Гоблени-43

  • 67 634
  • 431
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 622
Добро утро момичета  Hug

bella_ много красиво кафенце си ни поднесла тази сутрин  Grinning

Аз се канех да шия този уикенд, но уви размина ме се. Брат ми ме хвана да лепя тапети с него вчера цял ден и днес продължаваме.  Confused

Момичета другата седмица пътувайки за Банско ще минем през София и ако имаме време на отиване или на връщане ми се иска да посетя магазина на ДМС. Някоя от вас би ли ми казала адреса му и по точно къде се намира  Praynig

# 346
  • Мнения: 2 934

В схемата ми има бод, наречен Petite Stitches - моля ви, кажете как се шие  newsm17 (уж прегледах линковете от първа страница, но такъв бод не намерих, пробвах и през Google, но без резултат) Thinking
И друго... - тези "мартенички" - просто взимам по един конец от двата цвята и си шия кръстчетата, така ли  newsm12 Има ли по-специфична техника на бродиране?
Много ще съм ви благодарна за помощта  smile3525

това е petit-stitch, по-често на този бод му казват petit-point.
С него се шият детайлите на един гоблен- лица, ръце и т.н, но може и целия гоблен както при дизайните на Солария
Виж тук
http://www.solaria.online.bg/gobleni/index.html

а при мартеничките няма нещо специфично, вземаш конците и шиеш кръстче или полукръстче- както е отбелязано в инструкцията.


# 347
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Bella, Хипатия - благодаря ви, но това което видях като че ли  си противоречи newsm78 - според Солария този бод е гобленов (т.е. полукръстче), а според другия сайт - това е общо наименование на бод за детайли - 1/2, 1/4 кръстче и т.н. (ако съм разбрала правилно  Thinking )
Опитах се да кача схемата, за да видите за какво става дума, но не успях, защото е в РМ. Затова имам огромна молба, най-вече към Тasha (нали и тя го шие същия гоблен) - моля те, виж камбаната на църквата и ми помогни да се ориентирам как да ги шия двете бодчета отстрани  Praynig
Отново благодаря за отзивчивостта - преди да ви срещна шиех само гобленовия бод, а сега се уча на толкова много и интересни неща   bouquet

# 348
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета! smile3525
аз да покажа докъде я докарах с новото ми начинание http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10446704
И да се похваля, че докато не го ушия няма да започвам нищо друго Crazy
Страхотни неща показвате smile3501

Тарзанче ЧРД много щастие, здраве и любов!със закъснение, но от сърце

# 349
  • Мнения: 27 524
gesh44, Кита, мерси   bouquet

# 350
  • Мнения: 31
неличка страхотно начало с новия гоблен и благодаря за винаги бързите и полезни отговори   bouquet
http://danielagencheva.multiply.com/photos/album/1#4 ето докъде съм стигнала аз,напредвам бавно,но славно  Laughing

# 351
  • Мнения: 87

Аз също съм доволна от Милена стил - поръчах си чрез интернет на сайта им - всичко дойде бързо и компклектовките са добри.

# 352
  • Мнения: 643

Даниели , имам орхидеята , ето:


http://picasaweb.google.bg/ina2211abv/PontoCruzOrquidea?authkey=WLjBR3zUx6I#

Ето и пророка , кой го търсеше, забравих Embarassed

http://picasaweb.google.bg/ina2211abv/Retrato?authkey=R5a833y5yPk#

Последна редакция: нд, 08 фев 2009, 12:11 от ina.

# 353
  • Мнения: 2 934
Bella, Хипатия - благодаря ви, но това което видях като че ли  си противоречи newsm78 - според Солария този бод е гобленов (т.е. полукръстче), а според другия сайт - това е общо наименование на бод за детайли - 1/2, 1/4 кръстче и т.н. (ако съм разбрала правилно  Thinking )
Опитах се да кача схемата, за да видите за какво става дума, но не успях, защото е в РМ. Затова имам огромна молба, най-вече към Тasha (нали и тя го шие същия гоблен) - моля те, виж камбаната на църквата и ми помогни да се ориентирам как да ги шия двете бодчета отстрани  Praynig
Отново благодаря за отзивчивостта - преди да ви срещна шиех само гобленовия бод, а сега се уча на толкова много и интересни неща   bouquet

Ако става въпрос за сватбения самплер на Майкъл Пауел, то там няма бод петит пойнт, но очевидно недоразумението идва от факта, че схемата е преработена с Паттерн макер
Тези два бода отстрани на камбаната са три-четвърти кръстче. Ето точно какво представлява. С оранжево дорисувах как се шие на конкретното място/ ако става въпрос за тази схема/ Simple Smile

# 354
  • Мнения: 542
здравейте момичета!
аэ да се похваля снощи свърших първото си гобленче на черна панама че и с кръсчета!в началото докато му свикна голям зор! Grinningтези дни ще го покажа!

Честит рожден ден със закъснение на Тарзанка и от мен!

 неличка много свежо става! Simple Smile!

# 355
  • Мнения: 86
ina., аз досега ровех да я открия, открих в РМ някаква картинка, не е като твоето, благодаря ти   bouquet

да видим като я принтирам дали ще ми стане нещо ясно Rolling Eyes

# 356
  • Мнения: 59
Дидичка незнам дали моето начало е страхотно, но твоето определено е. Много е свежо, би ли споделила на коя фирма е?

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Хипатия, невероятна си!!!  newsm51
Благодаря ти, че обръщаш внимание на всяка молба за помощ и винаги си насреща с точен и коректен отговор!   love001
Явно наистина проблемът е в преработка, а пък бода го преписах дословно от схемата. Наистина се поизмъчих да търся и чета какво ли не, но вече съм готова с тези бодчета благодарение на голямото ти сърце и още по-големи познания  newsm51

# 358
  • Мнения: 31
Ами взех го от едно сканирано списание The world of cross stitching имам и схемата ако искаш мога да я кача Wink

# 359
  • Варна
  • Мнения: 3 278
Отдавна не съм писала, но децата бяха болни, и хич не ми остана време. Вазата ще показвам в новата тема.
Сега обаче имам спешен въпрос - златното 5282 от DMC колко нишки е - 6 или 12? Понеже ако ги разделя на 6, виждам че всяко се състои от още две по-тънички. За вазата ми пише 2нишки, и сега се чудя колко да отброя  newsm78 Надявам се да сте ме разбрали

Общи условия

Активация на акаунт