Отговори
# 1 215
  • Мнения: 822
Zolka, би трябвало да са погасени по давност ЗО.

# 1 216
  • Мнения: 452
Здравейте момичета, както писах не отдавна от НАП ми искаха само сл. бележка за доход и от банката.пр приемането всичко ок, ама миналата седмица ми се обади инспекторката, която ми одобрява сумата за изплащане и какво мислите - договора е сключен за покупка и ремонт и искат от банката бележка само за платените лихви върху имота, е да ама банката отказва да издаде такъв, защото било комбиниран кредит и неможело да го разбият. Една седмица  по-късно звъня на данъчната да я питам какво става и тя вика, че миналата година са издали такъв документ, само че поискан от София и без проблеми са издали  Shocked. Звъня на мойта кредитна инспекторка и й обяснявам, а тя вика, че било невъзможно, пък аз я помолих да изпрати писмото до София и те ще го направят, да не се мъчи тя  Laughing и сега чакам.... Аз изобщо незнаех, че миналата година са искали такъв документ, та те ми възстановиха всичкия данък, както е беше за всички лихви.Незнам, казали са на майка ми/тя понеже се има с една данъчна/, че миналата година е било съвсем различно, сега вадят досиетата от миналата година и писмено искат справки от всички институции. Това е ще ви държа в течение 

# 1 217
  • Мнения: 1 992
Да потвърдя и аз за НАП-Варна, приеха ми декларацията само със служебни бележки и удостоверение от банката. Допълнително нищо не са ми искали все още.

# 1 218
  • Мнения: 5 178
a на мен в НАП Варна ми искаха и копие от акта за граждански брак, но пък доказах платени лихви с лихвен лист  Crazy

# 1 219
  • Мнения: 1 992
KOTE, разделен ли ви е кредита?

# 1 220
  • Мнения: 5 178
Кредита е "малък" 35 хил ЛВ и е целия за покупка на имота, така че няма какво да му делим

# 1 221
  • Мнения: 1 992
Значи зависи от приемащия декларацията служител какво ще ти иска. Ще видим инспекторите какво ще кажат по въпроса.

# 1 222
  • Мнения: 128
Подадох и аз документи - приеха ми само данъчната декларация /понеже я подавам за пръв път, половината неща не бях писала, но инспекторката, която я приема, ми оказа огрмно съдействие/, служебна бележка от банката и документ за платените лихви, както и копие на акта за граждански брак. След около 2-3 работни дни ми се обади инспектор да ми иска нова бележка от банката, само за частта на платената лихва по кредита за покупка на жилището. Обясних, че целият е за покупка и той се съгласи да представя само заверено копие на договора за кредит, в който целта си е написана - за закупуване на жилище. Сега чакам да видя дали ще искат още нещо.

А има ли някой който е наясно със следното -дали може да се предявят претенции за възстановяване на сума за предходната година, ако през тази бъде възстановена /това в идеалния вариант, че всички обстоятелства по отношение на други имоти са еднакви и през двете години/? Познат, данъчен служител, ме наведе на тази мисъл, та затова питам... newsm78

# 1 223
  • Мнения: 204
Подадох и аз документи - приеха ми само данъчната декларация /понеже я подавам за пръв път, половината неща не бях писала, но инспекторката, която я приема, ми оказа огрмно съдействие/, служебна бележка от банката и документ за платените лихви, както и копие на акта за граждански брак. След около 2-3 работни дни ми се обади инспектор да ми иска нова бележка от банката, само за частта на платената лихва по кредита за покупка на жилището. Обясних, че целият е за покупка и той се съгласи да представя само заверено копие на договора за кредит, в който целта си е написана - за закупуване на жилище. Сега чакам да видя дали ще искат още нещо.

А има ли някой който е наясно със следното -дали може да се предявят претенции за възстановяване на сума за предходната година, ако през тази бъде възстановена /това в идеалния вариант, че всички обстоятелства по отношение на други имоти са еднакви и през двете години/? Познат, данъчен служител, ме наведе на тази мисъл, та затова питам... newsm78
Може, ако имаш доходи само от трудови правоотношения.

# 1 224
  • Бургас
  • Мнения: 30
Облекчението още откакто е прието е само за дела за покупка на жилището. Аз още миналата година така го ползвах. И от банката /Пощенска/ така ми бе издадена бележката. Явно в някои други банки не са доизчели закона и погрешно са описали всички лихви.

# 1 225
  • Мнения: 822
kokona24, може да подадеш декларация, но ще трябва да платиш глоба за неподадена в срок такава, и не знам дали си струва, защото е 500 лв.

# 1 226
  • Мнения: 3 869
Облекчението още откакто е прието е само за дела за покупка на жилището. Аз още миналата година така го ползвах. И от банката /Пощенска/ така ми бе издадена бележката. Явно в някои други банки не са доизчели закона и погрешно са описали всички лихви.

И закона, и указанията на НАП са чели Wink Друг е въпросът как ги тълкуват и какво правят в полза на клиентите си... Simple Smile

# 1 227
  • София
  • Мнения: 9 850
Облекчението още откакто е прието е само за дела за покупка на жилището. Аз още миналата година така го ползвах. И от банката /Пощенска/ така ми бе издадена бележката. Явно в някои други банки не са доизчели закона и погрешно са описали всички лихви.

И закона, и указанията на НАП са чели Wink Друг е въпросът как ги тълкуват и какво правят в полза на клиентите си... Simple Smile
Ние миналата година ползвахме облекчението за целия кредит,макар че всъщност част от него е за ремонт-едната година изтеглихме и купихме жилището,на втората рефинансирахме и доизтеглихме още.Та взеха под внимание цялата сума,макар че в банката в началото отказваха да ни издадат документ.Тая година ни издадоха документ без въобще да питат и да кажат нищо,приеха ги в НАП и получихме писмо да ходи мъжа ми да се разписва за парите.Мисля,че пак са върху цялата сума,но после ще пиша допълнително.

# 1 228
  • Мнения: 204
kokona24, може да подадеш декларация, но ще трябва да платиш глоба за неподадена в срок такава, и не знам дали си струва, защото е 500 лв.
Когато се подава само за трудови правоотношения няма санкция, защото по закон в този случай не се изисква подаване.

# 1 229
  • Мнения: 5 577
Момичета каква е такста на Пощенска банка за документите?

АЗз се чудя дали да се занимавам изобщо, мин. година ни върнаха 170лв, тази ще е още по-малко, само документите ми бяха над 50 лв.  Rolling Eyes

и имахме кой да ни я попълни, а тази година нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт