, защото аз не си кръста краката през деня, ами гледам детето ни, а по-отговорна и изморителна работа от това няма. Сега вече, когато дъщеря ми порасна и тръгна на градина смятам отново да се върна на работа и да обърна внимание на себе си.
Но всяко нещо си има своята цена. Работа цял живот, докато майчинството е един, два пъти в живота и аз смятам, че трябва да си го изживеем пълноценно и да му се отдадем на сто процента!

Общи условия

Активация на акаунт