МАРТенки сме ний добри,Слънцето със седмо бебе ни дари!!!

  • 12 818
  • 302
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 980
Привет

Гледам, че обсъждате секциото и нормалното раждане. Това ми е и на мен болката. Нещо не мога да се убедя в предимствата на едното и другото. Но определено клоня към нормално. Имам гинекологична операция и още ми държи влага. Явно съм от хората, които трудно се възстановяват от такива интервенции. Утре пак ще го дъвчем въпроса с док. Лелеле, той ще ме набие - кой знае колко съм му досадила вече с моите компетенции..  Mr. Green
Док.каза,че по всички показатели съм за нормално раждане. И въпреки ,че ми е обяснявал 10 пъти ,как няма да усещам болка с епедурална у-ка,мен пак си ми е страх и се чудя дали да не родя секцио.  newsm78 Embarassed
Знам,че повечето се надявате всичко да сочи към нормално,а мен какви мисли ме спохождат за секцио,а?
Светлинка, а защо си мислиш, че със секцио боли по-малко? Чувала съм, че при едното болката е преди раждането, а при другото- след. Ама като си помисля, че аз родих за 10 часа, а от секциото боли 10-тина дена... ooooh!

А и това мнение, че децата секцио са по-болнави е много абстрактно. На моя приятелка се роди дъщеричката със секцио и досега, вече година и 2 месеца почти, е имала веднъж-дваж сополи. Яни е родена нормално и е имала досега няколко настинки. За съжаление си докара незнайно откъде преди месец някаква инфекция на стомахчето и три дни пи АБ.  Tired Не мога да кажа, че едното боледува, а другото- не. Всичко си е до детенце.

И мен ме избива на чистене и подреждане, но после умирам от болка и си налягам парцалките. Нервя се, че свека и парнето на Яни не простира като хората, а го намятква само на сушилката. Но трайкам!  NaughtyКато не мога сама да го направя.... Пък тя жената се хвърля и помага с каквото може, но по нейния си начин.

Русана
, за болничния- нека док ти поправи адреса, после напише отстрани "поправката е наша" и му турне един печат. На мен така от болницата ми коригираха болничен с объркано фамилно име, което е доста по-тежка грешка от сгрешен адрес. Успех

# 226
  • Мнения: 645
Шу е в болница на системи за задържане. Тя и бебето са добре. Ще пише като излезе.

# 227
  • Варна
  • Мнения: 858
Дано всичко е наред с Шу  Praynig Стискаме палци  Hug

# 228
  • Мнения: 2
Много съм щастлива за нашите бебета и техните майки! Да са ни живи и здрави! По датите за секцио разбирам, че се започва сериозен бебевалеж! Огромно вълнение ме обхваща като реша да вляза във форума! Все се подготвям за ново бебе и се радвам!
Аз ще разбера как ще се раждаме като вляза в 9 месец към края на февруари. Много се надявам да устискаме близо до термина и да е естествено раждане! Днес с мъжа ми разглеждахме комплектчета за изписване. Още не съм сигурна в пола и мисля да избера нещо неутрално. Не съм започнала прането на дрешките, защото от днес съм в болничен за майчинство, а утре пак се налага да отида на работа заради програмиста. Мисля, че ще ми стигнат няколко дена да свърша тази работа, само не знам дали и да ги гладя, не съм решила, ще видим. Една моя приятелка ме посъветва да ходя на лекциите на 9 месеца, ама то време не остана. Ако мога ще отида.
На всички ви желая безпроблемно очакване и леко раждане!

# 229
  • Мнения: 267
Привет


Русана[/b], за болничния- нека док ти поправи адреса, после напише отстрани "поправката е наша" и му турне един печат. На мен така от болницата ми коригираха болничен с объркано фамилно име, което е доста по-тежка грешка от сгрешен адрес. Успех

Абе и аз си мисля че не би трвбвало да е проблем за поправката,но доки ми се развика и даже не ги прави той,сега ще видим дали ще се наложи,ако ме върнат от Нои

# 230
  • Мнения: 0
 Дано всичко е наред с  ШУ да устискат положението поне още малко Praynig Hug Praynig

# 231
  • София...........
  • Мнения: 961
Извинявам се , че така нахлувам в темичката ви, но аз съм от мартенки 2008 Wink

НЕФЕРТИТИ, ЧЕСТИТОООО! ДА ВИ Е ЗДРАВИЧЪК МИТКО И МНОГО ДА ВИ РАДВА! Hug Heart Eyes

# 232
  • София
  • Мнения: 5 795
Ох, много сте писали  Crazy Hug
Първо - радвам се, че Нефертити се разписа!  Hug Много е сладък Митко наистина  Heart Eyes , пу-пу! Бързо да наддава и да си го взимате вкъщи!
Веселина, на мен са ми махали третата сливица, но бях по-голяма. Не е тежка операция, но си представям какво ти е  Rolling Eyes Дано всичко мине леко!  Praynig После помня, че трябваше да ям само бебешки каши няколко дни, но те ще ви кажат всичко.
Стискам палци и на ШуPraynig Hug
За раждането - според мен няма значение по какъв начин ще се появи човечето, важното е всичко да е наред!  Praynig Аз имам опит само със секциото, възстанових се много бързо, не съм била трудно подвижна, можех да се грижа за бебето сама (с изключение на носенето на количката по стълбите Crazy) И каквото и да си говорим - по-щадящо е за бебето. Независимо, че Природата е решила да излизат по друг начин. За мен един от най-големите показатели е, че д-рите избират т.нар. "ценни" бебета (т.е. заченатите ин витро или след дългогодишно лечение на стерилитет) да се раждат предимно по този начин. Това че е тежка операция си е факт обаче. Не знам, все си мисля, че и да нямах показанията за секцио, бих искала пак така да родя  Blush От друга страна, чувала съм, че второто е по-тежко от първото, плюс това сега съм с предна плацента и ще е бая кърваво, ама... няма начин.

# 233
  • Мнения: 235
Честито на родилите мами!Elwing ние с теб май все се гоним по малките часове  Mr. Green Нещо съм си обърнала режима, да видим после как ще се науча да спя през нощта и да ставам рано...  Thinking
Аз в понеделник бях на консултация - направо съм в шок!!! Доктора чак не можа да повярва, два пъти мери  #Crazy Бебо е с глава и тяло с размер 37-ма седмица (терминът ми е 25.03. със сигурност!), само крачката му са късички, ама то и ние с таткото сме едни гиганти ... по 1.65 високи  hahaha И ако ви кажа колко тежи - то се чудя да се радвам ли или да си бера дерта още от сега - 3100 гр.!!!  Shocked  #Crazy  Mr. Green Ако продължава да расте в същия дух, като се роди, ще бъде като пионерски ръководител  Mr. Green Ще тресе бузи в количката  hahaha Само да има кой да го роди...  Mr. Green Докторът каза да го чакаме към 4 кг...  Crazy
Имам предложение - съгласни ли сте да слагаме в скоби и датата на термина на вече родените бебета?  Hug
Сега да ви препоръчам едно вълшебно мазило - за уморени крака на Mamma Donna на Chicco. Отдавна го имам, но от скоро се мажа и - о, чудо! Сутрин, като се събудя и глезените са ми като за каралог за обувки  Laughing Горещо ви го препоръчвам, много облекчава!
Май щях още... аха, за срещата - Роня, май по-добре другата седмица, хем да почерпия, че нали този петък съм рожденичка  Rolling Eyes
Това е от мен и моето слонче  Mr. Green

# 234
  • Мнения: 222
Добро утро, дебеланки-сладуранки!!!
Шу, стискаме палци всичко да е наред!И бебчето да поостане още малко вътре на топличко  Praynig  Praynig  Praynig

Аз тая сутрин пак изпреварих петлите  Mr. Green И глезените са ми пак леко подути, така че днес ще да си лежа повечко...ама като не ме свърта на леглото пусто! Днес по план график ще си дошия постелката за количката, че не ми се иска така направо да го пльосна да си лежи вътре. Вчера го скроих, ама нещо не ми се вадеше машината да шия - да видим днес докъде ще го докарам... Whistling
Нефертити и БилиБили - радвам се, че писахте как са бебоците  Hug Чакаме новини и от другите мъници  Peace
Айде още малко ни остана! Дръжте се момичета и на всички болни  - бързо да оздравявате  Peace

А, имаме си и рожденник днес!!!
Red_baby ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!! Да си ни жива и здрава! Много обичана, и през март най-хубавия подарък!

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 07:51 от cvetka-koketka

# 235
  • София
  • Мнения: 5 313
Здравейте от мен  Hug И аз съм с хрема втора седмица. Имам ужас от капки (ама че съм смотла) и просто пия фервекс от време на време и ходя с пакетче кърпички в джоба  Whistling По темата за секциото съм на следното мнение: имах желание за естествено раждане, но очите ми скроиха лоша шега. В интерес на истината винаги съм имала едно наум, така че не беше съвсем гръм от ясно небе, но просто много късно се прави изследването и до скоро бях в неизвестност. Ако обаче нямах проблеми, не бих се подложила доброволно на коремна операция - имам си вече 2 и са ми предостатъчни, благодаря.

Зелено човече,какви са тия лекции и къде да ги чета?

Ще си позволя да кажа,че тия лекции не са по-различни от всичко по темата,което би могла да прочетеш в нета. Wink Нищо ново под слънцето,както се казва.

The_light_2008, това са записки от някои лекции на сп. 9 месеца - преди време бях обещала да ги прехвърлям на файл и да ги пускам по мейл на който ги поиска, защото не всеки имаше възможност да ходи през работно време, а и не във всички градове ги има. Който веднъж е дал мейл, получава обновения файл в неделя. Дай мейл на ЛС и ще ти пратя  Peace
Относно цитата, почти е така, най-малкото защото всеки лекар си има свое мнение за нещата, но конкретно на мен ми е по-лесно да кажа: ами виж шеста лекция (примерно) или, както в случая казах, последната лекция  Peace А и са набрани, за цитати е по-лесно за копиране, вместо тепърва да се ровиш  Mr. Green Освен това в нета за всичко има мнения всякакви от хора всякакви - може да се пише доктор, а да не е, докато лекциите все пак са от истински живи хора с ясна квалификация  Peace




Nefertity, много ми е свидно да те видя пак сред нас. Надявам се скоро да си вземеш бебчо при теб и да ни навестяваш както беше в началото  Hug


Gery Moore, аз не бих пътувала в това състояние


rusana, много интересно това за адресите на болничните, хвърли ме в размисъл. Аз имам 2 и познай: единият е на постоянния адрес, а другият - на временния... Сега да не чакам пари, така ли, да не ми ги върнат  newsm78


tanufi, добре дошла при нас  Hug  За тонове ходя където ми следят бременността, но само слушат, не записват.


vily_st, пуснете я в Продавалника таз дъска, щом не ви става, или я върнете, ако може (най-добре) или поне да ви я заменят за нещо друго



Повивалници за легло (твърди), които в Штъркел са по 25 лв. (с крачета) в нашия "квартален" магазин са по 28 лв. и има доста цветове - това е Цар Лъв магазин в кв. Люлин 9, ако на някой му е спешно  Peace



СОФИЙСКА СРЕЩА: 15.02.2009 г. - НЕДЕЛЯ - 13 ч. - Дон Вито на центъра, където бяхме предния път - ЗАПИСВАЙТЕ СЕ! Всички вече трябва да сме в първия болничен (освен който е родил, де... вече ще е във втория  Whistling )
Кой ще направи резервацията Mr. Green
1) зелено човече
2) Elwing
3) veselina_s_p
4) ? kikoimery
5) vily_st
6) Дърта маймуна
7) dobro_nastroenie

# 236
  • Мнения: 3 637
Добро Утро Сладуранки  Hug !
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Ред Беиби  bdbaloni !
ШУ,дано всичко е наред  Heart Eyes !
Слънцето   bouquet !
Лек Ден  txtloves

# 237
  • София
  • Мнения: 673
Мамчета, да ви се похваля: най-накрая имам готова стая в апартамента!!!!!!!!!!!!! #Crazy отидоха една камара месеци за тоя хол, но стана много джиджан. В момента ми правят спалнята, та се надявам до средата на другата седмица вече да съм си там, заедно с новото бебешко легло. Всичко съм купила, но нещата са при мама и свеки. Имам само две шишета и една залъгалка.... А вече нямам търпение да се подредя...

В събота бях при доки: вече сме 2300, вървиме просто прекрасно. Според кантара при чичко доктро съм качила само 6 килограма от началото. Както се изрази доктора, била съм елегантна бременна. По незнайни причини се чувствам като приял пингвин:)

Слънце, честито бебче:) Да ти е живо и здраво. Да те радва много години и скоро едно братче да си родите.

# 238
  • Мнения: 242
Добро утро.
Нефертити - радвам се да те видя отново тук. Сега ти остава да чакаш да си прибереш бебчо, но и ти си казала - той е в добри ръце.
Стискам палци ШУ да се оправи.
Добре дошла на новата мама - лека бременност до финала
Incognito  Аз имам два комплекта с олекотени завивки плюс 4 долни чаршавчета и 2 горни плика. Отделно имам две оделца и няколко пелени. Но мисля, че за начало 2 олекотени комплекта е Ок - ако се наложи да смениш. После може да допълваш. То и много зависи какъв ще е м. март. За дрешки съвсем в началото  ще ти трябват няколко, нали и във вас трябва да е облечено с нещо. Т.е. може и да не е гащиризон - да е панталон и блузка. А за излизането, ако времето позволява може и да се изведат за малко. Аз съм си мислела, че ако моето бебе си се роди на термин - 17,03. и всичко с бебето е наред - то началото на април може и да излизаме.
Gery Moore - аз на твое място не бих тръгнала да пътувам. Вчера надничах при февруарките, и там имаше една мама родила по спешност в Сливен - била на разходка на Карандила. Аз не бих рискувала - да се роди живо и здраво, пък после можете да си обикаляте заедно.
За поправката на болничният - може, ако самият доктор, които го е издал напише - Поправката е моя и се подпише и подпечата с неговият личен печат. А по въпросът кой адрес трябва да е - мен всеки път ме питат за адресът по лична карта. 
 newsm59 на Red_baby - пожелавам ти всичко най-хубаво.
Danielkka - поздрави от мен.
А сега ви оставям и  отивам да закуся и после да взема да поошетам из нас, че тези два - три дни само мързелувам.... Пазете се.

# 239
  • Мнения: 1 906
Добро утро, коремчета  preggo !
Първо искам да ви почерпя, защото вече официално съм в болнични


Набързо се отчитам от вчерашния преглед, че пак изчезвам. После ще чета  Laughing

Доки каза, че бебка е "бебе-гигант"  Crazy . Сега е 2900г и вероятно ще се наложи секцио. Резултатите, които показах вчера действително не са добри, но бебка е добре. Все пак от днес сме на инжекции. Даже ще трябва да си ги слагам сама  ooooh! . Слагат се през ден за месец. В момента хубвицата ми е застанала косо, но доки каза, че има време да се ориентира в правилната посока.

Къде мога да прочета, колко точно дни се полагат на таткото за раждане и какви са условията? Знам, че въпроса е обсъждан, но е абсурд да намеря инфо   Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт