Колко струва една сватба?

  • 197 659
  • 874
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 293
Ясно. А колко ли ще трува ако искаш да ти организират цялата сватба?  Rolling Eyes Украсите,репертоара,настаняване на гости,музики,букети,кола,сватбен танц...сигурно...едно 3-4 хилки?  Shocked

# 31
  • Мнения: 489
МисисТ, а помниш ли колко беше венчавката в Катедралата? И тази в ритуалната зала с танцьорите?
Веднага извадих тефтера:
Ритуалната - 180 лв битов ритуал + 90 лв фото/видео право вътре.
Катедралата - 360 лв

Към украсата имахме отделно калъфи за столовете и панделки - 580 лв.
Иначе - светещи пана по тавана и зад нас, две преплетени сърца от рози, младоженска маса, украса на външен и вътрешен вход, масите бяха с лента златна органза с посипани камъчета и листа от рози и малки вазички с рози.
Ако харесваш балони ще излезе много по-евтино.
Изобщо, от много неща може да се спести! Ние се пооляхме, но тогава аз бях след успешна операция след сравнително тежка диагноза и това доста ни повлия.  Blush

Много се разприказвах тази вечер за сватби  Laughing , но утре стават 2 години от преложението за брак и ме е налегнала романтиката.  Heart Eyes Желая на всички вас, на които ви предстои, да имате най-прекрасните сватби и невероятни спомени като моите! Обичайте и бъдете обичани!  Hug

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 00:27 от Mисис T.

# 32
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
Честно казано ми е трудно да дам предположение за цифра, но можеш да погледнеш във форумите на сватбата.бг. Мисля, че там дори имаше тема за това на кой колко му е струвала сватбата, а и информацията ще е със скорошна дата. Ако искаш мога да питам и моята агентка (само че това ще е за Бургас) за някаква пакетна цена за цялостна услуга.

# 33
  • Мнения: 1 844
нашата сватба беше едва преди 6 месеца,затова информацията ми е горе-долу актуална. Laughingобщо всичко излезе около 12000лв,като сватбата беше хубава,не се лишихме от нищо,което ни се искаше,но пък не сме и правили кой знае какво изумително.
роклята,обувките,булото,чанта,ръкавици,прическа и грим ми излезнаха 1600лв.
за ресторанта-води се от елитните в града-бяхме 100 човека по 45 лв куверт,като ни позволиха да си вкараме много неща.общо там всичко излезе около 6000.
почерпките в дома на мъжа ми и у нас излезнаха не повече от 400лв.
около църквата и гражданското-може би 400лв или нещо от тоя род.
фото и видео-350лв, диджея ни беше познат и беше безплатен. Laughing
след ресторанта,завършихме с приятели в дискотека-там около 500лв.
другите разходи бяха по мъжа ми-костюм,обувки и тн.
украсата ни беше само от балони,защото интериора на ресторанта е достатъчно добре оформен и щеше да се претрупа.
та това е. Laughingмен ако питаш,омъжвай се-не се чуди Laughingмного е хубаво Peace

# 34
  • Мнения: 5 710
нашата сватба струваше към 400 евро. 200 евро обяд за шепа хора, 200 евро пръстени и мисля още към 30ина евро административни такси.

на мой колега обаче родителите му събират пари откакто се е родил за сватба, защото искат на сватбата да има поне '200 порции', както се изразява самия той.  hahaha

# 35
  • Варна
  • Мнения: 192
Сватбата ми беше във Варна през 2007. Около 120 гости. Платихме общо около 8500 лв, като тук влиза всичко - от кувертите, до облеклото, агент, украса, фото, видео, всяккви такси за ритуали, халки  и т.н. до цветчетата за закичване. Сега обаче ако купя същите неща, които си позволих преди ще бъдат около 11-12 хил. лв.

# 36
  • Мнения: 48
Браво, супер сватби сте направили  Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох,май ще си остана стара мома цял живот.Че то с толкоз пари ще направя ремонт на половината апартамент.Трябва да са ми излишни,а пък тъй като гледам няма да е в този живот.Отивам да пусна тото Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 3 886
женихме се през май, 2003 г. - дето викаш пищна сватба, излезе ни тогава около 10 000 лв.

# 39
  • Мнения: 6 089
ами преди4 години около 3000 но без пазни екстр-агенти и украси,само DJ и оператор и жива музика в началото,около 100 човека но в тази сума влиза всичко рокля обувки костюмабе всичко ние сами си я правихме

# 40
  • Мнения: 1 973
Зависи от сватбата  Peace

Нашата беше лято 2003-та скромна сватба с 50 човека гости, излезе ни 2000 лв, без пиенето. От цените си спомням фотографа -  150, но не бях доволна, менюто беше прекрасно - по 13 лв на човек. Рокля - 150, костюм - 100. Но доста неща бяха по-евтини тогава, а и си спестихме излишните. Сега не знам колко би излязла и скромна сватба  Rolling Eyes успех  Hug

# 41
  • Мнения: 317
Нашата сватба бе в края на 2007 година и излезе около 5 000 лв. Имахме 60 души гости, украсата си бе от ресторанта и влизаше в цената. Оженихме се в Арбанаси. Агент не сме наемали, управителката на ресторанта се зае с всичко. В тези 5 000 лв. влиза рокля - 300 лв. /купих я, не съм наемала/, костюм за мъжа ми, храната, прическата, таксите за граждански и църковен брак, абе ... всичко! Grinning

# 42
  • Мнения: 22 497
Направи ми впечатление, че до сега всички момичета, които се включиха и по-точно тези, които накратко споменаха за кое, колко пари са дали.....всъщност най-малък разход е роклята и евентуално костюма на мъжа.
Честно казано никога не бих спестила от пари за рокля, или костюм, (да дам 300-400лв за роклята, но пък да дам 2000лв за украса). Нещо не го разбирам това. Но явно всеки си има приоритети. )))

# 43
  • Мнения: 1 560
При нас катедралата беше 380. Сватба на Златни пчсъци в сезона. 100 човека гости - хотел за 20, украси по масите, облечени столове с калъфи, фото, видео и т.н. - между 8000 и 9000. Но за дрехите се вместихме в общо 100о лв. Роклята ми беше 440 лв от Асеновград и през цялото време се налагаше да обяснявам, че не е модел на Ла Споса.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 012
Нашата сватба беше през м. август 2008г. Бяхме се разбрали, че няма да правим голяма организация, защото ме затормозява. Мероприятието беше разделено на 2 части - обяд в ресторант с най-близките роднини (15 души) и вечерно мероприятие за приятелите (40 души), тип коктейл в панорамния ресторант на един софийски хотел. Идеята беше за купон, а не да се седи по масите, така че по тази причина предпочетохме коктейлната организация. Като храна имаше засукани хапки (скариди, хайвери, меса и риби, сирена). Имахме DJ, с който се бяхме разбрали каква музика искаме, а в някакъв момент всеки започна да си поръчва любими песни, така че се получи страхотна атмосфера. Украсата беше от много сватбени балони с хелий, целият таван на ресторанта беше запълнен с тях.
В дрехите нямахме никакви изхвърляния, аз бях решила, че не искам да инвестирам една кола пари в дреха, която ще облека за няколко часа. Сватбената рокля не исках да е от тези с кринолините и ми я ши една приятелка, получи се мн. елегантна. Вечерта бях със семпла малка рокля (под 200 лв.), в цвят шампанско. На съпруга ми от облеклото най-скъпото бяха ризата и вратовръзката, около 300 и нещо лева бяха. Вечерта беше с панталон и риза, костюма беше само за официалната част. Самите покани правихме в изцяло шегаджийски тон, ние си ги писахме, шрифтове търсихме, разпечатвахме... Там беше указано за гостите, че ги искаме в неформално облекло, така че всички да се чувстват комфортно, а не в костюми...
Това съвсем семпло мероприятие ни струваше около 5000 лв., от които за ресторантите отидоха около 3500 лв. Около 160 лв. беше гражданското, църква нямаше, халките ни ги прави златаря от нашия вход - 300 лв., снимките и те да са били около 200 лв., видео си правихме ние (наша камера, съпругът ми обработва филмчето след това), моя букет май беше около 80 лв., прическата и тя там някъде, бижутата бяха сребро - около 400 лв., обувки и за двамата - около 150лв. Останалото са били някакви разходи, за които нямам никакъв спомен.... 

Общи условия

Активация на акаунт