Платеното майчинство става една година

  • 3 645
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370

колко от вас са готови да се осигуряват на реалните си заплати?!
Ама по принцип и постоянно, не преди раждане!
откакто работя, се осигурявам САМО и ЕДИНСТВЕНо на пълна заплата.
Което няма да ти кажа колко ми коства. Но когато ми се е налагало да изляза в болничен, съм го правила с чиста съвест. И по време на първата бременност изкарах почти от началото до края у дома, в болничен, поради многото ми проблеми.

# 76
  • София
  • Мнения: 900
Винаги съм била готова да се осигурявам на реалния си доход-че то си е в мой интерес

Имаш ли идея, колко малко са хората с такова мислене?!
А виждам и Свракич е писала ...

Говоря от опит
за жалост обобщих - извинете ме!, но съм чувала с ушите си
"Шефе, що не ми даваш на мен тия осигуровки?!"
и много подобни, но да не отмествам темата.

По мое скромно мнение - 80% от майките ще бъдат ощетени.
Държавата не само, че няма да се прецака,
а даже и ще спести  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 4 892
п.с.
И стига вече с гадните работодатели,
колко от вас са готови да се осигуряват на реалните си заплати?!
Ама по принцип и постоянно, не преди раждане!

Тоя въпрос изобщо не трябва да се поставя. Готови или не? Кой пита? Трябва да е задължително! Т.е. то е, но у нас нали сме все "хитреци"...
Аз 12 години се осигурявам на пълната си заплата, не съм умряла, а и да бях, нямаше да е от това.  

Разбира се, че е в наш интерес да се осигуряваме на реални заплати!

# 78
  • Мнения: 5 370
Пък аз ще се замисля за второ. Mr. Green Ама нищо не обещавам.

# 79
  • София
  • Мнения: 900
Пък аз ще се замисля за второ. Mr. Green Ама нищо не обещавам.

Супер!!!!!
И ще си на далавера  Wink

# 80
# 81
  • Мнения: 5 370
Само едно не схванах-значи, брои се назад една година от раждането на детето, нали? И на тази база ли се изчисляват парите? newsm78
Или една година назад от забременяването?

# 82
  • Мнения: 1 341
Само едно не схванах-значи, брои се назад една година от раждането на детето, нали? И на тази база ли се изчисляват парите? newsm78
Или една година назад от забременяването?
От раждаето!

# 83
  • София
  • Мнения: 3 572
Според мен ще е една година назад от момента, в който излезеш в първия 45-дневен болничен.

# 84
  • Мнения: 502
http://dnes.dir.bg/2008/12/05/news3701014.html
 
 Пише-година преди раждането на детето.

# 85
  • Мнения: 5 370
http://dnes.dir.bg/2008/12/05/news3701014.html
 
 Пише-година преди раждането на детето.
Перфектно, една година преди раждането, сега остава да омая дърпащия се татко. Flutter
На Клео и другите момичета - поклон!  bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 3 572
В момента 6 месеца назад се броят от момента, в който излезеш в първия 45-дневен болничен. Според мен тази практика ще се запази. Все пак да имаме предвид, че за момента информацията масово се тиражира само в медиите и все още не е приета, както и придружаващите я правилници и т.н.
За Клео и останалите от СБНМ - поклон и от мен   bouquet

# 87
  • Мнения: 1 341
http://dnes.dir.bg/2008/12/05/news3701014.html
 
 Пише-година преди раждането на детето.
Перфектно, една година преди раждането, сега остава да омая дърпащия се татко. Flutter
Успех! Wink

# 88
  • София
  • Мнения: 910
Мисля,че успеха за увеличаване на майчинството на една година е безспорен.Не мога да разбера едно-защо има майки,който вместо да се зарадват пишат злобни коментари?! Mr. Green
Аз лично се радвам и се надявам все повече майки да бъдат осигурени на реалният си доход,защото в крайна сметка го заслужават,а това ще им трябва и за пенсия един ден.За това разбира се главната роля е на държавата,но както знаем тук всичко става със зор!!!
Така,че мили майки настоящи и бъдещи това си е успех за нашата малка България!  Вместо да се заяждаме и да се нахвърляме с глупави обиди да се замислим за бъдещето си-за нашите деца,който ще можем да гледаме по-спокойно 1 година. Grinning

# 89
  • Мнения: 50
Здравейте момичета!
Аз имам един въпрос - какво става при положение, че е изтекъл 9 месечния период след раждане, но не и 12 месечния???

Относно дали ни прецака държавата - не е виновна държавата, а некорекните работодатели, които за съжаление са много.

Общи условия

Активация на акаунт