С каква сума живее домакинството ви месечно?

  • 65 673
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 903
Аз пък се чудя как може да се сготви манджа за трима души с 300гр месо...
Аз не мога да го постигна. Трябва ми поне половин кило.

Ами използвам 2 пилешки бутчета за тримата. Едното цяло за мъжа и по половин за мен и за детето. Останалото е гарнитура.
Когато готвя нещо с телешко или свинско обикновено се падат по една две мръвки ( обикновено правя парчетата месо с размери около 3 на 4 см).  В мусаката никога не слагам повече от 200 г кайма.

# 181
  • Мнения: 22 524
tania28, е ти искрено ме учуди с тези порцийки месо. ))))
Аз по-малко от 4бутчета не пека, така или иначе 2изядаме аз и мъжът ми, детето също хапва и евентуално остава едно цяло бутче за вечерта.
С по-малко от 500гр месо ядене не готвя, имам предвид точно готвено, примерно свинско с грах, с картофи.
Ако ще правя пържоли, то тогава месото гледам да е към 1кг.
Ама как така ще сложа по 2мръвки за мен и за мъжа ми по една....
А примерно за мусака 500гр кайма понякога ми се виждат малко, а 200гр пакетчета никога не купувам.

# 182
  • Мнения: 89
Зависи какво разбираш по охолен живот в лукс. Ако е всяка вечер на кръчма, скъпи дрехи пошибалки, марково обзавеждане.... не, мерси, това за мен е ненужно и само комплексари и немислещи хора си дават парите за подобни изгъзици. Мен даже по кръчми ме е гнус да ям, щото съм бачкала на такова място и знам за кво става дума, та най малкото това бих нарекла лукс, по скоро е мизерия  Laughing
За домакинството няма да те нападам, но искам да ти кажа, че ако семейството не плаща наем 1500 лв месечно за всичко останало са повече от достатъчно и може дори да се спестява поне по 200-300 лв месечно. Ние лично живеем нормално без да се лишаваме от нищо и караме дори с по малко от 1500 лв на месец (живея в Дания).
Гледам вече 100 страници сте изписали докато мръдне човек, ама да си кажа  Laughing
Само ще спомена: наем 550 лв., кредит 215 (за нещо належащо), сметки : ток - 100 лв, телефони, интернет, вода: 100 лв., пътуване до работа: поне 50 с градски транспорт, понякога ходене до Варна : 100 лв., козметика и битова химия нормалните неща, почти винаги някой непредвиден разход: лекарства ако трябва, подарък/ци (сега например 3 рожденни дни накуп на много близки) , ако нещо се наложи по квартирата (винаги се случва). Заведение 1 път месечно (обичам да готвя просто, а и хигиената и мен ме плаши понякога). Храната под 600 не пада, но без плодове и зеленчуци, не виждам как да стане, месо не ядем, може би и от това е проблема. Марково обзавеждане ?? Дрехи пошибалки? Не разбирам за какво говориш. Но всеки може си купува каквито дрехи иска и каквото намери за добре, без да е нужно за комплексар, като има пари.
Връщам се да чета назад Simple Smile

# 183
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
tania28, е ти искрено ме учуди с тези порцийки месо. ))))
Аз по-малко от 4бутчета не пека, така или иначе 2изядаме аз и мъжът ми, детето също хапва и евентуално остава едно цяло бутче за вечерта.
С по-малко от 500гр месо ядене не готвя, имам предвид точно готвено, примерно свинско с грах, с картофи.
Ако ще правя пържоли, то тогава месото гледам да е към 1кг.
Ама как така ще сложа по 2мръвки за мен и за мъжа ми по една....
А примерно за мусака 500гр кайма понякога ми се виждат малко, а 200гр пакетчета никога не купувам.

И при нас е така и го намирам за напълно нормално.
Живея с 2 броя вечно гладни мъже и не виждам как би им стигнало символична порцийка месо. 1 цяло пиле се пече и се изяжда почти наведнъж. Не ми стига въображение как да направя 3 яденета от 1 кг. пиле, с което да нахраня мъжете в къщи  newsm78 Да не говорим, че зеленчуците те ги приемат само като гарнитура ... А за сладките неща, които омитат отделно не ми се и мисли даже  ooooh! Аз често дори и не ги опитвам. И става въпрос за кексове и други сладкиши, които аз правя в къщи.
Имам съседка с трима сина - и тримата пубери + съпруг, ако знаете за какви количества става дума  ooooh! Явно има разлика дали в семейството преобладават мъжете или жените  Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 21:18 от Unknown_lady

# 184
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз пък се чудя как може да се сготви манджа за трима души с 300гр месо...
Аз не мога да го постигна. Трябва ми поне половин кило.

Ами използвам 2 пилешки бутчета за тримата. Едното цяло за мъжа и по половин за мен и за детето. Останалото е гарнитура.
Когато готвя нещо с телешко или свинско обикновено се падат по една две мръвки ( обикновено правя парчетата месо с размери около 3 на 4 см).  В мусаката никога не слагам повече от 200 г кайма.

Ако това го сервирам на мъжът ми,той просто най-демонстративно ще стане от масата и ще си излезе някъде да се нахрани като човек...та той сам изяжда едно пиле,за едно готвене с кайма винаги меля 1кг месо без значение дали ще са сърми,чушки или мусака...а не сме дебели хора,мъжът ми е 70 кг, а аз 52  newsm78

по темата:
няма да се разпиша,защото попадаме в графата с над 1500лв доходи,а и не бих могла да направя дори приблизителна сметка,просто абсурд...

# 185
  • Мнения: 2 757
Ами използвам 2 пилешки бутчета за тримата. Едното цяло за мъжа и по половин за мен и за детето. Останалото е гарнитура.
Когато готвя нещо с телешко или свинско обикновено се падат по една две мръвки ( обикновено правя парчетата месо с размери около 3 на 4 см).  В мусаката никога не слагам повече от 200 г кайма.

Ако това го сервирам на мъжът ми,той просто най-демонстративно ще стане от масата и ще си излезе някъде да се нахрани като човек...та той сам изяжда едно пиле,за едно готвене с кайма винаги меля 1кг месо без значение дали ще са сърми,чушки или мусака...а не сме дебели хора,мъжът ми е 70 кг, а аз 52  newsm78


И моят без проблем яде 1 кг месо ако му го сервираш. Ама ако му сложиш по малко, една нормална порция с една мръвка пак ще му стигне. То на всеки ще стигне де, другото си е лакомия, а не нужда. Самият той ми е казал, че не е нужно много месо да готвя, просто да има някаква мръвка колко да не е съвсем постно, щото си е внушил, че без мръвка ще си остане гладен. Боб и леща яде де, ама иначе в други манджи си иска  малко ама месце да има.

# 186
  • Мнения: 46 636
"Да се нахрани като човек" - това, че иска да се тъпче до пръсване, не значи, че иска да сенахрани като човек, то и аз мога да пия всяка вечер по литър и половина вино, ама все пак е хубаво и мярка да имаме  Laughing

# 187
  • Мнения: 1 045
И моят без проблем яде 1 кг месо ако му го сервираш. Ама ако му сложиш по малко, една нормална порция с една мръвка пак ще му стигне. То на всеки ще стигне де, другото си е лакомия, а не нужда. Самият той ми е казал, че не е нужно много месо да готвя, просто да има някаква мръвка колко да не е съвсем постно, щото си е внушил, че без мръвка ще си остане гладен. Боб и леща яде де, ама иначе в други манджи си иска  малко ама месце да има.
Моят мъж и твоят да не е един и същи човек? Mr. Green
 като гледам има разлика.Моят боб и леща яде,но с пържола Joy

# 188
  • Мнения: 0
Видях темата и се зачетох....

За мен няма да пиша,неживея в БГ ,но искам да напиша за моя приятелка ... И ако може да ми кажете според вас тя как се справя,защото на мен ума не ми го побира  newsm78

Та мойта дружка живее в малко градче,но цените  се подържат високи заради военните.
Работи по 12ч смени дневни и нощни и чисто заплатата й е 300лв . Не плаща наем,с момиченце на 8г , омъжена - само където съпруга й , ако се сети да вземе един шоколад на детето и някой друг плод месечно ще е чудо на чудесата. Ако се задържи повече от една седмица в къщи и подхвърля едни 50лв ,които 50лв даже не покриват погълнатото количество храна от него.... От три месеца е започнала работа в едно малко заведение,помагач в кухнята 3 дена в седмицата , за месец взима 120лв . Та доходите и са 420лв , незнам колко детски получава,но знам ,че ги събира за детето и не се пипат... Та сега , прочитайки всичко написано от вас за 100 път се питам: Как се справя тя ???

Преди и изпращах пари,да купи нещо на детенце,да купи нещо за себе си .. но след известно време тя спря да ги приема. Натоварвала ме била ,което не е истина,а тя ми е единствената истинска приятелка останала в БГ. Вече даже се чуваме за много кратко,защото е адски подтисната,депресирана и мисли за мен как още повече ме натоварва с неините неволи,което не е истина.

Незнам,просто не си представям с нейните 420лв месечно ,какъв живот е newsm78

Някакви идеи как  да я накарам да започне отново да взима изпращаните пари от мен???

 Hug

# 189
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Никол за него това е нормално,той ако се тъпчеше като прасе все пак нямаше да е 70кг,а е висок мъж и честно казано ми се е случвало да ми правят забележка,че едва ли не го държа гладен,аз едно пиле и да падне небето не бих могла да изям,ама като знам,че 1 ще го омете той готвя направо 2...... Laughing

# 190
  • Мнения: 0
Забравих нещо ...

Аз напълно разбирам NikiFin , когато казва да се носи храна от вкъщи за работното място. Но лошото е че в БГ това е нещо ново и не всички фирми имат кухни където да можеш да си приготвиш,притоплиш храната.

В нашата фирма 90% си носят храна от вкъщи,но сме си обурудвани.Да не казвам,че заплатите на някои от колегите ми са цифри. Аз сама по себе си усетих,колко пари се спестяват от носенето на храна .

# 191
  • Мнения: 2 388
Хайде да не объщаме на това кой яде и кой се тъпче.
И да, има хора, които поглъщат огромни количества храна и стоят слаби и такива, които ядат много по-малко и са пълни.
Аз пък най - много мразя да съм гладна. Ставам крива и раздразнителна и ме боли главата. Crossing Arms

# 192
  • Мнения: 2 448
Тази тема е балсам за мен. Цял живот съм се жалвала, че се налага да ям малко според моите виждания , за да поддържам добрата си форма, но сега като чета се оказва, че никак не ям малко. Направо в средата съм.  Crazy
Ама така е, като живея с мъж дето яде за трима и не качва.  Laughing

# 193
  • Мнения: 314
Не попадам в графата с доходи  до 1500 лв., но ме изумихте храна-350 лв на месец, как го правите, а с големите деца как се справяте не разбрах, дрехи, уроци, гримове джобни и т.н.

Тири, здравей, скоро не съм те засичала.

# 194
  • Мнения: 4 300
Вече не знам, имаше период, в който записвах всички разходи ( около две години) и си ги анализирах. Откак спрях да купувам джънк, промишлени количества бисквити, меденки и бонбони, сме много рахат. Откак Милото не пуши- два пъти повече.
Бих казала, че малко надвишавам сумата на Никол ( без да броя служебните обеди на мъжа ми, нямам и идея колко струват).
"Натурални" сокове не пием ( аз сок по принцип не пия, предпочитам да ям плодовете, и детето покрай мен и то така), домати през зимата избягвам не заради цената, а заради нитратния привкус. Човек ако се разтърси и има желание & време може да приготвя чудесни сезонни менюта. Например червено цвекло+ моркови, китайско и обикновенно зеле ( това за салатите, по повод разнообразието).
От много време се каня да си систематизирам рецептите по  сезони и да си правя менюта.
Пазарувам веднъж на месец два козметика, битова химия и пакетирани храни от Метро. Дневната сума за храна гравитира около 10 лв дневно. Детето яде от нашата храна, което само подобри качеството й.
Единственото, което имам без да правя разходи за него, са ядките- имаме много бадемови дървета при родителите ми, които не изискват почти никакви грижи, а сме буквално засипани с бадеми.

П.С. Между другото Никол, въпреки диетата бих те посъветвала да не се отказваш от бобовите храни. Изключително полезни са, пък и нищо не пречи да са в малки количества.

Общи условия

Активация на акаунт