Звъни звънчето с весел глас - ПЪРВИ КЛАС съм вече аз

  • 26 893
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Здравейте!
Като гледам ние бая бавничко се движим с учебния материал - още не са взели 7 и са до буквата Л. Не знам обаче какво ще я правя тая моята щерка, много е разсеяна, никак не и се учи. Вечер с триста зора я карам да направим някоя диктовка и то с мнооооого кандърми, най-накрая и двете сме супер изнервени (особено аз). Краснописа и също куца, абе направо не знам... По математика сме горе-долу добре, ама и там някои неща ги греши и то съм сигурна, че е от разсеяност. Иначе все още ходи с желание на училище, но по-скоро е заради забавленията.  newsm78
В четвъртък пак имаме родителска среща.  Rolling Eyes

# 256
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Не знам обаче какво ще я правя тая моята щерка, много е разсеяна, никак не и се учи. Вечер с триста зора я карам да направим някоя диктовка и то с мнооооого кандърми, най-накрая и двете сме супер изнервени (особено аз). Краснописа и също куца, абе направо не знам... По математика сме горе-долу добре, ама и там някои неща ги греши и то съм сигурна, че е от разсеяност. Иначе все още ходи с желание на училище, но по-скоро е заради забавленията.  newsm78
Не, че е успокоение, но все едно говориш за Петьо.  Crazy  ooooh! Пробва ли с игрите, който бях пуснала? Още го обръща на игра, някакси не осъзнава сериозността на училището. Говорим, говорим...

# 257
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Фантич, записан е на достатъчно неща, едно от които е занималнята, а там не му уплътняват времето.  Confused И само там има проблем с дисциплината. Навсякъде другаде положението е под контрол  Twisted Evil Колкото и да обича да рисува, малко му е трудно да стои на едно място повече от час, без конкретна цел и задача, ден след ден. Днес само са говорили повечко.
От 144 се отказах, защото единственото, което ми хареса беше профила. Първолаците - в отделен коридор, но за да стигнат до него се минава край по-големи. Родители, естествено, не се пускат вътре, но аз стигнах до директорката питайки за пътя само ученици - не ме спря абсолютно никой. Колкото и да се лаская, че съм им заприличала на ученичка ( Mr. Green)  Naughty Отделно и самата класна не ми хареса.
Колкото до материала - утре трябва да вземат цифрата 7, с буквите са на Р. Опитвам се да пусна Приказната Азбука, но не мога. Някой да се е справил с нея? Praynig

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 19:31 от jd

# 258
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не, че е успокоение, но все едно говориш за Петьо.  Crazy  ooooh! Пробва ли с игрите, който бях пуснала? Още го обръща на игра, някакси не осъзнава сериозността на училището. Говорим, говорим...
Да. Пробвах и много благодаря за линковете, но се оказа, че нашата ги знае още от градината и не може да се каже, че беше въодушевена.
А за Приказната азбука и аз не мога да я пусна, но, мисля, че някой знаеше как става номерът Wink Иначе ще съм благодарна, ако подскажете как...

# 259
  • София
  • Мнения: 3 612
И аз съм запецнала с нея(приказната математика),въпреки кода който ми прати fros,не се получава EmbarassedА приказната азбука не съм я пробвала още,другите са приятни и на Роско му харесват.
Сега се връщам от родителска среща,искаха 20лв спонсорство за училището,оплаква се от дисциплината учителката и от речника на децата(какво  става с тези деца незнам),посъветва да се ограничат парите за лавката,защото купуват всевъзможни боклуци.Училищния психолог си е поставил за цел да изгради някакъв вид досие на всяко дете и да го проследи как се развива за 4те години,звучи добре пък ще видим какво ще излезе.Иначе към мойто гардже няма забележки,е то и не съм очаквала друго де Mr. Green Иначе са на ръкописно Р и на 8,пишат думи и изречения и той се справя добре дори с краснописа(чак ме изненадва)

# 260
  • София
  • Мнения: 8 941
Значи разбрах, Монката са на малко "б". Май наистина са по-напред?

# 261
  • София
  • Мнения: 634
Ние сме на буква Р и цифра 7.По математика се справя по добре.С четенето сме по зле.Вчера госпожата казала да прочете едно изречение,тя се справила и я похвалили.Оказа се, че от толкова упражнения вкъщи тя го е научила наизуст. ooooh!Днес като се упражнявахме в буквара и явно в час е внимавала и пак го научила наизуст.Снощи в 9 се сети, че за часа по домашен бит и техника и трябва пластелин,клонче от дърво,листа,бобчета,черупка от орех,шишарка и празна кутия от бонбони. CloseСутринта баща й обикаля големите магазини да търси пластелин и точно когато ти трябва нещо го няма, Crossing Armsнакрая една от книжарниците отвори и оттам взе.Взе Станислава и отиде да търсят шишарка и клончета.Накрая и закъсняха малко за училище.

# 262
  • София
  • Мнения: 747
Ние сме до цифра 8 и буква Б,а по домашен бит искат ориз, капак на кутия и пластелин.Ще правят квартал Wink

# 263
  • Мнения: 13
ЗДравейте мацки,
Рина разбирам те напълно!Направо не знам какво ще правим с тези разсеяни деца!Моят хубавец вчера като се прибра уморен и изтощен отворихме раницата и що да видим - контролно по математика!Е все пак имаше и решения на задачите ,но не беше кой знае какво.Те са взели смятане с 10 и сега да видите, в тези 35 минути дето ги имат като учебен час , госпожата е направила и контролно с 32 задачи и е преподала цифрата 10.Незнам мами как мислите, но на мен ми се струва много.По БЕЛ са на буква б малка и голяма и в тетрадките пишат по 1 лист домашно от което едната страница е със изречения по 2 или 3 реда а другата е с думи.И това не е всичко - имат да пишат и 1 лист в тетрадка №2 по БЕЛ и тетрадката Аа.А за домашното по математика не ми се говори.И така нашия батко се прибира и заспива - буквално ви казвам - понякога ако госпожата е милостива и не и е дала да пишат" реферат" и "есе" на тема "Световната финансова криза", може да поиграе на компютъра или да поиграе със сестра си!Но иначе е разсеян  до неузнаваемост.Сигурна съм ,че ако се концентрира поне за 10 минути в час няма да има проблем.

# 264
  • Мнения: 1 312
Здравейте момичета,ние днес сме взели голямото ,,Л,, и сме на цифрата 9

# 265
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Нашите са втори ден на "й" - утре ги чака преговор на м, н, л, р, й
По математика - мисля че 3-ти ден са на 7 (или 4-ти, изгубих дирята)

# 266
  • Мнения: 310
Привет!

Е, седнах да попиша тук. Чудя се никой не казва пък и в ще дали ще има някаква поне почерпка за идващите празници.? Да се повеселят децата стига само учене.Ние сме до 7и буква Р.Иначе довечера ще пишем писмо на Дядо Коледа ,но ръкописно.Снощи писа чернова ,слива сричките с думата,но ще тренираме. Да ви питам отзиви за тези маратонки с колелца. Можели освен да се возиш и да ходиш по - нормално и колко са здрави?

# 267
  • Мнения: 310
Привет!

Не съм писала от мн.време. При вас децата ще празнуват ли по някакъв начин идващите празници. В у-ще никой нищо не споменава.Нека се повеселят ми се иска не само задължения.

# 268
  • София
  • Мнения: 634
Днес са взели "й",имат да пишат думички.Мойта щерка се прибра със забележка в тефтера-яде в час и не внимава,след направена забележка от страна на госпожата да не яде тя продължила. #Cussing outНе й било стигнало времето в междучасието,защото си играла,а пък после била гладна.Еййййй как ме ядоса.Наказах я утре да ходи без пари.

# 269
  • Мнения: 636
Прави ми впечатление, че доста се разминава взетия материал в различните училища. Всички учители не работят ли по някаква програма?  newsm78
Криси по математика са взели 10 и сега упражняват задачите с числата от 0 до 10, а по български език (простете, но нямам намерение да използвам съкращението БЕЛ - ще се съпротивлявам докато мога) са до буквата Н, т.е. от съгласните са взели само М и Н - правят много диктовки и за домашно преписват от буквара и от "на букварчето другарче". Криси с буквите се справя доста добре, доста по-добре от с чингелите по-рано. Мнението ми, а и това на госпожата е, че когато е съсредоточена се справя с всичко, НО все още е доста разсеяна и тогава много, ама много ме вбесява.  #Cussing out

Дописвам си - много съм разсеяна и аз, а на детето му се ядосвам  Rolling Eyes
DundurelaHug Всичко при мен за сега е ОК, чакам и едни резултати и се надявам, че съвсем ще се успокоя.

Общи условия

Активация на акаунт