СНБМ - инициативи - 26 част

  • 79 730
  • 637
  •   1
Отговори
# 600
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
От т.нар. ИК отказаха среща със СНБМ. Всеки може сам да си направи изводите.

Второто четене на двата бюджета вероятно ще е седмицата от 19.11 нататък. Подготвяме ново отворено писмо.

# 601
  • Мнения: 4 465
Саня, ако не е тайна, кой направи квалификациите по отношение на СНБМ?

# 602
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Саня, ако не е тайна, кой направи квалификациите по отношение на СНБМ?

Белалов. Като цяло той се опитваше да е основен в разговора, но аз настоявах да чуя Ани. Нищо лично към него, познавам го вече май повече от 20 г. и никога не сме били в лоши отношения. И на срещата му казах, че според мен се намесват повече от допустимото.

# 603
  • Мнения: 4 465
Саня, ако не е тайна, кой направи квалификациите по отношение на СНБМ?

Белалов. Като цяло той се опитваше да е основен в разговора, но аз настоявах да чуя Ани. Нищо лично към него, познавам го вече май повече от 20 г. и никога не сме били в лоши отношения. И на срещата му казах, че според мен се намесват повече от допустимото.

Кофти. Не го очаквах от него. Вярно, че имаме разногласия по отношение на средствата, с които се постига дадена цел, но не очаквах да излезе от рамките на общоприетия тон. В лична комуникация никога не е показвал такова неуважение. Поне към мен и СНБМ. Явно нещата се променят.

Според мен, в началото инициативата нямаше ИК. Както се обясни във ФБ - всички са организатори. После се появи ИК. Интересно от всички организатори как точно се структирира ИК. За моите представи, нещата силно намирисват на политика, т.е. избори, а не на конструктивна политика по отношение на раждаемостта.

# 604
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Не знам какво точно имат предвид под ИК, нито кой е писал последните им силно разширени искания. Пишат за мониторинг на ГО по приема в ДЗ, а явно не са наясно със съществуването на РГ към СО, в която от 6 г. участват представители на СНБМ и АР. Можеха поне да прочетат и да се информират - протоколите от заседанията са на сайта на ИСОДЗ. Това с обезщетението за жени до 2 г. от завършване на висшето им образование...също ми е притеснително неясно. Според мен и те не се познават добре помежду си. На младата жена Любомира, която дойде с мен в НС и трябваше време и известни обяснения, за да разбере, че аз не съм от ИК, а от СНБМ.

Намесата на всякакви политически партии и...Мишо Шамара също не ги притеснява.
Ще цитирам Изи от ФБ и нейния "УЖАСНО УЖАСЯВАЩ УЖАС"  Grinning Проблемът естествено е, че всичко това вреди на общата цел, но пак цитат
"Kristina Miltenova ама ей я си кажете какъв е проблема ,мн прекалявате вече,кои сте вие за да ни държите сметка и да ни упреквате в каквото и да било,свободни хора сме,каквото искаме ще си правиме и няма да се обесняваме пред никои.попитахме ви дали ще ни подкрепите отказахте и мисля че е приключен въпроса,ние никъде не ви споменаваме и не спекулираме с името ви."

Освен това са на мнение, че политическите партии са просто граждански организации и основната цел била да се повдигне въпросът чрез депутати.

# 605
# 606
  • Мнения: 65
Във тази връзка помествам два линка на петиции свързани с тази тема:

http://www.peticiq.com/majchinski
и
http://www.peticiq.com/uvelichenie_na_maichinskite_i_detskite_nadbavki

Може би е добре да се подписват и двете, за да не се отклоняват подписи.

Вероятно е добра идея да  се установи и сътрудничество с някой от организаторите им.

Наслука!

# 607
  • Мнения: 1 262
Не ми харесва, че тези от ИК (не знам какво значи) се обвързват с някакви партии. Аз не бих участвала в събития на партийна основа.  Sad
Дано имате успех!

# 608
  • София
  • Мнения: 6 260
ИК е инициативен комитет  Peace СНБМ в момента не е обвързано, а и не помня някога да е било  Wink , с нито 1 такъв  Peace

inakaterina, в момента и двете петиции не са актуални - едната е от миналата година (МРЗ вече е 290 лв., не се планира да е толкова, а 310 лв. от 01.01.13 г.). Другата май беше пусната от представители на въпросния ИК (поне такъв ми е споменът, даже май я разписвах като ФЛ  newsm78 ), но преди сформирането му. После исканията им се видоизмениха... СНБМ е със следната позиция:

Цитат
Позиция на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" във връзка с националния протест, организиран на 22 октомври от група майки в социалните мрежи


СНБМ не е организатор или съорганизатор на националния протест, организиран на 22 октомври от група майки в социалните мрежи. Сдружението подкрепя част от разпространените в интернет искания, които съвпадат с вижданията му по следните въпроси:
1. Обезщетение за отглеждане на дете през втората година, равно на МРЗ;
2. При липсата на семейно подоходно облагане да бъдат изплащани детски надбавки за всички деца;
3. Във връзка с подобряването на условията в яслите и детските градини да се  открият нови детски заведения, които да осигурят достатъчно места за всички деца, при спазване на нормативно установената численост в групите.

Позицията на СНБМ е заявявана многократно официално още от неговото създаване през 2006 г.
Призоваваме всички свои членове и симпатизанти при възможност и желание да се включат в протестите по места, само ако те са организирани съгласно законовите разпоредби и без да нарушават действащата нормативна уредба по опазване на обществения ред.
Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се разграничава от всякакви политически партии и движения, които могат да вземат участие в протеста.

http://www.snbm.org/index.php?p=231

# 609
  • Мнения: 65
Не ми харесва, че тези от ИК (не знам какво значи) се обвързват с някакви партии. Аз не бих участвала в събития на партийна основа.  Sad
Дано имате успех!

HAPPY_QUEEN виж какво е цитирано най-долу: "Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се разграничава от всякакви политически партии и движения, които могат да вземат участие в протеста."
Което и според мен е добре, иначе съществува опасност да се политизира протеста.
Предполагам, че и твоите опасения са били от подобно естество.

# 610
  • София
  • Мнения: 6 260
ИК е едно, СНБМ - друго  Wink  Както и ДБМ, че и с тях непрекъснато ни бъркат  Simple Smile

# 611
  • София
  • Мнения: 6 260
От ТВ7, сутрешният блок, търсят родител на дете в училищна възраст, който е засегнат от това, че денят след референдума е неучебен. Аз не ставам, защото съм по майчинство с бебето и ще мога да си гледам каката...

# 612
  • София
  • Мнения: 6 260
Позиция на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" във връзка с националния протест, организиран на 9 февруари от Инициативен комитет "За повече грижи за децата в България"

ИК "За повече грижи за децата в България" организира втори национален протест, който ще се проведе на 9 февруари 2012 г., събота, от 11:00 часа пред общините в градовете от страната и по същото време с митинг-шествие в столицата с начален пункт Паметника пред Народното събрание /Коня/. СНБМ няма промяна в позицията си и подкрепя част от исканията на Комитета, а именно:
1. Обезщетение за отглеждане на дете през втората година, равно на МРЗ;
2. При липсата на семейно подоходно облагане да бъдат изплащани детски надбавки за всички деца;
3. Във връзка с подобряването на условията в яслите и детските градини да се  открият нови детски заведения, които да осигурят достатъчно места за всички деца, при спазване на нормативно установената численост в групите.
Позицията на Сдружението по тези въпроси е заявявана многократно официално още от неговото създаване през 2006 г.
Призоваваме всички свои членове и симпатизанти да се включат в протестите по места, ако те са организирани съгласно законовите разпоредби и без да нарушават действащата нормативна уредба по опазване на обществения ред.
Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" отново се разграничава от всякакви политически партии и движения, които могат да вземат участие в протеста.

# 613
# 614
  • София
  • Мнения: 6 260
СНБМ от 2006 до 2013 гг.

    Само за няколко години Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" доказа, че се отличава от много НПО-та по това, че:
* инициира диалог и дебат с институциите;
* про-активно поставя важни за обществото въпроси;
* предлага конкретни решения, вместо само да сигнализира за нередности и проблеми;
* организира дискусии по значими проблеми;
* провокира политиците;
* експертно защитава идеите и предложенията си и безкористно се придържа към убежденията и целите си;
* на практика дава възможност на всеки да стане част от тези усилия.

    СНБМ има ясни позиции по въпросите на социалната и демографска политики в страната. Част от нашите предложения вече са приложени на практика, други ще продължим да отстояваме.

    Важната особеност на СНБМ е, че когато сме убедени в справедливостта на дадена кауза, не се отказваме. Невинаги успяваме, но тогава не смятаме, че се проваляме, а че сме опитали похвати, с които не сме постигнали желаната промяна. За нас това означава, че ще продължим да опитваме по различни начини да убедим институциите във важността на нашите инициативи и ще намерим пътища за тяхното осъществяване.

    Начинът ни на работа може да се опише така:
• ако не успеем от първия път - опитваме отново;
• ако пак не успеем - опитваме по друг начин;
• ако няма резултат - опитваме по-упорито;
• ако все още не сме постигнали целта си - опитваме по-дълго.

   На практика това означава, че през 2013 година ще продължим да настояваме за повече инвестиции в детските заведения и площадки, подобряване на условията, хигиената и храненето на децата в тях; детски добавки за всички деца без оглед дохода на родителите; реално семейно подоходно облагане и др.

   И през 2013 г. ще създаваме нови инициативи, ще продължим да организираме детски празници, кръгли маси с експерти от различни ведомства, ще правим пресконференции, ще участваме в медийното пространство, ще напишем десетки писма до различни институции, надяваме се да участваме в публични дебати и ще показваме, че от промени има нужда и те трябва да се правят непрекъснато.

   СНБМ осъзнава, че повечето решения, които ще се вземат през 2013 г. ще бъдат продиктувани от финансовата и икономическа криза и изборите. Повечето за съжаление ще бъдат в посока ограничаване. И въпреки това, и през 2013 ние ще се стараем да не позволяваме на политиците и бюрократите да кажат "не...", "не може", "...не става"... Защото, когато има желание и добра воля, всичко е възможно!
http://www.snbm.org/index.php?p=1

Общи условия

Активация на акаунт