Ехххх, март месец си дойде и бебешкият бум ще донесе!

  • 11 628
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 267
Момичета, честито на всички родили, но аз минавам направо на въпроса, защото се оказах много неподготвена за всичко, което ми се случва. Толкова блестящо се справях самичка в болницата (бебетата са постоянно при нас), а първата вечер вкъщи е вече кошмар.
Накратко - имам проблем с препълването на гърдите, който мислих, че съм овладяла, като се стараех да не се цедя, но преди малко се събудих с бучка високо горе в едната гърда, явно съм я натиснала, докато спя. Изпразних гърдата, правя горещи компреси, но няма резултат Sad Или просто отнема време? Всякакви съвети ще са ми в полза, благодаря ви  bouquet

# 286
  • Мнения: 1 187
Eй,от кога чакам да го напиша... newsm53

Тази нощ в 0:45ч.се роди синът на dyMa- Теодор,3.200кг.,49см.!Добре дошъл на Тео и наздраве на щастливия татко!  newsm44 Drunk

Мама е родила тежко,от 14ч.с контракции на 5 мин. и до 22ч.не е имала разкритие за упойка,затова се е наложило да я постявят с катетър в гърба,че много я е боляло..

Расти и порасти дeтенце хубаво,
в щастливо детство ти играй
и нека звездата на живота ясна
блести над теб прекрасна !


Дано вече да се гушкат мама и бебе! Heart Eyes Hug 



За теб,Диди!


Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 05:44 от БОДЛИВКА

# 287
  • София
  • Мнения: 263
                                          dyMa, Честито ти синче!!!
                                                          bouquet  bouquet  bouquet
 Да сте здрави и щастливи, гледането да ви е безпроблемно , а на мама -бързо да се възстанови!!!

Nagaina , не съм много компетентна, но пробвай- с ръка да се масажираш и да изтласкваш- надолу, а след това- пак наръка да се поизцедиш малко...

# 288
  • Мнения: 660
Честити съкровища на Kasparita и dyMa. Нека растат живи, здрави и щастливи.

Elwing, крайно време беше и вие да сте си в къщи в пълен състав. Много се радвам за вас.  bouquet

Elg, добре дошли в къщи и много да папкате и слушкате.

marussiaHug Hug Hug

И сега да ви почерпим, че днес ставаме на 1 месец.
Още не знаем колко сме порасли, но днес тати ще вземе пак кантара от педи да се претеглим. Не знам как е при вас, но нашата педиатърка идва в къщи вече 3-ти път и казва да не водим Рая в кабинета, защото имало вируси и т.н.

Нека е честит и първият месец на Калин на зеленото човече!!! Все така да се храни на поискване, за радост на мама и тати.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 08:19 от Tony_st

# 289
  • София
  • Мнения: 5 293
Здравейте и от нас. Благодаря на всички за отговорите за ноктите и ръкавичките. Аз не съм суеверна, засега причината да не сме изрязали ноктите е страх от малките пръстчета, ама ще се опитаме и ние да изрежем ноктите, че Калин много се драска в малкото време, в което не е с ръкавички (при къпане). И да споделя нещо за коликите и за лекарствата против тях. Да уточня, че не е реклама!!! Обаче вчера направихме мноооооооооого дълга разходка (дори с еоказахме близко до работата ми и показах Калин на колежките за 10 минути, голям смях беше) и накрая Калин толкова беше гладен, че го издърпах от количката и с него на ръце хукнах към къщи, като оставих татко му да се оправя с багажа. Набързо само си измих ръцете и така, без смяна на памперса, без помпи, без капки, директно го сложих да суче. Не съм чувала такова мляскане, голям смях си се смях, беше явно умрял от глад. Дотук добре. Обаче това се случва в късния следобед, да припомня, че нямаше време за капки и само половин час след нахранването се започна една.... Рев до прегракване, пищене, гърчене, пак рев и накрая милият само отваряше устенца и нямаше глас... И така два часа. Няма "на ръчички", няма гушкане, няма масаж, няма песнички, няма поза "кацнала маймунка на клонче", няма нищо... Рев до скъсване... В един момент поне поогладня, та дадохме този път и капки, и цица... Последствието: видимо облекчение... След час пак се размърда, аз викам мечка страх - мене - не, прас пак капките и пак цица (по принцип давам капки на 3-4 часа, на "големите" хранения само, защото Калин почна вече да си прави и междинни закуски през деня)... Е, това беше краят на кризата... Разбира се, пълно облекчение няма, пак се гърчи, пак става червен като домат, пак си плаче, гушкаме се и т.н., но съвсем в приемливи "количества". И най-вече: като цяло след време се успокоява. Така че няма да сменяме тези капки (някой ми даде съвет, че се почвало от най-евтините капки  newsm78 А на нас тези ни ги изписа педиатърката при първото посещение, хем на рецепта, и с тях си почнахме) и това си е. И ако позволите да се похваля с малката ни радост от вчера: наш Калин е вече 3.530 кг. (качил е 250 гр. за 6 дни), ужасно съм щастлива от това Simple Smile


Elwing, браво, мила, толкова се зарадвах на поста ти  Hug  Hug  Hug


adenis, Ivet82, kasparita, dyMa, честита ви радост  Hug


ivelina, от известно време Калин будува понякога след хранене, но си се занимава сам - размахва ръчички и се кокори, прави много смешни физиономии.


oki4, и Калин не наддаваше никак в началото, имахме момент с 15-20 грама за дооооооооста дни, но с много упоритост (с малко сълзи) и подкрепа (от тати, от педиатърката и от всички вас) всичко май се пооправи. Консултация в кърмаческия подфорум? Макар че май няма за кога. Доколкото разбрах от педиатърката, най-крайният срок за възстановяване на рожденото тегло, който ние спазихме на ръба, беше 21-вия ден. Извинявай, ако те натъжавам с поста си! Да, и друго се сетих - на един кантар ли е мерена (голичка) - може да е от кантара? (видях, че и други са го писали)


Nagaina, питай в Кърмаческия форум за бучката си, там са компетентни мамите. Или директно се консултирай там с посочените в списъка, можело и на място да дойдат.


Tony_st, честит ви първият месец на Рая (моля да ме извинят другите мами, на които не четитя поименно тези малки големи празници, но то се разбра, че Калин и Рая са си астрални близначета и вървят заедно, и че аз съм пристрастна. Разбира се, че мислено се радвам и пращам позитивни мисли за всяко наше бебенце!!!). Калин има официален час за първа консултация утре и тати успя да се смени да не е на работа, че има важна задача: ще показват масажа и той трябва да гледа, че нали се сещате за моя проблем с олиото  Whistling


Не помня кой питаше за крем за лице: слагам на Калин само като се одраска или ако има пъпчица (но то е рядко) - на СебаМед специалния за лице. Навън не мажа с нищо засега.


marussiaPraynig

# 290
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
dyMa ЧЕСТИТА РОЖБА!!! Да ти е жив и здрав малкия юнак!!! Много да ви радва и да ви е най-послушния!!!

Ние още се борим с кърменето, по-точно с мойто намаляване на кърмата  Cry  Cry  Cry Цедя се, давам цица, абе мъката е голяма. Вчера пак пробвахме да дохранваме, ама не го долюбва много. Иначе пълни памперса, ама и повръща на всяко хранене  Sad Нямам търпение да дойде понеделник и да видим колко е наддал. Дано всичко е наред  Praynig

# 291
  • София
  • Мнения: 12 255
   Nagaina слагай бебчето да суче от тази гърда колкото се може по-често. Опитай да направиш топъл компрес или да си вземеш горещ душ, след което да изцедиш на ръка или с помпа. Виж дали има някаква бяла точица близко до зърното, тоест дали запушването не е там. По времето през което не кърмиш или не се опитваш да цедиш помагат пик студени компреси и/или намачкани зелеви листа. Следи проблема много от близо, и dко съвсем скоро не се оправи или почнеш да вдигаш температура задължително трябва да се консултираш със специалист. Надявам се скоро да се похвалиш с добри новини  Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 263
Честит месец на Рая и Калин и на гордите мами!!!
               

За нашата мъка от вчера с теглото
- ами -да- за пръв път я мерим при педи- преди това- в болницата е мерена- различни са кантарите. Тъпото е че ни викат в петък- след 4 дни- да мерим пак - това май е малко време...за някакво покачване. То аз мога и да не отида, защото тати заминава команкировка и няма да може да отидем с колата до кабинета, а ако вали- не става за количка.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 858
Честити бебечета на adenis, Ivet82, kasparita, dyMa! Да са ви живи и здрави малките съкровища и само хубави моменти с тях!  newsm51

Честит месец на Калин и Рая!

Ан_ив  Hug  Успех, мила днес те приемат в болницата и когато и да е секциото - стискам палци  Praynig
Еля добре дошла!  Hug
Elwing добре дошли и вие най после в цял състав. Радвам се че всичко вече е наред  Hug
Успех на всички още 2 в 1 и най вече на тези на които наемите изтичат  Hug

# 294
  • Мнения: 107
Оле пак много бебчета! Честито на аденис,Ивет82,каспарита,диМа! Да са ви живи и здрави малките мишоци и много да ви радват!!!

Зеленко,какви капки ползваш? Аз с каката ползвах Саб симплекс и Еспумизан,от Еспумизана съм доволна и сега пак от него давам,но го давам след хранене(имам чуството,че тогава действа повече)

# 295
  • София
  • Мнения: 5 790
Честито синче на Диди! Да им е живо и здраво! Много се зарадвах! Нямам време да търся картинки, дано ме извини, присъдинявам се към хубавите пожелания на Бодливка!     bouquet Heart Eyes Hug
Честит 1м на Рая и Калинчо!    bouquet Hug Heart Eyes

# 296
  • София
  • Мнения: 5 293
За нашата мъка от вчера с теглото- ами -да- за пръв път я мерим при педи- преди това- в болницата е мерена- различни са кантарите. Тъпото е че ни викат в петък- след 4 дни- да мерим пак - това май е малко време...за някакво покачване. То аз мога и да не отида, защото тати заминава команкировка и няма да може да отидем с колата до кабинета, а ако вали- не става за количка.

Само запази спокойствие и не се настройвай предварително!!! За 4 дни все ще се види колко разлика има от предното мерене според този кантар, само не се притеснявай. Ако успееш да отидеш, отбележи за себе си дали е при същите условия (скорошно сукане, сменен памперс и т.н.) и час - напр. ако предното теглене е било по-късно следобед, а новото - сутринта, то си е близо ден разлика... Ние нали купихме механичен кантар на Чико... Ами като мърда бебето - теглото се сменя  Whistling Ако се сложи по в единия край - пак се променя...


red_girl8602, на Калин му изписа педиатърката Колийф (даже имаме рецепта, но се продават свободно). Скъпи са - 30 лв., а е едно мъничко шишенце колкото детско палче, 7 мл., 40 дози (1 доза = 4 капки), дават се С ЛЪЖИЧКА преди всяко кърмене, разтворени в 15 мл. кърма изцедена. Максимален прием: 7 пъти/24 ч. По препоръка на педиатърката сутрин (10 ч.) пропускаме капки (сутрин коликите са доста по-слаби). А откак Калин си иска междинни закуски, давам капки само на "големите" хранения.

# 297
  • Мнения: 242
Честити бебчета на adenis, Ivet82, kasparita, dyMa - Да са Ви живи и здрави и много радост да ви носят.

И нашият Никола след хранене връща част от храната. Не е повръщане на фонтан, а едно такова изтичане от устата му. Някой път е повече друг път по-малко. За момента мисля че му стига кърмата - суче на 3 - 3,5 часа, памперса му е пълен винаги, повечето време между храненията спи. Вчера имах опасения дали му стига кърмата - дори и след сучене търси да суче, върти си главата със отворена уста, лапа си ръцете  и за опит след като изцедих след него /винаги има между 30-50 гр./ му ги дадох с шишето - в началото лапна цокна 2-3 пъти и изплю. Т.е. мисля, че всичко си е ОК. Права ли съм?
И още нещо - вчера в интервала между 18-20 ч. Никола на моменти изпищяваще, свиваше крачета и това докато спи - това признаци на колики ли са или нещо моментно? Сори за глупавият въпрос но Радина не е имала колики и не мога да преценя.

Пожелавам лек ден на всички - на тези за  които днес ще е денят имат моите стиснати палци.

# 298
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Честито бебе на Диди smile3525
Много се радвам за нея, да са живи и здрави всички!!!

Честито и на всички останали щастливи мами и малки бебчовци!  bouquet  bouquet  bouquet

Зелено човече и ние имахме механичния кантар на Чико с каката, но наистина ужасно мърда теглото, така и не му хванах цаката. Сега сме с дигитален на някаква измислена марка, много по-удобен е Peace Като легне бебето, колкото и да шава, кантарът захваща теглото и не мърда. Препоръчвам на всички мами, които се тормозят за наддаването и количеството храна, което приема детето, вземете си кантарче под наем, ако нямате възможност за закупуване. Но дори и за купуване си струва, просто отпадат всички притеснения, контролирате процеса и няма да има нужда да ходите през ден при педката да ви скапва психически Tired Мерите преди кърмене, след кърмене и е ясно колко е изяло детето. Отделно вечер голичко по едно и също време и виждате колко е наддало и т.н.

Елвинг, много хубаво дето малчо е засукал без проблем, знаех си аз Hug

# 299
  • София
  • Мнения: 659
Леле, много се радвам за dyMa - жив и здрав и безумно щастлив да е малкия Теодор и оттук насетне само радост да носи на мама. Тя ми беше казала, че няма да я има цял ден, защото ще ходи на доктор и при майка си и въобще не я заподозрях, въпреки липсата вчера.

 Честити месечинки на Калин и Рая  newsm38
 Поздравления на Калин (и на майка му естествено - то заслугата е нейна  smile3501) за качените грамчета и ще чакаме и Tony_st да се похвали колко е трупнала мома Рая

 Стискам палци на an_iv всичко да мине безпроблемно

 Аз преди малко се върнах от консултация и всичко е наред - тоновете на бебко са много добре. Сега всеки ден трябва да ходя да ги следи доки, но хубавото е, че няма да се налага да ходя до болницата, а тук при мойта си АГ. Каза, че ако до 25.03 не започне раждане, на 26 трябва вече да влизам в болница.

 rossykv, гледам, че и ти си още тук - нали и даде ултиматум на госпожицата. Дано да те послуша принцесата и да тръгне да напуска квартирата, че знам че се притесняваш, защото докторката ти ще излиза отпуска. Успех мила  Hug
 

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 11:51 от veroniki

Общи условия

Активация на акаунт