Усещат ли бебетата отрицателната енергия у хората?

  • 4 796
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте,

Дъщеря ми реве страшно от един човек (гаджето на сестра ми), с когото не се харесваме особено, но по стечение на обстоятелствата живеем под един покрив. Все пак нямаме много контакти и може би затова тя не е свикнала с него, но когато го види се разревава на опитите му уж да я разсмее с разни физиономии или пък дори само когато и се усмихва. Започнах да се чудя възможно ли е тя да е усетила някаква отрицателна енергия в този човек и затова да реве? Понякога си мисля, че той не се радва толкова на бебето, а по-скоро му е досада, че трябва да се съобразява с него newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не мисля. Като гледам възрастта на бебето по-скоро вече започва да разпознава чуждите хора и е нормално да плаче.

# 2
  • Sf
  • Мнения: 978
Като гледам възрастта на бебето по-скоро вече започва да разпознава чуждите хора и е нормално да плаче.

По-скоро това е отговорът.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
Разбира се, че не могат да разпознават лоша енергия - още повече, че няма подобно понятие.
Но могат да разпознават обкръжението си - мама, тати, баба - изобщо, хората, с които са близки и на които могат да разчитат и да проявяват страх от останалите.
Могат, също така, да "усещат" кой харесва деца и кой не - разбира се, това не е някаква специална свръхестествена способност, възрастните също я имат. Да преценяват кой ги харесва, де.
Могат и да преценяват кои са хората, които мама не харесва или от които се страхува. Все пак, били сме маймуни - социални животни...

# 4
  • Мнения: 9 973
и аз мисля,че вече разпознава чуждите от обкръжението Peace

# 5
  • Мнения: 61
В защита на думата енергия!!!!

 А тя тази  "отрицателна" (какво носи заряда?) енергия каква е? Кинетична, потенциална, механична, термична, вътрешна, атомна, йонизираща, магнитна, електрическа... да ме простят няколкото вида, които пропуснах. Щото ако е термична например, със сигурност я усеща.

 Ако всъщност имате предвид отрицателна емоция или нагласа, това са две съвсем различни думички, нали?

# 6
  • Мнения: 681
Усещат я да,както започват да нервничат ,согато и ние сме нервни  Peace

# 7
  • Мнения: 3 869
Бих те посъветла да пуснеш въпроса си в алернатината тема към Здравния справочник - там ще намериш коментари каква енергия, как точно влияе, как може да проследи и пр. До неотдавна много хора не вярваха, че има такова нещо като биополе - преди да бъде "заснето" с подходяща апаратура. Сега снимките ги има навсякъде и едва ли някой се съмнява.
Децата са много чувствителни към чуждите енергии (по-скоро биополета, макар малките бебета да са чувствителни и към други енергии). Не случайно се казва че до 40 дни детете не се извежда или поне се държи далеч от непознати и по-малко познати.
На 5 месеца вероятно е комбирация от фактори - детето плаче от по-малко познати хора, усеща твоето "напрежение", самото то има неприятно усещане от този човек (не е задължително обаче).

# 8
  • Мнения: 488
Бих те посъветла да пуснеш въпроса си в алернатината тема към Здравния справочник - там ще намериш коментари каква енергия, как точно влияе, как може да проследи и пр. До неотдавна много хора не вярваха, че има такова нещо като биополе - преди да бъде "заснето" с подходяща апаратура. Сега снимките ги има навсякъде и едва ли някой се съмнява.
Децата са много чувствителни към чуждите енергии (по-скоро биополета, макар малките бебета да са чувствителни и към други енергии). Не случайно се казва че до 40 дни детете не се извежда или поне се държи далеч от непознати и по-малко познати.
На 5 месеца вероятно е комбирация от фактори - детето плаче от по-малко познати хора, усеща твоето "напрежение", самото то има неприятно усещане от този човек (не е задължително обаче).
Peace

# 9
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Има хора, които не са любими на бебетата, по каква причина - не знам.От нашия съсед  реве мойта, ревало е внучето му и всички срещали го бебета по думите на жена му. Thinking Иначе той се държи много мило, но ....

# 10
  • Мнения: 1 554
разпознават да,сина ми се скъсваше да реве от единия си дядо (свекър ми) и сега се дърпа от него,не е добър човек Peace

# 11
  • Мнения: 388
И те като възрастните харесват и нехаресват даден човек. А от какво се поражда това нехаресване трудно може да се каже.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Да, усещат бебетата отрицателната енергия на хората.Това е моето мнение.Като всеки човек и бебето усеща фалшивата радост, която демонстрират  някой хора. Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
По скоро съм склонна да вярвам, че децата усещат притеснението и нервността на майка си, но чак пък отрицателна енергия от чужди хора Rolling Eyes - не ми се вярва.

# 14
  • Мнения: 4 441
Глупости на търкалета.Моята  пищеше от всички,значи ли че са зли и само аз- ангелче Joy Joy

# 15
  • София
  • Мнения: 389
В защита на думата енергия!!!!

 А тя тази  "отрицателна" (какво носи заряда?) енергия каква е? Кинетична, потенциална, механична, термична, вътрешна, атомна, йонизираща, магнитна, електрическа... да ме простят няколкото вида, които пропуснах. Щото ако е термична например, със сигурност я усеща.

 Ако всъщност имате предвид отрицателна емоция или нагласа, това са две съвсем различни думички, нали?

Миличка, съжалявам, че не познаваш или не искаш да признаеш богатството на българския език. Думата "енергия", както и много други думи има повече от едно значение! Включително и означава нещо, което определено имаш в излишък, за да отговаряш на питания, заяждайки се. Ако нямаш какво да кажеш по въпроса, по-добре си замълчи.

Благодаря на всички останали за отговорите. Когато пуснах темата имах предвид точно това, което попитах - негативна енергия, излъчвана от точно определен човек. Не става въпрос за разпознаване на чужд човек, защото много чужди хора  ни заговарят по улиците, но тя не реагира така.

# 16
  • Мнения: 1 733
Според мен тя по някакъв начин усеща вашето отрицателно отношение към този човек и реагира като вас спрямо него.

# 17
  • Мнения: 641
По скоро съм склонна да вярвам, че децата усещат притеснението и нервността на майка си, но чак пък отрицателна енергия от чужди хора Rolling Eyes - не ми се вярва.

newsm10 много точно казано.Подкрепям те.

# 18
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте,

Дъщеря ми реве страшно от един човек (гаджето на сестра ми), с когото не се харесваме особено, но по стечение на обстоятелствата живеем под един покрив. Все пак нямаме много контакти и може би затова тя не е свикнала с него, но когато го види се разревава на опитите му уж да я разсмее с разни физиономии или пък дори само когато и се усмихва. Започнах да се чудя възможно ли е тя да е усетила някаква отрицателна енергия в този човек и затова да реве? Понякога си мисля, че той не се радва толкова на бебето, а по-скоро му е досада, че трябва да се съобразява с него newsm78

Има го и този момент - след като ти не го харесваш този човек ( а той може да е свестен - просто няма те сходство  него) и бебето да не го "харесва". Получава се така, защото ти и бебето сте тясно свързано, то усеща много силно твоите емоционални състояния и ако ти не харесвайки един човек като го видиш излъчваш неприязън към него, то бебето "улавя" веднага тази неприязън и реагира веднага.

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Децата усещат всичко .... Hug

# 20
# 21
  • Мнения: 6 713
И аз мисля, че усещат! Беба определено реве от едни хора, а много се радва на други. И аз в началото се уплаших, че реве от непознати, но не е така. Детето си усеща! Peace

# 22
  • Мнения: 2 960
По скоро съм склонна да вярвам, че децата усещат притеснението и нервността на майка си, но чак пък отрицателна енергия от чужди хора Rolling Eyes - не ми се вярва.

newsm10 много точно казано.Подкрепям те.
и на мен това ми се струва по вярното твърдение!! Peace

# 23
  • Мнения: 3 456
Не мисля.

# 24
  • Sf
  • Мнения: 978
И на мен много ми се иска да вярвам, че усещат. По стечение на обстоятелствата много често се срещаме с човек, който ми е крайно неприятен. Малката обаче въпреки всичко, му се смее и изобщо не го приема отрицателно. Може би усеща всичко, но просто проявява тактичност и не го показва.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 95
Абсолютно ДА-усещат,убедена съм.Любомир винаги се дърпа/а като бебе плачеше/от хора,които са ми неприятни,сякаш усеща,че не са искрени...

# 26
  • Мнения: 89
Убедена съм че бебетата усещат и реагират на отрицателната енергия. Има такива хора, с "лоши очи" от които малкия се е скъсвал да реве. А ако това е съчетано и с някаква негативна емоция на майката, ефектът е още по-силен.

# 27
  • Мнения: 4 784
Може да не е от отрицателната енергия, а от външния вид на човека. Имах един приятел, обожаваше бебета и деца, обаче беше с една дълга коса, която определено много плашеше децата. Ако си хванеше косата, проблем нямаше, но пусне ли я, видят ли го в близост и почват да реват.

# 28
  • Мнения: 4 038
Усещат нещо, но какво точно не знам - може да е лоша енергия, лошо настроение, лош характер....

# 29
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 688
Усещат нещо, но какво точно не знам - може да е лоша енергия, лошо настроение, лош характер....

 Peace

# 30
  • Мнения: 3 453
Мисля, че да.

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Може би усещат, да,но по-скоро отношението на майката към даден човек. Скоро ходих до работата си с бебка, колежките ми са супер готини и много ги харесвам, с изключение на една, която, честно казано, крайно ме дразни.
Всички се изредиха да гушкат дъщеря ми и тя се радва на всички, а когато въпросната колежка я взе, тя веднага се размрънка и задърпа. А може и да е било случайно, знам ли.  newsm78

# 32
  • Мнения: 645
По скоро съм склонна да вярвам, че децата усещат притеснението и нервността на майка си, но чак пък отрицателна енергия от чужди хора Rolling Eyes - не ми се вярва.

newsm10 много точно казано.Подкрепям те.
и на мен това ми се струва по вярното твърдение!! Peace
и аз мисля така Peace

# 33
  • Мнения: 1 817
Чудесна темичка Peace Поздравления за авторката!
И аз съм си задавала въпроса...И съм сигурна, че бебетата са много по-чувствителни от възрастните. Особенно някои.  Naughty
 ДА,  усещат биополетата. Мисля, че тази им способност с времето обаче намалява и закърнява  /и стават като нас възрастните заблудени Laughing/
Моето бебе също много плаче от единия си дядо, а от другия не. Вижда ги и двамата еднакво /по веднъж седмично/ И за други хора съм забелязвала.
Усеща и когато  аз съм нервна и неспокойна и тогава повече плаче и трудно заспива. По принцип обаче той е много чувствителен Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 448
Бебетата имат свой усет, както и възрастните. Какво точно усеща едно бебе няма как да знаем, нито пък трябва да го насилваме да има нашия усет за хората. Едни са по чувствителни, други не толкова и не правят такава разлика между хората.
Моето беше (и все още е като дете вече) свръхчувствителен и ако не хареса някой , няма как да го накарам. От едната си баба ревеше винаги, колкото и да му се радваше тя. Докато на напълно непознати странични хора понякога се е радвал толкова много.

# 35
  • Мнения: 37
Според мен няма по-интуитивни същества от децата. Това важи и за съвсем малките бебета. Мисля, че с напредване на възрастта за съжаление много хора загубват това си умение. В децата е истината - те знаят много повече отговори от нас...и не защото са ги научили, а точно заради интуицията си и чистотата на детското си, все още необременено подсъзнание.

# 36
  • Мнения: 657
Мисля, че усещат нещо, но какво точно - дали енергията на даден човек или факта, че мама не го харесва - незнам.  Rolling Eyes Моята дъщеря е плакала както от хора, които аз не харесвам особено, така и от близки роднини - прабаба си, например, ама ние го отдадохме на уплахата й от очилата с големи диоптри, които баба носи. Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 043
Забелязала съм, че синът ми не иска да контактува с определени хора.
Скрива се зад гърба ми и започа да нервничи
  Rolling Eyes
За мен децата усещат хората

# 38
  • Мнения: 349
Децата са много чувствителни и усещат  всичко. Има хора които "харесвт" и които "не харесват"

# 39
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Сигурно не се познават добре и затова бебето реве от него.
Моето пък сега не иска никой друг освен мен и татко му.

# 40
  • Мнения: 1 372
Според мен децата усещат отрицателна енергия! При твоя случай обаче смятам, че детето усеща твоята нервност и неспокойство в присъствието на този човек и затова реагира така.

Общи условия

Активация на акаунт