За смешните въпроси

  • 16 600
  • 211
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 418
Тя си е от мюсюлманите, достатъчно ми е разказвала за себе си! Peace Но в Канада всеки празнува каквото си иска, пакистанци и афганистанци са ми признавали, че тук се държат не по техните си обичай. А тя самата като си е в Иран се забулва, а тук не. Това обаче е за друга тема.

В ТР също много мюсюлмани ТР си празнуват рождените дни, НО както вече обясних по-нагоре, има и такива, за които това е грях и нежелателно действие; и ако ги пташ кога са родени , казват нещо от сорта "Майка ми е казвала, че съм се родил/a, когато са се раждали козлетата/когато е поникнала тревата/ когато е имало кокичета етц." .. т.е. поне сезонът се знае.



argunHug

# 196
  • Мнения: 1 175
В миналото дори и християните не са празнували или отбелязвали рождените си дни - смятало се е за грях и варварство. Затова никъде не се споменава рождената дата на Христос, и това с 25ти декември е напълно измислено и наложено доста по-късно (към три века след смъртта му) за да съвпадне с раждането на новото слънце от езическите ритуали за зимното слънцестоене. Така че, не е чак толкова шокиращо че някои хора още спазват тази традиция...

# 197
  • Мнения: 142
Всички тук се захванахте с тези рожденни дни. Тя мадамата си беше плиткоумна. Надали въобще знае за разни вярвания и така нататък. В нейната глава съществуваше факта, че щом имаме именни дни, не празнуваме рожденни дни и че само американците празнуват рожденни дни. Тя мисли Европа за страна. Задълбочихте й въпроса прекалено много момичета.

# 198
  • Мнения: 1 175
Тя мадамата си беше плиткоумна...
Задълбочихте й въпроса прекалено много момичета.

Аз заключвам че е заради Аляска  Mr. Green

# 199
  • Мнения: 364
Ах, че забавна тема!  Grinning

Не са ми задавали тъпи въпроси, но има досадни недоразумения!
Най-често обяснявам, че България никога не е била част от бивша Югославия.
Трудно се разбира и понятието *мезе* т.е. към аператива да има нещо за хапане на масата (салата, сирене, ядки...), а това не замества вечерята.

# 200
  • Мнения: 1 175
Трудно се разбира и понятието *мезе* т.е. към аператива да има нещо за хапане на масата (салата, сирене, ядки...), а това не замества вечерята.

Това по-лесно го разбират като им го сравня с "bar food" - ядки и други подобни хрупащи неща които сервират с алкохола по баровете (все пак главната цел на мезето е да придружава алкохола).

Мен от време на време ме питат дали сме били част от съветския съюз. Малко ме дразни, но поне показва някакво познание за страната, което не е чак толкова далеч от истината.

# 201
  • Мнения: 142
Трудно се разбира и понятието *мезе* т.е. към аператива да има нещо за хапане на масата (салата, сирене, ядки...), а това не замества вечерята.

Това по-лесно го разбират като им го сравня с "bar food" - ядки и други подобни хрупащи неща които сервират с алкохола по баровете (все пак главната цел на мезето е да придружава алкохола).

Мен от време на време ме питат дали сме били част от съветския съюз. Малко ме дразни, но поне показва някакво познание за страната, което не е чак толкова далеч от истината.

А като кажеш Apetizers примерно не разбират ли? Защото аз като бях в Америка така си беше имаха си за бира, за вино и т.н  аз го разбирам като мезенце пак.

# 202
  • Истанбул
  • Мнения: 311
На мен ми се сториха смешни въпроси от сорта=Вие в България знаете ли какво е кока=кола и пиете ли Mr. Green newsm78 JoyРазказвайки за студентството си имаше доста опулени очи и въпроси =Ама във вашите общежития момичетата и момчетата в една сграда ли остават Mr. Green hahaha Joy newsm78

# 203
  • Мнения: 145
Подобни въпроси, може да зададе една определена група...

 yes

 - дали Варна е столицата на България
 
Освен това и тук могат да се срещнат хора, които на кирилицата казват руска азбука  Tired
Има и такива, които мислят, че България е била република на СССР и имат очакване, че всички българи говорят руски...
Не всички знаят, че страната е член на ЕС  Thinking

А акцентът ми го разпознават като испански, питали са ме дали не съм Южна Америка  Peace

Да, това за руската азбука и руският като официален език на БГ имам чувството, че е класика:) Аз прекерах известен период (около година) в страна, чиито език спада към славянските езици и там дори срещнах въпрос от местните хора и то цели 2 пъти "Българският език не е славянски, нали? Какъв е точно?"!!!

Други странни, въпроси, които са ми задавали пък западноевропейци, са:

"Какви плодове имате в България?" и аз отговарям "Всякакви", а те продължават "Ама и праскови ли?" И аз Shocked
Друг странен въпрос при разходка в гората "Какви дървета имате в България - широколистни или иглолистни?" Аз "И от двата вида", разговорът продължава "Ама от кои повече?" И аз пака така  Shocked Shocked

# 204
  • Мнения: 145
звьни една приятелка на телефона на мьжа ми(испанка) и му казва ехо здрасти кажи ми моля те номера си 4е го нямам да си го запиша . Shockedа моя мжж я пита-как го нямаш Мариса нали в момента ми се обаждаш на него?! Mr. Green
Joy Joy Joy

# 205
  • Мнения: 145
"Вие нали руската азбука използвате newsm78"

Любимият ми въпрос. Аз обикновено отговарям, че не, те ползват нашата  Mr. Green

А аз бях толкова шокирана от този въпрос, че дори не можах да отговоря това, което си отвърнала Sad

# 206
  • Мнения: 145

Един канадец:
-е сега след като сте вече демокрация защо не се откажете от кирилицата?
 

Joy Joy Joy

# 207
  • Мнения: X
...
Ами аз бях забравила, че случката се развиваше след рожденния ми ден, който беше на 5 август и преди именния ми ден 14 септември....

off

какво съвпадение
същите дати има и син ни

# 208
  • Мнения: 142
...
Ами аз бях забравила, че случката се развиваше след рожденния ми ден, който беше на 5 август и преди именния ми ден 14 септември....

off

какво съвпадение
същите дати има и син ни

И аз off   Hug Много се радвам за съвпадението!

# 209
  • Бостън
  • Мнения: 13 708
Аз повече се изненадвам като някой ми покаже, че знае нещо за България. Случвало ми се е да чувам много положителни неща.
случват се такива неща, да Simple Smile

Случват се и още как! Една клиентка ме попита дали теорията, че сме произлезли от персийските племена, а не от индийските е придобила гражданственост в БГ. Ченето ми вися 5 мин  Grinning

А лятото насред София един американец ме попита как така не съм усетила колко си приличат по манталитет българите и тексасците (май че конкретизираше западен Тексас)  Mr. Green

Тук се научих да питам без да си мисля, че ще засегна някой и все си мисля, че колкото и глупаво да прозвучи въпросът ми все пак е проява на някакъв интерес към човека и културата му, а не е тотална индиферентност. И определено откривам доста пропуски в собствената си обща култура, особено по Африканско/Азиатските направления!

Общи условия

Активация на акаунт