Въпрос относно гаранция на фурна

  • 1 839
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 300
Днес забелязах, че ми е пукнато стъклото на фурната. Марката е АЕГ. Чудя се дали това се покрива от гаранцията. Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прочети в гаранционната си карта. Там са упоменати условията, при която тя важи.

# 2
  • Мнения: 5 393
В гаранционната карта трябва да пише какво точно покрива гаранцията. Дано да включва и стъклото, но малко се съмнявам.

# 3
  • Мнения: 4 300
Ами не пише нищо конкретно. Не покривала козметични дефекти, които не пречат на работата на уреда. Не покрива дефекти по допълнителни аксесоари. Но все пак стъклото си е част от фурната, аз под аксесоари разбирам скари, странични скари и прочие. Изобщо гаранцията е унифицирана за всички уреди на марката, сравних я, и не пише нищо конкретно Thinking .  Ще им звъня след малко.

# 4
  • Мнения: 6 304
На едни познати стъклото се пръсна по време на печене, пак АЕГ и не им покриха гаранцията, защото обвиниха тях.

# 5
  • Мнения: 4 300
Мда, така ми казаха и от сервиза току що. Меко казано съм ядосана.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Стъклото на фурната се води козметичен дефект, явно не пречи на експлоатацията на фурната  ooooh! И моята фурна е изцяло стъклена отвътре, ако ми се пукне стъклото не ми се мисли  Sick

# 7
  • Мнения: 4 300
И моята е такава.
212 кинта за стъклото и 45 за монтаж  Sick

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
фурната не може ли да работи без това стъкло?
В смисъл - това двойно стъкло ли е?

# 9
  • Мнения: 4 300
Тройно е стъклото. Нямам представа дали може, всъщност пукнатината е малка и не е критично. В момента пека в нея. Предполагам, че ще е проблем за пиролизата.
Ще го сменя така или иначе, макар че според мен е редно това да се покрива от гаранцията, ама нейсе. На всичкото отгоре тези от сервиза искат първо да отида, да им оставя капаро за стъклото и чак след това щели да го поръчат и да дойдат да ми го сменят.

# 10
  • Мнения: 2 259
Знаят си какво продават и къде е слабото място.
Веднага имат и готови цени .
И аз побеснях като прочетох.

# 11
  • Мнения: 4 300
Сега ми се обадиха от още един сервиз ( с който ме свързаха от магазина, от който купихме фурната- Техномаркет). Те ми казаха цена за стъклото 40 лв Shocked Направо съм в шах. Възможна ли е такава разлика?

# 12
  • Мнения: 2 259
Може.
Мошеници.
Ако мине номера #Cussing out

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Сега ми се обадиха от още един сервиз ( с който ме свързаха от магазина, от който купихме фурната- Техномаркет). Те ми казаха цена за стъклото 40 лв Shocked Направо съм в шах. Възможна ли е такава разлика?
Ако не е оригинално AEG, защо не. Пита ли подробности? 

# 14
  • Мнения: 4 300
Kак да позная кое е оригинално и кое не  Rolling Eyes    И двата серзиза са оторизирани, и на двете места издиктувах фабричния номер на уреда. Определено клоня към 40-те лева.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Рокси, спокойно си купете стъклото от 40 лв. Щом са също официален сервиз си знаят работата.
По този повод, на нас ни се случи нещо подобно наскоро. Единият ключ на колата ни отказа и понеже така или иначе имахме час за профилактика ги накарахме да погледнат и ключа. Отговора беше "Нов ключ срещу 150 лв.".  Мъжа ми е отказал, защото така или иначе имаме 3 ключа и познайте какъв беше "дефекта" - нова батерия за 1,50 лв.  Mr. Green

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
наскоро проверявах за един клиент...
Стъкло за фурна Whirlpool. Към 120+ беше.
Та тези 40лв. за тройно стъкло... ммм... нещо не ми се връзват.

Ама ако върши работа, що пък не.  Thinking

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Kак да позная кое е оригинално и кое не  Rolling Eyes    И двата серзиза са оторизирани, и на двете места издиктувах фабричния номер на уреда. Определено клоня към 40-те лева.
Нормално, ако "оригиналното" 120-левово АЕГ се е спукало в гаранция, поне да не те е яд ако се пукне пак, знам ли  Confused

# 18
  • Мнения: 4 300
Ами то е тройно, но е  пукнато само едно от трите.
Иначе, Сиренце, и моята логика е такава- щом оригиналното ( за което искат 212, не 120) се пукна в гаранция, значи гаранця просто няма Confused

Сега понеже и монитора ми даде фира,съм оставила сервизните разправии за идващата седмица, таман ще набера инерция.

# 19
  • Мнения: 6 304
По-добре от 40лв, че ако се спука пак да не те яд. Явно това, че първото стъкло е оригинално не му е попречило да се спука.

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Даа, гаранция за стъклата няма. На мен ми се беше пръснало стъклото на скапания Индезит и стъклото струваше 65 лв.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами то е тройно, но е  пукнато само едно от трите.

ако не пречи на работата, не си го сменяй.

Общи условия

Активация на акаунт