С количка в града :(

  • 3 354
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
Болна тема и скоро (да не кажа никога) оправия няма да има.
Този уикенд бях до Австрия и да ви кажа там е удоволствие да си родител - чистота, всичко измислено през призмата на родителя с количка, на родителя с дете.

Болно ми стана, че сме такива мърльовци!

# 76
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Оооо вече подобни неща не ми правят впечатление Crossing Arms
Имам тренинг вече, като видя препятствие, събирам сили и пренасям количката с детето, то затова и такива мускули имам, че фитнес не ми трябва. И седя и се чудя миналия ден, от де тия мускули, уж детето на ръце не го нося.....и след това се сетих - то не е пренасяне през разкопани улици, не е пренасяне над тръби (от строежите които изхвърлят вода в морето), то не е от качване и слизане по стълби, то не е  .......

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Всеки ден беснея за какво ли не, тъпи шофьори, коли по тротоарите, няма къде да се върви, неудобството с подлезите - няма как да мина през подлеза с количката или трябва да се моля на някой да ми помага  Close . Никой не ти дава предимството като пешеходец, една пача щеше да ни блъсне мен и дъщеричката ми, като прави маневра на пешеходна пътека, а гледа на другата страна Close . Какъв късмет изкара тази, добре че бях с малката, иначе гаранция щях да я набия, всичко ме дразни, ама какво можем да направим. Никой не си гледа работата както трябва, нито КАТ нито общината, пък за други инстанции да не говорим  Confused

# 78
  • Мнения: 90
Страната сама си гони хората Naughty

Хващах мускулна треска на ръцете докато бутам 'булдозера' по тия скапани улици...тъпите им дупки дето ни се разбиват количките и колите! Close Трябва да създадат специален модел колички за БГ -с огромни колела, за да омекотяват ударите за детето... Mr. Green

Едно на ръка че няма тротоари...

АМАН! Tired

# 79
  • Мнения: 9 973
често колите спират по тротоара,а ние с количките по булеварда  #Cussing out

# 80
  • Мнения: 502
Направо е кошмар. #2gunfire

# 81
  • Мнения: 1 558
Аз много често се чудя за какво са ни тия тротоари като нямаме достъп до тях newsm78

# 82
  • Мнения: 472
Кошмар пълен е  Twisted Evil
Направо е ужасно,няма никакъв достъп до никъде,навсякъде паркирали коли по тротоарите,няма почти никъде приспособления за колички и всеки ни прави на 2 стотинки  #Cussing out

# 83
  • Мнения: 1 629
Аз за това съм се отказала да излизам да върша работа с бебето. Един път ми се наложи и беше спешно, но това ми костваше 6 часово стоене с него в кенгурото на 30 градуса и секцио преди 4 месеца. Ако бях с количката щях да забия още на фрашкания трамвай, на който дори нямаше да мога да се кача, защото стълбите са много стръмни, и защото мъжете ги е страх да не си счупят някой нокът ако вземат да помогнат #Crazy

# 84
  • Мнения: 566
ние живеем в малко градче близо до Пловдив -Съединение,тук не се оплаквам  когато съм на разходка с количката,нямаме спряни коли по тротоарите,чистичко е имаме си и парк и детска площдка с пясъчник,люлки и пързалка  и кафене разбира се Grinning които са отдалечени от улицата ,абе общо взето е добре за живеене с малки деца ,но когато ходя на гости с децата при майка ми в Пловдив е направо ад #Cussing out много се изнервям,но както са казали и другите НЯМА УПРАВИЯ В ТАЗИ ДЪРЖАВА!!!

# 85
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Живея в Нови Искър от скоро и 80% от магазините, аптеките, интернета са по стълби. Вариант за количка = 0. Хората са толкова дружелюбни, че няма кой да ти помогне, единствения случай на помощ беше от една "мургава" гражданка. В магазините пък е толкова тясно, че намъкна ли се с количката правя опашка от купувачи, които се влачат след мен. Вариант да съчетаеш полезното с приятното, т.е. разходка-пазар просто няма. А колите по тротоарите няма да коментирам.

# 86
  • Мнения: 1 725
Това със стълбите, твърде тесните улици и задръстени тротоари е ясно. Но когато за капак се намери и някой, който да ми се пречка, особено когато бързам (слава богу не ми се е случвало като на теб и акъли да ми дават, че за мой срам после, щях да извадя  #2gunfire ), много побеснявам! В крайна сметка аз съм с превозно средство, което много по-трудно се управлява от собственото тяло. Не е трудно за никой да си мръдне гъзеца у лево или у десно, кат' ме вижда тъй забързана. Все аз ли да спирам да ги изчаквам!  Crossing Arms

# 87
  • Мнения: 857
Аз от съвсем скоро открих, колко е ужасно да излезеш с количка на разходка.
Винаги съм мразела разбитите тротоари и паркираните коли, но сега просто ми се виждаааа  ooooh!.
И тези дървета насадени по тротоарите - що за глупост!!!!! Място няма за хората, но садим дървета по тротоарите  #Crazy, които после разбиват тези същите тротоари - в чужбина не съм видяла едно дърво посадено там където минават хората, повечето тротоари са асфалтирани!!!!! а не с плочки, които се изпочупват, защото са недостатъчно издръжливи.
Има още сума работи ама - глас в пустиня...

# 88
  • Мнения: 666
Това лято си бях в БГ и изпитах кошмара от това да излезеш с количка на разходка. Проблема обаче според мен е друг - репликата "Ами ще свикнеш"!!! НЕ не трябва да свикваме, а да се опитаме да променим нещата. Всичко започва в семейството, тези мъже/жени, които паркират по тротоарите, не отстъпват място в превозните средства и не спират на пешеходни пътеки също са нечии бащи/майки и съответно дават такъв пример и на децата си. За това от нас зависи да научим децата си да уважават другите, да са толерантни към инвалиди, майки с колички и възрастни хора. Възпитавайки така децата си няма да има нужда да чакаме милиони години нещата да се променят, а само едно поколение да израстне. Това със стикерите е идеалния варият за саморазправа с нарушителите без да се руши собственоста им, така че ако всеки го прави, рано или късно и това ще има ефект. И да кажа последно само за страните от Третия свят - аз живея в Африка, уж трети свят, обаче да си гледаш детето е песен, тротоарите имат снижения навсякъде за инавилидите, които са идеални и за колички, магазините ако имат стълби от едната страна трябва да имат спускаща се гладка част от другата за инвалиди и колички, да не говорим че дори в кварталния супермаркет има стая за преобуване на бебето, със стол вътре ако искаш да седнеш да си накърмиш детето. В това отношение тук сме бих казала не трети а първи свят, така че не е до икономическо развитие и статут, а до манталитет и възпитание.

# 89
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И тези дървета насадени по тротоарите - що за глупост!!!!! Място няма за хората, но садим дървета по тротоарите
В тая липса на дървета като цяло, тези по тротоарите не ми пречат, дори им се радвам. И това, че в другите държави ги няма не е точно така, има ги на много места и дори има и тесни алейки с храсти и цветя.
повечето тротоари са асфалтирани!!!!! а не с плочки, които се изпочупват, защото са недостатъчно издръжливи.
Плочките няма как да са издръжливи, тъй като са направени по тях да минават хора, а не да спират превозни средства тежащи по 2-5 тона Naughty Не съм съгласна, че трябва да се бетонираме отвсякъде и да си изсечем дърветата, само защото е пълно с молоумници Crossing Arms

За мен истината е една и това е тя:
така че не е до икономическо развитие и статут, а до манталитет и възпитание.

Общи условия

Активация на акаунт