Майчинство и детски за близнаци - 4

  • 23 600
  • 458
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 111
Ще вземеш за 2 мес по 100 лв на дете и още приблизително 61 лв до 19,03  на дете
значи ти се полагат 261 лв на дете
  Не ти се полагат пари по днес приетия закон след 19.03.2009 год

# 391
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Да, но аконовият закон влезе в сила от 01.04.2009 тогава родените на 19.03.2008 деца ще вземат пари само за дните от навършване на 1 год до 01.04, освен ако законът не дава 300лв за всички деца, които в периода 01.01- 31.03 са навършили или имат 1 год, но не 2год.  Или може и нищо да не вземат.
Та децата, родени на 19.03 ми се струват най- прецакани...

# 392
  • Мнения: 111
Ако новия закон влезе от 01,04,2009 ще са прецакани вс родени през 2009 до тази дата. Всъщност новите промени касаят децата след 1 год възраст до 2. Нали тях отрязоха. Пък тези от 2008 ще си вземат парите за остатъка до навършване на 1 год считано от 01.01.2009

Това го обясни и клеопатра по нагоре, ама няма кой да го чете.

  bouquet

# 393
  • Мнения: 38
Момичета докато умувахме кой колко ще получи приеха новия закон сега вместо да правим съсщото по добре да съсредоъочим вниманието си как да действаме по какъв начин най бързо да се уреди среща с президента /ако може жената към омбусмана да уреди нещо/,какви документи са ни необходими за завеждане на колективен иск и внасяне на жалба в комисията по дискриминация.
Ако има други предложения нека бъдат споделени за да решим какво да правим.

# 394
  • Мнения: 139
Момичета докато умувахме кой колко ще получи приеха новия закон сега вместо да правим съсщото по добре да съсредоъочим вниманието си как да действаме по какъв начин най бързо да се уреди среща с президента /ако може жената към омбусмана да уреди нещо/,какви документи са ни необходими за завеждане на колективен иск и внасяне на жалба в комисията по дискриминация.
Ако има други предложения нека бъдат споделени за да решим какво да правим.

Аз предлагам да нахълтаме в кабинета му друго не виждам аз не вярвам че ще обърне внимание на някакво писмо.

# 395
  • Мнения: 106
По стария закон родените 2008 взимат за 1 година - 1200 лв на дете.
От новия сте ощетени.

# 396
  • Мнения: 111
По стария закон родените 2008 взимат за 1 година - 1200 лв на дете.


Марио това не е вярно. По тази логика дай ние от 2007 год дето взехме по 400 лв за раждане на 2 деца сега да искаме разликат до 1200 - еднократната помощ.

Закона и при първия вариант  пак засяга 2008 . Те ще вземат пропорционално на месеците които им остават до 1 год . Просто няма да вземат нищо след 1 год на детето, а тези от 2007, каквито сме ние, обаче след март 2007 далаверата ни е по 300 лв на дете.
Според мен не се нахъсвайте допълнително, всичко и съгласувано и обсъдено с техните адвокати. Затова се съгласиха с тези 300 лв , иначе наистина можехме да ги осъдим. Вече нищо не можем да направим.

# 397
  • Мнения: 111
Сега можеш да ги съдиш само за морални щети.

# 398
  • Мнения: 127

И в тоя случай ще взема 600лв. Така ли излиза или не?
[/quote]

Така ,както аз тълкувам закона , според мен ще вземеш 522лв за двете деца, но Марио е прав ,че си прецакана,защото според стария закон щеше да вземеш 2400лв за бебоците  си,сама можеш да си направиш сметката с колко са те цакнали. Simple Smile
Затова аз напълно подкрепям идеята за президента ,защото както и да го погледнем при влезлият в сила закон декември месец всички бяхме по доволни ,децата родени 2007г щяха да си получат парите до навършване на две години ,а всички деца родени 2008г щяха да получат пълният размер на помощта-2400лв.
А да не забравяме и всичките нерви и главоболия ,които ни причиниха с тези изменения на закона "ще вземем ли , няма ли да вземем....."Сигурна съм ,че почти всички ние вече не спим спокойно,защото мислим постоянно ,какво ново ще им хрумни на тъпите главици на управляващите.
Подкрепям с две ръце Марио,за съдебен иск поне това право не могат да ни го отнемат , а и от друга страна доста хора напоследък осъдиха България в Страсбург , даже мисля .че обезщетенията които могат да се получат при евентуално спечелено дело ще са по големи от тези помощи ,които по право ни се полагаха. Но това какво точно можем да искаме като обезщетение може да го каже само адвокат.Във тази връзка искам да кажа ,че преди години познавах една адвокатка която членуваше към адвокатска колегия водеща доста често дела в Страсбург. Опитвам се да се свържа с нея ,ако имам успех ще пиша отново.
Относно ползотворната работа на тази колегия ,ще ви кажа ,че много затворници осъдиха страната ни за мизерни условия в българските затвори,защото им били нарушени правата.Аз мисля ,че нашите права са хиляди пъти по нарушени ,така че шансовете ни са огромни.

# 399
  • Мнения: 38
Момичета до сега нямахме отговори от министерството на труда и соц.политика защото
закона бил за преразглеждане сега вече има приет закон би трябвало те най точно да отговорят
на въпросите кой колко ще получи според визрастовата граница и да  гадаем няма смисъл
те тълкуват нещата по друг начин

# 400
  • Мнения: 54
Само информативно, нали се сещате колко пари ще вземат децата, родени на 01.01.2008 г. сега??? Отговор - 0 лв. Това само по себе си е лудост и противоречие! Защото други родени преди тях сега ще получат.... разни суми! Е това е така, защото тези горе и техните юристи са запознати, че именно ние, родителите с деца м/у 1 и 2 г., т.е. родени 2007 г.(образно казано) се разбунтувахме. Предявихме желание да съдим държавата. И затова на нас - 300 лв. на дете. Аз го приемам, за да си замълчим и за да нямаме законово основание да ги съдим. Аз съм от тези, които по всяка вероятност ще взема по 300 лв. Не се чувствам "обезщетена". Мисля, че децата ми заслужават цялата сума, която им се полага, пропорционално до навършване на 2 г., а тя е 3 пъти по голяма.  Нека се обединим и да си търсим правата! Всички!

# 401
  • Мнения: 106
Запретвайте ръкави да си търсите адвокати. Дайте да не си губим времето.

# 402
  • Мнения: 127
Само информативно, нали се сещате колко пари ще вземат децата, родени на 01.01.2008 г. сега??? Отговор - 0 лв. Това само по себе си е лудост и противоречие! Защото други родени преди тях сега ще получат.... разни суми! Е това е така, защото тези горе и техните юристи са запознати, че именно ние, родителите с деца м/у 1 и 2 г., т.е. родени 2007 г.(образно казано) се разбунтувахме. Предявихме желание да съдим държавата. И затова на нас - 300 лв. на дете. Аз го приемам, за да си замълчим и за да нямаме законово основание да ги съдим. Аз съм от тези, които по всяка вероятност ще взема по 300 лв. Не се чувствам "обезщетена". Мисля, че децата ми заслужават цялата сума, която им се полага, пропорционално до навършване на 2 г., а тя е 3 пъти по голяма.  Нека се обединим и да си търсим правата! Всички!

Подкрепям те напълно,сега трябва да сме по единни от всякога.

# 403
  • София
  • Мнения: 1 849
Някой почна ли писмото.

Ева Жечева ще говори с Омбудсмана за съдействие и със секретаря на Президента (тук дано съм запомнила правилно). Няма начин да не се обърне внимание на писмото, друг е въпросът дали ще се наложи вето. Писмото трябва да се внесе в Президентството. Сега е момента да действаме

# 404
  • София
  • Мнения: 803
Марио , теб те бива с писмата. До момента си най-резултатен в изказа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт