Ето и моята щастлива новина!

  • 2 092
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 610
Майчета искам да споделя с вас и моята радост,а тя е че от 25дена вече моята принцеска НЕ СМУЧЕ палчето си. newsm44 newsm44
Всичко започна когато беше на 6мес.и аз съвсем неволно бях сложила едно розово прасенце с панделка в леглото и.Докато се усетя това стана нейния "Нанчи",с който заспиваше и смъчеше палчето си.Това продължи доста дълго,като всеки ми казваше,че няма да мога да я отуча от този навик дълго време.Но ето че този ден дойде,съвсем неволно без да го обмислям го скрих.На 1вото заспиване помрънкя малко и после вече не го и споменаваше.
Сега с татко и сме много щастливи.

# 1
  • Мнения: 264
Браво! Поздравления! Дано не се върне към стария си навик.

# 2
  • Мнения: 498
Поздравления Hug

# 3
  • Мнения: 130
Браво . Напълно разбирам радостта ти, защото и ние до скоро имахме този навик, но успях да я отуча с лепенки

# 4
  • Мнения: 4 784
Как казваш я отказа?  newsm78

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Браво!  Hug Grinning
Разкажи как постигнахте този успех, ще е полезно за доста майки.

# 6
  • Мнения: 610
Как казваш я отказа?  newsm78
Отказах я като и скрих играчката,която предизвикваше смукането на палеца.

# 7
  • Мнения: 4 784
Как казваш я отказа?  newsm78
Rolling Eyes
[/quote]
Казано честно не разбрах много добре, за това и попитах. След отстраняване на прасенцето от ритуала на заспиване е забравено пръстчето?

Ясно. Писали сме по едно и също време. Благодаря за разяснението. Поздравления за успеха!

# 8
  • до канала
  • Мнения: 518
Браво!  bouquet

# 9
  • Мнения: 610
Браво!  Hug Grinning
Разкажи как постигнахте този успех, ще е полезно за доста майки.

Ами  мисля,че без да искам съм уцелила подходящия момент.
Неволно бях затрупала играчката под чаршафите.И когато тя я потърси казах,че я няма.Тя започна да мрънкя,но и се спинкаше доста и с мрънкяне заспа без да лапа палчето си.Така изчаках вечерта да видя и тогава как ще е,но и тогава и казах че я няма.Отново с малко помрънкване,но заспа.Дори аз през ноща я поглеждах данеби да лапне палеца по навик,но уви.И така до сега.Докато мрънкаше през началните дни няма да ви казвам какви мисли ме налягаха,че съм лоша майка,че съм и отнела играчката в която е намирала утеха.Но сега се чувствам горда с това че и 2те успяхме да се оттървем от този вреден навик,който пречи на зъбките!

# 10
  • Мнения: 544
Браво!!!   bouquet
Наистина е голямо постижение, защото трудно се отучват децата от този навик. Дано е завинаги.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 512
Браво и от мене.Това наистина си е постижение и повод за радост.

# 12
  • Мнения: X
Браво на вас! Заради това смучене на палчето се наложи да дам залъгалка, когато малкия беше на 3 месеца и после все си мислех, че ще е много трудно да го откажа и от нея, но всичко стана бързо и лесно. Важно е да се уцели момента! Peace

# 13
# 14
  • Мнения: 274
Браво на твоята принцеса   bouquet

# 15
  • Мнения: 789
Чудесно!Браво! Hug Peace
Как ми се иска и мен Иво да ме ощастливи така като спре да си гризе ноктите Confused.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 590
Браво на вас! Аз не мога да се похваля със същото, моят син още заспива с палеца в устата, а и като е буден също го прави. Дали изобщо сам ще се откаже... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 316
Браво,
но просто му е дошло времето да се откаже  Wink

# 18
  • Мнения: 1 006
Браво!А на каква възраст е детенцето ти?Моят син е на две години и седем месеца,но още заспива с палеца в уста и ,,чочко''(това е ъгълче от едно одеялце)

# 19
  • Мнения: 1 219
Страхотно е това.Аз лично знак каво е да имаш лош навик от дете(гризех си ноктите 21години Rolling Eyes)но за радост от както забременях и родих вече изчезна.И аз не зная как го отвикнах този навик newsm78Още веднъж ЧЕСТИТО  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 447
Браво! smile3501

# 21
  • Мнения: 1 674
Браво! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 4 051
Това е наистина добра новина. Аз си смучех палеца до 5 клас Embarassed. Добре, че зъбите са ми перфектни fingerscrossed, иначе на палеца все още имам белег, макар и поизбледнял.

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Поздравления!   bouquet

# 24
  • хасково
  • Мнения: 378
Браво! Hug

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Браво на вас.Това наистина е лош навик.

# 26
  • Мнения: 512
Поздравления!  smile3501
Дано не се върне към този вреден навик.

# 27
  • Мнения: 200
браво    bouquet

# 28
  • Мнения: 1 428
Поздравления  Peace

# 29
  • Мнения: 789
Браво на вас  Hands Clap Дано при всички да става толкова лесно  bouquet

# 30
  • Мнения: 1 103
Поздравления   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Децата са на периоди и много често от самосебе си забравят лошите си навици. Peace

# 32
  • Мнения: 610
Браво!А на каква възраст е детенцето ти?Моят син е на две години и седем месеца,но още заспива с палеца в уста и ,,чочко''(това е ъгълче от едно одеялце)
Малката е на 2год.и 1мес.Дано слоро спре.Пожелавам ти успех в тази не лесна битка. Peace

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Поздравления и от мен.  bouquet И аз съм чувала, че навиците трудно се преодоляват, но ето вие сте успели безболезнено да преодолеете смученето на пръстчето.

# 34
  • Мнения: 101
И ние имаме същия проблем.Браво че сте го отстранили защото наистина е ужасен навик.Не знам как ще се отказваме много е трудно Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 304
 Hugбраво на вас-поздравления  bouquet

# 36
  • Мнения: 290
Браво на вас!

# 37
# 38
  • Мнения: 2 015
Браво, защото е трудна борбата с всеки лош навик Peace!

# 39
  • Мнения: 332
Бравооо  newsm44

# 40
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Браво, newsm10 много добре сте направили, smile3501 .Аз съм си смукала показалеца до първи клас и сега имам криви долни зъби.Моят син беше на биберона,която махнахме когато беше на 1г. и 8 месеца и съм доволна че не продължи повече.

# 41
  • Мнения: 37
Браво на вас , разбирам колко си доволна-също като мен когато отказахме биберона.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт