Рецепти за Actifry

  • 324 470
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 105
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте !!! Аз съм пред голяма дилема, дали дакупя този уред, оказа се, че е повече уред за готвене , а не фритюрник.... и това ме кара да се колебая. Обожавам пържени тиквички и патладжани, а процеса на пържене в тиган е отвратителен, да не говорим, че после котлоните са целите в мазнина.....
До колкото виждам от опита ви, тиквичките не се радват на особен успехм а с патладжани някой пробвал ли е???
Според вас това ли е верния съд за пържене??? Паниран кашкавал дали може да се прави в него.....защото в традиционите фритюрници съм правила....
Предварително Ви благодаря  Hug

# 106
  • Мнения: 2
Здравейте!
Ето една идея и от мен.
Нарязах пилешки филенца на парчета, полях ги със соев сос. Сложих ги в Actifry. Отгоре изсипах един пакет замразени зеленчуци (за супа). Сипах и една чаша бяло вино. След около 20 мин. добавих и една малка течна сметана. Оставих да се готви още 5 мин.
Децата много го харесаха.










# 107
  • София, родом- Силистра
  • Мнения: 99
Здравейте на всички,
 radinna, тиквичките станаха мекички, но на нас ни харесват така мекички аз и в тигана когато пържа не ги правя хрупкави, а и не са "подгизнали" в олио както стават обикновено, а и после котлоните са целите в мазнина както казва Suzza. Патладжани не обичаме и не съм пробвала. А дали това е верният уред аз мога да говоря само за мен и семейството и за нас това е той. Харесваме вкуса на нещата които съм правила макар и да не са много, харесваме това, че не са  мазни, на мен ми харесва, че лесно се мие , а не като другите фритюрници. Харесва ми, че не ми омирисва много цялата кухня и мен като да пържиш или готвиш на котлона /защото аз нямам абсорбатор и отварям само прозореца,ама не върши кой знае колко работа срещу миризмата/  и после мога да излезна веднага на вън без квартала да разбере менюто на фамилията за деня.

# 108
  • Мнения: 256
Изключително съм доволна от крайния резултат с пресни картофки.

# 109
  • София
  • Мнения: 7 920
Само уведомявам обществеността, че мече сме притежатели и на този уред.
За сега не съм го разучил и тепърва предстоят експериментите, та затова допълнително очаквайте новини от събитията.  Laughing

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Дядо Хаджия, добре дошъл в отбора!
Като знам как обичаш да експериментираш с нетърпение ще очаквам репортажи Hug
Аз продължавам да си го ползвам, но не правя нищо ново - пресните картофки особено ми харесаха, а когато 10 минути преди да са готови им добавя и някакво месце и домашните са доволни Laughing

# 111
  • София
  • Мнения: 5 744
Къде съм бляла,че има такава тема.От Нова година го имаме,ние много си го харесваме,сега се връщам да чета всичко.
Да питам РОНГО,за пържените картофи, пробвала е с една лъжичка олио и една лъжичка вода,така ли?

# 112
  • Мнения: 256
 Embarassed 2 лъжици олио и 1 вода

# 113
  • София
  • Мнения: 5 744

в една купичка изсипвам 2 л. олио/зехтин, 1/2 лъжичка Actifry червен пипер, 1/2 чубрица (може и без нея), след което заливам картофките, поръсвам с 1-2 лъжички брашно и ги овалвам добре. Стават много вкусни.


Предполагам имаш в предвид 2 лъжички олио/зехтин,не литри newsm78


Аз на килограм картофи слагам 2 лъжички също,половинката ги обича така.

# 114
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Днес ще се сдобия с този уред  Grinning. Искам да попитам, някой гледа ли днес "На кафе", готвача правеше нещо с кашкавал, сирене и мед и си беше подготвил  Actifry на масата, ама не можах да догледам, да водя какво щеше да прави в него....та ако някой е видял, моля да сподели рецептата  Hug

# 115
  • София
  • Мнения: 7 920
И аз констатирах че с 2 мерителни лъжички олио картофите приличат повече на пържени, иначе само с една стоят малко като изпечени. Вода не съм слагал обаче и не съм сигурен дали ми трябва, щото пък мен ме мързи да ги бърша с кърпата след миене.

# 116
  • Мнения: 206
Моето мнение за уреда е (имаме го от няколко месеца): уреда не пържи, не пече, не готви на пара, следователно за нас е перфектен само за картофи. Кюфтета по принцип не пържа, а ги пека на фурна.
Бях пробвала тиквички - не ми харесаха.
Бях пробвала зеленчуци - станаха нещо като уж запечени, но много хрупкави и сухи.

Така, че съм дала доста пари за уред само за пържени картофи Laughing

# 117
  • София
  • Мнения: 5 744
Моето мнение за уреда е (имаме го от няколко месеца): уреда не пържи, не пече, не готви на пара, следователно за нас е перфектен само за картофи. Кюфтета по принцип не пържа, а ги пека на фурна.
Бях пробвала тиквички - не ми харесаха.
Бях пробвала зеленчуци - станаха нещо като уж запечени, но много хрупкави и сухи.

Така, че съм дала доста пари за уред само за пържени картофи Laughing

Правиш ли сметка ,колко пари отиват за олио иначе,защото аз за непрекъснато пържене през ден буквално,за 4 месеца изхабих 500мл(в това съм сигурна, защото купувам за пържене зехтин, в бутилка от 500мл.За мен тази му по-скъпа цена ще ми бъде възвърната за 1 година,даже и само за картофи да го ползвам.

# 118
  • Мнения: 230
От всичко, което съм правила досега най- много ми харесват пилешките крилца със соев сос- невероятни са. Естествено и пържени картофи, дори и само заради тези неща си заслужава, иначе нямаше да ядем пържени картофи.

# 119
  • Мнения: 20
Скъпи приятелки,
Бързам да ви зарадвам с огромния успех на току що изядените пилешки дробчета!
Дробчетата разделих на половина, по естественото им деление, една опаковка 450 гр, с две супени лъжици сухо нишесте, една чаена лъжичка сол, и една лъжица олио, разбъркани и изсирани в Уреда - за 10 мин станаха върховни, сухи , готови и страшно вкусни, сигурно можеше в движение да се добави черния/белия, зеления и т.н./ пипер, но става и после. Ние ги ядем с картофено пюре, но от картофи, а не от пликче - не е трудно, мога да дам ноу хау.
Сигурен съм, че всякакъв дроб, нарязан в тия размери ще сатне като пилешките!
Да ви е сладко!
Гого

Общи условия

Активация на акаунт