Списък на фобиите

  • 7 691
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 586
Едно е да се страхуваш, друго е да имаш фобия от нещо.
Хората, които нямаме фобии едва ли ще разберем за какво става въпрос.
Само веднъж ми се е случвало да го видя - извадих девойка от заседнал асансьор.
Беше свита на кълбо, и така я изнесох пред блока, мускулите й се бяха схванали.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Изпитвам неприятно тревожно чувство от:

1. Клетви (и възможността да се случат)

2. Пияни и психично болни

3. Хора, които очевидно страдат от някакъв недъг (просто много ме боли и ме е страх, като ги видя)

4. Възможността вода да ми покрие лицето и да не мога да дишам

5. Миризливки (тук вече е фобия)

6. Оси/пчели (тук също)

# 62
  • София
  • Мнения: 15 486
Явно имам Метрофобия: натрапчив страх от поезия- не е точно страх, но мразя всичко римувано.
Също имам Апейрофобия: Натрапчив страх от безкрайността,Авиофобия: Натрапчив страх от птици - като прелетят наблизо гълъби все си мисля за зараза с токсоплазмоза. Апифобия: страх от пчели и оси - алергична съм.Батеофобия: Страх от височина.Потамофобия: възникване на страх при съзерцаване на стремително движение на водата, бързо течение на река, водовъртежи.Хидрозофобия: Натрапчив страх, страх да не се изпотиш и да станеш източник на неприятна миризма.И от пожар и дълбока вода ме е страх, но не го намерих.
Божичко, не знаех, че имам толкова фобии. newsm78

# 63
  • Мнения: 3 447
Само да попитам - правите ли разлика между фобия и неприятно чувство (както и между депресия и лошо настроение)? Действително ли получавате сърцебиене, изпотявате се, разтрепервате се, завива ви се свят и изпитвате неконтролируемо желание да избягате моментално, когато зърнете мравчица на тротоара?

# 64
  • София
  • Мнения: 15 486
При мен е неприятно чувство, но в списъка е обявено за фобия.Потене, треперене, сърцебиене, припадъци, неконтролируемо желание да избягам моментално не получавам.Ох, успокоих се  Grinning, уплаших се ,че имам много фобии. Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 2 430
Имам много фобии,но  най-голямата ми е към жаби.Изпадам в див ужас като ги видя.А да не ви обяснявам,че като възпитаник на Биологичсеският факултет,основен материал за работа са.............жабите.Тази ми фобия за малко не ми костваше двойка по Физиология на животните Sad

# 66
  • Мнения: 4 785
Аз май съм страдала от уникална фобия - казвам страдала защото май го преодолях, а я развих по много странен начин. Значи изпадах в паника при вида на.... собствените си вени, обикновено тези по китката на ръцете?! А това някой да ме хване за китката, или аз да си ги допра до таблата на маса примерно -  започвах да рева в пристъп на паника. По едно време не можех да пиша или пък да изляза с къс ръкав  ooooh! И до ден днешен ми е неприятно някой да ме хваща силно за китките, даже наскоро докато пишех пак ме  обзе едно неприятно усещане, но няма нищо общо с преди - то не беше неприятно, ми директно изпадаш в шок.

А да ви кажа как развих фобията - не не съм си рязала вените и поне е сигурно, че няма да стана наркоман на инжекции  Mr. Green Гледах един филм по Дискавъри как при натиск стените на вените се напукват /е много леко и хич незабележимо/ и се отделят некви неща, ама тва всичко беше онагледено - тогава ме хвана гнус. Това беше точното чувство. С бившия ми приятел заминахме на море и аз му го разказвах и понеже много обичаше да се бъзика с мене, почна на бъзика да не хваща силно за китките и все ми викаше е виждаш ли сега като по филмчето, а? И нали ви казвам в началото ми беше смешно, мина през неприятното и развих ... фобия  ooooh! Добре, че се отървах от това натрапчиво чувство, защото иначе не знам...!

# 67
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Имам една фобия, която обаче няма да споделя, защото се страхувам, че ще стана прекалено уязвима, ако я направя обществено достояние. Синът ми на 5 години, вече усети, че имам неконтролируем страх от....... и ме бъзика постоянно. И все пак съм изпадала в ситуации, в които е било абсурдно да се подам на емоцията, но след това мога даже да се разрева, да потръпвам и дори да сънувам кошмари.
Абсолютно приемам теорията, че фобиите са следствие на други дълбоко потиснати страхове или негативни преживявания. Аз анализирам своята фобия и знам, защо я имам. Не смятам да се лекувам, защото все пак успявам да контролирам поведението си въпреки страха си, но само когато съм с някой по-слаб или страхлив от мен - дете например.

# 68
  • Мнения: 242
Много ме е страх,гнус и гад от ЗМИИ!!! Sick

# 69
  • София
  • Мнения: 1 509
Това лято установих, че имам фобия от летене със самолет.Не искам и да си представям отново пътуване извън България.В самолета бях единствена с ръце на лицето и трепереща от ужас.Докато другите спокойно се разхождаха, аз си представях как се разбиваме SadОще при излитането се сбогувах с близките си наум.Голям ужас изживях.

# 70
  • Мнения: X
Аз между фобия и страх правя разлика, точно защото изпитвам и едното, и другото, и знам,че едното е фобия. Нямам обяснение защо е така. На мен също ми е странно някой като каже, че изпитва панически страх от паяци, но пък като знам на какво съм способна, за да избегна срещата си с един нищо и никакъв гълъб...си казвам: "Защо пък да ме лъже? Защо да се превзема, може наистина да е точно така, както го описва." На мен толкова са ми се смели за моята фобия, толкова номерца са ми правили, мислейки си, че се превземам и се правя на интересна, че ако беше превземка отдавна да съм я преодоляла.

# 71
  • Мнения: 1 318
Хлебарки.
Гнус, страх, фобия Sick

# 72
  • Мнения: 178
Аз също се страхувам от насекоми и животни които са по-големи от мен..Но това не е фобия ! Фобия е паническия страх,стигащ до безумие,при грамотевични бури.Няма сила която да ме изкара на открито по времи на буря.Не чувам и не виждам нищо освен светкавиците и трясъка.стояла съм в коридора-единственото място откъдето не виждам светкавиците-докато отмине.Треперя и сълзите ми сами текът..Който ме е виждал в такъв момент ,сигурно си мисли,че полудявам !

# 73
  • Мнения: X
Имам фобия от тесни и затворени пространства, направо ме задушават. Когато бях на 6 се наврях под един диван вкъщи, някаква играчка беше се озовала там и няма такава паника, взех да се задушавам, да крещя, бях си издрала лицето, баба ми ме извадила ни жива, ни умряла, с посиняло лице. Доста пъти съм изпадала в подобни състояния в по лека форма, ако се возя в кола с две врати и аз съм седнала отзад  Sick само при мисълта, че няма врата и не мога да си отворя прозореца и да глътна въздух, ми призлява моментално.
Другата ми фобия е от високо, само ако гледам от земята някоя висока сграда и при мисълта да се кача на нея  Shocked започват да ми треперят краката, сърцебиене и изпотяване, но пък не ме е страх да се возя на самолети и доста често пътувам с тях.
Гнус ме е, но нямам фобия към хлебарки, мухи и всички видове инсекти, перуШинести и космести екземпляри /гнус ме е да пипам дори кучета и котки/.

# 74
  • Мнения: 35
Фобия от изпити.Най-страшното нещо на света за мен са изпитите,сутрин преди изпит си мисля, че по-скоро с песен бих извървяла стълбите до гилотина.За съжаление изпити много и непрекъснато дебнат..чудовища гадни.

Общи условия

Активация на акаунт