НОЕМВРИйки сe преместваме в Родени, с бебчета сме пременени!

  • 9 925
  • 296
  •   1
Отговори
# 210
  • Монтана
  • Мнения: 1 011
ladybebi успокой се на мен каката ми повърщаше на фонтан до 2 месеца на почети всяко ядене повръщането и спря окончантелно чак на 6 месеца.

# 211
  • Мнения: 252
И ние имаме от време на време синичко.Мисля че е или когато им е студено или нещо като са леко затруднени с дишането.Но по вероятно да е от студ.Дано не е ГЕР.Fairy  как може да се установи дали е или не е?С какво изследване?
Бубе поне ме успокои че док при същия проблем не е казал нищо притеснително.
Дано не се повтаря повече и при нас.При вас двете повръщание в последователни дни ли бяха?

Лейди, повръщането беше някъде 29-30 ноември. От тогава не се е случвало. А за синьото ми казаха, че щяло постепенно да спре да се появява. Аз все пак ще проверя.
За желанието да суче често, Яна само това я успокоява като има силни колики. Това след като сешоарът не е помогнал.
За ГЕР, брат ми е бил с такава диагноза като бебе. Наистина са го установили от това, че не е наддавал. Бил е на системи за подсилване, но всъщност баба ми му е помогнала. Сега се чудя как е станала тази работа, ама тя си беше хард мадама и е упорствала Mr. Green Ето един линк за ГЕР http://consult.speednetbg.net/narusheniq_na_hraneneto/html/daoeoen.html. Отстрани в статията има едни полезни препратки. "Чести въпроси" ми хареса, че има отговор и на други мои чуденки.

Шопи
, мнооого изразително се жалваш Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 10:09 от Бубе Любимата патка на Ники

# 212
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро!
Мацки, свежа съм като краставичка детето спа от 22:30 до 5 сутринта, хапна и продължи до 8.  Незнам дали заслуга затова има, че й смених млякото и от вчера вечерта сме на милумил, от НАН се беше запекла и се будеше и напъва о охка и пъшка горкото. Дано все така хубаво да ми спи че и аз да си почина вече.

За нощното хранене и аз смятам, че детето само трябва да се откаже, не както някои педиатри постановяват щом навърши 1 месец и махате нощното хранене. Те да не са машинки всички еднакви  Naughty Калина  последно яде в 22: 30 и я оставям колкото изкара, преди се будеше в 3, после в 4, нощес в 5, дано скоро да стигне до 6  Praynig

Лейди, не я насилвай след като е повръщала да яде. Колкото иска толкова. Тя ще си навакса. И не се вкарвай в приключения, нали е жизнена не е отпусната, сънлива да мрънка вместо да ревне хубаво Hug Давай й биберона като търси да суче между храненията, и моята се присеща от време на време и си го дъвче понякога с часове биберона, успокоява я  Peace

Следобед ще ви разгледам снимките на всички и ще ги кача, сега ще се подготвяме да ходим на консултация и за ваксина.

Хубав и усмихнат ден на всички!!! Hug

# 213
  • София
  • Мнения: 2 011
Добро утро на всички малки и големи сладури!
Онзи ден ни донесоха Инфаколик и досега си наваксваме със съня. Направо бях почнала да залитам от недоспиване. На Косьо нещо не му допада вкуса, но ще се лъжем щом му помага.
Бубе, и аз не мисля, че е притеснително да повърне през толкова голям интервал. И при нас е имало такива случки, но изобщо не се притесних и не съм го споменавала тук. Щом е един път на десетина дни едва ли е признак на някакво заболяване..

# 214
  • Мнения: 3
Имам един въпрос .... Когато детето е на АМ и се наложи през ноща д асе дава мляко може ли водичката да е предварително преварена в термус и само наливаш после в шишенце ? По същия начин ако тръгнем на дълъг път как стои въпроса с АМ в смисъл може ли пак водичка в термус и подготвени шишенца в кутия ???? 

# 215
  • Мнения: 3
Онзи ден ни донесоха Инфаколик и досега си наваксваме със съня. Направо бях почнала да залитам от недоспиване. На Косьо нещо не му допада вкуса, но ще се лъжем щом му помага.

Как се дава Инфаколик и ние сега сме си поръчали на нашия тати да ни донесе

# 216
  • Мнения: 252
Мила, ако Инфаколика е онзи Инфакол дето го доставят от UK, дава се една пипета преди ядене. Изстисква се навътре в гърлото към задната част на езика. Ако коликите са силни, може да се стигне до две пипети.

# 217
  • Мнения: 30
Имам един въпрос .... Когато детето е на АМ и се наложи през ноща д асе дава мляко може ли водичката да е предварително преварена в термус и само наливаш после в шишенце ? По същия начин ако тръгнем на дълъг път как стои въпроса с АМ в смисъл може ли пак водичка в термус и подготвени шишенца в кутия ???? 
Да, точно това е решението за пътувания и нощното хранене. С голямата ни дъщеря пълнех термус с минерална, преварена, на градуса, който давам и я държах 24 часа, след което я сменях. В по-големичък термус с "чешмичка" - беше ми много удобно.
Преди да ми хрумне това приготвях 7 шишета/за всяко хранене/ и ги слагах в хладилника а в часа на храненето само затоплях в уред за затопляне, но с термоса е по-лесно.
Дори сега с Емили ползвам термус за чая и и водичката, понеже сме на кърма, но излезем ли на разходка вземам термос-шише за едно хранене с доза кърма в него.


Добро утро и от нас  Hug

# 218
  • Мнения: 3
Мила, ако Инфаколика е онзи Инфакол дето го доставят от UK, дава се една пипета преди ядене. Изстисква се навътре в гърлото към задната част на езика. Ако коликите са силни, може да се стигне до две пипети.
Благодаря !! А за Инфаколика ще ни го донесат от Франция незнам какъв е .....  Hug

# 219
  • Мнения: 3
Имам един въпрос .... Когато детето е на АМ и се наложи през ноща д асе дава мляко може ли водичката да е предварително преварена в термус и само наливаш после в шишенце ? По същия начин ако тръгнем на дълъг път как стои въпроса с АМ в смисъл може ли пак водичка в термус и подготвени шишенца в кутия ???? 
Да, точно това е решението за пътувания и нощното хранене. С голямата ни дъщеря пълнех термус с минерална, преварена, на градуса, който давам и я държах 24 часа, след което я сменях. В по-големичък термус с "чешмичка" - беше ми много удобно.
Преди да ми хрумне това приготвях 7 шишета/за всяко хранене/ и ги слагах в хладилника а в часа на храненето само затоплях в уред за затопляне, но с термоса е по-лесно.

Добро утро и от нас  Hug

 Чудесно !!!!! Благодаря Лори !!!  Grinning  Grinning  Grinning  Hug   Hug Мисля , че тогава няма да имам проблем а за стерилизирането използвам  стерилизатор на Авент супер удобен и бързо става не ми тежи за стерилизирам по всяко време на денонощието

# 220
  • Мнения: 30
Имам един въпрос .... Когато детето е на АМ и се наложи през ноща д асе дава мляко може ли водичката да е предварително преварена в термус и само наливаш после в шишенце ? По същия начин ако тръгнем на дълъг път как стои въпроса с АМ в смисъл може ли пак водичка в термус и подготвени шишенца в кутия ???? 
Да, точно това е решението за пътувания и нощното хранене. С голямата ни дъщеря пълнех термус с минерална, преварена, на градуса, който давам и я държах 24 часа, след което я сменях. В по-големичък термус с "чешмичка" - беше ми много удобно.
Преди да ми хрумне това приготвях 7 шишета/за всяко хранене/ и ги слагах в хладилника а в часа на храненето само затоплях в уред за затопляне, но с термоса е по-лесно.

Добро утро и от нас  Hug

 Чудесно !!!!! Благодаря Лори !!!  Grinning  Grinning  Grinning  Hug   Hug Мисля , че тогава няма да имам проблем а за стерилизирането използвам  стерилизатор на Авент супер удобен и бързо става не ми тежи за стерилизирам по всяко време на денонощието

Не знам защо но аз съм страшно против стерилизаторите... Нямам обяснение - просто импулс. Имам на Авент и въобще не го ползвам. Купих си една нова тенджера под налягане и варя шишетата 20 мин. в нея, а двете стъклени шишета които ползвам за чай и вода само изварявам в обикновена тенджера с минерална вода от бидон 20 мин. Така процедирах и с Ванесса...
За помпичката ползвах хапчета за студено стерилизиране в началото но сега само я мия с много гореща вода и сапун без химикали.
Има ли някоя мама която да не ползва стерилизатор...? Не мога да си обясня неадекватното си поведение спрямо този уред, но... направо не мога да го пипна. Shocked

# 221
  • Мнения: 329
 kaffeetrmker_2 Запис и от мен за днес че вчера от  newsm28 newsm79 newsm75 1ironing wash hang 1dishes breastfeeding  време не остана  Whistling
Има ли някоя мама която ползва Колийф за коликите, по колко пъти и как го дава на бебето и има ли ефект   Thinking?

# 222
  • Мнения: 173
Лора-аз не използвам стерилизатор. Стерилизирам със разтвор на Чико за студена стерилизация.
 
Имам въпрос-слагате ли вашите бебета да спят на възглавница????
все още не съм го слагала спи на сгъната калъвка за възлавница и незнам дали да го слагам на възглавница ???? newsm78

# 223
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Добро утро и от нас. Габи днес става на месец и по този случай ви каня да се подсладите
   
За Инфакола - аз давам преди всяко ядене по една пипетка, която слагам в предварително изцедена кърма /около 20 мл/, в шише и с биберон, защото моята принцеса иначе го плюе.

# 224
  • София
  • Мнения: 70
Галя честита ви месечинка. Нека да сте живи и здрави и много щастливи и двете.  Hug  bouquet Да ти е послушничка, да те обича много Simple Smile А на сегашния етап - дано ви минат коликите по-бързо Simple Smile



Лора аз също не ползвам стерилизатор. Първите дни ги изварявах шишетата и биберонките, но сега само ги мия с много гореща вода и с веро, специално за бебета. Незнам защо, но аз съм на принципа, че колкото повече пазиш детето и трепериш над него, толкова по-хилаво става.

Общи условия

Активация на акаунт