компютър

  • 1 918
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте ..казаха ми че не е хубаво да стоим пред компютъра повече от 2 часа ..можело да навреди на бебето ..дали е вярно това ..какво ще кажете момичета? newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Това съм го чела много пъти , но не съм го спазвала. И телевизора е вреден,обаче го гледаме

# 2
  • Мнения: 487
Според мен компютърът не е вреден, така, че спокойно, сърфирай си на воля стига да имаш свободно време.

# 3
  • Мнения: 2 374
Вреден е телевизора,вредни са някой храни,вреден е въздуха,който дишаме,въобще като се замислиш има толкова много вредни неща,че ако трябва да се лишаваме от всичко не знам как ще живеем.
Да може компа да е вреден,не спазвам правила стоя толкова колкото си искам,по скоро толкова колкото време ми остава.

# 4
  • Мнения: 124
Чувала съм от лекари, че е наистина вредно, и то най-вече в ранните месеци на бременността. Но...честно казано...не виждам как всички бременни изведнъж ще спрат да работят, щом видят двете черти Simple Smile

# 5
  • Мнения: 789
Мисля,че е преувеличено - че има някакво вредно въздействие ,съм чувала,същото е и за телевизорите,но не е за тревога.То колко други неща са по-вреднииии...

# 6
  • Мнения: 39
и аз така казвам а мъжът ми постоянно вреден е не дей стой на него #Cussing out 

# 7
  • Мнения: 3 932
Имя минимално разстояние, което трябва да се спазва между тялото и излъчващия електромагнитни вълни уред (телевизор, пс, микровълнова, някои видове крушки...)- около 1м20см е.
Не е смъртоносно естествено, но лесно може да бъде избегнато.

# 8
  • Мнения: 521
Сигурно е вредно,но чак пък толкова....Кажи на мъж ти че е вредно да те ядосва докато си бременна и трябва мнооого да ти угажда  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 364
Според мен е много преувеличено....

# 10
  • Мнения: 135
Найстина какво не е вредно в днешно време Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
Вредно е всичко и всеки даващ съвети, непоискани, само ми късаха опънатите нерви през 9-те месеца.

Минаване през рентген за сигурност, летене със самолет, ползване на рутер, на микровълнова са къде по-облъчващи от самия монитор и компютър, а ако си и с плосък екран пък хептен.

Леко бременеене и не го мисли толкова.  Hug Hug

# 12
  • Мнения: 1 740
Според мен е много преувеличено....
и според мен Peace

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Crazy поредната тема ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 185
По време на бременността си пишех дипломна работа! Прекарвах пред компютъра по около 3-4 часа на ден!

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
и аз така казвам а мъжът ми постоянно вреден е не дей стой на него #Cussing out 
е та то какво ти остава да си нахлузиш противогаза и да лежиш 9м. ooooh!

# 16
  • Мнения: 568
Сигурно е вредно,но чак пък толкова....Кажи на мъж ти че е вредно да те ядосва докато си бременна и трябва мнооого да ти угажда  Mr. Green

Ама този съвет наистина е много ценен и верен !

# 17
  • Мнения: 1 354
Вредно или не, без компютъра аз не мога,та от къде ще се информирам за нашата бебка Laughing и за всичко останало

# 18
  • Мнения: 3 932
Нали не бъркате компютъра с екрана?

# 19
  • Мнения: 2 013
Цялата си бременност изкарах пред компютъра тук!  Laughing
Като гледам не ни е навредило с нищо!  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Излишни притеснения си създаваш.
Кое точно е вредно на компютъра? newsm78

# 21
  • Мнения: 128
Момичетата са прави...
Иначе трябва да напусна работа,а така си изкарвам парите.. Peace

# 22
  • Мнения: 6 038
не мисля че е вреден

# 23
  • Мнения: 1 447
Найстина какво не е вредно в днешно време Peace
За съжаление много неща са вредни.

# 24
  • Мнения: 180
Аз януари месец преди да родя поради лошото време стоях само пред компютъра и пред телевизора...но бебчето ми си е живо и здраво  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 015
То и кое ли вече не е вредно newsm78?Не става да
е та то какво ти остава да си нахлузиш противогаза и да лежиш 9м. ooooh!
 Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 44 225
не, вреден е уаърлеса, вреден е гсм-то, телевизора и още хиляди неща - мониторът почти не излъчва, особено лсд-тата, виж другите да, но плоските отзад на тръбата облъчват...т.е по вредно е да си отзад...изобщо мониторът е последното нещо от което да се тревожиш, даже гадните трептения на тв-то ги няма....

а иначе моята цялата бременност мина пред компа - 8--12-14 часа на ден, събота неделя също....
като родих той спеше само в ръцете ми - също често висях пред компа....

# 27
  • Мнения: 297
Вреден е телевизора,вредни са някой храни,вреден е въздуха,който дишаме,въобще като се замислиш има толкова много вредни неща,че ако трябва да се лишаваме от всичко не знам как ще живеем.
Да може компа да е вреден,не спазвам правила стоя толкова колкото си искам,по скоро толкова колкото време ми остава.

Напълно съм съгласна  Peace

# 28
  • Мнения: 3 294
Интересно ако трябваше да го спазвам , как ли щях да работя  Flutter

# 29
  • Мнения: 2 334
И аз съм чела че е вреден ,но работата ми беше на компютър и съм стояла по цял ден че даже после и във вкъщи .

# 30
  • София
  • Мнения: 2 044
Цяла бременност изкарах пред компютъра,и преди да забременея пак пред компютъра и сега по-цял ден PeaceТо всичко е вредно ConfusedМахнах единственно рутера

# 31
  • София
  • Мнения: 3 789
Това съм го чела много пъти , но не съм го спазвала. И телевизора е вреден,обаче го гледаме
Peace
Абсолютно!
Има доста подобни теми, само трябва да се поразровиш мъничко

# 32
  • Мнения: 4 187
Излъчването от мобилните апарати е по - вредно.

# 33
  • Мнения: 4 335
Цялата си бременност я изкарах пред компютьра.Не вярвам на такива неща,то всичко е вредно,ако става вьпрос.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 946
По време на бременността все пред компютъра висях...

# 35
  • Мнения: 276
Доста преувеличено ми се струва. А ако работата ти го изисква, ще го спазваш ли?

# 36
  • Мнения: 233
Вече е почти нулево излъчването от монитора. Аз работих по 8 ч. на ден до последно и сега пак така... пък ще видим

# 37
  • София
  • Мнения: 614
И аз не мисля, че може да навреди компютъра  Peace А и в крайна сметка повечето от нас са си прекарали бременността във висене у форума  Mr. Green

Много по-вредни са мобилните телефони, но интересно, че никой не се замисля по колко часа на ден говори по джиесем-а  Peace

# 38
  • Мнения: 857
Аз  също прекарвам по доста повече от 2ч пред компютър...

# 39
  • Мнения: 397
Тъй като работата ми е свързана с компютър - може би трябваше да спра да работя!?!?!? Thinking
То вече какво ли няма вредно - като се почне от ТВ, мобилните апарати, компютри, та се мине през храните/боклуците, които ядем; водата, която пием; лекарствата, които приемаме .................и т.н. и т.н.
Ако трябва от всичко да се предпазваме - направо да умираме! Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 370
То да беше само компа...Знам,че трябва да си поне на една ръка разстояние от монитора заради облъчването и на определено време да даваш почивка на очите си.Но не мисля,че е толкова вреден и не мога да се лиша от едно от малкото ми останали забавление в момента(не работя и си скучая в къщи).

# 41
  • Мнения: 626
При положение че работя на лаптоп не мога да си позволя да стоя на 1 м. че и повече . Вече съм на края на бременноста и не съм спирала по 8ч. на работа след това в къщи  Peace Някъде четох такива мнения и попитах гинеколожката ми какво мисли по въпроса . Според нея днешната техника има какви ли не защити и тем подобни и не вреди , вреди единствено заседяването .

# 42
  • Мнения: 1 107
не, вреден е уаърлеса, вреден е гсм-то, телевизора и още хиляди неща - мониторът почти не излъчва, особено лсд-тата, виж другите да, но плоските отзад на тръбата облъчват...т.е по вредно е да си отзад...изобщо мониторът е последното нещо от което да се тревожиш, даже гадните трептения на тв-то ги няма....

много точно- вредни са всичките разновидности на безжичните ни комуникации с околния свят, за съжаление.....

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз го чух и четох , но си стоях пред него .Една доки - педи ми каза да сложа кактус до него и го направих, просто защото го имах иначе не съм се съобразявала и с това.То колко ли неща не са вредни телевизия мобилни телефони ,но ги използваме.

# 44
  • Мнения: 48
Вреден е телевизора,вредни са някой храни,вреден е въздуха,който дишаме,въобще като се замислиш има толкова много вредни неща,че ако трябва да се лишаваме от всичко не знам как ще живеем.
Да може компа да е вреден,не спазвам правила стоя толкова колкото си искам,по скоро толкова колкото време ми остава.

Абсолютно вярно . Simple Smile

# 45
  • Мнения: 4 434
Не мисля,че е толкова вреден...аз нямах време от спане да седна Laughing

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Вреден е телевизора,вредни са някой храни,вреден е въздуха,който дишаме,въобще като се замислиш има толкова много вредни неща,че ако трябва да се лишаваме от всичко не знам как ще живеем.
Да може компа да е вреден,не спазвам правила стоя толкова колкото си искам,по скоро толкова колкото време ми остава.

И аз така.Не обръщам внимание никога на подобни неща.

# 47
  • Мнения: 2 447
Вреден е телевизора,вредни са някой храни,вреден е въздуха,който дишаме,въобще като се замислиш има толкова много вредни неща,че ако трябва да се лишаваме от всичко не знам как ще живеем.
Да може компа да е вреден,не спазвам правила стоя толкова колкото си искам,по скоро толкова колкото време ми остава.

Мдаа много точно казано.И аз не съм спазвала правила.

# 48
  • Мнения: 9 814
Според мен не е вредно.

# 49
  • Мнения: 645
аз съм постоянно пред него Mr. Greenне е вредно

# 50
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз работех на компютър до началото на осмия месец от втората ми бременност.

# 51
  • Мнения: 961
И аз изкарах цялата си бременност пред компютъра. Ако е вредно, все още не съм разбрала какви са пораженията.

# 52
  • Мнения: 60
Имам доста познати които си искараха бременността пред компа....такава им е работата и имат здрави деца.......няма място където бременните да искарат бременността си за да далеч и предпазени от вредните неща.......Така че....кой какво казва ако искаш слушай ако искаш недей.Сама преценявай какво е правилно и какво не....

# 53
  • София
  • Мнения: 39 816
През 1вата си бременност работех до края. Работата ми беше такава, сисадмин. От единият комп на другият, после на 3ти, до безкрай.
През 2рата бременност пак седях на комп, но значително по-малко от 1вата. Повече проблеми имах с 2рата бременност, отколкото с 1вата.
И двете ми дечица са живи и здрави Simple Smile

# 54
  • Мнения: 4 296
Не е чак толкова вреден, че да се замисля сериозно за това.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 535
И аз изкарах цялата си бременност пред компютъра. Ако е вредно, все още не съм разбрала какви са пораженията.

И аз така - дори и двете. Работата ми е свързана с постоянно висене пред компютъра  Rolling Eyes. Сега продължавам и от къщи и по цял ден е включен - когато остане време да е винаги на разположение.
Мисля, че до голяма степен е мит. Има толкова вредни неща, които трябва да избягваме, а понякога дори не се замисляме за тях...

# 56
  • Мнения: 6 713
Работата ми е на компютър и работех кат обях бременна до края почти, не се притеснявай няма проблеми.

# 57
  • Мнения: 11 017
Цялата ми бременност премина пред компютъра. Не смятам, че е вредно и не съм се замисляла колко часа на ден да го ползвам.

# 58
  • Мнения: 1 650
Вреден е , дори  и когато не сме бременни.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт