Стъклен буркан за бисквити и още нещо

  • 13 470
  • 215
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 27 524
Давам мило и драго за Василисината версия за облия Боянски камък.

А аз - за превод на грухтилка  Crossing Arms

# 196
  • Мнения: 646
сумакът е обикновено тъмнорозов/червен, като едросмлян пипер. И най-вероятно продават край женския пазар, но и оттук може да се донесе.

Тити, пропеснала съм ти отговора, но не е това за което аз си мисля . Онова е черно, не червено.


Дали не е besbese?

# 197
  • Мнения: 2 759
сумакът е обикновено тъмнорозов/червен, като едросмлян пипер. И най-вероятно продават край женския пазар, но и оттук може да се донесе.
                       Има су(о)мак в арабския магазин за хранителни стоки на Симеон 90. Продават и смлян и цял  Peace.

# 198
  • Мнения: X
Благодаря на момичетата, харесали тортите ми!    bouquet   

Не тази вечер, Жозефина! , за съжаление не съм я правила още тази торта...ще потърся рецепта!   Peace       

# 199
  • Мнения: 3 405
Много искам да имам отново книгата "Крокодилът Гена" на Е. Успенски. Като дете я имах, но я загубих Sad
В интернет книжарниците е изчерпана.

# 200
  • Мнения: 15
Живот в един буркан                                Живот в един буркан
Професор по психология застанал пред студентите от своя клас и вдигнал голям буркан, който започнал да пълни с камъни. Когато го напълнил, той попитал студентите дали буркана е пълен и получил положителен отговор. Професорът извадил кутия с чакъл и я изсипал в буркана, като го разтърсвал лекичко, за да може чакъла да изпълни празнините между камъните. Когато приключил, отново попитал студентите дали буркана е пълен и отново получил положителен отговор. Тогава, извадил кутия с пясък и я изсипал в буркана като го потупвал, за да може пясъка да изпълни празнините между малките парченца чакъл. Тогава отново се обърнал към студентите и ги попитал, дали буркана е пълен и те били единодушни "ДА". Накрая професора извадил две кутии с бира и ги изсипал в буркана, запълвайки празните места между песъчинките. Студентите започнали да се смеят! Сега - казал професорът - този буркан олицетворява Вашия живот. Камъните са Важните неща - семейството Ви, Вашия партньор, приятелите, здравето Ви, децата Ви - нещата които, дори всичко останало да е загубено, остават и вашия живот е все още "пълен". Чакъла, олицетворява останалите неща които са важни за живота Ви: работа, къща, кола... Пясъка е всичко останало, което запълва живота, онези наистина малки неща които ни се случват. Ако сложите първо пясъка в буркана - продължил той - няма да остане място за чакъла или за камъните. Същото ще стане и с Вашия живот. Ако похабявате всичкото си време и енергия за малките неща, никога няма да имате време за наистина Важните неща. Трябва да обръщате повече внимание на критичните неща влияещи върху вашето щастие. Играйте с децата си, забавлявайте се с партньора си.... Винаги ще има време за работа, за чистене на къщата и за поправяне на колата. Винаги се грижете първо за камъните - нещата които наистина си струват. Изберете приоритетите си... останалото е просто пясък! Един от студентите вдигнал ръка и попитал за значението на бирите и какво олицетворяват те, а професорът отвърнал: Радвам се, че ми задавате този въпрос. Просто исках да покажа, че независимо от това колко претъпкан изглежда живота ви, винаги има място за две бири.                                               

# 201
  • Мнения: 4 120
Много бих искала албум за хартиени снимки, страниците на който се разделяха с оризова хартия, а самите снимки се залепят. Ако някой знае откъде бих могла да намеря ще съм много благодарна. Когато се преселвах от родното си място опустоших детските си албуми, за да взема снимки насам, да сканирам, някои загубих. Искам да подредя спомените си отново.

# 202
  • Мнения: 5 877
В луксозните фотостудия.

# 203
  • Мнения: 225
В магазините за етно сувенири има такива албуми.С разни апликацийки на корицата,хартиени страници и оризова хартия.

# 204
  • Мнения: 4 120
благодаря Simple Smile не съм се сетила за етно магазини:) тук няма луксозни фотостудиа.

# 205
  • Мнения: 3 034
zhekova, за съжаление нямам Пипи, имам обаче един льонеберски Емил в повече.

# 206
  • някъде
  • Мнения: 979
zhekova, за съжаление нямам Пипи, имам обаче един льонеберски Емил в повече.
Благодаря Heart Eyesно Емил си е у дома,само Пипи липсва Sad

# 207
  • Мнения: 4 586
А, снимките в албумите не се залепят. Залепят се 4 ъгълчета, а снимките се пъхат в тях.

# 208
  • Мнения: 1 072
Много искам да имам отново книгата "Крокодилът Гена" на Е. Успенски. Като дете я имах, но я загубих Sad
В интернет книжарниците е изчерпана.

Имаме и книжка, но пък имаме и автограф. Лично взет от щерката. Беше тук в рамките на Годината на руската култура.

# 209
  • Мнения: 17
Tърся книгата ''гневът на мравките'' от Стайнбек. В замяна предлагам кутия пишмание .. ама огиринална кутия..или кило истинска турска баклава..по желание с фъстъци или орехи.. Money

Общи условия

Активация на акаунт