Водихте ли бебето на очен лекар?

  • 5 483
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 6 011
Водих го, разбира се.
На 4-5 месеца беше, профилактично, частен прием - 20 лв. струваше. Абсолютно си заслужава детето да се заведе на такъв преглед. На сина ми му откриха астигматизъм, ще трябва да го заведа пак когато проговори добре /за това ви казват възраст 3 години, не за нещо друго/.
Това, че в ранна възраст не могат да се открият дефекти като късогредство, дълекогледство и астигматизъм са пълни глупости, прощавайте, нищо лично, но преди да пишете прочетете малко.
Също така има описани случаи на 8-годишни деца, които не знаят, че не виждат с едното око! А до навършването на годинка на детето шанса за оперативна корекция на зрението и възстановяването му е огромен!

# 47
  • малко градче
  • Мнения: 188
Майки, ВОДЕТЕ ДЕЦАТА СИ НА ОФТАЛМОЛОГ! Повечето от вас(90%) са отговорили отрицателно.Преглед се прави около 3м. възраст( ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за преждевременно родени деца), около 1г. и 3г. До тази възраст детето е оформило вече зрението си.  Казвам го от собствен опит. Дъщеря ми не е беше преглеждана от очен до 6г. възраст,когато я забелязах,че присвива очи пред телевизора. Като я заведох на очен беше с 2,5 диоптъра,които поради некадърност на местните лекари за 4г. станаха 6,5 диоптъра. От една година насам е задържала късогледството(пу,пу ,пу) , но след като посетихме Варненска докторка, която изписа точните диоптри,точното  фокусно разстояние и точните градуси на астегматизма. Сега с второто имам обеца на ухото.
   И още нещо. Ако някой от родителите има някакъв диоптър,то прегледа е задължителен. Ако чакате педи да ви прати няма да стане.
   За информация ходим при д-р Светла Николова - очна клиника Варна.

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 894
не

# 49
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Д-р Светла Николова е отличен специалист и страхотен човек. Много е внимателна и обяснява всичко.  Peace Аз съм се консултирала с нея заради дъщеря си, много съм доволна!

# 50
  • Мнения: 1 420
Съгласна съм ,че си заслужава детето да се води на офталмолог. Моята дъщеря я заведох преди 4 месеца, но с препоръка от личнич ли лекар, тъй като според него детето си кривяло едното оче. Отидохме, 2ма лекари проведоха много подробен преглед и се установи, че на Карина й няма нищо - но все пак сега знаем, че всичко е наред  Peace Дори я похвалиха, че има отлично зрение.

За очната клиника във Варна съм чувала много добри отзиви, иначе ние живеем в чужбина и не мога да ви препоръчам лекар.

# 51
  • Мнения: 22 549
Дъщеря ми се роди недоносена и при нас беше задължително да минем 2пъти на контролен преглед.
Не знам за бебетата родени с нормално тегло дали се полага такъв преглед, трябва да питате личните лекари.

# 52
  • Мнения: 89
Ние водихме бебко на офталмолог в началото на втория месец но по наша преценка. При разговора с педиатърката тя каза че няма проблем да даде направление но ние го заведохме в частен кабнет при доктор Топов в Лекарски кабинети. Доколкото знам той приема с направления и в Александровска болница. Аз съм много доволна от него, препоръча ми го приятелка която си води и двете деца при него. Според мен ако си поискаш направление от педиатърката тя няма да ти откаже.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм я водила, защото не съм имала никакви притеснения за очите. Не съм чувала, че трябва да се преглежда профилактично в 6 месец. Аз заведох дъщеря си чак на 6 години на очен, зашото имах някакви съмнения, но всичко си беше наред слава богу.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 590
Не, не съм го водила. Не го смятам за нужно за момента. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 2 227
....Преглед се прави около 3м. възраст....
Пропуснах този преглед, защото не знаех. Въпреки, че едно от децата ми е с неврологичен синдром който е свързан с увреда на зрението (по това време не знаех нищо за заболяването му, не знаех дори, че е болен). Водете децата на преглед до като е време. Аз самата имам проблем със зрението, не виждам 70% с лявото око.

# 56
  • София
  • Мнения: 170
Да, водих го. След като навърши 1 година при офталмолога,  при който и аз ходя, на частен прием. Не съм си и искала направление. Прегледа му очните дъна.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм ги водила и двамата

# 58
  • Мнения: 6 390
не не  съм ги водила на очен лекар... не виждам необходимост до момента ...

# 59
  • София
  • Мнения: 391
Момичета, благодаря на всички за отговорите  bouquet

Ето това интервю на д-р Топов мисля, че е интересно за нас
http://www.zdrave.net/Portal/Careers/Default.aspx?evntid=GNi0DVKIfgA%3d

Общи условия

Активация на акаунт