Препоръчайте ми седалка за кола 9-18кг.

  • 4 044
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 471
Здравейте на всички. )))
Дъщеря ми вече порастна и съответно бебешкото и столче за кола ми се струва некомфортно.
Бих искала да и купя ново от тези за по-големи деца, съответно 9-18кг категорията.
ето http://ecx.images-amazon.com/images/I/41plLbpC3-L._SX315_SY375_P … _SX315_SY375_.jpg
Досега съм изключително доволна от марката Грако, но приемам всякакви други предложения. ))
Искам да е нещо стабилно и сигурно.

# 1
  • Мнения: 11 016
Нашето е Maxi-Cosi Priori XP и съм много доволна от него - комфортно и стабилно, и едно от най-сигурните в своя клас. Има няколко позиции на наклона и е удобно за дълги пътувания.

# 2
  • Мнения: 2 122
подкрепям написаното от Linofrina, имаме като тяхното и сме супер доволни от модела  Peace
позициите на столчето са 4, има две нива на коланите

# 3
  • Мнения: 4 424
Може ли и аз да използвам темата?  Simple Smile 
И аз искам да сменя нашето с по-ново.
Клоня към Макси-кози ТОБИ каква е разликата от Приори,че ТОБИ-то е толкова по-скъпо?
Колко е най-легналото на Приори?
Имаме КАМ Лусо Чиао също до 18 кг,но искам нещо по-ново като модел и вид...

# 4
  • София
  • Мнения: 44 223
Все пак ориантировъчно до колко пари търсиш???
Имай пред вид, че до годинка трябва да се возят децата с гръб към движението.
Иначе нашето е чико кей 1 Х-плюс - доволна съм. хубаво  е...
А в БГ грако няма, само кошчета....

# 5
  • Мнения: 4 424
В Бг има и столчета Грако-гледах ги в един от сайтовете..

# 6
  • Мнения: 2 122
Тобито има 5 позиции /т.е още една спрямо приорито/ и имат различни разцветки, както и топлайн
когато аз избирах друга разлика май не видях, пък и на краш тестовете Приори се води по-висок клас, няма смисъл да им даваш 150-то лева повече

# 7
  • Мнения: 4 424
Ще разпитам в магазина и разгледам и ако има още разлики ще ви кажа  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 223
То малко зависи с кое приори сравняваш....
Защото тобито и приори ХР дават еднакви резултати.
Приори изофикс или както там се водише е с по-добри...но те всички столчета с изофикс са клас по-добри по принцип...а тоби просто няма модел с изофикс....

Разликата е  че има 5 позициии  и в боравенето с коланите - това, че има възглавничка с която се местят според възрръстта на детето - както при чико кей 1....

# 9
  • Мнения: 22 471
Детето ми е вече на 1г и 3месеца, така че отпада изискването да се вози с гръб. Сегашното ми столче Грако може и с гръб към движението и по посока на движението да бъде обърнато.
Така или иначе няма да го купувам от БГ ако е Грако и не ме бърка дали тук има или не. ) Ще разгледам и препоръчаните от вас столчета.
За парите, до към 200-220лв, ако е нещо което наистина си струва мога да дам и повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 223
До 200 лв нищо няма да намериш....което да струва имам предвид....
най-евтиното  Maxi-Cosi Priori SPS  е намалено на 250лв.
Чикото е 290лв....
Другите макси козита са над 300,т.е. ХР беше към 380, а тоби 480 лв.
сега погледнах гракото което се продава тук е 520 лв....

Ако можеш да си купиш от щатите и да дойде бързо - ще ти е по-евтино, тогава аз бих избрала столче на бритакс, не грако Wink но те пак са по-скъпи....


До 200-220 можеш да си купиш кенгуру, чиполино, бертони, джордани - но те са боклуци, нито са тествани, нито имат сертификати и най-вероятно ако се наложи, няма да свършат никаква работа...

Евентуално нещо на САМ или Инглезина.....за тази цена...като нещо по-нормално...
http://www.kolichki.com/index.php?m=320&prodid=5825&lang=1
http://www.kolichki.com/index.php?m=320&prodid=5763&lang=1 тези двата също са в средната категория....


Според мен това е една от малкото покупки за детето, която си струва всеки лев повече.....защото в един момент може да зависи от това живота му.....т.е. съвсем не е нещото, от което да се пести.....лично мнение - дано на никой не се налага да си изпробва стола по предназначение...

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 16:05 от Angel_Dust

# 11
  • Мнения: 11 016
Maxi-Cosi Priori SPS е хубаво и качествено столче на изгодна цена. За ценовия диапазон, който си посочила, това е едно от най-добрите предложения.

Една приятелка има ето това Brevi и е доволна от него. На външен вид също е хубаво и материята му е качествена.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 285
Аз бих избрала Приорито. Разликата с Тобито е и в коланите стоят някак "изправени", когато е празно столчето, според описанието трябда се закопчават и по-лесно, по лесно боравене с тях

# 13
  • София
  • Мнения: 44 223
Аз като купувах избирах между чикото и Maxi-Cosi Priori SPS почти еднакви са. Тогава и на цена излизаха еднакво.
Избрех чикото, заради улеснението с възглавничката - за наместването с коланите, освен тодва като заспи не му клюмва прекалено главата, защото се подпира на възглавничката и не на последно място има допълнителна точка на която се обтяга колана - донякъде спираща движението на стола напред при рязко спиране на колата.....

Иначе малко по-трудно се сваля тапицерията за пране - именно заради възглавничката.
При 35-40 градосови жеги си запарва...при все вентилационната му уж с-ма, но това става и при макси козито, въпреки, че е с памучна дамаска....
А и като слагахме детето чикото му беше 1 идея по-удобно и то пасна по-добре на седалката на колата ни...

Та като избираш - ходи с детето и колата, което прилепне по-добре на седалката и детето по-хареса....това изберете (независимо между какво и какво избирате)...

Бревито е хубаво - но е малко по-широко столче, моят син е доста слаб, за това го отписах изобщо, когато избирахме....

# 14
  • Мнения: 22 471
Когато писах цена, изобщо не съм гледала какви са цените на тези столчета конкретно.
Това което имам е в комплект с количката и порт бебе, така че стол отделно не съм купувала.
Сега разгледах и се ориентирах какво точно искам и ми трябва, но благодаря на всички за мнението. )))

# 15
  • Мнения: 4 424
Препоръчайте на мен в крайна сметка кое е най-доброто?Колата ми има Изофикс така,че ако трябва ще взема такова столче..Дъщеря ми не едра така,че ако това е ориентир..Цената няма значение.Искам лесно да я поставям вътре да сигурно и красиво..

# 16
  • София
  • Мнения: 44 223
Ами вземи си тогава с изофикс Simple Smile те са най-сигурни. Лесно се монтират и местят ако няма да е само в една кола....

С горе долу еднакви показатели са Bebe CONFORT Iseos Safe Side Isofix
Rоmer King TS Plus
Rоmer King TS
RоMER Duo Plus (Isofix)
KIDDY Infinitiy Pro

малко по-ниска е оценката на
MAXI COSI Priorifix (Isofix)
CHICCO Key1 Isofix
като им куца оценката за лесно почистване, което се преживява....

Просто си избери, кое ти е най-красиво и кое е най-удобно на детето ти.....разгледай ги на живо - пробвай ги....

Плей също имат много хубаво столче...

# 17
  • Мнения: 4 424
KIDDY Infinitiy Pro каква марка е?


MAXI COSI Priorifix (Isofix) е с по-ниска оценка само заради почистването ли?
Ще ги разгледам,сега ще потърся в нета..

# 18
  • София
  • Мнения: 44 223
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=218441 тази е 2007
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/gtab.asp?Co … urcePageID=147767 тази по-старата

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/tab.as … urcePageID=147654 2008година
Допълват се по инфо общо взето.

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=147655 това е Киди - това си е фирмата. Май си е някаква немска не съм сигурна....

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 717
Нашето е Maxi-Cosi Priori XP и съм много доволна от него - комфортно и стабилно, и едно от най-сигурните в своя клас. Има няколко позиции на наклона и е удобно за дълги пътувания.
Peace

# 20
  • Мнения: 451
Горещо препоръчвам Столчето за кола на кенгару - страхотно е Peace

# 21
  • Мнения: 328
И аз съм за MAXI COSI Priorifix,ние вече го ползваме горе-долу около 5м. Има си и полу-легнало положение и когато Теди заспи си я пускам да е в полу легнало положение. PeaceМного лесно се премества колана от по-ниското положение към по високото.Имат много разцветки,за прането още не мога да кажа защото не съм използвала тази функция  Wink,за слагането на колана да закопчее самото столче съм е много лесно и бързо,а и цената не му е чак толкова висока в сравнение с други марки. Peace
Ето го и нашето столче  Peace

# 22
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Аз с две ръце препоръчва bebe confort Peace
Ние сме с такова, просто е супер. Едно от най-стабилните, сигурни и безопастни столчета.
http://www.-spam081-/index.php?option=com_virtuemart&page=sh … d=79&Itemid=1
Ето това е нашето Hug

# 23
  • Мнения: 15 379
Нашето е Maxi-Cosi Priori XP и съм много доволна от него - комфортно и стабилно, и едно от най-сигурните в своя клас. Има няколко позиции на наклона и е удобно за дълги пътувания.
newsm10

Нашето е същото! Много съм доволна!!!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 559
Синът ми се возеше в ULTIMAX на CONCORD до преди да ми откраднат колата заедно със седалката. Дълго избирах, но останах страшно доволна от него. Конкорд имат уникална система за пристягане на седалката с коланите на колата, до степен че нищо не помръдва и на милиметър даже. След кражбата моя мъж отиде до бебемаркет и му казах да погледне и Trimax евентуално, това ми беше грешката, защото се върна с Maxi Cosi. Определено CONCORD за мен е по добрия избор, просто за мен е по сигурен вариант, а не отстъпва и по удобство за самото дете. Така че сравнявайки на практика двете съм с две ръце за CONCORD.

# 25
  • Мнения: 2 642
Еее, съвсем се обърках! И аз от около 3 седмици правя проучване какво столче да взема на бебко. Вчера бяхме във варна и гледахме  Макси Кози Тоби. Обясниха ни в магазина че Тоби е най сигурния клас на Макси Кози. Ами хареса ми, ама няма с какво да го сравня...във варна няма Ромер или Рекаро или Конкорд. Само по заявка.

Къде мога да видя тестовете на АКАД на английски?

И каква е разликата между 9-18 кг и 9-36 кг? Ние сложихме бебко, който вече е около 10.5 кг и на мен ми се струва че столчето Тоби ,му е точно. Не знам как ще му става до 3.5 г. Вярно че нямам и идея как ще расте от тук нататък де... Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 44 223
Не е АКАД,а  АДАК ако трябва да се превежда ....примерно....ако това изобщо се чете К....
Сайта си е немски - има онлайн преводачи, ако те интересува на английски.
Разликата 9-18 и 9-36 е сигурността.
Когато столчетата са комбинирани и обхващат няколко възръстови групи са по-ненадеждни.
Да не говорим, че част от 9-36 кг са без собствени колани.
Моят син е 13 кг, стола изобщо не му е тясен. Имай предвид, че детето като расте освен, че трупа кила расте и на височина...така, че много по-широко няма да стане....главно ще се удължава, а килата ще се трупат равномерно на ръста все пак.... а все пак стола няма защо и да е много широк - все пак трябва да може да го опази от странични удари...ако е прекалено широко няма как да стане.....
Не случайно следващата категория е чак 15-36 кг... хората са ги изчислили тези неща....
щом тоби ви е харесал - взимайте го. все пак мисля, че във варна има и други магазини и ще можеш да намериш и столчета за сравнение...надали е само този магазин...
Иди например в Рошко там трябва да има и други марки. Плей, бебе конфорт и т.н.... апропо тези двете марки също правят много добри столчета...на плей има разкошно столче 9-25 кг...ако искаш някакво малко по...
http://www.-spam081-/index.php?page=shop.product_details&fly … mart&Itemid=3

# 27
  • Мнения: 2 642
Благодаря ти Ангелче Simple Smile

Мислех си за Рошко, ама влязох в сайта и никой от изброените столчета не ми говореше нищо като надежност. Имам в предвид - не съм ги срещала по някакви класации за сигурност.

Това столче на Плей...хубаво е, малко скъпичко (но това не е най важното), ама нищо не знам за тази марка. Никъде не ги срещам, като пусна търсачка.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 223
Аааа Бебе конфорт ги има в тестовете - това с изофикса е на челните места даже Simple Smile))  изобщо - хубава марка са си.....иначе за скъпички - такива са си Simple Smile
ето им сайта на плей Wink http://www.casualplay.com/ има си сертификат и от ADAC Столчето - тествано е Wink
а бебе конфорт са френска фирма
http://www.bebeconfort.com/

Аз пък почвам да мисля за 15-36 стол...бях убедена, че ще е на конкорт...но сега почвам да се чудя между него бебеконфорт и плей... но имам време да го измисля...Wink

# 29
  • Мнения: 2 642
Мерси Ангелче. Ама къде виждаш че имат сертификат от АДАС? Аз се опитвам да намеря класация която да разбирам. ама неуспешно. Бях намерила такава когато търсих кошница.

Ама ми се искаше и да ги видя все пак столчетата преди да поръчам. Уговорих се с представителите на Макси Кози да донесат едно като идват в четвъртък. Ама и да го харесам няма с какво да го сравня Sad КОнкорд на какви цени са?

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 023

Аз имам от скоро такова и съм много доволна.Преди имах едно тип Бертони,но беше боклук.

# 31
  • Мнения: 110
Здравей. Лятото купихме на малкия такова:

Много съм доволна. От 9-36кг. има опция като заспи детето да се наведе седалката малко назад. Купихме го за 300лв.

# 32
  • Мнения: 227
Nivea : Отиди на сайта на ADAC /www.adac.de/ и там ще видиш всички тестове за детски столчета както и оценките им.

За протокола ние сме с Maxi-Cosi XP /372лв. цена/  и го избрахме след като видях данните на ADAC и след като цената му спрямо качеството е най-добрата за момента. Освен всичко друго има поставка, чрез която столчето се захваща за седалката по-сигурно и има няколко позиции на седеж.

Ето и нашето столче:

# 33
  • в белята
  • Мнения: 536
Ние сме с Romer Duo Plus ( Isofix) и съм страшно доволна ,но и цената му е много по висока отколкото на  Maxi Cosi.Пак според ADAC столчета на Romer са номер едно като сигурност.И според мен това е покупка за която нетрябва да се жалят пари ,като знаем как се кара по родните пътища #Crazy #Crazy #Crazy.

# 34
  • Мнения: 4 424
Ние сме с Romer Duo Plus ( Isofix) и съм страшно доволна ,но и цената му е много по висока отколкото на  Maxi Cosi.Пак според ADAC столчета на Romer са номер едно като сигурност.И според мен това е покупка за която нетрябва да се жалят пари ,като знаем как се кара по родните пътища #Crazy #Crazy #Crazy.
а в България кой продава Romer?

# 35
# 36
  • Мнения: 4 424
Благодаря   bouquet

# 37
  • в белята
  • Мнения: 536
Пигис хаус ние от там я купих ме.

# 38
  • София
  • Мнения: 415
Пигис хаус ние от там я купих ме.
А и цените там са доста по-ниски от 9+.
Ние за едното дете купихме Макси Кози, но за другото съм се насчела към Рьомер 9-36 кг.

# 39
  • София
  • Мнения: 969
А какво ще кажете за това:

# 40
  • Мнения: 2 642
Ние купихме Макси Кози Тоби. не съм очарована. Трябваше да изчакам и да купя Ръомер.

# 41
  • Мнения: 4 424
Защо не си очарована?
Тъкмо реших да е ТОБИ и ти ме разколебаваш.Във Варна май няма Рьомер?

# 42
  • Мнения: 12
Аз й взех  на КАМ: Le mans-295.00 лв.9-36 кг.


# 43
  • Мнения: 70

Дали знаете каква е цената на Romer Duo Plus в 9 плюс?

# 44
  • в белята
  • Мнения: 536
Аз я купих от Пигис хаус за 620 лв ,там дори има карти за 5% намаление.

# 45
  • София
  • Мнения: 44 223
А какво ще кажете за това:


четох вчера една тема за него - хвалят го доста Simple Smile

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
Записвам се и аз тук, понеже проучвам.
Но вие ме убихте с тези цени Shocked Shocked
900лв за едно столче за кола, стига бе smile3551
Ако действително има значение бих ги дала, но много се съмнявам, че това за 300лв и това за 900 имат значима разлика в качествата Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 44 223
Записвам се и аз тук, понеже проучвам.
Но вие ме убихте с тези цени Shocked Shocked
900лв за едно столче за кола, стига бе smile3551
Ако действително има значение бих ги дала, но много се съмнявам, че това за 300лв и това за 900 имат значима разлика в качествата Thinking

аз не се съмнявам, че има...изофикса си е доказано по-добро...а и чак 900 лв....е някакво хипер изключение...нещо не се сещам кое е с чак такава цена....
иначе....странно ми е как хората нямат против да дават по 900 и много нагоре за колички, но като стане въпрос за стол за кола все е много скъпо....

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
иначе....странно ми е как хората нямат против да дават по 900 и много нагоре за колички, но като стане въпрос за стол за кола все е много скъпо....

Имам против и 900лв за количка. Мога да си ги позволя, но не купувам неща само защото са скъпи, за мен е важно да са оправдани и разумни. За моята комбинирана количка дадох точно 385лв.
Ще прегледам подробно тестовете. Да видим каква е точно разликата в качеството. Какъв е този изофикс и какво му е по-доброто (говорим за сигурност нали, понеже да дам 300лв повече заради едната перяща се седалка за мен е точно неразумен избор)?

# 49
  • София
  • Мнения: 44 223
Да за сигурност, това е система за закрепяне на столчето в колата, по-надеждна е отколкото ако е закрепено с коланите на колата...може и комбинирано да ги закачиш...и всъщност тя слага едно 200-300 лв на цената на стола отгоре....
единствено столчетата с изофикс имат оценка gut  на тестовете.... другите са befriedigend, най-добрата оценка е sehr gut, но такава има май само 1 кошница до сега... и то по-точно MAXI COSI Cabriofix mit Easyfix (Isofix) ако забелязваш, пак изофикс Wink

С две думи при челен удар с изофикс стола не мърда от мястото си, докато с колатна целия стол с детето подскача напред, докато го спре колана на колата....
НО самата кола също трябва да има изофикс Wink

Какво представлява IsoFix?

IsoFix: нов метод за инсталиране на детска седалка в автомобил. IsoFix означава „International Standard Organisation FIX“ (“Международна организация по стандартизация FIX”).
IsoFix е стандартизирана в целия свят система за закрепване на детски седалки за коли. Голямото предимство на IsoFix е, че системата изгражда здрава връзка между детската седалка и автомобила. Това дава възможност за допълнителна стабилност и предотвратява местенето на седалката; това е един от най-големите проблеми, когато детските седалки се закрепват с предпазни колани за възрастни. Благодарение на IsoFix седалката може да бъде поставена освен това много по-лесно, отколкото при използването на предпазен колан. Най-голямото предимство на IsoFix е, че се намалява риска от неправилно инсталиране.


Защо IsoFix?

Детските седалки са разработени, за да предпазват децата при евентуален сблъсък. Защитната функция зависи от правилното инсталиране, при това независимо от качеството на детската седалка за кола.

При разработката на автомобили се съблюдават много норми и правила по отношение на сигурността на възрастните. На сигурността на децата или не се отделя никакво внимание, или се отделя съвсем малко. Седалките, предпазните колани и местата за закрепване са съобразени с удобството и оптималната защита на възрастните. Въпреки това тези системи се използват и за закрепването на средства за сигурност, предназначени за деца.

Детските седалки за кола често се поставят неправилно, тъй като е много трудно да бъдат монтирани в автомобила с обезопасителните предпазни колани, предназначени за възрастни.

Предимствата на  IsoFix:

• Леснa за инсталиране.
• Отлични резултати от проведени изпитания.
• Минимален риск от неправилно инсталиране.
• Само с един поглед може да се установи, дали седалката е закрепена правилно.
• Допълнителен опорен крак, осигуряващ по-голяма стабилност и сигурност.

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 16:51 от Angel_Dust

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
Много ти благодаря за изчерпателната информация  bouquet
Очевидно много неща не са ми ясни по въпроса newsm78
За съжаление моята кола май няма Изофикс. Дали не може да бъде монтиран допълнително? Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 4 424
Много ти благодаря за изчерпателната информация  bouquet
Очевидно много неща не са ми ясни по въпроса newsm78
За съжаление моята кола май няма Изофикс. Дали не може да бъде монтиран допълнително? Rolling Eyes
Зависи от модела и марката кола мисля..

# 52
  • София
  • Мнения: 44 223
аз доколкото знам само фабрично се слагат...при купуването ако не е в основния пакет можеш да го искаш като екстра да го прибавят, но след това доколкото знам не може...т.е. не може да отидеш в някой сервиз и да им кажеш - искам изофикс....

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
Значи столче с Изофикс става безмислено за мен доколкото разбирам Thinking
Ще трябва да избирам от другите варианти newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 44 223
e имаш още време Simple Smile))
все пак питай може ли да се прибави.... ако държиш....

# 55
  • Мнения: 2 122
ако колата няма такава система не може да се добави

Общи условия

Активация на акаунт