Клюки (щастлива тъжна днес)

  • 16 588
  • 227
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 446
Да сложиш точка - сила ли е или слабост? Не е ли по-лесно това? Става нещо в брака - и хайде юруш да се разделяме? Кажете ми. Обяснете ми. Може би съм старомодна. И глупава.
Зависи от ситуацията.
Ако нещата са достигнали някаква крайна точка и знаеш,че рано или късно ще се разделите -сила е да сложиш точка,слабост е да отлагаш.
Ако не си сигурна,скарали сте се инцидентно,за нещо дребно,казали сте си по някоя лоша дума,за която после съжалявате тогава бих помислила повече преди да сложа край на каквото и да било.

# 166
  • София
  • Мнения: 17 414
О, аз се борих за брака си много дълго. Прекалено дълго.
Но като виждаш насреща си грубост и обиди (за твоя случай говоря, в моя го нямаше това), определено смятам, че стоенето в такава връзка е слабост.

# 167
  • Мнения: 63
Колко дълго?

# 168
  • София
  • Мнения: 17 414
Година след хваната изневяра.
Докато хванах следващата.

# 169
  • Мнения: 6 446
Не мога да разбера какъв смисъл има някакъв срок.
Нещата са както ти ги усещаш.Ако видиш,че има промяна в положителна посока-бори се още,ако нещата са си същите или по-зле къде е смисълът?

# 170
  • Мнения: 613
Да сложиш точка - сила ли е или слабост? Не е ли по-лесно това? Става нещо в брака - и хайде юруш да се разделяме? Кажете ми. Обяснете ми. Може би съм старомодна. И глупава.

Зависи от ситуацията.
Аз, за себе си мога да отговоря, че щеше да е опасна слабост да остана в този брак. Опасна не е метафора. И в такъв случай е повече от задължително да събереш сили и да се махнеш.
Има положения, при които един брак наистина е неспасяем.

Има положения, обаче при които е. Истина е и че понякога прибързано се взимат решения за развод.


П.П. Грозното Пате, сега видях, че почти съм те копирала, даже и еднакво сме започнали Simple Smile

# 171
  • Мнения: 2 175
Да сложиш точка - сила ли е или слабост? Не е ли по-лесно това? Става нещо в брака - и хайде юруш да се разделяме? Кажете ми. Обяснете ми. Може би съм старомодна. И глупава.

Някои слагат лесно точката..другите мерят, чакат и се самоизтезават още дълго време..В крайна сметка - резултатът е един и същ..
Кому е нужно толкова пропиляно време и нерви? newsm78

# 172
  • Мнения: 390
Година след хваната изневяра.
Докато хванах следващата.


И аз така.И докато аз се борех, на скъпия му било мъчно за мен(беше в чужбина) и затова намерил каката.Това обяснение дал на детето.Поне му е дал обяснение, че като гледам... ooooh!
Но аз не заради изневярата се разведох, заради отношението към мен се разведох.Униженията и шамарите не се прощават. smile3513

А по темата...нещо ми е чоглаво от два дни.

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 19:56 от TaniaN

# 173
  • Мнения: 1 226
И аз бих простила изневярата. Зная, че мога да си го върна, ако беше само тя. Познавам го. Мога да го манипулирам. Но лошото отношение. Обидите, които се чудя този човек ли ги говори. Е това НЕ. Не искам дъщеря ми да си мисли, че това е нормално.

И на мен ми е криво.
Айде и нас ни лепна някакъв вирус, като гледам  ooooh!

# 174
  • Мнения: 637
Не знам дали е за тука, това което искам да споделя, но нали все пак е "обобщена" тема Simple Smile
Просто ми се иска ей така да си кажа колко щастлива съм от снощи, какво се случи ли, ще разкажа на кратко:
От близо 10год., познавам един мъж, градовете ни са на около 200км, но това не пречеше да сме си най-добрите приятели. Казвам "Приятели" в най-искреният смисъл на думата / е сега в началото беше леко хлътнал, но не отговорих на чувствата му, приемах си го като братче /.Една позната казва, че ми е "астрален брат" - абе не знам какво значи,но не може да се опише с думи всичко, което ни свързваше. И през всичките тези години, споделяхме какво ли не, но този Човек премина буквално през деветте кръга на Ада, преживя много болка, разочарования..... подкрепях го, говорехме почти всеки ден, обаждаше ми се пиян в 2 през ноща, за да  ми каже "сбогом", защото решил някакви глупости, отчаян от живота...... успявах да го успокоя....  и т.н. и т.н. да не бъда многословна...
Миналата година  се запозна с една разведена жена с 7 год. момиченце. И с нея един куп проблеми, като приятелка и жена давах пак съвети, да не се отказва и да се бори за нея....успя, заедно са, а щастливата новина дойде снощи в 22.30:

Станал е татко на страхотно момченце - Калоян  stork-boy

Разплаках се от вълнение повярвайте. Ако има някой, който да заслужава цялото щастие на земята / от хората които познавам/, това е ТОЙ !!!
Невероятно е - но почвам да вярвам, че има светлинка в тунела за мене, ....и за всички ВАС, мили мами   bouquet

# 175
  • Мнения: 2 508
smehulka, аз също се почувствах добре, от това, което разказваш.
Темата действително е щастлива - тъжна днес. Някои от нас понякога се оплакват, други споделят болката или радостта си...други пък таят смътна надежда и пр. Поводът да пиша тук този път е следното:
Разплаках се от вълнение повярвайте. Ако има някой, който да заслужава цялото щастие на земята / от хората които познавам/, това е ТОЙ !!!
Невероятно е - но почвам да вярвам, че има светлинка в тунела за мене, ....и за всички ВАС, мили мами   bouquet
"Ако има някой, който да заслужава цялото щастие на земята", то това си ТИ. Съвсем еднолично и отговорно.
А светлините в тунелите ги остави за онези, които твърдят че са изживявали състояния на клинична смърт Simple Smile или пък за научната фантастика. Денят ти може да бъде облян в светлина, стига да поискаш. Пробвайте да излезете от погрешната представа, че непременно трябва да се появи някой, който да ви направи щастливи. И ще се получи - човек може да е щастлив заради себе си.

# 176
  • Мнения: 637
smile3503

Благодаря Ти !!!

Щастлива съм от факта, че имам една страхотна малка Принцеса и заради нея се опитвам да  живея, не само да съществувам !  Peace

# 177
  • Мнения: 613
...Денят ти може да бъде облян в светлина, стига да поискаш. Пробвайте да излезете от погрешната представа, че непременно трябва да се появи някой, който да ви направи щастливи. И ще се получи - човек може да е щастлив заради себе си...

Вчера гледах "Войната на булките" и сигурно защото беше събота и имах време за мислите си, съм потънала в едни такива...

И имаше един цитат там накрая, от водещия разказвач...

...„Понякога в живота се формират връзки, които никога не могат да бъдат разрушени. Понякога наистина можеш да намериш този единствен човек, който ще бъде винаги до теб, независимо какво; може би ще намериш това в съпруг и ще празнуваш с него своята сватба-мечта, но има също шанс този един човек, на когото ти ще можеш да разчиташ за цял живот, човекът който те познава, понякога по-добре даже от самия теб, да е същият човек, който е бил винаги до теб през цялото време”...

Много ми хареса идеята, как понякога улисани в една, единствена цел, пропускаме, всъщност по-скоро не можем да забележим, толкова важни неща около нас. Неща, които понякога се случват само на мига и може и да не се повторят.

На мен също ми отне години, докато разбера, че аз самата държа "светлината на дните си". ( Elizabeth   bouquet Simple Smile )

И, че хора които ни правят щастливи могат да бъдат намерени навсякъде около нас. Понякога трябва просто да се огледаме!



# 178
  • Мнения: 390
smehulka, този човек е щастлив, че те има за приятел  Hug  bouquet

Elizabeth_ , благодаря за мъдрите думи  Hug, че нещо се бях скапала днес и ми беше самотно.

# 179
  • Мнения: 63
Да ви разкажа след първото си излизане сама. Та случи се миналата седмица. Излязох с приятели (силно казано, все още - по скоро познатИ). Чувствах се много много зле в началото. На моменти ми се ревеше. Все едно че не бях на мястото си (при детето) и предавах някого. С една дума - не ми стана по-добре. Върнах се към 12 часа - БНД ме чакаше- не неше заспал - каза ми - има малко мусака в хладилника. Аз нищо не му отговорих и си легнах. Това ми беше първото излизане. Ясно е, че не съм готова. Просто исках да му покажа, че мога и аз да си имам личен живот и че ще се оправя без него, когато реши да излезе.

Общи условия

Активация на акаунт