Вече чака първото кокиче малкото ни октомврийче

  • 10 566
  • 309
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 678
Обещах си да спра да пиша, обаче я ми кажете къде кърмещите са карали не-кърмещите да се чувстват неудобно и кофти? Част от пишещите споделят с какво захранват. Друга част пише какво смята по въпроса със захранването и какво знае относно даването на различни плодове и зеленчуци. Захранващата част се дразни на даващите акъл не-захранващи, тъй като смятат, че им се месят в отглеждането на децата. Не захранващите се чудят на методите на захранващите, тъй като са чували, че не са правилни и споделят това. Кажете, не-захранващите трябва само да следят какво се изброява, или може и те да напишат какво знаят по въпроса? Ако някой знае, че Не е правилно да се дава кайсия защо да не го напише? И защо след като го напише се възприема като намеса? Къде кърмещи обиждат не-кърмещи? И погледнете колко се говори за АМ и пюрета...Много. Защо тогава негативите са към кърмещите майки? Извинявам се за лъжичката и за това, че на мен ми е странно, че детето трябва да я пъха в устата си по различен начин. Не ми се е случвало и за момента ми е странно, за това и го дадох като пример. В общи линии това е от мен. Маняна е права - варненки сме вече в скайп, тъй като не се виждаме много на място във форума. Всяко мнение се приема за намеса и обида.
Peace Peace Peace
МИ искам и вас в скайп  Crossing Arms Така и така не мога да се разхождам край морето, ма във вдигането на наздравици с халба бира много  ме бива  Mr. Green

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 723
Вие скапахте цялата работа  Crossing Arms
Аз няма да влизам поне няколко дни -УЖАСНИ СТЕ Crossing Arms
Развалихте приятното изкарване дори на човак като мен.
Е успяхте да ми скапете цялото настроение.

# 92
  • Мнения: 210
Сисилис много целувки на малчо и браво на теб и мъжти Hug
Енигма я се похвали какво си взехте от джъмбо и малчо как е в гимнастиката ако сте взели?
За мен да ви разкажа аз съм на 26 с приятеля ми сме от 7години заедно без брак и много сме щасливе. Малчо беше много чакан и много желан сега го спукваме от целувки и прегръдки та на него му писва и реве по някой път Embarassed Завършила съм химия точно преди да родя защитих дипломната си работа и съм работила в магазин е това е

# 93
  • Мнения: 10
mini_minimoi ,недей се накзва мила .
тОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО ДА ОБИЧАШ БЕБЕТО СИ И ДА МУ СЕ РАДВАШ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ.Няма значение какво яде Hug

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Обещах си да спра да пиша, обаче я ми кажете къде кърмещите са карали не-кърмещите да се чувстват неудобно и кофти

Едва ли има мама тука, която да изчете сега последните 10 теми за да ти извади цитати, но така е Капучино. Поне на мене в последните 2-3 теми ми се бръкна в съвеста че не съм кърмила поне 5 пъти. Не е било лично към мене, но начина по който е изказано някое мнение ме е засегнало.

Цитат
Защо тогава негативите са към кърмещите майки?

Къде виждаш негатив към кърмещите майки?

Цитат
И погледнете колко се говори за АМ и пюрета...

Ето това е проблема.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 127
Ариана, Nedialka_81, syconium, taniujka, Darina21, mimisofia, sisilia, shareez, barzova, e_kateto, trixy, mini_minimoi, adina, Kamence, kali_k, aleksandra_85, Sss, mimozinq

Ехоуууууу, балконаааааааааа. Падааааааааааа.

Най-обичам да гледам кино от балкона  Popcorn

Обещах си да спра да пиша, обаче я ми кажете къде кърмещите са карали не-кърмещите да се чувстват неудобно и кофти? Част от пишещите споделят с какво захранват. Друга част пише какво смята по въпроса със захранването и какво знае относно даването на различни плодове и зеленчуци. Захранващата част се дразни на даващите акъл не-захранващи, тъй като смятат, че им се месят в отглеждането на децата. Не захранващите се чудят на методите на захранващите, тъй като са чували, че не са правилни и споделят това. Кажете, не-захранващите трябва само да следят какво се изброява, или може и те да напишат какво знаят по въпроса? Ако някой знае, че Не е правилно да се дава кайсия защо да не го напише? И защо след като го напише се възприема като намеса? Къде кърмещи обиждат не-кърмещи? И погледнете колко се говори за АМ и пюрета...Много. Защо тогава негативите са към кърмещите майки? Извинявам се за лъжичката и за това, че на мен ми е странно, че детето трябва да я пъха в устата си по различен начин. Не ми се е случвало и за момента ми е странно, за това и го дадох като пример. В общи линии това е от мен. Маняна е права - варненки сме вече в скайп, тъй като не се виждаме много на място във форума. Всяко мнение се приема за намеса и обида.

Капучинка, това е жестоко, дай да те наемеме да пишеш обобщения в края на всеки спор  Mr. Green Heart Eyes, пести се време!

Момичета, напоследък наблюдавам тенденция да си ставаме симпатични/несимпатични само на базата на това дали сме на едно мнение по даден въпрос или не. Хайде малко по-зряло, недейте така   bouquet

# 96
  • Мнения: 4 303
То човек да не каже, че кърми и е решил да захранва късно. Изведнъж се оказва, че някой се е обидил, друг пък решил, че го обвиняват за нещо.
Аз много късно се присъединих в отбора на октомврийките, някъде през август май. И така и не се почувствах уютно тук, имам повече приятели в другите отчетни месеци.
Защо не можете да водите дискусии спокойно, без обвинения и сръдни? Ясно е, че винаги е имало сблъсъци кърма-АМ, секцио-нормално и ранно-късно захранване, но поне тук запазете добрия тон и приемайте чуждо мнение, защо не и съвет!
И преди някой да ме е обвинил в нетолерантност, ще кажа, че синът ми го кърмих едва два месеца и го захраних рано. Разбирам и двете страни, но аз самата си взех бележка за много неща, знам къде съм бъркала с голямото ми дете и мога само да се радвам, че няма алергии.
Хайде със здраве, дано да няма обидени. Аз си знам, че съм от несимпатичните, ама да ви кажа - хич не ми пука.  Whistling

# 97
  • Мнения: 37
Айде стига вече де......!!!
  Какво става тук,този път беше абсолютна смешка, даже не разбрах за какво става въпрос. Някой си изказва мнението и скандал. Тук сме да си споделяме, всеки чете каквото му се чете и всеки има право да пише каквото му се пише, но недейте се дърпа като кучета и котки... Praynig

  щом Неди отчаяхме значи наистина прекалихме.... ooooh!
  Неди моля те не се оттегляй заради глупости...ти си душата на компанията... Hug

Призовавам ви за мир.. Peace
   

# 98
  • Мнения: 498
Да кажа че още съм на предната тема, ама че се споменаваше за Националния план за раненето.

http://fnap.government.bg/

Отивам да дочитам, после пак, междувременно гледайте да не се дооскубете  Naughty

Пукоnewsm47

# 99
  • Мнения: 0
Цитат
Абе те циганетата са здрави  и живи, ама някой замислял си се е колко им е продължителността на живота... принципно не е много. Мисля че това е прекалено!   
   

Е па наща продължителност колко е? 16 годишни вече получават инсулти и инфаркти.Пък и аз винаги съм си казвала, че ако ще се мъча от болести последните 20 години, по добре да си умра млада. Laughing

Абе, Пукс,  да ти кажа повечето от тЕя 16-годишни са или наркомани или подобно.... сега взимат анаболи и бианаболи и намти кво си... от това ще да е............. за справка мъжът ми е на 28 год и тренира от 12 години и  не изглежда така както напомпаните със синтол тийнейджъри (повечето от които имат високо кръвно на 16 години  #Crazy ), защото никога не е ползвал тия химикали.   Naughty

# 100
  • Варна
  • Мнения: 340
Момичета, предлагам да прекратим дискусията, защото всеки малко или много се чувства обиден. Всеки гледа от своята "камбанария" и е прав за себе си. И все пак никъде няма обиди на кърмещи срещу некърмещи. Всеки решава с какво да храни детето си и това не го прави по-лош или добър родител. Проблемът е, че наистина някои майки остават с впечатлението, че педиатърът им ги е подвел като не им е казал да захранват и ще го направят на своя глава с не-толкова подходящи храни. /постарах се да не съм заядлива, надявам се, че успях  Simple Smile/
Адина, май никой не ти отговори за пюретата - като се отвори бурканчето, с чиста лъжичка си сипваш колкото ти е нужно за храненето в купичка или друго бурканче, топлиш го както намериш за добре /на водна баня или микровълнова, ако не си против нея/, а остатъка от пюрето в бурканчето се затваря и се съхранява в хладилника. Мисля, че на етикетите на пюретата го пише  Peace, такива са ми спомените.

# 101
  • Мнения: 48
Привет и от мен.
Ама каква е станала тук малиии.
Аз затова пиша рядко и общо взето ако сте забелязали от постовете само общи работи, не изказвам мнения, не давам препоръки, защото всеки най добре си знае как да си гледа детето.Аз също съм от маъките които хранят с АМ.Имах малко кърма и успях да кърмя 40 дена, просто нямах напрежение в гърдите, нито си ги чувствах пълни и така ,малко лични проблеми , но това е без значение.Не кърмих защото нямах достатъчно кърма, а не  че ми липсва нещо , нито пуша , ниот пия, а пък и си възвърнах килограмите веднага след като родих , пък и те не бяха много.Мъчно ми беше, но не драматизирам нещата.И аз и брат ми сме били малко кърмени, пък да чукна на дърво здрави сме.Не мисля че и е мястото във форума да споделям лични неща, така че пиша ей така за развлечение.С огромно съжеление казвам, но и като бременна и сега ми е по интересно да шпионирам септемврийки, много готин отбор мами са, няма такива кавги, няма такова разделение.При нас го имаше още и по време на бремеността за съжеление.Определено се толерираха определени момичета и незнам защо.Вместо тук сме се събрали да научим повече полезни неща за отглеждането на децата ни , ние си пишем глупости.Явно септемврийки са по зрели жени просто си личи и винаги има какво интересно да научиш от тях.Пак казвам болно ми е че пиша така нещата но си е така.И ако се продължава така , верно много момичета ще се откажат да пишат тук , и аз вървя натам.
Айде хубава вечер

# 102
  • Мнения: 0
Успях да прочета малко повече и само искам да споделя едно лично мое мнение - от сравнително скоро съм регистрирана във форума, но забелязах, че майките, които не кърмят малко или много ги скастрят, и по този начин се чувстват едва ли не виновни и че лишават децата си от най-важното. А истината е, че почти всички, които не кърмят не го правят за да "не се занимават, или да не си развалят формата на гърдите си", а поради някакви други причини /сериозни, медицински, психологически/. Аз не кърмя /исках много, дори успях за около месец, но разберете, кърмата ми спря защото бях в бясна депресия, която се опитвах по всевъзможни начини да изляза,но не успях/, мъчно ми е, че детето ми е на АМ, но не бих си позволила да коментирам или да съдя абсолютно никой, когато е свързано с нещо толкова лично /за някои това е голяма мъка и болка/ като кърменето. Едва ли не ни изкарват лоши и не дотам всеотдайни майки. Затова и спрях да пиша в общия форум, но очаквах ТУК да не е така. Недейте разделяйте майките - нали всички се опитваме да отгледаме децата си възможно най-добре според нашите си разбирания. Съвети вместо спорове ще са от полза на всички
Много дълго стана, извинявам се, но това исках да го кажа от одавна.  Hug и на кърмещи Hug и на не кърмещи

 Hug Все едно аз съм го писала.... никой не знае на мен какво ми е минало през главата, че да ми спре кърмата........ ама айде да не задълбавам!, че ми е много болна тая тема  Naughty
Радвам се че успях на детето поне с 2 месеца кърмене, да му дам старт в живота, а пък и по-важно е да го обичам, щото има много мами дето имат кърма, ама си изоставят децата по разни домове, по някое време, това важи с особена сила за БГ! 

# 103
  • Мнения: 275
На мен също септемврийките са ми много интересни. Дискусиите им не са така заядливи, а и обсъждат различни теми. Отстрани изглеждат доста близки една с друга... Твърде вероятно е една от причиние да е, че не се делят на симпатични и НЕсимпатични.

Клото, аз съм в октомврийския отбор доста преди август, но също рядко се чувствам уютно.

# 104
  • Мнения: 498
Да допълня че изядох половин пакетче семки (пратих мъжо специално до магазина, след като надуших спор че има)и 7 броя мини сърмички и още ви чета...  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт