Майчинство за безработни

  • 142 915
  • 768
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6
Здравейте, интерисува ме, ако се регистрирам на борсата бременна в 6 ти месец, ще имам ли право на майчинство, или изобщо има ли такъв вариант за регистриране като безработна? Благодаря сърдечно!

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, интерисува ме, ако се регистрирам на борсата бременна в 6 ти месец, ще имам ли право на майчинство, или изобщо има ли такъв вариант за регистриране като безработна? Благодаря сърдечно!

ще визмаш обезщетение за безработна /ако имаш право/,но не и майчинство.евентуално на социално майчинство,ако отговаряш на изискванията за доход
за да взимаш трябва да работиш в момента на издаване на 45 дневиня и да имаш 12 м осигурителен стаж

# 512
  • Мнения: 6
Благодаря сърдечно!

# 513
  • Мнения: 6
А ако имам само внесени здравни осигуровки от ноември 2010 насам, мага ли да се надявам или не?

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А ако имам само внесени здравни осигуровки от ноември 2010 насам, мага ли да се надявам или не?

не може да се надяваш

за да се надяваш ти трябват социални осигуровки т.е да работиш

# 515
  • Мнения: 1
Здравейте.Бременна сам в 8 ми месец и сам безработна.Здравните осигуровки си ги плащам сама.С приятеля ми нямаме брак.Интересува ме какви помощи ми се полагат и какви документи ще са ми необходими за получаването им.И в какав срок преди раждането или след това трябва да  ги подам.Извинете ме за невежеството,но наистина нямам никаква представа как стоят нещтата в моя случай. Embarassed  Embarassed  Embarassed Благодаря предварително!!!

# 516
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте.Бременна сам в 8 ми месец и сам безработна.Здравните осигуровки си ги плащам сама.С приятеля ми нямаме брак.Интересува ме какви помощи ми се полагат и какви документи ще са ми необходими за получаването им.И в какав срок преди раждането или след това трябва да  ги подам.Извинете ме за невежеството,но наистина нямам никаква представа как стоят нещтата в моя случай. Embarassed  Embarassed  Embarassed Благодаря предварително!!!

ако доходът на човек ви е равен или по-малък от 350 лв бруто,имаш право на социално майчинство 100 лв за една година,детски 35 лв на месец,помощ за бременност 150 лв 45 дни преди термин

за всички майки има помощ за раждане 250 лв за първо дете

за всички тези неща документи се подават в социалните-там отиваш и питаш.побързай,за да хванеш помощта за бременност,ако отговаряш на условията

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 53
здравейте мами!И аз имам един въпрос относно майчинството.Меко казано и моят работодател ме "изигра" и останах на социалното майчинство,детето ми е вече на 6 месеца та моят въпрос е следният:щте мога ли да получа парите със задна дата т.е. за изминалите 6 месеца или щте ми ги плащтат за текущтият месец?(ЗА СОЦИАЛНОТО МАЙчИНСТВО ПИТАМ).И ощте нещто- мога ли да си платя в друга фирма осигоровките за да получавам поне 2 год.??

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте мами!И аз имам един въпрос относно майчинството.Меко казано и моят работодател ме "изигра" и останах на социалното майчинство,детето ми е вече на 6 месеца та моят въпрос е следният:щте мога ли да получа парите със задна дата т.е. за изминалите 6 месеца или щте ми ги плащтат за текущтият месец?(ЗА СОЦИАЛНОТО МАЙчИНСТВО ПИТАМ).И ощте нещто- мога ли да си платя в друга фирма осигоровките за да получавам поне 2 год.??

соц майчинство няма да ти го изплатят със задна дата-започват от момента на кандидатстване
имаш ли 12 м осиг стаж през живота си?

разкажи накратко какво се случи с работата ти?там си започнала да ползваш обезщетение за бр и раждане,нали така?към момента на издаване на 45 дневния колко месеца осиг стаж имаше?

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 53
здр Елфита,първо искам да ти благодаря за бързият отговор.сега щте ти разкажа накратко как стоят при мен нещата.ЗНАчИ аз не съм работила от 2004(тогава родих       първото си дете и след това излезнах в  отпуск 2 год. и взимах по 220лв. на месец)от тогава до сега не съм ходила на работа и за това реших да си "платя" осигоровките в фирмата на познати,така и стана те ми платиха осигоровките но се оказа ,че фирмата нямала "дейност" от 3 год."та  от нои  се почнаха проверки, откази и т.н. и аз за тези 6 месеца (от както родих второто си дете) получих парите само за един болничен лист от НОИ и това беше ,вследствие се оказа че не мога да получавам обезщтитение по майчинство от нои за това че фирмата нямала дейност. та така стоят при мен нещата.и не знам сега какво да правя за това мисля да пусна молба за социално майчинство,а ако не стане там щте си остана без пари и това е Sad

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
социала ще го вземеш,ако дохода на човек ви е равен или по-малък от 350лв бруто
за детски и помощ за раждане знаеш?

сега ако си намериш друга фирма може да излезеш в майчинство до 2 рата година.взимай социала и междувременно търси.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 53
искаш да кажеш,че все ощте мога да си тъ рся работа??е нещто не мога да разбера ,извини ме ама не ми е ясно как щте стане да вземам от социала  и да си търся работа другаде ,че аз със това дете ка щте работя не ми е ясно?? newsm78

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
търсиш фирма да те назначи,за  да взимаш майчинството до 2 те години-какво чудно има ???

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Елфита искам да ти кажа,че аз не ги разбирам много тези неща и за това питам.Сега доколкото разбирам трябва да си намеря фирма да ме назначи на работа,но незнам трябва ли  да ходя на работа поне за няколко дена за да ми пусне осигоровките  или само трябва да ме назначат на работа.Моля да ме извиниш за "невежвството"Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 сеп 2011, 10:55 от asi_84

# 524
  • Мнения: 8
здравейте на всички!имам въпрос относно майчинството и моля за отговор!остават ми още 4 месеца до края на втората година от майчинството за отглеждане на дете-наложи ми се да започна работа за лятото и да взимам заплата +половин майчинство до края на август- тогава бях освободена от длъжност и от тогава насам никой не може да ми обясни какво и как ще се случи с майчинството ми!имам ли право да го получавам от борсата или не?много ли е късно за записване на борсата-все пак са минали 25 дена?и за тези дни ще получа ли нещо?
мерси!

Общи условия

Активация на акаунт