Защо един мъж не желае да се ожени ?

  • 13 172
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 98
С бащата на детето ми живеем заедно от 3 години. Той отначало искаше брак, но аз винаги съм го смятала за отживелица и ненужен. С времето мнението ми се промени. От както имаме дете не иска брак, не че аз съм повдигала въпроса или съм настоявала, но го искам, той си го знае. Казва ми''имаме дете, няма къде да ми избягаш, защо да се женим?'' Живеем в консервативно общество и каквото и да си говорим,че бракът бил отживелица, нали хората са заедно и т.н........съжителство без или с подпис, има разлика. Вече мисля, че мъж сключил брак поема отговорност и е по-зрял, другите просто ги е страх. Знаете ли какво ми каза сестрата на мъжът ми веднъж, нищо че живеем заедно, нищо че имаме дете:" Ти си никоя''. Като го попитах, коя съм аз-получих мълчание. Иначе пред приятелите си, само говори ''жена ми това, жена ми онова'', обаче аз не се чуствам негова жена. За да не ми казва някой, че съм никоя(защото нямам брак) си искам халката. Когато живеехме на квартира, хазайката ми казваше(много интелигентна и приятна жена)'' онзи там, приятел ли какъв ти е...'', а знаеше че живеем на семейни начала.
Сестра му може да не те харесва (меко казано), а на мъжът ти сигурно му е писнало да го навива родата за брак. Живеем в 21ви век. Жалко, че законодателството ни не е съобразено с реалния живот. Това как се чувстваш, зависи единствено и само от теб, едва ли лист хартия с 5 подписа може да промени вашите отношения (и е по-добре да не го прави). Последното ти изречение е показателно за това, колко лесно се поддаваш на внушение и външна намеса във вашите отношения.

# 61
  • Мнения: 0
Разбира се. Каква е офертата за нов подход?

Например:

Един като разбра че не съм омъжена каза че ще се ожени за мен ако ти не искаш - та да те питам ....

или нещо подобно.

Ама ще измислиш откъде се знаете с този 'един' защото както го описваш - бая ревнивичък май  Thinking

# 62
  • Мнения: 0
Ако съдя по мен ,няма мъж който да иска да се жени ! Така ,че това го искат жените и ние го правим заради тях и с надеждата да съберем повече пари от сватбата Mr. Green !

# 63
  • Мнения: 52
абе,подписа си е подпис.кой каквото й да говори за мен е така.поне децата да са осигурени.

# 64
  • Мнения: 406
Ако съдя по мен ,няма мъж който да иска да се жени ! Така ,че това го искат жените и ние го правим заради тях и с надеждата да съберем повече пари от сватбата Mr. Green !
Егати изказването...

# 65
  • София
  • Мнения: 2
Чудна тема  newsm78
Ние с моя мъж си живеем на семейни начала, още нямаме дете ,но го чакаме с нетърпение живи и здрави ди няколко месеца. Той има предиш брак и аз си мислех ,че няма да има желания за сватба пак.Не съм и повдигала въпроса,опитвах се да свикна с мисълта ,че човек трябва да се лиши от нещо,не може всички мечти да се сбъдват.Още повече ,че в негово лице намерих половинката си,което според мен е по-важното от самата сватба.Не ме разбирайте погрешно, и аз искам да съм булка,все пак съм овеен романтик,но....... И така един път стана дума за баща ми и как приема връзката ни и му казах че е бил малко разочарован че няма да види единствената си щерка булка,но ще му мине.Отговорът му ме изненада много.Цитирам: "Как така няма да те види булка,ще си имаме и ние сватба ,бе мили,ама малко да си стъпим на краката финансово,че няма кой да я направи,ние ще си опираме пешкира.Освен това аз също искам да те видя булка и няма да пропусна този шанс."
И така.......така ,че май не всички ги е страх, нищо че имат провален брак зад гърба си.

# 66
  • Мнения: 98
Ако съдя по мен ,няма мъж който да иска да се жени ! Така ,че това го искат жените и ние го правим заради тях и с надеждата да съберем повече пари от сватбата Mr. Green !
Ако съдиш по себе си........... Joy Явно си се взел твърде насериозно hahaha

# 67
  • Мнения: 528
един мъж не иска да се ожени според мене ,щото все си се представя че кат осе ожени е окован във вериги и не може да излиза с приятели като преди и повечето не могат да бъдат само с една жена.Ей затов аги е страх.МОя мъж е изключение от природата.Той в началото искаше да се ожениме но аз се дърпах,после аз исках но на него му беше писнало,докат оне го натиснах и се оженихме,но след като родих първото дете стана това.Моя мъж веднъж не ме  еспрял да излизъм с приятелки ил икомпания така и аз не съм го спряла.Само както той се изразява,като излизъм умната.

# 68
# 69
  • Мнения: 629
Ами моят не искаше, защото го беше страх от самата сватба  Joy Как всички ще го гледат, а той е много притеснителен. И най-вече как неженените му приятели ще го коментират. Но се ожени  Joy  Joy  Joy

# 70
  • Мнения: 0
Ами моят не искаше, защото го беше страх от самата сватба  Joy Как всички ще го гледат, а той е много притеснителен. И най-вече как неженените му приятели ще го коментират. Но се ожени  Joy  Joy  Joy

АхА !! И тъй като днес настроението ми е едно такова .... снимково - предполагам е било горе долу така:



п.п. С най-добри чувства и пожелания за дълъг и щастлив живот Peace  Grinning

Целия пост мисля да го пусна в темата за сватбите  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 816
Моята приятелка
Историята-намериха се,заживяха заедно,направиха къща в едно село до София,баща и и чичовците дойдоха и измазаха къщата отвътре, отвън,тя милата влачи мазилки,прави градина,върти буркани.Тогава работеше,цялата заплата там отиваше.
Края-тя сега е на квартира,беше безработна добре поне,че работа намери.
Преди говореше за детенце,добре,че не забременя от този мъж.Той просто скъса с нея.

# 72
  • Мнения: 52
тоя пост с младоженците е много хубав. Laughing

# 73
  • Мнения: 428
Много хубав въпрос и много лесен отговор:
Причината един мъж да не иска брак, е че
си оставя вратичката отворена,
т.е. винаги може да си тръгне когато пожелае!

# 74
  • Мнения: 5
един мъж не иска да се ожени според мене ,щото все си се представя че кат осе ожени е окован във вериги и не може да излиза с приятели като преди и повечето не могат да бъдат само с една жена.Ей затов аги е страх.
Да, примерно.
Защо пък не?
Чисто правно да го погледнем въпроса, си е обвързване.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт