ИЗРАЕЛ 29

  • 32 857
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 13
basis  Hug Да и аз я уважавам , независимо дали те самите наблягат на това или не , дали хората  обръщат специално внимание или не и дали тази избраност  е същата като преди хиляди години или пък критериите за нея са се променили Wink   Просто като знак върху им от християнска гледна точка  Grinning


Бори , кой е това  newsm78   

Къде е Татянка , дали може да ни догони  Rolling Eyes  И Цани не се е разписвала отдавна  Thinking

Момичета кажете само , като имате време  как сте  Hug

Ехее Татянке , тъкмо за тебе писах . Целувки на децата  Heart Eyes
Hug

# 271
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наина, това е момчето, което отвлякоха преди 3 години, още преди втората ливански война.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82,_%D0 … D0%BB%D0%B0%D0%B4 Ако си добре с руския, и отдолу на статията в уикипедия има линкове  Peace
Не е за разискване, по-скоро ситуацията напоследък породи въпроси у мен... позициите около реакциите на семейството на Гилад, самата "сделка" за освобождаването.


А за това дали Израел е пропуснал точния момент-незнам пак е гледна точка...

Ако години наред е бил жив и не го доведат, значи е пропуснат. Това е проблемът на тайните преговори, че не се знае много какво става.
Обаче имаше изказване тази вечер, че подновяват преговорите. Ще видим.

Елияу пророка го чакаме на Песах, Бубе, ти вино приготвила ли си му?  Grinning

Саратед,   bouquet


Извинявайте, малко на крак пиша в момента... По-късно пак ще се включа  Peace Поздрави на всички   bouquet

# 272
  • Мнения: 13
Бории , Бори ти за Илия ли говориш  ooooh! Ох леле остарявам ....

# 273
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бории , Бори ти за Илия ли говориш  ooooh! Ох леле остарявам ....

Да, Илия на иврит е Елия(х)у, нави е пророк, Елияу а'нави - пророкът Илия  Peace

На Песах и вратите ги оставят отворени в очакване на идването му. Аз все съм схваната след седер Песех...

# 274
  • Мнения: 13
Бории , Бори ти за Илия ли говориш  ooooh! Ох леле остарявам ....

Да, Илия на иврит е Елия(х)у, нави е пророк, Елияу а'нави - пророкът Илия  Peace

Да зацепих , зацепих ...ама късно .

Мерси   bouquet  bouquet  bouquet

# 275
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Готвят ни за Песах Ментичка  Peace В Улпана втори ден учим песни защото на 1.04 имаме вечерен порядък или там както се превежда  Peace Значи собственика на сградата където е Улпана ще ни прави седер понеже е религиозен,ние трябва само да си занесем по един варен картоф и по едно яйце.Вчера учихме историята за излизането от Египет а днес традициите и така разбрах за пророка който носи добро и подаръци  Flutter Та ще има посуда и чаша вино и за него ако трябва ще си ги донеса от вкъщи независимо къде ще празнуваме  Wink

Хард,в интерес на истината незнам дали Еляу е християнския Илия на мен по-скоро ми прозвуча като дядо Коледа  Grinning

Също никой не каза,че се крие половинката от мацата и се търси-също за подараче-ееееееееех,че сте лоши щях да съм неподготвена за получаване на подаръци  Joy

Ох 2 отговора написани-вече знам,че е нашия Илия  Peace

# 276
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Също никой не каза,че се крие половинката от мацата и се търси-също за подараче-ееееееееех,че сте лоши щях да съм неподготвена за получаване на подаръци  Joy

Афикоман.

Децата го търсят накрая и на тях им дават награда  Simple Smile Ще ти хареса, това е най-големиет еврейски празник.  Peace

http://www.countries.ru/library/countries/israel/seder.htm

# 277
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами аз играя Таки с децата така че спокойно мога да се натреса и в търсенето на Афикоман  Peace

# 278
  • Мнения: 1 526
По въпроса за Гилад Шалит,мисля,че Израел не плаща защото последните 2 пленника бяха върнати в кутия а пилота (за мой голям срам не помня името) от Ливан изобщо не беше върнат и до ден днешен двайсет и няколко години съпругата му незнае тя вдовица ли е  Cry

Рон Арад се казва, от 1986 е там.



# 279
  • Мнения: 13
Пуснах 30та тема , ако случайно по късно през ноща изпишете 19 стр и 20 . Утре или тази вечер по късно ако влезна ще пусна линк , но нека да преполовим 20та или поне да стигнем до нея . До тогава нека да пишем тук да не се разводнява на хиляда места   bouquet  bouquet   bouquetHug Hug Hug

# 280
  • Мнения: 2 952
  Ние пък сега се връщаме от детски рожден ден в един МОЛ - в детския  център - Джамбори . Голямо подскачане падна , награди и подаръци от рожденика за гостите ....Ние също му носим разбира се ...Всички деца от градинката на Саги бяха поканени ...Толкова подскачаха , че половината снимки ми се размазаха или снимам някой крак от близо , нос , ухо ....ръкав ..Лудница. Ядоха торта , имаше и представление малко ....Както си е редът.Рожденик беше зетя  Mr. Green .... Стана на цели 4 !  Party Шахар ми е на 2 - хубава разлика като гледам имат  Joy ...Божеееее , аз  си падам по големите разлики, ама младежта ще си каже думата. Ей , това е истинскиия  живот , децата ми го осмислят и припомнят по специален начин. Вие тука пак сте се главоблъскали гледам ...хубаво , че съм пропуснала нещото, което предположих. Поздравления за лекия изход и нетриенето на някои подписи и разни  други .

 Колко от вас действително ще празнуват Песах , ще търсят афикоман и ще правят биур хамец ? Ще  чистите ли   хамец? 

 Поздрави на всички ! Лека вечер ! 

# 281
  • Мнения: 1 526
  Поздравления за лекия изход и нетриенето на някои подписи и разни  други .

Joy  Joy  Joy

Ама дето Тигър вика, те съседите не спят  Mr. Green сакън да неразбере някой кой е Гилад Шалит...
Пете за Песах, то ти си знаеш  Crazy...
Ние ще караме седер Песах на Кинерет май  Party...

кой ще ми преброй многоточията  Crazy

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 21:25 от Tali Dan

# 282
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Няма да чистя от хамец...обичам хамец  Peace Ще сме на гости на приятели така,че незнам какво да очаквам....

# 283
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Sarated... абе много бързо се учиш! 3-4 поста и вече за плащане отваряш дума... я провери да нямаш нещо еврейско в родата Laughing

Анди, принципите трябва да се спазват. Всички беди идват от нарушаване на принципите... А като заговорихме за принципи, хайде още един виц - "матана":

Младеж на първа среща казва на девойката:
- Аз по принцип съм по-висок, ама днес какво ми става...


basis, смешно ти е на тебе...

# 284
  • Мнения: 1 526
Днес ли сменяме часа? Сега ми вика тука един агент в скайпа, ама защото е несериозен, да питам и тук  Whistling?

http://world.actualno.com/news_227755.html

ето я и песента http://www.youtube.com/watch?v=5bsXOcK9_Cw

Мента, обърни внимание в края "предградие Рамат Ган"  Laughing. Ще трябва да се сдобия с билети. Къде ли ще е, идеи?

Какво питам и аз  ooooh!, на стадиона разбира се! http://www.getmein.com/tickets/depeche-mode-tickets/tel-aviv-103935.html  пише, че няма вече билети  Sad, дано все пак някой да размисили и да обяви за продаване.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 22:21 от Tali Dan

Общи условия

Активация на акаунт