Кога е първата усмивка?

  • 5 511
  • 85
  •   1
Отговори
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Форумски майчета,
На каква възраст за първи път се усмихна бебенцето ви?
Моето е почти на два месеца и доста често прави гримаси подобни на усмивка,но това е когато се напъва, не е истинско усмихване.
Друг път сякаш се усмихва, но пак не съм сигурна.
Всякакви номерца правя,само за да светне на лицето усмивчица.
Споделете,моля  Flutter

# 1
  • Мнения: 290
Ами моите започнаха да се усмихват съзнателно около3-4месец.

# 2
  • Мнения: 2 110
Един от най-щастливите мигове е, когато мама и татко забележат първата усмивка върху лицето на своето слънчице. Вероятно още в първите дни след раждането си видяла нещо, което напомня усмивка, но това съвсем не е волев процес. През първия месец бебето прави и т.нар. “рефлекторна” усмивка, когато го гъделичкате или то отговаря на твоя смях. Очаквай първата – истинската – усмивка най-рано през 4-ата седмица. Вероятно ще ти умилява мисълта, че това постижение е израз на неговата обич към теб или най-малкото, че то вече те познава. Малко хладен душ – по този начин мъничето имитира околните, като експериментира различни физиономии. Все пак е духовен напредък, нали?! На 5–6 месеца детето ще отправя усмивките си като личен поздрав само към най-любимите си хора.

# 3
  • Мнения: 7 474
На 3 мес. за пръв път се засмя истински Crazy
Помня този момент все едно е бил вчера. Laughing

# 4
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Един от най-щастливите мигове е, когато мама и татко забележат първата усмивка върху лицето на своето слънчице. Вероятно още в първите дни след раждането си видяла нещо, което напомня усмивка, но това съвсем не е волев процес. През първия месец бебето прави и т.нар. “рефлекторна” усмивка, когато го гъделичкате или то отговаря на твоя смях. Очаквай първата – истинската – усмивка най-рано през 4-ата седмица. Вероятно ще ти умилява мисълта, че това постижение е израз на неговата обич към теб или най-малкото, че то вече те познава. Малко хладен душ – по този начин мъничето имитира околните, като експериментира различни физиономии. Все пак е духовен напредък, нали?! На 5–6 месеца детето ще отправя усмивките си като личен поздрав само към най-любимите си хора.

Много интересна информация,особено това с имитирането.
Може би съм малко нетърпелива за усмивките  Laughing

# 5
  • Мнения: 592
При моето дете се появи в края на вторият месец и като всяко първо нещо ни разтапяше от щастие.

# 6
  • Мнения: 9 973
съзнателно на 3-4м.
иначе имам снимка от родилното,ухилен до уши Joy

# 7
  • Мнения: 1 372
Някъде около 3тия месец, но несъзнателна разбира се. Сега когато вече разбира и осъзнава и ми се усмихне се разтапям.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 535
Сина ми беше на около 2 месеца и няколко дни. Не знам колко съзнателно е било, но като ме видеше чак и очичките му се смееха.
В началото бяха по-рядко усмивките, а сега е такова засмяно и лъчезарно голямо бебе  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 82
Ами аз си мислех, че съзнателно се е усмихнал още в родилния дом, ама като прочетох предишните мнения май е било несъзнателно.Иначе преди около месец започна да се усмихва при вида ми и на някои други хора,като например баща му, а от няколко дена се смее с глас и определено е съзнателно.

# 10
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
съзнателно на 3-4м.
иначе имам снимка от родилното,ухилен до уши Joy
Да,донякъде поради тази причина пускам темата.
Понеже във форума видях снимки на бебенца, които са на възраст като моето и се усмихват. Разбира се,веднага се замислих, да не би ние нещо да закъсняваме с усмихването , но сега съм по-спокойна(големи паранои ме гонят). Whistling

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Беше на 2 месеца и 2 дена. Страхотна усмивка  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 305
Около 2-3 месец се усмихна истински. Този момент наистина е много чакан и много вълнуващ

# 13
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Моят син е, така да се каже, обсебен от дявола   ooooh!
Единственото нещо, което придизвиква широка, щастлива усмивка вече от около седмица, е един червен, плюшен, доста зловещ дявол, наречен Гяволетината.
Не знам дали, защото е червен, или защото е зловещ, но го кефи много и се хили. Първо си мислех, че е рефлекторна усмивка, но не - вижда го и веднага грейва срещу него с беззъбата си уста. А ако не е бил около Гяволетината повече от два - три часа, следват и радостни възгласи. 

За майка му и баща му такива екстри като усмивка няма  ooooh!
Мдааааа, на горе-долу два месеца е.

# 14
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше на около 1 месец, когато започна да се усмихва напълно съзнателно.
В деня, когато навърши два месеца се засмя за първи път с глас.

# 15
  • Мнения: 4 555
На месец и половина беше първата усмивка, снимала съм я дори и погледнах датата.

# 16
  • Мнения: 219
малко след първия месец

# 17
  • Мнения: 1 910
Осъзнато май беше към 4м

# 18
  • Мнения: 645
при нас и сега има усмивки но повечето са неосъзнати

# 19
  • Мнения: 2 013
Още на месец усмивките ни са напълно съзнателни.
А най-най първата усмивка която получих беше още в родилното,но тя май не се брои  Thinking

# 20
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Когато беше на 2 седмици,видях най-красивата усмивка на земята(за мен разбира се)Иначе съзнателно започна да се усмихва около 3-ят месец

# 21
  • Мнения: 2 374
Още от новородено се усмихва несъзнателно иначе осъзнато беше към 1 месец никой не вярваше,но имам много снимки,които го доказват аз даже сега се чудя как е възможно и като гледам снимките чак ми е смешно.

# 22
  • Мнения: 4 296
И двамата на месец и нещо, нямаха навършени два месеца.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 80
съзнателно и двамата се усмихнаха в 3 месец Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 080
На 2 месеца ми се усмихна.
Всяко дете е различно.
И теб ще те дари с усмивка - и то ще е съвсем скоро   
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 789
Съзнателно започна да се усмихва на около 2 месеца, а отскоро и с глас Flutter

# 26
  • София
  • Мнения: 39 817
Алекс малко преди 2месечна възраст се усмихваше несъзнателно, рядко. На 2 се опита да се засмее с глас. Беше нещо като изцвилване Simple Smile Съзнателно започна да се усмихва доста по-късно.

# 27
  • Мнения: 1 740
На 2 месеца ми се усмихна съзнателно, а малко по късно почна и с глас.

# 28
  • Мнения: 194
Незнам дали е било съзнателно,но беше към края на първия месец-някакво бледо подобие на усмивка,ама аз направо изтрещях от щастие
Иначе сега е на 4 месеца и се смее доста вече,особено като я хапя лекичко по гръбчето и вратлето се залива от смях
А,да,в началото се усмихваше насън,много беше сладка...сигурно е сънувала мляко Laughing

# 29
  • Мнения: 2 334
На 2 месеца ми се усмихна съзнателно, а малко по късно почна и с глас.

И дъщеря ми така  Peace

# 30
  • Мнения: 4 434
На 2 месеца Simple Smile

# 31
  • Мнения: 189
На месец и малко,а сега вече се смее и с глас Laughing

# 32
  • Мнения: 1 629
бебчето може и с раждането да се усмихме Grinning Моето към 3- 4 месец май се усмихна, не помня много добре Thinking

# 33
  • Мнения: 660
На около 2 месеца и половина беше,съвсем умишлено:)

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Боже,не помня....    ooooh!Много съм зле,срам ме е!Само аз ли не помня???   Embarassed

# 35
  • Мнения: 57
Цитат
На месец и малко,а сега вече се смее и с глас Laughing
Peace

# 36
  • Мнения: 374
Моята дъщеря ме дари с усмивка за пръв път на около 3 месеца. Това беше чуден момент Heart Eyes Сега раздава усмивки постоянно!

# 37
  • Мнения: 1 131
Сина ми беше на два месеца и половина,когато се усмихна за първи път.

# 38
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Започна да се усмихва съзнателно на около 3 месеца . Преди това едни такива замечтани усмивки  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 616
На месец и нещо започна да се усмихва съзнателно като му говоря и веднага ми отговаря с усмивка, а от скоро и с глас Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 423
С каката и баткото вече не си спомням, но с малката ми е съвсем прясно... Laughing
Като навърши два месеца започна да се усмихва съвсем съзнателно, някой като почне да ù говори, а мен и само като ме види. А от няколко дни се смее и с глас.

# 41
  • Мнения: 4 784
Боже,не помня....    ooooh!Много съм зле,срам ме е!Само аз ли не помня???   Embarassed
Не си само ти. Wink
Нашият юнак беше много усмихнато бебе. От новороден непрекъснато се усмихваше, несъзнателно разбира се, но дотолкова, че в един момент вече незнаех кога съзнателно го прави, кога не.
Сестра ми още разправя, как при изписването ни от родилното, на 4-тия ден от раждането, поемайки го от ръцете на сестрата, казвайки му "Колко си хубав миличък! Леля е влюбена в теб!" и съответно Калоян я изненадал с широка и чаровна усмивка в отговор на комплиментите Wink Rolling Eyes.

# 42
  • Мнения: 6 713
Съзнателно почна да се усмихва на 2 месеца.

# 43
  • Мнения: 1 817
Кристиан на 2,5 мес.  плаха усмивка. С глас на 3, 5 мес. Той беше по-сериозно дете. Усмивки трудно изкопчвахме.
Велин на 1,5 мес. лека усмивка,а на 3 мес. с глас. От малък си е щедър на усмивки.

# 44
  • Мнения: 405
На 3м. някъде май беше...наистина осъзната усмивка бе Laughing

# 45
  • тук и сега
  • Мнения: 124
На 2 месеца.
Очаква те много вълнуващ момент. Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 803
На около 3 месеца  Grinning

# 47
  • Мнения: 494
Ами моето от около една седмица много се смее. Преди това се усмихваше от време на време, но не по този начин. Мисля, че сега се смее съзнателно, защото се смее като му говоря и го галя, смее се с глас, много е вълнуващо.

# 48
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми - на два месеца. Синът ми - около първия месец. Става въпрос за съвсем съзнателни усмивки.

# 49
  • Мнения: 262
Почти на 2 мес. страхотно изживяване, голяма радост за всички.   Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 554
първата усмивка на сина ми беше още в родилния дом,естествено не съзнателна Laughing иначе,истински смях към 3 месец Peace

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 10:11 от Морска

# 51
  • Мнения: 12
Започна да се усмхва още в края на първия месец. На два месеца се засмя с глас за първи път. Беше обута с едни много шарени ританки и аз и вдигнах краката и я питам " На кой са тия крака мамо"  - тя като се отприщи да се смее. Разплаках се от щастие. Ще помня този момент цял живот.

# 52
  • Мнения: 249
Към 40-я ден накъде ми се усмихнаха и двете ми деца. За голямата нямам спомен кога се е засмяла с глас, но малката на два месеца и половина започна, първо по малко и постепено повече. Наисти много сладък звук Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 2 111
За първи път се усмихна несъзнателно в родилното докато спеше.
Иначе на 2 месеца започна да се усмихва съзнателно.

# 54
  • Мнения: 2 960
неосъзнато-още първите дни.
Осъзната -сякаш след втори месец Heart Eyes
Тогава сърцето на всяка мама започва да препуска  hahahaв галоп Laughing

# 55
  • Мнения: 1 558
Сина ми се усмихваше още първите дни,но не мисля,че е било осъзната усмивка.Малката започна да се усмихва към края на втория месец Peace

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Доста преди 40тия ден се усмихваше  Peace докато и говорех и беше осъзнато

# 57
  • Мнения: 1 919
3-4 месец

# 58
  • Мнения: 336
Около 40-тия ден.

# 59
  • Мнения: 306
ами първата ни усмивка беше на 7-я ден. разбира се съвсем несъзнателна. бебка вече е на два месеца и половина и от скоро се усмихва съвсем съзнателно на песнички, на маймунджилъци... мисля си, че при всяко детенце е различно. 

# 60
  • Мнения: 14 499
на месец и половина

# 61
  • Мнения: 194
На петия ден се усмихна,но спеше,а и едва ли е било осъзнато.Първият път когато се усмихна съзнателно беше към 3 мес,когато видя баща си,който тъкмо се бе върнал от работа Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 1 020
Мойто дете за първи път е заснето с усмивка на няма и 2 месеца.

# 63
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ако питаш за съзнателна - след 4, 5 месец. Peace

# 64
  • Мнения: 718
Първата усмивка - 1 месец и 4 дни
С глас - в края на 2-ия месец
 Peace

# 65
  • Мнения: 489
Съзнателно или не, усмихваше се още първия месец. В началото докато спи, после и когато е будна.

# 66
  • Мнения: 2 447
За първи път се усмихна на 40-я ден! Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 322
На глас се разсмя на 2 месеца и половина, когато баща му го гъделичкаше с нос по коремчето.

# 68
  • Мнения: 2 478
Имам спомен,че се усмихна още в болницата.Първата запечатана усмивка е на 18 дни.

# 69
  • Мнения: 574
Усмихваше се насън още преди 40-я ден. Съзнателни някаде към 3-я месец.

# 70
  • Мнения: 325
На около 2 месеца.

# 71
  • Мнения: 511
Съзнателно започна да се усмихва на два месеца. Grinning

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 409
Съзнателна или не, първата усмивка помня от родилния дом, на 7мия ден я имам запечатана на клипче http://www.youtube.com/watch?v=QjnDqa35GkE
Предполагам и двете са несъзнателни, но за мен си бяха ПЪРВИ усмивки, сигурно и за това после не помня кога се е усмихнала съзнателно, щот вечно сме си усмихнати.  Grinning

# 73
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моя син още от самото начало се усмихваше. Най-вече насън. Съзнателно започна да се усмихва на около 2 месеца. С глас започна да се смее на около 3 месеца.

# 74
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
На мен и баща й започна да се усмихва на месец и половина. на непознати хора - на два месеца.

# 75
  • Мнения: 125
На 2 месеца  Party

# 76
  • София
  • Мнения: 3 449
Мисля, че първата съзнателна, целенасочена усмивка, получих от дъщеря си на 5 месечна възраст.

# 77
  • Мнения: 822
Бебка се усмихва на сън от самото начало.Иначе на 3-4 месеца първата съзнателна усмивка.

# 78
  • Мнения: 542
ами моето дете се усмихваше още на 2 ден ,но смях на глас беше на 2 месеца по времена къпане се засмя с глас

# 79
  • Мнения: 90
Първата й усмивка беше още на следващия ден след като се роди, в Болницата докато спеше Simple Smile

Към втория месец взе да ми се усмихва съзнателно-до тогава само в съня си Simple Smile

# 80
  • Мнения: 329
По време на третия месец  Hug

# 81
  • Мнения: 277
на 2 месеца с глас

# 82
  • Мнения: 493
Още беше на 5-6 дни,когато започна да се смее на сън,но след 3 месец започна да се усмихва съзнателно.  Hug

# 83
  • Мнения: 189
                            Още от първия месец правеше опити  особено докато спинкаше.А сега направо си се усмихва и то доста 4есто.
                            Даже си и приказва нещо  Laughing

# 84
  • Мнения: 804
Още от 2-3ден се усмихваше на сън,а първата усмивка със звънлив смях беше на 2месеца,бях меко казано изненадана и очарована.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Осъзната усмивка на 17 ден на майка ми , която му говореше , а с глас на 2.5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт