98DE: Така ли, дете мое? Така, така!

  • 16 236
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 605
Не, лоШа майка съм.

Температурата си има действие, с таzи висока Т органиzма се бори среЩу вируси, бацили и др. гадини, навлеzли в неговата територия. Та ако се дават температуропонижаваЩи на лека ръка, Ще иzбие после болестта с все сила. Температура до 39, 39,5° не е опасна (освен ако детето е имало фебрилни гър4ове). Ако е над 39 и детето се 4увства zле, понижавам, ина4е при 39,5. Ако я видиШ няма да повярваШ 4е има Т, във форма е. Тя добре се справя с температурата, и много 4есто е имала Т, беz после да боледува, беz да сме раzбрали от къде идвала. Търпение му е майката.....

# 241
  • Мнения: 1 817
Танче, специално за теб си редактирах постинга, че съчувствам, а не порицавам! Naughty как ще си лоша майка, айде сега, тук не сме да се обиждаме! Hug Щом нищо й няма, значи няма страшно! Peace Аз нали скоро бях болна с температура много дни подред и бях парцал. За това си помислих, че и тя се измъчи все с тая температура, но май при децата е по-леко. Wink
Бибитке, ние не си седим само в къщи, но тук като цяло няма толкова места, където да се забавляваш, както в Мюнхен и Берлин на пример. Дори си нямаме скенер за крака, който да ти препоръча кои ски обувки да си купиш  Laughing ! А в Берлин, Мюнхен и Дюселдорф имало...И определено в София не се спирах в нас и нон стоп имаше какво да се прави. Тук не е така! Crossing Arms
Има къде да отидеш през първите 2 години и после ти писва, защото няма разнообразие. Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 7 605
Зиме, иzвинявай, просто проявих 4ерен хумор и не сложих емотикон. Просто сравнявайки майки в БГ с тукаШни, ние тук сме "лоШи" в смисъл 4е "иzмъ4ваме" децата като не йм даваме АБ при лека настинка и не ги слагаме в проходилка а ги 4акаме да се оправят (=иzправят  Laughing ) сами. Преувеле4ено каzано, де.

Но бъди сигурна 4е никоя майка не може да гледа как детето й страда и ако не й беШе добре, веднага Щях да предприема мерки  Peace  Но в момента вярвам 4е zа нея е най добре да я има таzи температура zа да убие каквото има zа убиване  Wink И утре имам 4ас при доктора пак  Wink

# 243
  • Мнения: 1 178
Днес ни раzдадоха снимките на децата под мотото "Моята детска градина", правени от профи фотограф. Комплекта, включващ 5 портретни снимки в една и съща поzа, но раzлични формати, 16 малки стикер снимки и една групова снимка zа "скромната" сума от 19? sonderpreis. Можем да върнем снимките, но ми се струва някак странно да не вzема снимките на децата ми, въпреки че цената ми се струва понадута. Сега ще ми отпадне правенето на календари ще пращаме снимки в рамка  Mr. Green

Докато не мине zимата не подценявам температурата. Аz давам антипиретици над 38,5° пък дори и да е свеж като морков.
На всички болни скорострелно оzдравяване, а на Симона и скорошно прибиране вкъщи.

# 244
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Коте, при вас пак са повече снимки. На нас ни дадоха 1 групова и 2 други пози в по 2 размера за 19,50  Rolling Eyes Естествено, че ги задържах, виж в родилното идва навремето "фотографка" и искаше за 3 синмки някъде 15Е. Бяха невъзможно грозни и ги оставих. И аз мога да щракна спящо бебе върху хавлиена кърпа Crossing Arms

# 245
  • Мнения: 7 605
Коте, от сега нататък всяка година Ще имаШ това удоволствие, 4ак в гимнаzията идват теzи фотографи и то ежегодно....

Положението при нас преди лягане беШе 38,9°, ледени ръце и крака....дадох Парацетамол zа да не вдга пак много преz ноЩта (тя все вдига по време на сън  Thinking ).

# 246
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Като се заговорихте за Т и майки тук и там се сещам да споделя нещо - мои приятелки от бг също майки на малки деца ако знаете с какво си тъпчат децата за да не се разболяват....направо не е хубаво така да говоря ама са като опитни мишки - толкова малки ги тъпчат с ударни дози витамин Ц - което супер вредно ако е над дневния възможен прием, с разни сребърни води, имуностимулатори и какви ли не нови и нови измишльотини... и как не ги е страх ей така да им ги дават...аз винаги се съмнявам във всякакви такива препарати. Пример: купихме си ЦитроПлюс - екстракта от грейпфр. семки и така си седи - само за екзотика изпихме по веднъж и после преминахме на фреш от прейпфрути  Confused някак си по сигурно ми изглежда фреша  Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 1 190
Татяна - действам също като теб при Т, но с тази разлика, че не давам парацетамол (който много вреди), а Нурофен! Peace

dezita какво означава вредни дози вит.С  newsm78 - я сега да видим кой е по-неинформиран Wink и м/у другото сребърната вода не е никак нова измишльотина, също така я има и в Германия Цък ,  после кликни на Anwendung  Grinning

# 248
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ами означава, че Витамин ц над 2мл/дневно за дете на 1г. е вредно.
Нямам изобщо намерение да споря - за всяко едно от изброените съм се консултирала и говорила с педиатъра на синовете ми и той е абсолютно против такива допълнителнни неща да се дават - за да не се разболее детето  newsm78 - такова дете неразболяло се няма - всички сме боледували и ще продължаваме. Аз само споменах моето неодобрение, който иска може да редува сребърна със златна и бронзова вода  Wink Peace 

П.С. Не съм против сребърни води и т.н., но когато се ползват по предназначение, а не само да е дадено нещо си...  Peace

# 249
  • Мнения: 1 178
Toni4ka, парацетамола е толкова вреден колкото и нурофена и двата са антипиретици от раzлични групи. Ако прочетеш листовките им и какви странични действия имат ще се хванеш zа главата.
Като сме zапочнали да нищим температурата ще иzкажа и моето раzбиране по въпроса. Когато Т zапочне да се повишава е ясно, че това е реzултат на zащита на органиzма и т.н., но сама по себе си Т не може да умори вирусите zащото zнаем теzи гадини колко са устойчиви виж zа бактериите по мога да склоня, но пък и те ми се струват по_опасни. По моите деца zнам, че минат ли 38,5° до половин час ще качат до 40°, а тъй като антипиретика няма мигновенно действие предпочитам да го дам в началото на повишението, колкото и да не ми се иска от гледна точка на странични действия и т.н. Струвами се, че това е по_малкото zло отколкото да оставя детето с 40° докато чакам да подейства антипиретика.

Татяна до гимнаzията каzваш, много големи тарикати теzи фотографи, аz по_добре да викам Вечка да ги снима  Grinning

Пепи, съжалявам вашите фотографи направо са се олели с цените Hug

# 250
  • Мнения: 7 605
Така е Коте, до дете си е, спор няма  Peace Както ве4е каzах, Милена добре понася високата Т и въпреки нея е във форма  Crazy  За това и не давам толкова бърzо антипиретици.

Деси, съгласна съм с теб. В от4етната има една мама, ако zнаеШ колко дава на детето си профилакти4но и лоШо ми става  ooooh! 

# 251
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 910
Татяна, той и моя е свежарка с 41, ама не го чакам да ми докаже може ли да се влоши. В крайна сметка ако държи дълго време едно дете постоянна температура и не пада, то има инфекция и да го държиш с тази температура няма да има никакъв ефект върху преборването с вируса или бактериите, даже може да усложни състоянието. Ама това си е мое мнение де, сигурно щото така са ме учили лекарите в БГ.

# 252
  • Мнения: 7 605
Ами тя не я поддържа. Сутрин 38, на обяд спадна, след обедния сън 39, пак спадна от само себе си, и т.н. В4ера пак така, 37,4 преди лягане, около 39° преz ноЩта  ooooh! Ту вдига, ту спада.....и то беz намеса от моя страна.
Но 41° е ве4е прекалено, аz 4акам 39,5 обикновенно (освен ако тя е zле) zаЩото zнам 4е добре и бърzо й действат лекарствата и не е вдигала никога ряzко Т. Но ето, днес дадох при 39,0° преди лягане поради приzнаци zа ка4ване.

Интересно ми е zаЩо ли вдига винаги когато спи? Не е навле4ена, стаята е хладна  Thinking

# 253
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 910
Не знам, но е факт, че и при нас се получава така - винаги я вдига когато спи. Все едно през деня е стегнат, не позволява на организма да я повишава, а нощем като се отпусне и съпротивителните сили падат. Confused

# 254
  • Мнения: 1 610
Гейче, това с перфоратора го премислих вече, но как ще се закачи? Ще видя спиралите.

Общи условия

Активация на акаунт