"МАРТенче в корема расте,мама бърза име да му избере"

  • 18 177
  • 291
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 48
Добро утро майчета !!!
Вън е адската поледица - ooooh! не ми се мисли ако трябва да слизам за нещо!
Креми и аз като Слънцето не се сещам за имената,но в района под 5-то основоно училище има два три магазина -твоите познати трябва да се сетят -дано си харесаш нещо!!
 Hug

# 211
  • Мнения: 7
Здравейте!!!!
Тази сутрин и аз ще се присъединя към мамите с болежки. Изобщо не мигнах тази нощ. Болки ниско в ляво - постоянни и една режеща към кръста. Дано да са бъбреците. Пих много вода и чай. Сега съм по добре, но не се знае до кога.

Внимавайте с поледицата!

# 212
  • Мнения: 242
Здравейте и добро утро.
Слънце, благодаря за кафето, тъкмо си направих едно и аз и седнах да ви прочета.
Запис на тонове на мен ще ми ги прави моята си док. от ЖК -  тя си има апарат. Когато отида на 02,02. за болничният, тогава ще е. До сега два пъти ме слуша със слушалка. На предната бременност запис на тонове ми направиха преди самото раждане в болницата.... Едновременно тогава следяха и дали имам контракции, че ми ги предизвикваха с лекарство... А сега си имам контракции често... Вечер  като легна корема ми се втвърдява поне 2-3 пъти. Хубавото при мене е, че няма болка както в началото.
Сега за успокоение на майките, на които са слушали тоновете - и аз знам, че е възможно моментното състояние, когато има спад/затишие.... То и за това се налага около 20 мин да се прави запис. Стискам палци всичко да е ОК. Хайде многото мина още малко остана. 
glafira, радвам се че с леко си се отървала, колата не я мисли. Вземай болничният и в къщи.
Пазете се всички.

# 213
  • Мнения: 28
slancetoo  и dilein мерси HugАз като запиша горе долу къде се намират,понеже е невъзможно да помня вече,те ще ме заведат.

# 214
  • Мнения: 1 734
Я да питам и вас - на някой да са му израстнали брадавици?
На мен с първата бременност ми израстнаха, казаха че ще паднат като родя, ама не паднаха (с изключение на една -две). Сега пак имам и се побърквам вече  #Crazy , много са мънички но досадни .

# 215
  • Мнения: 74
Привет, мами Hug

Много Ви благодаря, че ми разказахте как хълцат и вашите бебчета, както и за движенията, разтягания и ритания и т. н. Определено така се чувствам по-спокойна, като знам, че и при вас е така Hug

В понеделник вечерта преживяхме това, което се е случило с glafira Cry, слава богу нищо ми няма, за разлика от колата де, но това ще се оправи!
По този повод бях с доста болки и контракции вечерта, но вече съм о.к. Тъкмо излизах от лекарката и се случи това.
Тъй като имах контракции, лек. ми изписа Магнерот 3*1 и ми каза да го пия един месец ( т. е. до края на 8-я месец) Да ви кажа вече се чувствам много по-спокойна, че много ме притесняваха тези контракции.

За запис на тоновете: преди ми правиха само в 9-я месец и то защото лежах 20 дни в Майчин дом. Сега ми казаха в началото на февруари и че по принцип се правят по-често, ако има проблемна бременност, ако всичко е наред на две седмици.
Желая ви хубав ден и СЕ ПАЗЕТЕ!  bouquet

# 216
  • Мнения: 28
Я да питам и вас - на някой да са му израстнали брадавици?
На мен с първата бременност ми израстнаха, казаха че ще паднат като родя, ама не паднаха (с изключение на една -две). Сега пак имам и се побърквам вече  #Crazy , много са мънички но досадни .
не знам за брадавици,но забелязвам че ми се появиха доста бенки,което ми се струва че е от бременноста.Надявам се да изчезнат,защото ще заприличам на героините от сапунените сериали Joy

# 217
  • Мнения: 1 734
Я да питам и вас - на някой да са му израстнали брадавици?
На мен с първата бременност ми израстнаха, казаха че ще паднат като родя, ама не паднаха (с изключение на една -две). Сега пак имам и се побърквам вече  #Crazy , много са мънички но досадни .
не знам за брадавици,но забелязвам че ми се появиха доста бенки,което ми се струва че е от бременноста.Надявам се да изчезнат,защото ще заприличам на героините от сапунените сериали Joy

То верно си е индивидуално, но при мен от първата бременност и бенките ми не изчеднаха, а си останаха там  Sad

# 218
  • Мнения: 1 906
Добро утро!
Слънце, като видях кафенцето и веднага ми се допи, та в момена чакам да стане  Mr. Green
Вчера ми се обадиха да отида на работа, а днес се обадиха да не ходя, че и тук е страшна поледица  ooooh! .

Ще ви върна малко към темата за кошарките, че доста се колебая  Crossing Arms и ми трябва вашата помощ  Peace . Моя мъж смята, че трябва да купим дървено легло и преносима кошарка. Понеже родителите ни са от различни градове и доста пътуваме, та затова смята, че е добре да имаме и преносима. Аз обаче си мисля, че е излишно да имаме две легла. От прочетеното тук останах с убеждението, че преносимата кошарка е напълно достатъчна  Thinking . Само не разбрах матраците по-различни ли са от тези за дървените легла  Embarassed ?

# 219
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро, момичета.
Големи сте писателки, да знаете hahaha.
videlina, на въпроса за упойките да ти отговоря-в случай, че раждам нормално, не искам упойка. Имам предвид епидурал, иначе няма да се дърпам на окситоцин или система но-шпа например. Ако се наложи секцио, бих искала да е спинална, но не знам дали ги правят ако се наложи секцио по спешност. Пълната, както вече споделих, ме хвърля в потрес само като си помисля Sick. По въпроса ти за имената-Калина!!! Това е името, което бяхме избрали за Бебора /на татко/ и за което имахме спорове с милото по-късно. Така че съм силно пристрастна Simple Smile
rusana, за бебешкия дневник вече са ти отговорили-навсякъде в книжарниците ги има. Няколко различни вида са, но този, който Веси е показала ми харесва най-много на мен. Гледам, че има повечко сини, розови по-рядко съм виждала-просто трябва да се следи. Аз сега съм харесала нещо подобно /освен че ще купя дневник/-казва се "Историята на моя род" или от сорта-пак се пишат различни неща вътре.
jivotinche, BiliBiliне се притеснявайте-най-вероятно е нещо инцидентно Peace Във връзка с тези прословути тонове, аз съм в началото на 8-ми месец, досега нито съм ходила на такова нещо, нито лекаря или акушерката са ми споменали за запис. Подозирам, че няма и да ме карат да правя, освен ако не пренося-поне такава ми е информацията, че процедират. На всяка ЖК слушат тоновете на бебето с 1 машинка, която ми слагат на корема, но това е друго. Но е добра идея на 28-ми да поразпитам. За повечето килограми за съответната седмица, много относително ми се струва, така че хич не го мислете точно това. Е, то си е кофти да те подведат, че ще излезе 4 кила и да те напънат за секцио, а да излезе дребчо 3200, но живи и здрави да сме е най-важното.
shushi_13, успех на прегледа днес, чакаме да се включиш с добри новини  Hug
Щях да отговарям на Даниелка вчера и се заплеснах-много ми е драго, че влизаш в темата, наистина. Гуш и на теб Hug
Съгласна съм с Tedsan-голяма част от тези препоръчани продукти са абсолютно ненужни. Затова съм направила списък, за който съм се водила отчасти от списъците, отчасти от лекцията на "9м." за покупките преди раждането и от опит на други майки. И, като гледам, преди всичко от собствената си преценка какво искам да купя Flushed
Мен пък от 2 вечери ми се появява някаква болка ниско долу-един-два пъти за секунди ама остра и все имам чувство, че е шийката на матката и се стряскам да не е разкритие. Знам ли какво е-нали съм чела-недочела...Контракциите са ми доста хаотични-може цял ден да няма и после за около час 2-3 пъти да ми се стегне корема. Ама засега не им обръщам внимание и си пия Магнерич-а.
Дългичко стана, ама днес ме е навестила музата, ще ме изтраете  bouquet
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора. Е те таквоз не ми се беше случвало #Shocked Joy

# 220
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Есме винаги има първи път душа нали знаеш  Joy

# 221
  • Мнения: 68
Добро утро и от мен,
Момичета който има възможност да гледа "Часът на мама" темата е,
До колко е опасно осоляването на бебетата.?
За миналата година са регистрирани няколко смъртни случаи от осоляване УЖЖЖАССССС

OKI4A,ZORI TV, в Даяна и ники не съм ходила от почти година,вероятно има доста промени от тогава,за каката всичко бях купила от там и ми излезе около 80лв.От там си купих ваничката,шезлонга за къпане ,бельо,шапчици,чорапки,памучни пелени,хавлийка,шишета на Авент 2бр.,и две одеалца(едно тънко и едно по плътно.След това Яна като поодрасна и копувах якенца и спортни екипи за игра.Но съм най доволна от бельото им.

сега се връщам да ви изчета.

# 222
  • Мнения: 361
Здравейте мамчета
никакво излизане навън сами
Зеленкото-  Hug браво, че всичко ви е ок. Да се пазиш повечко.
Галфира- аиде спирай вече с таз работа.
за контракциите- при мен свиванията са предимно вечер.За сега болка няма с тях. Вчера леко ме боля ниско долу, като придърпване. Но аз гледам да пазя леглото да не се подмести.
за бенките и брадавиците- на мен ми се оголеми една бенка и ми се появиха няколко мънички по горната част на корема. Но пък аз съм си предразположена към това и смятам като родя да ида пак да ме прегледат и ако трябва да ги махат.
Иначе сме ок- бебка си подритва, аз все почесто почвам да и говоря (добре че съм си сама иначе ще ме сметнат за луда  Rolling Eyes)
Гледам Часът на мама- днес ми е интересно.
Хайде за сега лек ден и почивайте.

# 223
  • София
  • Мнения: 263
Eййй, вижте по БТВ за плащането при раждане дават http://www.televizora.com/free-online-tv-channel-286/bTV

# 224
  • София
  • Мнения: 673
Еля, нямам избор, трябва да дотрая до 20-ти, имам за изчистване някои неща:)

Общи условия

Активация на акаунт