Германската Нова Медицина на д-р Хамер 3

  • 65 870
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 8
Здравейте!
За огромно мое съжаление аз отново се включвам  насред завихрил се спор.
За начало исках да кажа,че при нас нещата на 1.05 се влошиха буквално за 2-3 часа.Малката се закашля и след 2-3 часа кашлицата стана ужасна,вдигна Т 40,1 и я поддържа до понеделник въпреки опитите ни да я свалим.В събота лекарката ни по спешност дойде и се указа,че сме с гнойна ангина и нетипична скарлатина.Изписаха ни антибиотик и колкото и да не ми се искаше да го давам,за момента преценихме,че е по – добре да го започнем.Сега малката е по – добре,но отреагира на антихистаминовите капки с повръщане и разстройство и ги спряхме.
Мисля,че може би при нея са се понатрупали конфликти и въпреки,че си мислех,че леко е приела тръгването си на ясла,явно тя си го е изживявала по свой си начин.Сега си се гушкаме много и си е при нас.Дано всичко да се оправи.

Колкото до тези няколко поста ...
Персона,няма причина даваща ви основание за подобно безцеремонно подценяване и обиждане на хората пишещи тук.По този начин показваш единствено липса на елементарно възпитание.Написах доста дълъг пост с обяснение защо аз съм направила своя избор,но признавам,че го редактирам,защото всъщност не се чувствам длъжна да давам обяснение за избора си.
Всеки,който има желание търси и съответно намира .Чете,преценява,избира  Peace
Оставете хората проявили желание да се информират и помагат чрез тази тема,да го правят на воля.Точно както и онези,които ще прояват такова да се включат във вашата.
Всеки има пълното право да направи сам своята преценка и избор  Peace

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 00:19 от маме

# 601
  • Мнения: 2 176
Моите съобщения са истина и моята съвест е чиста. Но за мен е очевидно, че малодушно избягахте от другата тема

Ооох, що за наглост и безочие е това?!  ooooh!
Кой избяга от темата след поредната написана глупост с молба да коригирам цитата от неговия пост, за да покрие незнанието си?
Човек, дето няма основни понятия, се представя за лекар, какъвто очевидно не е,..а тръгнал да ни доказва кой какъв е и да пише за достойнство!

Всеки достоен човек щеше вече да замълчи, за Бога!

Моля, моля, всеки си има очи на главата, дето му е на раменете!



Целта на въпросната персона е да направи скандал в тази тема, за да я заключат.
НЕ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ НА ПОСТИНГИТЕ И/МУ - ПРОСТО ГИ ПРЕСКАЧАЙТЕ!


Последна редакция: ср, 06 май 2009, 21:31 от multimodal

# 602
  • Мнения: 750
Аз предлагам да не отговаряте на провокациите му и изобщо да не го удостоявате с внимание.

# 603
  • Мнения: 1
Още  един  глас  ЗА НГМ на д-р Хамър. Напълно съм убедена във вярната концепция на неговото учение   - сигурна съм че ще  се развие следващите  години, но  няма да   е  лесно за да се смени  мисленето на хората,на лечителите.В холистичната  медицина нещата  изглежда са точно  обратни на логиката в конвенциалната такава. Това вероятно е за това че се лекува човешкото същество, а не човешкия организъм. Законите,които работят на енергийно ниво нямат нищо общо с тези на физическо. Ние  обитаваме свят, който  е  едновременно  ментален, емоционален и материален. И  естествено,не може да правиш опити на мишки и да пренасяш  изводите и наблюденията върху  човека.

 Включвам се в темата  като лекар с две клинични специалности,класически хомеопат с над 10  години  практика,за да  споделя  усещането  си че Персона вярва в това,което  излага. Аз бях така преди 15 години.На първите лекции  по хомеопатия контрирах  преподавателите,цитирах изследвания,хипотези,определях много от твърденията за “смешни”,”недоказуеми”,”научнонеобосновани” и т.н.,но след първите  ми наблюдения върху  възможностите на този лечебен метод,престанах да се обаждам и само учех. Мога да си представя  колко претенциозна и  смешна  съм изглеждала в очите на колегите ми. Както казваше един мой преподавател в Института- “Тясната специализация води до широка идиотизация”.

От холистична гледна точка е глупаво  и много  често  ненужно да се говори   за диагнози,т.като  диагнозата предполага  едно фиксирано състояние,а  живият  човек  е  непрекъснато меняща  се система. И дотолкова доколкото заболяването  е израз на  системата да възстанови  равновесието  на дълбоко  ниво и да запази  жизненоважните  компоненти (това е принцип и на чисто физическо ниво), лечението  трябва да придвижва симптомите  от вътре навън, от горе надолу и  по ред обратен на появата  им. Тук  цитирах  основен принцип на хомеопатичното лечение – закона  на Херинг (някои смятат  че той  е толкова значим   и  фундаментален,колкото и  откритието  на самата  хомеопатия  от Ханеман). Всичко друго  е подтискане. Едно холистично лечение  предполага  предвижване на симптомите  в този ред. И  това няма да стане  за  два дни.Това е един  процес  на лекуване,който изисква време,особено  когато  има  морфологични  промени в тялото.И  представете  си  колко  болка  е това,колко  усилия  и  каква  убеденост  че си на прав път, дори  когато  виждаш че човека  днес страда.Ако се държи  верния път на промените, излекуването ще се случи.
Лечението  на  рак с  операция, химиотерапия и т.н. е типичен пример  за подтискане – т.е. натиквайки  патологията  на по-дълбоко  ниво и вероятно предавайки  на поколенията  раковия миазъм(предразположение). Знам, че е болезнено  за хора,които  имат  подобни заболявания,но  това е факт. Последните години  имам няколко  пациентки,  които преди  години  са преживели мамектомия  на лява  гърда  по повод карцином. Бях  изумена да открия, че сегашната  им патология (на дълбоко  ниво) се покрива  от   лекарството  Conium,същото, може  би което  е било показано  преди  години  за раковото  им състояние и което  единствено е подчертано 3-та  степен  за рак на лява  гърда  в Реперториума  сред още 12 такива. (Т.е. органа го няма, но заболяването стои).
Друг  пациент лекувал  гангрена  на десен крак със Secale,дойде след  години  с аневризма  на коремната  аорта, и  като погледнах в Реперториума  отново  видях, че 2-те  лекарства  2-ра степен за аневризма на коремната аорта са Baryta  muriatica и Secale! Връщайки  се назад в годините  които се пропиляха   и задавайки  си въпроса  защо  не  стана така, че този пациент да остане на хп-лечение, си припомних колко ми беше трудно да го  убеждавам  че няма нужда от лекарства  за кръвно,за лекарства  против високия холестерол,че прескачанията на сърцето  са функционални, а не  животозастрашаващи. Давам си сметка, че  това е бил негов  избор и докато се стигне  до аневризмата  са се случили (и неслучили) много други  неща.

Малко дълъг ми стана поста,но желанието ми е да покажа  едно професионално отношение към въпроса и да подхвърля идеята, че  лечителите  са като пациентите – те сами  избират  по кой път да тръгнат. Благодарна съм и поздравявам   всички,пишейки в този форум, и специално на ентусиастите,популяризирайки  този нов лечебен  метод.  А  съвестните непредубедени   лекари, допускайки че всичко  е възможно,   ще  си зададат  верните  въпроси и правилно ще си  отговорят.

# 604
  • София
  • Мнения: 505
Аз искам да попитам за нощното напикаване при децата. Синът ми е вече на 6 години и все още спи с памперс през ноща. Дали има някакъв конфликт и дали аз мога да поговоря с детето например, и да го решим?
Или пък просто да чакам детето да го израсте, както често чувам такива съвети от познати хора?

# 605
# 606
  • Мнения: 753
Dindrejn,благодаря ,че сподели възгледите си,беше ми интересно и полезно да прочета.Убедена съм,че наистина е въпрос на широк мироглед / (професионална )закостенялост приемането и съответно неприемането на холистичния подход като цяло.
Лично на мен ГНМ ми помогна да съм много по-спокойна и да приемам по-уравновесено собствените си и на близките ми заболявания.
До преди година и половина изпадах в паника от всяка температура на детето.Сега реагирам по коренно различен начин и няма да спра да съм благодарна на всички,които пишат в темата за спокойствието,което внесоха в живота ми.  bouquet[

# 607
  • Мнения: 212
Включвам се в темата  като лекар с две клинични специалности,класически хомеопат с над 10  години  практика...
...професионално отношение към въпроса...

О, моля Ви!

Лекция от лекар, избрал лесния път, няма абсолютно никакъв шанс да ме развълнува. Това, ако наистина сте лекар, обаче...

Защото това:

Цитат
Още  един  глас  ЗА НГМ на д-р Хамър. Напълно съм убедена във вярната концепция на неговото учение.

няма как да го каже лекар, образован според медицината, основана на доказателства и за който истинските резултати са от значение, а не претенциите и лъжите!

Но само заради принципността си ще приема, че може и да сте лекар. Но нали знаете - лекарят е лице, което притежава образователно-квалификационната степен "Магистър по медицина" и "Магистър по дентална медицина (стоматология)" и има право да упражнява медицинска дейност. Моля да се разберем, че хомеопатите нямат непременно медицинско образование. С оглед на примерите, които посочвате...

Също мисля, че от уважение към участниците с настоящи и минали сериозни заболявания, трябва да се спре да се спекулира точно с лечението на тези заболявания!

Всички тук знаят, че отдавна чакам да се появи лекар - поддръжник на ГНМ, така че хайде да пишем направо и по същество.

Да спрем с празните приказки и да дискутираме по ГНМ или тук в тази тема, или в моята:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.0

Така ще зарадвате ГНМ-феновете като дадете издържани отговори (които със сигурност вече имате за себе си, щом сте "убедена във вярната концепция") на въпросите, които задавах в моята тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.msg10959332#msg10959332
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.msg10959336#msg10959336
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.msg11056085#msg11056085
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.msg11056395#msg11056395

В процеса на дебата ни ще обсъдим и останалите четири "закона" на ГНМ (тъй като в моята тема не получих никакви отговори от "изучените" ГНМ-разпространители дори по "първия закон"), както и етиологията, патогенезата и терапията на болестите според Хамер и според конвенционалната медицина и успеха от лечението им по двата начина.

Та така, надявам се с Вашите публикация №2, №3...да започнете да разсъждавате по принципите на ГНМ и да се получи полезна за всички дискусия. И поддръжниците, и скептиците ще бъдат щастливи от нея!

Очаквам с нетърпение отговорите Ви!

Отговорите на единствения лекар до този момент с толкова "широк мироглед", че в него да има място даже и за Хамер и ГНМ, отчитайки цялата "кариера" на Хамер и устоите на ГНМ...

# 608
  • Мнения: 4 150

http://www.hospitalsworldwide.com/listings/5427.php




Bla Bla,Разбира се,че най важното е да говорите с детето.Не мога да кажа дали е конфликт.Пробвали ли сте без памперс да спи?

# 609
  • Мнения: 1 947
   Dindrejn, шапка Ви свалям!
Joy
   Bla bla, според мен трябва да влезете в разговор с детето. А кога сте започнали прехода към самостоятелна хигиена? Дали не сте допуснали някъде грешка по този път? (еднократните пелени са много коварни и много хора не осъзнават пазарната стратегия за дълговременна обвързаност)

# 610
  • Мнения: 2 176
Bla bla, според мен трябва да влезете в разговор с детето. А кога сте започнали прехода към самостоятелна хигиена? Дали не сте допуснали някъде грешка по този път? (еднократните пелени са много коварни и много хора не осъзнават пазарната стратегия за дълговременна обвързаност)
Може да няма връзка с пелените. Познавах такива деца от времето, когато още не се ползваха.
Вероятно става въпрос за физиологична незрялост.
Хомеопатията би помогнала...

# 611
  • Мнения: 4 150
http://germannewmedicine.ca/documents/links.html

Скоро тук ще стои и бьлгарският сайт Heart Eyes

# 612
  • Мнения: 212
multimodal, наистина ли самочувствието Ви е толкова високо, а съответно самоосъзнаването Ви толкова недостатъчно? Наистина ли?

Ооох, що за наглост и безочие е това?!  ooooh! Кой избяга от темата след поредната написана глупост с молба да коригирам цитата от неговия пост, за да покрие незнанието си? Човек, дето няма основни понятия, се представя за лекар, какъвто очевидно не е,..а тръгнал да ни доказва кой какъв е и да пише за достойнство!

newsm73 В края на това съобщение:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.msg11076356#msg11076356

Ви помолих да изтриете много дългия цитат и да запазите само "необходимото" за доказване на моето "незнание" изречение, за да не се се прераздува темата и отново Ви обясних къде грешите. Какво незнание трябва да покривам аз при положение, че точно Вие показахте липса на дори училищни познания по биология, да не говорим по медицина по време на цялата дискусия и търпеливо и толерантно Ви разяснявах всичко. Да не говорим за така дразнещата ме Ваша арогантност, с която обсъждате теми, по които нямате никаква компетентност и ни най-малко не разбирате.
Естествено, отговарях на въпросите Ви и за да посоча на останалите в дискусията къде грешите и кои всъщност са коректните факти, така криворазбрани от Вас, като същевременно осъзнавах, че за Вас това няма да има никакъв смисъл, понеже ще продължавате да си повтаряте научените наизуст фразички буквално завинаги.

А ето това е, което отличава мен (и хората, които изграждат възгледите си на факти, а не на "вяра") и отбора ГНМ-догматици:

Целта на въпросната персона е да направи скандал в тази тема, за да я заключат.
НЕ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ НА ПОСТИНГИТЕ И/МУ - ПРОСТО ГИ ПРЕСКАЧАЙТЕ!

Моята цел никога не е била да правя скандал или да се заключва някоя тема. Защото вярвам, че чрез смислена дискусия и обмяна на информация може да се достигне до отсяване на заблудите и намирането на истински ценното познание.

Само че някои не обичат и не могат да дискутират; уж страстно отричат всичко и подлагат на съмнение всички, а в същото време искат готови и леснички "истини", в които безрезервно да вярват. Да де, обаче това не ги прави бунтари, новатори, неортодоксални и "холистични", а продължава да създава почва за робското и губещо мислене, така изявено в нашата държава.
Антидотът срещу такова влияние - мислене, критичност, обективност, морал и чувство за отговорност.

Тези "активисти" - като имам предвид предимно multimodal, Спиролина на орторексичния галактически кон, nenaatoa, Grace', stelt77, Christian, Dide, Ярка птица/АннаВ, Omega, Вери и т.н. (сигурно пропускам някого, но те си се знаят, аз ги знам, а и останалите участници също добре ги познават) - се опитват да представят някаква информация като вечна, неизменна и неподлежаща на критика и да я налагат арогантно навсякъде. Ето това е догматизъм и отричане на обективния поглед върху нещата.

Благодарение на тези изречения на multimodal става прозрачно каква е била целта на ТЯХНОТО истерично участие в моята тема и в други теми - например Ваксини и Ваксинационни Програми и подобни - именно чрез разводняване на темите и предизвикване на конфронтации неудобните за тях теми да бъдат заключени и по този начин да се отнеме правото на ИНФОРМИРАН (от специалисти) и ОБЕКТИВЕН избор на хората (като контраст на ДОГМАТИЧНИЯ такъв, който самите те се опитват да налагат). И определено аз не съм първият човек, който констатира това.

Тези мои думи са съвсем сериозно твърдение - разгледайте посочените теми с тяхно участие. Така ще се уверите в агресията им, грубото, обидно и нетактично поведение и методите им на убеждаване и ще разберете, че не преувеличавам ни най-малко в критиките си към тях!

winnen, маме, a.velcheva, kambanka 2304, има ли нещо лошо в задаването на въпроси? И защо хубавите и смислени въпроси да са провокации? И защо този двоен стандарт - затваряте си очите пред факта, че точно тези, които Ви "информират" в тази тема ходят и дезинформират в много други теми и то агресивно, нетолерантно, без стил и култура на общуване (всъщност това се вижда толкова ясно и в тази тема).
Вяра в даден метод може да имате, но да не подлагате на критика и размисъл фактите, да си затваряте очите пред противоречията, неточностите, неефективността на една теория и да отказвате дискусия с хора с различно мнение - това вече е съвсем друго.
Особено пък, когато става дума за ГНМ и създателя й Хамер.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 18:50 от Persona

# 613
  • Мнения: 4 150
Цитат
Особено пък, когато става дума за ГНМ и създателя й Хамер.

Откритието  е сьздадено от Природата. и важи и в твоят организьм.Дали го искаш или не,то не те пита.


"Който отрича ГНМ или го прави от незнание или нарочно".

# 614

Общи условия

Активация на акаунт