Да спрем това безумие !!!

  • 8 353
  • 232
  •   1
Отговори
# 90
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бих казала само.

http://www.peta.org/

Включете се, ако ви интересува.
Не всеки е способен да организира, но при добро желание може да помогне на тези, които са.

Има ново клипче за коледните пуйки, ако се вълнувате:)

# 91
  • Мнения: 1 629
Мен не ме е срам.
Ям месо и нося обувки от естествена кожа.
Пуша, имам фреониращ атмосферата хладилник, горя бензин, газя тревата...
Срам ме е от простотията, честно, от войнстващия фанатизъм на простите хора.

# 92
  • Мнения: 4 753
buttinsky, виж и първото клипче - това в сайта, а не при петицията...  http://www.animalsaviors.org/index.html


П.С. Някога виждали ли сте такова отношение на бабите ви към домашните птици, които отглеждат за храна??  http://getactive.peta.org/campaign/turkey_investigation

# 93
  • Мнения: 677
Аз пак ще си питам:
как не ви е срам???
Сопрано, не съм подписвала 100 петиции, че да ти кажа за резултат.
Обещавам ти, обаче, че ако тази постигне целта си, ти ще си първият, който ще научи !!!

Кога се очаква да има резултат. Питам, че да те подсетя.

# 94
  • Мнения: 836
Още чакам петиция, подписана от теб, променила нещо. Благодаря.

Само нея ли питаш?

Щото аз знам за петиции, които наистина постигнаха целта си. И добре, че имаше хора, които не послушаха съвети от сорта "Ама, к'во си губиш времето, няма смисъл да се хАбиш, няма смисъл от подписа ти".

Най-естествената реакция е като видиш нещо нередно да се опиташ да го спреш. С каквото ти е по възможностите. А, не да започнеш веднага с автосугестиите "Това не е единственото зло, това не е единственото зло. От мен нищо не зависи".

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Злото има много форми. Никой не може да подписва или да пуска петиции за всяко нещо, което за него е зло или поне неприемливо, защото иначе трябва денонощно само това да прави. Важното е как всеки класира по важност едно нещо, било то лошо или добро. Ако става въпрос за грижа за животните, първо трябва да се запазят и развъждат дивите и застрашени животни, например маймуните, видове птици и др. Кучетата не са застрашени видове и затова те са накрая на моята класация. А изобщо като става въпрос за защита на някого или нещо, най-важни за мен са хората и чак после всичко останало. Причината е проста - човек съм и за мен е важно първо моят вид да оцелее, а после кучетата и котките.

# 96
  • Мнения: 6 274

Кога се очаква да има резултат. Питам, че да те подсетя.
Нали знаеш за бързата кучка?
Хайде да не стане като при нея, а и ти не си чак толкова нетърпелив, сигурна съм.
Няма да те забравя, спокойно.

# 97
  • Мнения: 677
Силви долна черта, питах конкретно нея, ако и прочетеш трогателният пост по-горе, ще разбереш защо. Никъде не съм казвал, че съм против петициите. Напротив. Тук, обаче, е тематично. И лицемерно, но тва е друга тема.

# 98
  • Мнения: 6 274
... А изобщо като става въпрос за защита на някого или нещо, най-важни за мен са хората и чак после всичко останало. Причината е проста - човек съм и за мен е важно първо моят вид да оцелее, а после кучетата и котките.
Оооо, Радостина, я моля ти се....
Нито Евгени, нито тия гнусни китайци помагат по някакъв начин "твоят" вид да оцелее.

# 99
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Извинете, може ли да ми обясните бавно (като за мен), защо за вас е толкова важно петицията да е точно вашата, в която няма нито едно конкретно, юридически издържано искане към точно определена институция?

След като сте така покрусени от съдбата на животните, членове ли сте на PETA?

Мислите ли, че можете да направите по-добра организация от тези хора?

# 100
  • Мнения: 836
Силви долна черта, питах конкретно нея, ако и прочетеш трогателният пост по-горе, ще разбереш защо. Никъде не съм казвал, че съм против петициите. Напротив. Тук, обаче, е тематично. И лицемерно, но тва е друга тема.

Това е твоето виждане за петицията, тони сопрано.
Аз не я намирам за лицемерна. Това пък е моето мнение.

Реза, като не ти харесва точно тази, напиши си своя. Юридически издържана.
Аз с нищо не съм допринесла за написването й и сега нямам право на претенции.
Нямам спомен някой да ме е притискал насила да я подписвам.

# 101
  • Мнения: 4 753
Ако става въпрос за обсъжданата в тази тема Петиция, тя до колкото виждам пак е от организация за защита на животните... Има ли значение дали е точно Пета или някоя друга??? И всички ли, на които им пука и подписват въпросната Петиция трябва да членуват в Пета??

# 102
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, като не ти харесва точно тази, напиши си своя. Юридически издържана.

Не бих могла и имам ясното съзнание за това.
Което мога да направя е да подкрепя каузата, която ми изглежда най-смислена и работеща.

Стелт, наистина ли не разбираш какво пиша?
Абсолютно безсмислено е сульо и пульо да правят неграмотни петиции.
Много по-ефективно е да се действа под обща, адекватна кауза.

Не е нужно всички да са членове на някаква определена огранизация, но да ми обяснява някой, който няма никакво отношение към която и да било подобна организация колко е развълвуван от съдбата на кучетата в Китай ми е безкрайно забавно, но и тъжно.

Оценявайте усилията и времето си.

# 103
  • Мнения: 6 274
Извинете, може ли да ми обясните бавно (като за мен), защо за вас е толкова важно петицията да е точно вашата, в която няма нито едно конкретно, юридически издържано искане към точно определена институция?

Не зная кой точно питаш, но ако и аз съм в това число - да си кажа.
Тази Петиция не е "моята". Аз съвсем случайно научих за нея. Но това няма да ми попречи да я подпиша. Не мисля, че трябва да съм член на каквото и да било, за да подписвам подобни петиции. И не мога да разбера защо постоянно се натяква, че тази или онази петиция е еди каква си ?! Thinking
Ами в онази, другата тема казах - нека водим цивилизован диалог.
Който иска подписва, който не иска - не подписва.
Толкова ли е сложно ?
Защо пак започват тези словесни престрелки?
Наистина не разбирам.

# 104
  • Мнения: 6 274

Абсолютно безсмислено е сульо и пульо да правят неграмотни петиции.
Това като лична обида ли да го приемаме или ?

Общи условия

Активация на акаунт