114 немска тема> хляб и зрелища по (МГ)Мърморански

  • 10 572
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мне! Сутрин минавахме пред учителските погледи, униформата, емблемите, бележника- ако нещо не беше в ред- търчиш обратно. Дисциплина и респект имаше. Не вярвам това да го има сега, нито в БГ нито тук.
На мен ми стига всяка сутрин гледката на пушещите ученици по тротоара заедно с учителите си. Не пропускат да ме изкоментират като мина с децата и количката.

# 256
  • Мнения: 1 335
Страшна трагедия. Нямам думи. В потрес съм. Света се напълни с психари.
Аз съм за охрана. Това е правилният начин.

пепе, не няма го този респект. Тук също.


# 257
  • Мнения: 3 880
Ходих да вземе Леа от градината. Тя по принцип се прибира сама, но днес отидох и добре, че съм го направила, защото не пускаха децата да излязат сами, само с родители. Заговорих се и с 2-3 майки с по-големи деца, казаха, че в училището е било лудница, докато си приберат големите... А това изчадие е взело още 2 жертви в Кауфланд, в съседното градче .....

# 258
  • Мнения: 1 768
Ужас! newsm45 smile3518

Горките деца и  родители. Cry

# 259
  • Germany
  • Мнения: 1 262
страх ме хваща....какво ли ни чака....не ми се мисли

Биба, как така сама??? В нашата градина докато не се покаже родителя не може детето да излезе  Thinking

# 260
  • Мнения: 9 052
Постоянно убийства в училища и детски градини...... не знам светът накъде е тръгнал...
Ами на където го водим самите ние ... най попилярното детско Спондж Боб , Пауър Реинджърс ... ако си силен си велик ...
Не zабеляzвам някой да пуска Татко Барба напоследък. Всички проблеми си решават барбароните и никакво насилие няма в теzи филмчета.
А родителските колекции са необходими ... с майн кинд се перчим само по родителските срещи иначе го плацираме кинда пред тв то с чипса и ние се перчим пред друzята с какво имаме  ooooh!

# 261
  • Мнения: 1 693
Направо е някакъв ужас. От както пуснахте линка само за това си мисля.  Cry Бибе наистина как  я пускаш сама. Аз не мога даже да си го помисля. Не знам дори как на есен ще я пратя на училище в съседното село.  Тук също вратите се заключват в 9 часа и се отключва в 12. Но до 9 часа всеки може спокойно да влезе и да излезе. Градината се намира на самия главен път. Само се моля господ да ги пази, ние и да искаме не можем.

# 262
  • UK
  • Мнения: 3 959
Много гадно...

# 263
  • Германия
  • Мнения: 8 104
У дома се гледа Барба и Покойо и Малкия червен трактор и Къртичко, и Лолек+Болек. От време на време Мики Маус & Co.На Пиксар филмчетата.. Но..също така и Д-р Хаус и Knight Rider , Симпсънс (последните са "заслуга" на мъжа ми) Close
И изобщо точно аз имам много трески за дялане по отношение на медийно възпитание, ама нейсе...

Сега по ТВ пуснаха телефонен разговор със съсед и съученик на амокаджията- не пропуснаха да вмъкнат, че е играл на компютърни игри.
Лека им пръст на жертвите, не искам да съм на мястото на родителите на убитите деца. Cry

# 264
  • Варна
  • Мнения: 153
Bibe, точно това с подробни обяснения писах, споко народе, Мистик ще се оправи.
Дианджели, тя казва, че няма форма за кухен вие я пращате да моделира при това с различни цветове.  ooooh!

Риен,не мисля че има кой знае каква сложнотия в това да цръкнеш малко боя в белия марципан и да измоделираш(като от пластелин) някоя елементарна фигурка-цветенце,балонче,пеперудка .....
И именно,защото не е толкова лесно замазването на тортата й предложих да я покрие с марципана,и от там вече на гладката основа всичко е много по-лесно Peace

Това с тези убийства,направо ме хвърля в паника.Осъзнаваш,че не можеш да си държиш децата само до теб и сърцето ми се свива до болка,което също не е гаранция,ако се изпречиш на пътя на някой психар.....Май ни остава само да се молим,че това няма да стане.
Вчера коментирахме с мъжа ми,какви проблеми или колко болна психика трябва да имаш,че да отидеш и да си го изкараш на най-невинните и беззащитни същества-децата.Какво става с тоя народ.........Наистина ли сме толкова безсилни пред тази долна измет,така ли няма начин да се спрат.Мисля,че са прекалено благосклонни към тези изроди......

# 265
  • Мнения: 1 677
Постоянно убийства в училища и детски градини...... не знам светът накъде е тръгнал...
Ами на където го водим самите ние ... най попилярното детско Спондж Боб , Пауър Реинджърс ... ако си силен си велик ...
Не zабеляzвам някой да пуска Татко Барба напоследък. Всички проблеми си решават барбароните и никакво насилие няма в теzи филмчета.
А родителските колекции са необходими ... с майн кинд се перчим само по родителските срещи иначе го плацираме кинда пред тв то с чипса и ние се перчим пред друzята с какво имаме  ooooh!

Аз се старая да контролирам какво гледат по телевизията и какво правят в интернет. Спондж Боб , Пауър Реинджърс ... и тем подобни изобщо не гледат.

За респект и дисциплина в училище в Бг - такива няма, всъщност първото нещо, което се помислям е, че няма, знам, че не е точно така или поне това не е съвсем обективно,  но това е в сравнение с годините назад. А агресията в училище е на много високо ниво. Преди няколко години правих в училище в Бг едно изследване за агресивността - резултатите не бяха добри.

# 266
  • Мнения: 11 329
И това ако не е апокалипсиса пък на!
Аз посмъртно не мога да си помисля да оставя Лени да се прибира сам от градината. То и няма кой да го пусне, защото разрешават само на родители, упълномощени лица (след представяне пред възпитателките) и деца над 14 години (ако са братя или сестри) да прибират дечурлигата.
Множко ми дойде днес с тия новини. Добре, че пече слънце, излизам Crazy

# 267
  • Варна
  • Мнения: 153
Да,бе Бибе как я пускат да си тръгва сама от градината и кога преценя Леа,че време да се прибере?
В нашата градина дори е задължително сутрин,когато ги водим да се качим до стаята с детето и да се обадим на
учителката

# 268
  • Мнения: 3 521
Честно казано според мен трябва да бъде абсолютно забранено на цивилни лица да притежават оръжие, а длъжностите, които го изискват(охранители, детективи, спортисти и пр.) да си оставят след работа в Полицията и всяка сутрин да си го получават пак от там.
Също, ако някой реши да се прави на ловджия пак там да си съхранява пушкалата.
 В момента реално всеки галфон, който е неосъждан можа да се сдобие с огнестрелно оръжие. Психотестовете, които се минават за разрешително поне в БГ са просто смешни - трябва да си някакво АБСОЛЮТНО ку-ку, че да не ги направиш.

Това откачено типче са го хванали на 40 км. от училището. Доста стряскаща дистанция, поне за мен. От друга страна добре, че поне не се е измъкнал Tired .

# 269
  • Мнения: 11 329
Честно казано според мен трябва да бъде абсолютно забранено на цивилни лица да притежават оръжие, а длъжностите, които го изискват(охранители, детективи, спортисти и пр.) да си оставят след работа в Полицията и всяка сутрин да си го получават пак от там.
Също, ако някой реши да се прави на ловджия пак там да си съхранява пушкалата.
 В момента реално всеки галфон, който е неосъждан можа да се сдобие с огнестрелно оръжие. Психотестовете, които се минават за разрешително поне в БГ са просто смешни - трябва да си някакво АБСОЛЮТНО ку-ку, че да не ги направиш.

Това откачено типче са го хванали на 40 км. от училището. Доста стряскаща дистанция, поне за мен. От друга страна добре, че поне не се е измъкнал Tired .
Абсолютно съгласна. Както и с това, да се въведе такъв тест за всички, които искат да работят в образователната сфера. Заради историята с Мишел и оня 18 пикльо, дето си карал стажа като соц. работник в училището и.

Общи условия

Активация на акаунт