Има ли смисъл от колани след раждане?

  • 4 552
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Здравейте на всички и ЧБМ!
Има ли смисъл да се ползват колани за след раждане?Стягат ли?По-бързо ли се възстановяваш с тях?ПРЕПОРЪЧАЙТЕ-"ДА" ИЛИ "НЕ" И КОЙ ОТ ВСИЧКИ?
А какво ще кажете за помпите за кърма?-зло или необходимост?Доста противоречиви неща прочетох!
Препоръчайте тази,от която сте били най-доволни!
  bouquet

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По съвет на моята лекарка не използвах колан след раждането. Обясни ми, че с него коремната мускулатура залинява и вредата е повече от ползата. Корема ми сам си се прибра, броени дни след раждането при това.

Относно помпата за кърма - за мен лично беше от голяма необходимост и полза! Аз имах много кърма, отначало определено се налагаше цедене задължителон, иначе щях да се пръсна, а ръчно да се цедя си беше пълен кошмар. В последствие  реших, че искам да съхранявам кърма и тогава електрическата помпа ми стана пръв приятел.

Аз имам и двете и ръчна и електрическа. Ако нямаш намерение да се цедиш непрекъснато за да съхраняваш, а само при нужда ръчната ти е пердостатъчна.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 919
за колана-ползвах около 2 седмици след секциото-много ми помогна да ми се прибере корема, за помпата-благодарение на нея се справих с кърменето....отпушвах канали, доизцеждах....беше ми полезна.

# 3
  • Мнения: 5 393
Колан не съм ползвала, така, че не мога да кажа дали помага или не. Аз се възстанових доста бързо и без такова нещо.
За помпите- ползвах около 2-3 седмици за изцеждане, но после спрях. Имам познати, на които помпата им върши прекрасна работа, могат да се изцеждат без проблеми(аз не можех) и си замразяват солидни количества кърма. Според мен е добре да имаш такъв уред в началото и да видиш дали ти върши работа.

# 4
  • Временно
  • Мнения: 788
Колан носих около седмица,защото времето беше топло и просто не издържах.
За помпата-беше единственото нещо,което сметнах че няма да ми е необходимо,но се оказа точно обратното.Изпробвах сумати помпи,докато накрая си взех ръчната на АВЕНТ и направо се "родих" с нея.Цедях се до 8-ия месец на бебка,защото имахме доста проблеми-тя не можеше да суче правилно,аз получвах запушвания и помпата просто реши проблемите.

# 5
  • Мнения: 3 157
Ползвах колан-най-обикновен за 5-6лв,от тези за кръст.Така ми препоръчаха в болницата.Корема ми се прибра сравнително бързо,не мога да кажа дали щеше да е така,ако не бях ползвала.Коремните преси също много помагат в случая.
За помпата-взех си Авентската-ръчната и съм изключително доволна.Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 335
Ползвах колан,сьвсем обикновен някакьв.Определено имаше полза Peace

# 7
  • Мнения: 6 443
Ползвах колан първата 1-2 седмици.Незнам дали от него,но стомаха ми се прибра сравнително бързо.
Помпа използвах само докато ми се регулира кърмата.После не ми се е налагало.

# 8
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
колан не съм ползвала.Корема ми се прибра още в болницата. Peace
помпа за кърма ползвах само 2-3 пъти през първата седмица,след това нямах нужда от нея.

# 9
  • Мнения: 666
Колан не съм ползвала сигурно защото родих нормално и след раждането ми спадна абсолютно целия корем Whistling А за помпата с две ръце ти препоръчвам ръчната на AVENT....страшно съм доволна,пък и парите си струват(82лв си я взех аз).В началото имах страшно мн кърма и само тази помпа ме спаси в родилния ooooh!..сега е малко по регулирана кърмата ми ,но пак се налага да я използвам Peace

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Колан носех и корема ми се прибра за 1-2  седмици. Виж обаче на отпуснатата кожа й трябваха около 6м.
Помпа не съм използвала, не съм и усетила липсата й.

# 11
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че е добра идея...
И аз съм чувала, че мускулите стават лениви и "прибирането" на корема може не само да се забави, а и въобще да не се случи...
Не съм носила колан след нито една от трите бременности...  Naughty
Нямам никакъв корем...

# 12
  • Мнения: 9 973
не съм ползвала

# 13
  • Мнения: 1 372
Аз ползвах колан след раждането в рамките на около 2 седмици и мисля че има ефект.

# 14
  • Мнения: 168
не съм ползвала колан въпреки че родих секцио корема ми се прибра бързо а за помпичката ползвах само в началото за да видя дали имам достатъчно количество кърма после не ми е била нужна

# 15
  • Мнения: 312
и аз ползвах обикновен колан около месец и корема ми се прибра а относно помпата ползвах на чико за известно време и после свикнах да се цедя на ръка  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Колан носих -дали има полза не мога да кажа.
Помпата е нещо задължително според мен.Тъй като имам много кърма  и след наяждане на бебето изцеждам по 400-500 гр не ми се мисли ако трябваше на ръка ooooh! ooooh!!Ръчната на Авент  е иделна и оправдава до стотинка цената си! Peace

# 17
  • Мнения: 84
Носех 6 месеца колан само като се капех го свалях дори спях с него корема се прирано отпуснатата кожа не плзвах помпа 2 седмици докатоми се регулира кармата наи обиковена на КАМЕРА  струва6е  4-5 лева и варши страхотна работа добре 4е бе6е тя , тя е продаговата тарба защото са два вида на тази марка а другата не варши рбота

# 18
  • София
  • Мнения: 2 008
Колан не съм ползвала сигурно защото родих нормално и след раждането ми спадна абсолютно целия корем Whistling А за помпата с две ръце ти препоръчвам ръчната на AVENT....
Може би за около 2 седмици максимум ми се прибра корема, но аз и не бях напълняла много през бременността. А помпата излезе изгодно в комплект със стрерилизатор, еднократни подплънки и две шишета.

# 19
  • Мнения: 2 015
Ползвах няколко месеца.Сложих го на изписването и не го смъкнах няколко месеца.Според мен, има ефект Peace.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 123
ползвах колан на Тиумф няколко месеца и съм доволна.Още в болницата след като ме зашиха,ми бяха сложили колан.
Помпа ползвах на Авент ръчна и съм много доволна.

# 21
  • Мнения: 233
Не знам дали коланите помагат за прибирането на корема, но упражненията - със сигурност!

Помпа не знам какво е.  Whistling Мойта кокона изпиваше всичко до последно. Дано и другия път не ми се наложи да ползвам. Иначе, е много полезна вещ, при нужда!

# 22
  • Мнения: 2 013
Аз вече на няколко места писах че ползвах такъв колан и съм много доволна!Беше и за бременност и за след раждането 2 в 1.
Веднага след като родих си го сложих и го махах само когато се къпех.На третия ден ни изписаха и корема вече го нямаше,носих го точно 2 седмици и сега нямам никакъв корем,напълно ми се прибра!Но и аз го стягах много,така че едва дишах  Mr. Green
Много съм доволна и препоръчвам ползването на такъв колан,но също така е важно да го сложиш веднага след раждането!  Peace

# 23
  • Мнения: 74
Колан не съм ползвала.Помпа ползвах на Авент механичната и съм безкрайно доволна.Според мен помпата е необходима дори и само за 1 месец да е.Аз я ползвах 5-6 месеца,а интензивно 3 месеца.

# 24
  • Мнения: 6 713
И аз съм чувала, че коланите по-скоро вредят, отколкото да помагат. Не съм ползвала.

Помпа - ръчна на Авент, страхотна е Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз носих малко и двата пъти, според мен ми помогна, а и прибирайки корема не ме болеше толкова операцията, както без колана и коремът ми се "мяташе" нагоре- надолу  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 494
Колан носих няколко пъти като излизъм да чуствам по- добре, но мисля, че няма никакъв смисъл от него. Помпа ползвам на Авент и съм доволна от нея.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Носила съм такъв колан,след ражданията и на двете деца,определено ми помогна.за прибирането на корема.

# 28
  • Мнения: 3 453
  Колан ползвах месец след операцията.Да, много ми помогна!

 Помпа не съм ползвала, защото не кърмих.

# 29
  • Мнения: 651
А какъв колан да си купя,момичета?За помпата разбрах-мерси!
за тази ли става въпрос?Освен по нета от къде другаде се купуват?
http://shop.danet.bg/product_reviews_info.php?products_id=1611&reviews_id=324

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 08:06 от Деянова

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Можеш да си купиш колан от всеки един магазин за бременни .Моя струва  18 лв  Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При мен колана не помогна , корема ми сам се прибра.Както баба ми казва "Нека да ти се стегне кръста , важно е да го носиш  Laughing "VДано да съм успяла да го "стегна" Wink

# 32
  • Мнения: 2 803
Не съм ползвала, но корема ми се прибра само с коремни преси. Всеки ден по малко.

# 33
  • Мнения: 106
Ползвах и колан, и помпа. Помпата ми свърши работа. За колана не мога да преценя, защото първия път успоредно с него, правих и коремни преси. Сега също го нося, след две седимци започвам и пресите и ще видим дали ще се прибере.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 365
Колан не съм ползвала и все пак бързо ми се пибраха телесата, но аз и нямах кой знае колко голям корем. А за помпатааааа ако не беше тя не знам какво щях да правя, много ми беше полезна. В родилното като шурна таз кърма, щеще да ме удави ако не се бях изцеждала. Ползвах на Чико ето такава http://family-bg.com/prX_2920.htm и съм много доволна

# 35
  • Мнения: 1 512
Колан не съм ползвала.Корема ми се стегна с коремни преси.Относно помпата при мене стана излишна - нямах какво да изцеждам за съжаление.

# 36
  • Мнения: 616
Корема ми сам се прибра, имам колан ама честно казано забравях да го слагам само от дъжд на вятър и то не за дълго време, че ме дразнеше. Не мисля че има особен ефект, но при всеки е различно, зависи от структурата  Peace

# 37
  • Мнения: 53
Според мен, да. Родих със секцио и сложих колан веднага след като се прибрах в къщи ( на  7-мия ден). Колана сложих по препоръка на лекаря и съм доволна.

# 38
  • Мнения: 2 447
Колан,не съм ползвала.
Помпата обаче ми беше много полезна.В началото имах страашно много кърма и гърдите ми направо щяха да се пръснат.

# 39
  • Мнения: 128
Колан (моето беше клин за след раждане) си купих но поради възпаление на шевовете почти не го ползвах, а корема ми не се прибра, не знам дали колана щеше да ми помогне. После го дадох на една друга майка и тя беше много доволна. Сега мисля да почна да го нося възможно най-рано след раждането. Помпата за кърма ми е на Авент - ръчна, и съм много доволна, без нея не знам какво щях да правя имах кърма и ми се подуваха гърдите. 

# 40
  • Мнения: 4 668
Колан - категорично да  Peace Помага със сигурност .
Помпа не съм ползвала , защото не съм кърмила .

# 41
  • Мнения: 594
Ползвах колан и след двете раждания - не знам дали на него се дължи по-бързото прибиране на корема, но лично аз съм доволна  Peace
Помпа също ползвах до момента в който се запуши едната ми гърда, и едва тогава от неволя установих, че ми е много по-есно да се изцеждам с ръка вместо с помпата.

# 42
  • Мнения: 8 999
За коланите - мисля, че по никакъв начин не спомагат на мускулите да се стегнат. Дори напротив - правят ги мързеливи и прибирането на корема е по-трудно и продължително. По-добре е да минеш на лека диета и умерени физически упражнения.
За помпите - никога не успях да използвам такава. Така си и и останаха моите помпи, съвсем нови. Просто гърдите ми отказваха да пускат мляко, освен ако не е в устата на бебето.

# 43
  • Мнения: 2 334
За коланите мисля че са излишни определено защото мускулите става мързеливи(така ми каза моята лекарка) ,а за помпата за кърма аз лично съм на мнение че без нея не можа.Аз щях да направя мастит ако нямах помпа Peace

# 44
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Аз не съм ползвала. След второто раждане се бях засилила, но лекарят ми ме отказа.

# 45
  • Мнения: 9 451
Не съм ползвала колан,просто защото не ми беше нужен.
Помпата ми влиза в употреба,но не знам каква е марката. Whistling

# 46
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Колан не съм ползвала. Корема сам ми се прибра за няколко дена.
За помпата - всичко зависи от конкретния случай.
Ако кърмата ти излиза на струя, а не на капки според мен не е нужна.  Ако имаш много мляко и искаш да позцедиш малко в такъв случай е задължително да цедиш на ръка. Помпата стимулира лактацията и рискуваш да си докораш суперлактация. Обратно - тя помага и за стимулиране на гърдите, когато млякото не стига. Ако смяташ много често да цедиш помпата е голяма удобство.

# 47
  • Мнения: 53
Смятам, че колана повече вреди отколкото да помага. А помпата за кърма е друго нещо може да не потрябва но е хубаво да имаш подръка аз съм ползвала моята всичко на всичко около 4 пъти но много навреме влезе в употреба. Никога не съм до-изцеждала след кърмене. Зависи от конкретния случай.

# 48
  • Мнения: 651
Дайте линк към ръчната помпа на AVENT.Май доста мами са доволни от нея.Искам да я видя как изглежда,за да знам какво да търся!  Praynig

# 49
  • Мнения: 1 027
Не ползвах колан и съжалявам, виждала съм много момичета, които са го ползвали и наистина имаше ефект. А помпата на Авент  Peace

# 50
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
След първото ми раждане не си купих колан и коремът ми се прибра доста трудно и бавно, въпреки усилените ми тренировки (тае бо и фитнес с личен инструктор, при това).
Сега твърдо съм решена да си купя колан.

Помпа- не съм кърмила.

# 51
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвала съм стягащ колан след раждането и си има ефект , сравнително бързо ми се прибра корема.
Помпа за кърма си взех след като родих , но имах кърма само 3 седмици  ooooh!

# 52
  • Мнения: 31 317
Не ползвах колан и съжалявам, виждала съм много момичета, които са го ползвали и наистина имаше ефект. А помпата на Авент  Peace
Поскрепям напълно.  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз имах, но не го слагах, една позната го ползваше и резултата е на лице!

# 54
  • Мнения: 645
има разбира се Peace

# 55
  • Мнения: 2 110
Ползвах колан след втората бременност ,защото тогава малко по-бавно ми се събра коремчето. Имаше ефект,но го съчетавах с коремни преси.

# 56
  • Мнения: 153
Да има смисъл колана!                                                                                                                               Помпата е задължителна, ако образувате много кърма. Peace

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Помпа не съм ползвала,а с колан бях 1 седмица.Много жега беше,не издържах..... Naughty

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 529
Колан, аз лично не съм и не бих ползвала. Колкото до корема ми - доста време почаках, докато се прибере. Но това е от мързел, ако бях се заела сериозно с коремни преси, нямаше да е така Naughty
Помпа, реших, че ще ми е напълно излишна и не купих. След изчакване от около десетина дни щерка ми да почне да дърпа кърмичка, а не само да ме облизва сладко-сладко - преминах на помпа Medela (ръчна). Около шест месеца беше неотлъчно до мен, благодарение на което детето, все пак, папаше кърмица Mr. Green

# 59
  • Мнения: 173
ползвах колан 40 дена и на него дължа бързото въстановяване и предишния вид на корема ми.
аз ползвах ето такъв http://www.parfumi-market.net/mamma-donna-chicco-kolan-sled-rajd … -5658-p-3136.html
а помпа не съм ползвала защото кърмих много малко

# 60
  • Мнения: 141
За колан не съм ползвала и незнам дали има смисъл newsm78.Другият път ще пробвам!
За помпата определено :Авентската я сменям с тази на Медела,сто пъти е по-добра! Peace

# 61
  • Мнения: 1 428
Имам колан,който сложих не повече от 3 пъти.
Относно помпата добре е да имаш,поне в началото докато ти се регулира кърмата.Като марка аз ползвах на Авент и Чико.

# 62
  • Мнения: 1 027
Говорите за помпа на Медела.......може ли линк да я видя  Praynig

# 63
  • Мнения: 1 354
Аз мисля,че ще има полза от тези колани за след раждане,аз мисля да си купя и ще видим при мен дали ще има ефект Grinning

# 64
  • Мнения: 1 725
Може би има смисъл, но задължително комбинирано с упражнения (коремни преси и др.). В противен случай по-добре е без колан, на мен поне не ми помагаше, дори като го махнех, сякаш не след дълго коремът ми изкачаше като невидял да си навакса за "тормоза".  Crazy

# 65
  • Мнения: 3 092
Да и на коланите и на помпите . Peace

# 66
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Сигурно ако бях използвала колана още веднага след раждането щеше да има ефект, ама аз "Не.Като си ида вкъщи!" и ефекта беше почти никакъв.
За помпа-мъжи ми купи на Авент ръчната, но да съм я ползвала само 4-5 пъти, защото не кърмих.Лично на мен не ми хареса много-много цеденето с нея.дано има наистина по-добри.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ползвах това след секциото, http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=1812
След 2 месеца започнах леки упражнения.

# 68
  • Мнения: 149
   Носих един колан 2 седмици след раждането , но при мен нямаше резултат от него. Дали ще даде ефект е строго индивидуално. Аз лично съм ЗА помпите, на мен най-удобна ми беше тип "Спринцовка", бях пробвала всички по-евтини видове (без електрическа). Беше ми една от най-полезните покупки, защото имах големи проблеми с кърменето - първите 7-8 дена бях със запушени канали, препълваха ми се гърдите после редовно и не беше приятно усещане. И с помпите нещата са относителни, може да ти е много полезна, а може и да се чудиш защо си я купила изобщо Peace

# 69
  • Враца
  • Мнения: 92
Първия път колан не съм ползвала. Коремът ми се прибра много бавно и не напълно, въпреки че полагах усилия с коремни преси и упражнения. Сега мисля да пробвам с колан.
С помпата така и не се научих да боравя, изцеждах се ръчно.
Да ви кажа, когато родих сина си преди 4 години, може би съм била млада и зелена, а пък и нямаше толкова информация, поне аз не бях събрала достатъчно информация и преди раждането въобще не съм знаела за никакви помпи и никакви колани. Роднини ми бяха донесли помпа от Италия и аз се чудех за какво ли ще ми трябва това. Embarassed А пък за колани въобще не бях чувала. Така беше тогава, сега е по-различно.  Simple Smile

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 529
Говорите за помпа на Медела.......може ли линк да я видя  Praynig
Заповядай: щрак - аз, поне за такава говорих Peace

# 71
  • Мнения: 1 725
Мдааа, не знаех, че е хубаво да се сложи колана веднага след раждането. На мен медицинските лица ми казаха, че трябва да изчакам 1 седмица, въпреки че родих нормално - не било хубаво да се пристяга веднага. Аз дори повече се позабавих, но както вече писах по-горе, вярвам, че без упражнения няма да има ефект. Коланът го носих главно с цел да си крия големия корем, че да не ме питат пак ли съм бременна.  ooooh!
Не бях чувала някой да препоръчва помпата на Медела като по-добра от тази на Авент. Аз лично не съм я ползвала, но е възможно - имам приятелка, която беше много доволна от нея като преди това ползваше на Чико. Аз лично ползвах на Авент ръчната и съм доволна. Бях си купила на Нук електрическата - пълен провал за 122 лв.  Close , а така спешно ми се наложи в родилното, понеже щях да се пръсна. Добре, че една приятелка ми даде Авентската си помпа и така и си останах с нея. Много съм и благодарна! Е, доста се амортизира с времето - последните месеци на миналата година, например, я ползвах да изцеждам кърма за кашата на беба.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 524
Само на мен ли са ми казали следното - Коланът е дори опасен, има вероятност да се получат сраствания при прибирането на матката. При втора бременност тези сраствания могат да доведат до фатални последици. Нещо подобно ми обясни лекарят ми  newsm78 имах, но не посмях да  го сложа. Корем - още имам, но това са чисти сланинки , боря се с последните 10кг, от общо 28 качени. Егати чувствам се прецакана  Whistling но пък с какво щеше да помогне коланът на сланинките  newsm78

Помпа - с две ръца за. katenok  Медела-та е жестока, който може да си я купи отвън, аз имах електрическа на Авент - тя си работи, аз си гледам ТВ или чета.

# 73
  • Мнения: 202
Помпа само на Чико не взимай,аз имах и ми се счупи почти веднага.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 529
Помпа - с две ръца за. katenok  Медела-та е жестока, който може да си я купи отвън, аз имах електрическа на Авент - тя си работи, аз си гледам ТВ или чета.
На мен ми я подариха, но разбрах, че оттук (от БГ) са ми я купили. Даже после купувах от същия магазин биберони за шишенцето на помпата. Имаше и други продукти на марката Peace

# 75
  • Мнения: 641
Аз съм и за коланите и за помпите.
Помпата ми е на "Авент"-и макар,че кърмата ми тръгна преди два дни съм много доволна от нея.
А колана ми е обикновен еластичен колан-родих на 04 03 днес е 08 03 и вече почти не се вижда коремче.

# 76
  • София
  • Мнения: 748
За мен смисълът е чисто психически- чувствам се по-комфортно като знам, че нищо не ми виси, но иначе коланът с нищо не помага за прибирането на корема.

# 77
  • Мнения: 297
Колан не съм ползвала и не мога да ти кажа.Корема почти ми се прибра,а и сега започва хубавото време и с разходки ще вляза във форм бързо бързо.
Помпата ще ти помогне много....и аз си мислех че няма да ми е нужна,но в началото докато се регулира кърмата може да ти потрябва.Моята помпа беше на Чико-ръчна
Успех   bouquet

# 78
  • Мнения: 1 558
Честно казано на мен колана не ми помогна особено много.Сега помпата за кърма,която ползвах е на NUK.Около 70 лв.,много е добра,изцеждането е лесно,бързо и безболезнено Peace

# 79
  • плевен
  • Мнения: 644
При мен определено имаше полза от колан.Взех си го от съвсем обикновен магазин за бельо.Корема се прибра до 3-4 седмици след раждането.И аз неисках да нося но добре послушах майка си.Помпо за кърма не съм използвала защото съм с диабет и пих Достинекс да спре веднага

# 80
  • Мнения: 104
Купих си и аз един обикновен, бабешки, ама не изигра роля.Може би е добре ако имаш някакво изсипване или по чисто медицински причини. Корема сам се прибира особено с диета и упражнения. Peace

# 81
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз имах нужда от колан - ластични гащи, защото много ми се разтегна корема (напълнях 24кг). На мен ми помогна за частично прибиране на корема, а за да се прибере напълно трябват упражнения.
Доволна съм от помпата на Авент - свърши ми много добра работа.  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 5 079
За мен - НИКАКЪВ. Peace

# 83
  • Мнения: 81
Колан не съм ползвала  Peaceи корем нямам  Mr. Green
Помпата ми спаси" живота" Peace изключително полезно съоръжение  Crazy

# 84
  • Мнения: 122
Лекарят, при който раждах беше против ползването на колан за след раждане и не съм ползвала. Помпа обаче ползвах и определено имаше нужда от нея.

Общи условия

Активация на акаунт