ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 138
  • 1 032
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 753
Намерете инфо от какво се влияе мантуто...от други инфекции,хронични zаболявания и тн....
Нямам в момента линк..

На" съгласието", което съм подписала, като ми правиха мантуто, един от въпросите е
" Are you taking Corticosteroids or Immunosupressivе Agents, (e.g., Prednisone)?
Предполагам ако човек взима някое от горепосочените, или има състояние, поради което се налага да ги взима това би повлияло резултата от мантуто или може би мантуто е противопоказно  Thinking

Преди два дни публикувах пост с точно такова инфо... Ето линк...    Peace     http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362064.msg9877188#msg9877188

# 331
  • Мнения: 2 908
Момичета и момчета Grinning-гледам си говорите на тема манту-аз имам един въпрос-на малката според мен така и не се видя белег от БЦЖ ваксина,не знам дори дали е бита,защото лежа в друг град в кувиоз и беше записано в картона ,че еди на коя си дата е бита,но аз не съм видяла,че е така.Не е имала подутини,белег,само веднъж ми се стори,ама май си въобразявам направо и изсмуквам от пръсти,че видях леко образование,което изчезна напълно след няколко дена,затова си мисля,че си въобразих.То едва се виждаше това нещо.Та показах го на нашата педиатърка,като отидохме когато му дойде време за манту,тя се звери и заяви,че малката има белег(само дето не разбрах къде го видя-Бога ми нямаше нищо мога да кажа)и не и сложи манту ,нито друга ваксина.Аз съм принципно За ваксините,изчетох сума ти материали,въпроса ми е-трябва ли да се притеснявам,че детето няма антитела срещу туберкулоза?

# 332
  • Мнения: 2 176
ТУК Бърди е написал доста по твоя въпрос.
Всъщност ти си за другата тема, ако имаш въпроси, задай ги там. Simple Smile

# 333
  • Мнения: 936

Една интересна статия за вирусите - пуснах я и в ГНМ:



Д-р Щефан Ланка  разкрива „ Измамата на вирусите”
представата за  „изолирани вируси” – развенчана

Д-р Щефан Ланка, вирусолог и молекулярен биолог, е по-известен като „СПИН дисидент”, който поставя под въпрос самото съществуване на „ХИВ” още от 1994 г. През изминалите години обаче, той се натъкна на смайващи факти: Нито ЕДИН от  вирусите  (свързани с медицината) не е бил никога изолиран; няма никакво доказателство за тяхното съществуване. Всъщност, д-р Ланка бе обявил през 1998 г., в почти „легендарното” интервю на Зендер следното: „Толкова дълго изучавах вирусология – от края до началото, от началото до края – за да съм абсолютно сигурен, че такова нещо като ХИВ не съществува. И за мен беше лесно да се убедя, защото осъзнах, че цялата група вируси, към която се смята, че принадлежи ХИВ, ретровирусите – както и останалите вируси, за които се твърди, че са много опасни – всъщност, въобще не съществуват”.  Тъй като много старателно и задълбочено проучил отново литературата върху онези „други вируси” и въпреки това все още не могъл да открие нито един лист, който да даде някакво доказателство, той насърчил хората да не ВЯРВАТ на него, а да питат институтите, организациите и самите  специалисти. Това идея всъщност бе подето от майките. Отговорите бяха оповестени.  През Септември 2001 г. бе издадена немската книжка „Ваксините – геноцидът на третото хилядолетие” от Щефан Ланка и Карл Крафълд  и в нея те твърдят, че все още няма доказателство за нито един (свързан с медицината) вирус.

Зародилото се движение (наречено „много малки стъпки”) има немски уебсайт: www.klein-klein-aktion.de  от който са преведени следващите материали.

От почти една година ние питаме специалистите, политиците и медицинските институти и искаме научно доказателство за съществуването на такива вируси, за които се твърди, че причиняват болести и затова изискват „имунизация”. След почти една година, ние не сме получили дори и един конкретен отговор, който да ни даде доказателство за съществуването на тези „ваксинирани вируси”. Заключението е неминуемо – нашите деца все още се ваксинират въз основа на научните стандарти от 18-ти и 19-ти век.  През 19-ти век Робърт Кох имаше нужда от доказателство за вирус, за да докаже инфектирането; по времето на Кох такова доказателство би могло да се намери само чрез директно наблюдение и охарактеризиране на вирусите, тъй като съответната технология не е била налична по това време. Методите на модерната медицина основно са се променили през последните 60 години и то благодарение на електронния микроскоп. И въпреки това, всичките тези вируси, срещу които се имунизираме, никога не са били изследвани отново, използвайки тази технология?

Няколко изображения и тълкувания, които ни бяха дадени, за да посочат, респективно да опишат (охарактеризират) вирусите, ние показахме на д-р Ланка, който ни даде своя кратък коментар:

Всичките тези снимки имат общо, че те, т.е.  авторите, не могат да потвърдят, че представят вирус, докато не осигурят достоверна публикация, описваща как и от какво е бил изолиран вирусът. Такива достоверни публикации няма цитирани никъде. Нещо повече, в цялата научна литература няма дори и една публикация, в която за „вирусите в медицината”, изпълнението на първия постулат на Кох, да е дори признато. Това означава, че няма доказателство за това, че от хората с определени болести, вирусите – които се считат  отговорни за тези болести – са били изолирани. Въпреки всичко, точно това се твърди публично.

Сега, относно снимките:
          1.   Много от снимките са цветни. Това е достатъчно доказателство, че те са художествена творба на дизайнери, защото снимките от електронен микроскоп винаги са в черно и бяло.

          2.   Изображенията на т.нар. ХИВ-, морбили- (дребна шарка) и вариола- (едра шарка) вируси ясно показват, както и отчасти от описанието, че това са клетки, в които вирусите могат, както се твърди, да се открият. Следователно, нищо не е било изолирано. Снимките всъщност показват  клетки и типични ендогенни части в тях. Тези структури са добре известни и служат за междуклетъчен обмен.  Противоположните вируси от същия вид – които са винаги с един размер  и една и съща форма (плътност) – се различават по размер и форма (плътност) и затова не могат да бъдат изолирани.

          3.   При грипния-, херпес-, ваксиния-, полио-, адено- и ебола-вируси всяка снимка показва само една част; никой не твърди, че те са изолирани части, камо ли пък части, изолирани от човешко същество. Те са части от клетъчни структури, т.е. типични артефакти, което значи: структурите се появяват след неподходящо фиксиране и изсушаване на пробите, докато се подготвят за наблюдаване с електронен микроскоп.

          4.   „Изолираните” полио вируси са изкуствени частици, произлизащи от всмукване на голямо количество индиферентна маса през много тънък филтър във вакуум. 
Тяхната структура (не характерните структури) се различава ясно от тази на „вирусите” в клетките. Тук информацията е съществена, а именно че биохимичната характеризация на онези „изолирани” вируси, въпреки че се претендира за  „изолиране”,  такова никога не е публикувано никъде или някой  твърди за такава характеризация.

          5.   Снимката на „вируса” на хепатит В не показва изолирани структури, а – както надписът на изображението вече казва – аглутини. Това е научен, медицински термин за протеини от кръвта, които са слепени заедно, като съсиреци, което е типично за коагулация. По такъв начин кръглите, а също и кристалните структури се определят в зависимост от състоянието на кръвната проба.

В резюме трябва да се каже, че тези снимки са опит за измама, извършена от изследователите и медицинските учени, които твърдят, че тези структури са вируси или дори изолирани вируси. До каква степен замесените журналисти и автори на учебници имат нещо общо с тази измама, съзнателно или само от грубо нехайство, аз не мога да кажа. Всеки, който започва проучване в медицинската литература, бързо ще намери изявления и обяснения, че първият постулат на Кох не може да бъде изпълнен. Как тези автори, които защитават съществуването на вируси могат да си затворят очите за това, си остава загадка.

Би ли могло изразът „заразяване” = ”дар” (отрова/токсин) = „Вирус” от 18-ти и 19-ти век, да се появи в 20-ти век в компоненти от клетката, които са наречени „вируси”, тъй като електронния микроскоп е бил конструиран през 1931 г.?  И за да се скрие това, „причиняващите болести вируси” често бяха описвани, но никога изолирани?  И тогава те използваха привидно логични обяснения за отравянията и вредните въздействия от ваксиниране, както Луман (1995г.) писа за симптоматиката на Хепатит В, която беше наблюдавана за пръв път през 1985 г. вследствие на ваксина против едра шарка и през 1938 г., вследствие на ваксина против дребна шарка?  Страниците в учебниците показват само структури в клетки и нищо, което да прилича на изолиране и следователно да е хомогенно, еднородно. Биохимичната характеризация, която е решаваща, напълно липсва.

Робърт Кох и колегите, проф. Ръш, проф. Макс фон Петенкофер, проф. Вирхов са посочили, например, чрез експерименти и чрез наблюдения на правилата на Хенле-Кох, че чрез предаване на бактерия - предполагаемото директно заразяване - е невъзможно да се причини същата болест. Така, че Робърт Кох променя третият постулат на своя учител, немският анатомист Хенле, във вид, че поколението на подобни симптоми при експерименти с животни би могло да е достатъчно, за да се докаже тази хипотеза за причината за болестта, основно хипотезата за инфекциозната бактерия.

Така че, не ме изненадва фактът, че проф. Алфред Фишър пише в своята книга „Лекции върху бактерии” през 1897 г. (!): „... както е вярно за много инфекциозни заболявания – фактът, че не се взима под внимание не само добавената бактерия, но също и неизвестната предразположеност на индивида, не се коментира.”

Щефан Ланка, Декември 2001 г.



В немския сай, посочен в статията има интересни неща; например за птичия грип. Има и английска версия.

# 334
  • Мнения: 3 869
nenaatoa - неуморна! Hug
Благодаря!   bouquet

# 335
# 336
  • Мнения: 4 150
За ТБЦ,интервю с Проф.Ганингер Волфганг
http://www.pilhar.com/News/Presse/2000/20000101_ORF_Tbc.htm

Graninger:

Also, die Impfung wurde nicht eingestellt, weil man geglaubt hat, man hätte die Tbc ausgerottet, sondern weil man draufgekommen ist, daß es ein historischer Irrtum war! [!!] Die Tbc-Impfung hat nie gegen Tbc gewirkt! [!!] Wenn die Impfung gewirkt hat, dann vielleicht [?] gegen Lepra [??] Aber diese Erkrankung steht ja hier nicht zur Diskussion. Man hat ja praktisch seit dem Jahrhundertwechsel Millionen von Leuten geimpft! Aber vollkommen umsonst! [!!!]


"Ваксината не я спряхме zаЩото мислехме,че сме итрили ТБЦ от zемята,а zаЩото установихме,че е една историческа греШка.Тбц ваксината НИКОГА не е действала среЩу ТБЦ.Ако иzобЩо е действала среЩу неЩо,може би среЩу лепра.Но таzи болест не се дискутира сега.Ние фактически (практически) от около сто години ваксинирахме милиони хора...zа ниЩо".

Не  е zа ниЩо,проф.Ганингер.Имало е полzа,само вие си я zнаете. #Cussing out

# 337
  • Мнения: 3 098
Ненатоа,благодаря.
Беше ми излезнала подобна информация покрай едно тъсене в гугъл,а и Кристиян е писал тук за това.
Нямала съм възможност да 4ета подробни материали по тази тема,но навремето още си имах резерви.Все съм мислела,4е вси4ко това е създадено някъде в лаборатория,за да послужи в определен момент.
В тоя ред на мисли си мисля,4е ваксините и някои медикаменти въвеждат в организма "нещо",което в при определени условия се активира и така се поддържа заболеваемост сред населението.Може и да греша.Може уврежданията да са само заради отровите,с които се приготвят.
Имахме спор с моят съпруг преди време за вирусите,за новите болести.Отна4ало не можеше да смели информацията,поднесена от мен.След това запо4на да 4ете,да гледа разни предавания за здравето и него го заяде 4ервеят на съмнението.
И вси4ки тези нагласени статистики,определен период от време пишат,4е еди какво си помага на населението,а след време се подава то4но обратната информация.Еди каквото си там се оказало вредно,трябва да отворим нова страница.Експерименти. Close

# 338
  • Мнения: 2 176
ваксините и някои медикаменти въвеждат в организма "нещо",което в при определени условия се активира и така се поддържа заболеваемост сред населението.Може и да греша.

Не грешиш.
Има данни, че ТБ се поддържа все още, зарди имунизациите БЦЖ (виж поста на Крис Wink)
Вероятно и за някои други ваксини важи...

# 339
  • Мнения: 3 869
Всеки класически хомеопат ще ти каже, че изобщо не грешиш!
Те плюят алопатичната медициа, пък от време на време се спират и се присещат, че ако не беше тя, нямаше да са им толкова пълни кабинетите  Mr. Green

Аз да си кажа мен какво ме притеснява:
Гледам, че се засилва медийната атака в полза на незадължителните ваксини - вчера имаше обширен репортаж за рак на маточната шийка и как Б-я била на 2-ро мясот по заболеваемост в ИЕ, понеже специализиран скрининг и ваксината били достъпни само за образовани и заможни; днес пък един професор надълго и нашироко обясняваше как в Швеция 50-60% от населението се ваксинирало срещу грип, а у нас едва 4% и колко полезна била тази ваксина сега, комбирана от няколко щама  ooooh!

# 340
  • Мнения: 3 098


Не грешиш.
Има данни, че ТБ се поддържа все още, зарди имунизациите БЦЖ (виж поста на Крис Wink)
Вероятно и за някои други ваксини важи...
Da,про4етох го.Със сигурност важи и за други ваксини.


Аз да си кажа мен какво ме притеснява:
Гледам, че се засилва медийната атака в полза на незадължителните ваксини - вчера имаше обширен репортаж за рак на маточната шийка и как Б-я била на 2-ро мясот по заболеваемост в ИЕ, понеже специализиран скрининг и ваксината били достъпни само за образовани и заможни; днес пък един професор надълго и нашироко обясняваше как в Швеция 50-60% от населението се ваксинирало срещу грип, а у нас едва 4% и колко полезна била тази ваксина сега, комбирана от няколко щама  ooooh!
Добре,4е ме подсети.Гледах го и аз репортажа.Впе4атление ми прави абсолютно същата пропаганда и тук.По ТВ,с листовки.Съдържанието е същото и тук_на 4елно място сме по заболеваемост,идвайте на изследвания,ще ви предложим и ваксина,която да реши вси4ките ви проблеми. Tired Трагедия.Лошото е,4е хората се панират и правят каквото им кажат.

# 341
  • Мнения: 2 176
Аз пък четох днес, че ще се отпуснат 350 млн лв. от ЗК за борба с рака. Здравния министър го е казал на пресконференцията, посветена на борба с рака на маточната шийка. 120 млн. лева щели да отделят за медикаментозно лечение..  ooooh!

Господ да ни пази момиченцата! Praynig

# 342
  • Мнения: 277
От сайта на Велкото,който Агнешка,мисля беше поствала ,попаднах на доста интересна статия за ваксините .,бактериите и вирусите.
http://www.communicationagents.com/emma_holister/2004/10/16/vacc … _sylvie_simon.htm
Интересна е историята на А.Бешамп/ Antoine Béchamp /,основател на ензимологията,идентифицирал "minuscule corpuscles".
Неговата теория доста се доближава до ГНМ.
Незнам дали вирусите съществуват,но тук се казва следното :
"Microbe" is imprecise in respect of bacteria. A bacterium is the more promiscuous form of the living cell, whereas a virus reproduces itself from its own genetic material and is an absolute parasite on the cell. "
Също така се казва ,че бактерията може да се трансформира във вирус
Бактериите и вирусите ставали патогенни само когато имало нарушаване на равновесието

# 343
  • Мнения: 4 414
От сайта на Валкото,който Агнешка,мисля беше поствала
Grinning Валкото и Агнешка са едно и също лице Wink

Интересна е статията, да.

# 344
  • Мнения: 277
Извини ме Агнешка, Embarassed
не предположих
Поздравления за сайта  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт