Нова година е вече и все по-голямо е ЮНСКОТО човече!!! Тема №18

  • 12 550
  • 280
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 753
Snowwhite, честити сини ританки!!!
А мързела на какъв пол е? Wink Че ме е обхванал от известно време...
Хубава неделя и успех на прегледите на всички ви!

# 241
  • Мнения: 199
ayas, 凤Феникс凰  благодаря за съветите. И аз накрая сама стигнах до този извод, че ще ги ползвам паралелно още от началото. Иначе не съм се чудила дали да си взема количка, а кога.
凤Феникс凰 мисля да ги ползвам точно както ти си описала. А иначе се чудех какъв модел слинг да си взема - с халка от тези http://slingbg.wordpress.com/wear/ или от тези http://www.premaxx.com/en/products/baby-bag/index.aspx които ми показа Promiscuous Girl.
За количката е ясно долу-горе какво искам и май също ще се ориентирам към хубав качествен модел втора ръка, за да мога да си я позволя. Държа на здрава и лека, защото си правя планове много да я ползвам.

Михайлова аз принципно си обичам полезните храни и винаги съм внимавала какво хапвам, че ми се лепи, но бебо явно обича макарони със сирене, хляб с масло, мазни картофки и... ще видим до къде ще я докарам с килограмите.

# 242
  • Мнения: 1 425
Добро утро и от мен!

Слънчице, Георги също е карал варицела, но мина много леко и безпроблемно. Мазахме му пъпките с едно течно лекарство  и от него не го сърбяха толкова. Карантина тук не слагат, даже децата не ги водят на лекар (освен ако варицелата стане по-сериозна).

Snowwhite, ние тази година (февруари) ще ходим на ски, но докторката ми забрани каза,че е опасно не от карането, а от падането и от другите, които могат да те блъснат, за това аз си смених вече ски-паса за уелнес в хотела  Wink. Честито момченце!
Amorevole, честито момченце и на теб!

Слинг, аз имам кърпа на Dydimos 4,70м. http://www.didymos.de/. Много удобна, има различни начини на вързване, според това колко е голямо бебето, Килиан съм го носила и на гърба. Кърпата не е мръднала и цветовете са си абсолютно същите.

Ние днес отиваме на едно замрънало езеро децата да се попързалят малко, а пък ние да си направим разходка.

Приятен неделен ден!




# 243
  • Мнения: 255
vanny_76, не знаех точно къде е, лекарката ми даде телефон, на който да се обадя да питам. Мерси за инфото-ще ми е от полза. Само да те питам още нещо-какво количество кръв се взема? На тия изследвания вчера ми взеха 3 контейнерчета(не знам какво количество е де) и доста боля. Не знам дали от иглата или лаборантката е била по-груба. Мен понеже ме е страх всеки път, а в повечето случаи не боли-само леко усещам убодването  Laughing

 За варненската среща-и аз се чудих за коя Годзила става въпрос-на Мария Луйза или на Княз Борис. Тази на Борис(до икономическия техникум) има приятна зала за непушачи, закътаничка такава, за другата не знам.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 11:35 от Fantasia

# 244
  • Мнения: 35
*Слънчице*,знам че варицелата не повтаря,но съм чувала че ако реши да се прояви на място където вече е била се появява като херпес Зостер(вируса е един и същ),който също е заразен и много болезнен.То няма как да се опазиш,но единственото което ти остава е да се молиш да не ти се лепне. Praynig Hug

# 245
  • Мнения: 753
Greenlife, и на мене ми се ядат същите неща плюс още някои, все вредни... Simple Smile
Слънчице, стискам ти палци да те подмине или да няма последствия - една позната изкара в 4ти месец покрай дъщеря си и второто бебе си беше наред, само притесненията и бяха големи докато разбере какво е станало.

# 246
  • Мнения: 1 924
Greenlife,аз съм ползвала предимно слинговете с халки.Шалът предлага повече възможности,а и има начини на връзване,които натоварват и двете рамена едновременно и тежестта се разпределя така,че не се усеща,но неудобството е,че е трудно за връзване после,ако сте навън и се наложи да го развържеш.
Слинговете с халка са по-къси и по-красиви,изглеждат като аксесоар към облеклото.(С шала някой път са ме гледали странно,все едно съм си омотала някакъв парцал  Mr. Green).Но рамената трябва да се сменят,иначе само едното се напряга.
Тези на Премакс ми изглеждат много удобни,по онова  време ги нямаше в бг още.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 12:25 от 凤Феникс凰

# 247
  • Мнения: 1
Варненки ние кога ще си спретнем срещичка  Whistling някой  ако има предложение за дата и място на събитието да свирка. Wink
Аз живея до Спортна зала ако има някоя мама в района може да се виждаме и на кафенце Peace


За срещичка съм с две ръце за  Peace Предложение за място не мога да дам, че отдавна не съм ходила на заведения като изключим Албата, която посещаваме честичко. За дата нямам претенции.
Иначе аз живея до Пикадили Център. Дали някоя мама не живее наблизо???
Здравейте момичета,
Айде малко и ние Варненките да се организираме. Аз живея малко над ХЕЙ в Цветния и ще се радвам да се срещнем. Само дето работя и в събота до 4 и мога евентуално след 4 или в неделя.
Дайте предложения!  Hug

# 248
  • Мнения: 270
Здравейте мами:) Как сте днес? Искам да попитам има ли момичета от Пловдив в този форум, че искам да споделим малко инфо за лекари и клиники в Пловдив, че нещо започнах много да се двоумя къде и при кого да ходя, въпреки че засега уж съм си намерила една лекарка, но вече не съм убедена ...да продължавам ли да ходя при нея...а и за това къде да раждам имам съмнения вече....объркана съм доста..   Sad

# 249
  • Мнения: 16
Здравейте момичета! Радвам се, че сте добре и сте в добро настроение- това е най-важното за бебочовците ни сега, а и за напред Peace
Гледам за слингове си говорите- миналата година не намерих, а и чесно казано не съм търсила много обстойно, защото самата аз се бях спряла на кенгуру Взех си такова за деца от 0 до 8 кг и сравнително доста го носехме, но наистина си тежеше Може би със слинга, е по-различно
За спането- и аз от време на време си позволявам малко да лягам по корем, но вече ми пречи на коремчето и гледам да не заспивам така На ляво само не мога да кажа че спя, но обикновмено на една страна По гръб също, за сега не ми е изтръпвал крака както миналата година
За кол4ичката съм съгласна, че си трябва отначало, както ще са и летни бебочовците ни- аз самата си търся количка за породени, че малкия няма да е достатъчно голям за да върви дълго, а и с това дълго стоене навън и той ще иска да спи Аз самата съм ЗА втората ръка такива, но за сега не съм намерила из форумите Най-вероятно ще се спра на някоя за близнаци, употребявана, защото и няма да я ползвам много Майчетат с близначета, да кажат нещо по въпроса, че не съм много наясно кои са здрави, една зад друга ли да е, една до дрега ли да е?!? newsm78
Бях и аз на ФМ- бебо е добре доколкото се видя, че съм доста пълна от предишната блеменност, пола може и да го е видяла докторкота, но и казах изрично да не ми казва Май трябва все да си предупреждавам, че гледам повечето искате да знаете baby_neutral
Исках още нещо да ви кажа, но от една страна забравих, а от друга стана много дълго Ааааа- не чистете прекалено много- това е много натоварваща дейност, а ние сме в положение както се казва Joy

# 250
  • Мнения: 9 814
Здравейте момичета.
Сега се прибираме, бяхме на гости при една братовчедка на мъжа ми.
Хич обаче не ми се ходи насам-натам, предпочитам да си седя у дома.

За слинговете:няма да си купя, защото имам проблеми с кръста и носенето на бебето дълго време не е най-препоръчителното за мен. Както казах предпочитам количка.
Вече ни предложиха да ни дадат още една количка.
azvasi , вече се намират и втора ръка колички за породени деца, но са на доста висока цена.

# 251
  • Мнения: 1 924
azvasi ,по въпроса за количките -в подобно чудене ъм и аз,понеже и моя син няма да е достатъчно пораснал,а и не е достатъчно послушен,за да ходи плътно до мен , та в началото ще трябва да е в количка,а едното близне сигурно ще го нося в слинг и ще ги редувам Mr. GreenЧе количка за тризнаци не ми се купува Mr. Green Та ето моите наблюдения-само наблюдения,щот не съм ползвала-при тези за породени тип "влакче"(децата са едно зад друго) първата седалка няма легнало положение при почти всички модели(на мен затова ми отпаднаха като вариант з близнаци).Е,има един модел на Jane,който може,ама той е над 1000 лв и изглежда супер тежка количка ConfusedИма и една на Phil&Teds,при която седалката за второто дете се намира почти долу при багажника;хем е скъпа,хем ми е странно да сложа детето почти на земята да диша уличния прах Confused
Тези със седалки една до друга повечето са със много тесни кошове,а самите колички са много широки и тежки.Аз съм се спряла на Ария Туин на пег перего - най-хвалена е в близнашкия форум,или в краен случай на Чиполино близнашката-като най-лека от по-евтините.
Недостатък на тези колички съм чела,че по-големите деца много се закачат и дразнят едно друго,нали са на няколко см разстояние...
Общо взето,трудна работа с избор на колички за близнета или породени.
Майките на едно са благословени в това отношение,защото имат огромен избор Grinning

# 252
  • Мнения: 2 121
Варненки, като писах Годзила в центъра имах предвид тази на Княз Борис, защото салона за непушачи е приятен, в другата на съм ходила, знам, че е под земята и е тъмничко.
Засега като гледам са заявили желание Михайлова, ivi 81, Fantasia, DeniDeniDeni (ако е слдобедна) и аз. Ако искате може да я изместим и за неделя - 18.01 - наобяд, за да е удобно и на всички работещи?

# 253
  • Мнения: 9 814
凤Феникс凰, миналото лято моя приятелка роди близнаци, каката беше на 2 г. и 1 м.
Купи количка за близнаци и една приставка, която се закача на количката и на нея се вози по-голямото дете.
Така са вече половин година. А пък и момиченцето вече си ходи самичко на доста дълги разстояния.

# 254
  • Мнения: 136
Знам, че не е много препоръчително да се натоварваме много, но ако аз не си изчистя вкъщи, няма кой. Таткото също чисти, но все му намирам кусури и той се обижда. Така или иначе, на мен ми е удоволствие, пускам си музика и си се раздвижвам. Най-ми е хубаво, като видя резултата - лъщи, та се не трае  newsm44  Или както се казва - муха да кацне, ще се разчекне  bye

Най-накрая и аз се престраших да си кача коремчето в албума. Ще взема пример от somebody и вече ще се снимам всяка седмица, за личното албумче и живот и здраве, след някоя и друга година, като забременея пак, ще сравнявам. Досега почти не съм се снимала, а си е срамота - човек не забременява всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт