Пролетта вече е дошла, радост за нашите цветя

  • 31 801
  • 460
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 219
Аз пък много се притесних от прогнозите за слани и събрах повечето саксии на двора и ги покрих с едно платнище. Слана наистина е имало вероятно, защото в 8.30 ч имаше скреж по предното стъкло на колата ми.
Относно кокосовия орех-аз имам един неуспешен опит, чаках го повече от 6 месеца, но нищо не стана.

# 451
  • Варна
  • Мнения: 25 286
И аз още не съм изкарала мушкатата. Сега са на слънчев остъклен балкон при нашите, как да ги изнеса навън, като е толкова студено нощем. А вече нямам търпение да си ги взема, така са избуяли и нацъфтели  bouquet Петунийките ми се ококорват, едната вече има 2 разцъфнали цветчета, втората до ден два ще цъфне, другите 2 коренчета са малко по-назад, но изглеждат много добре. Вербенките ми и те са напъпили всички, с изключение на една, която иначе расте страхотно, но още няма цветче   newsm78 Нямам търпение да цъфнат да им видя цветовете и ще ги снимам да се похваля Simple Smile

# 452
  • Мнения: 2
Привет!

ДиаНа голяма красота са тези хибискуси, много ме впечатлиха, запали ме и мен и аз в най скоро време ще търся да си купя поне е дин два , като твоите Laughing, само че дали ще ги огледам Laughing

Всички се хвалите с нови придобивки, радвам ви се много!Я и аз да се похваля с нещо ново, което всъщносте доста старо.Понеже все не ми достигат саксийките и много пари отиват за нови, реших да преобразя няколко стари които не използвам понеже са в бяло, а  тези които използвам са в кафявата, пребоядисах ги малко, нашарих ги тук там и ето какво се получи
http://picasaweb.google.bg/st.dobrinca/OkMcKJ#5327844696952273538  от тук нататък
сега мисля че идеално се вписват със всичко останало във моя двор , пък и спестих малко пари Laughing

Слъчев ден ви желая!

# 453
  • Русе
  • Мнения: 1 851
uspe ,много идейно,браво!  bouquet

# 454
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Месечинка виторога Недей да се притесняваш за мушкатата ,спокойно може да ги изнесеш  Peace
uspe много готино се е получило   Heart EyesHugаз видях едни много оригинални кашпи ,плетени от царевична шума около едни телове и после тук таме мацнати със бледосива боя ,очите ми останаха в тях ,бяха по 20лв Shockedсега съм си наумила лятото ,да пробвам да направя  Mr. Green

а иначе днес направих една голяма беля ,нали съм нетърпелива и разрових семената на камелията ,две от тях съсипах ooooh! едното беше започнало да покълва  Confusedразрових и едно на лилавите кобеи и то беше покълнало но него не го смърлях  Embarassed ох надеждата ми е в останалите семенца на камелия ,от миналата година се мъча със тия семенца така се надявах този път да се получи  Tired
А за кокоса моя се спука от самосебеси ,незнам защо така ,дали сока вътре е скиснал и от налягането се е пукнал  newsm78 на пазара има една кокосова палма 38 лв ,иде ми да отида и да си я купя сега за рожденния ми ден ,ама то мъжа ми ще се хване за главата вече  Mr. Greenда имаше една по малка ,тази е гояама и се набива много на очи  Mr. Green

# 455
  • Мнения: 46
Месечинка виторога Недей да се притесняваш за мушкатата ,спокойно може да ги изнесеш  Peace
uspe много готино се е получило   Heart EyesHugаз видях едни много оригинални кашпи ,плетени от царевична шума около едни телове и после тук таме мацнати със бледосива боя ,очите ми останаха в тях ,бяха по 20лв Shockedсега съм си наумила лятото ,да пробвам да направя  Mr. Green

а иначе днес направих една голяма беля ,нали съм нетърпелива и разрових семената на камелията ,две от тях съсипах ooooh! едното беше започнало да покълва  Confusedразрових и едно на лилавите кобеи и то беше покълнало но него не го смърлях  Embarassed ох надеждата ми е в останалите семенца на камелия ,от миналата година се мъча със тия семенца така се надявах този път да се получи  Tired
А за кокоса моя се спука от самосебеси ,незнам защо така ,дали сока вътре е скиснал и от налягането се е пукнал  newsm78 на пазара има една кокосова палма 38 лв ,иде ми да отида и да си я купя сега за рожденния ми ден ,ама то мъжа ми ще се хване за главата вече  Mr. Greenда имаше една по малка ,тази е гояама и се набива много на очи  Mr. Green


Кога пося семената на кобея?Моите са на месец и нищо не се вижда.От вси4ки ''семки'' както ги нарича моя позната имам успех с Чубрицата и Лобелията.

# 456
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
първите семенца на кобеята посях февруари и след месец се показаха само бели, затова си купих още едни от лилавата и ги посях точно на цветница този път май по бързо ще покарат , вече не мисля да бързам със сеенето на семенцата ,ще си чакам март за по сигурно  Peace

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Влизам веднага да ви се похваля с новата си придобивка. Прекрасна червена Камелия  Heart Eyes Утре ще си я посадя навън и ще я снимам пак  Hug Hug
1 , 2 , 3

# 458
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ася наистина е прекрасна  Heart Eyes

# 459
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Момичета, имам ОТНОВО нужда от помощ!!!

Преди  6 години ми подариха една драцена, която според чичко гугъл е Deremensis warneckii. Подарих я на майка ми, да я отглежда и явно мястото много и допада и За тези 6 години върви невероятно обаче е над 1,80 висока... всяка година се каним да я отрежем, но си нямаме една на друга вяра и ни е страх да не я затрием......
ДНес без да искам изтървах нещо до нея и видях с голяма радост и изненада, че е поникнало малко бебенце, около 10 см... Точно обяснявах на майка ми , че и тази година ще е ме е страх да я резна, че единственото, за което се сещам е да я сложа в по-дълбока и голяма саксия....
Как да действам, дали да отделя бебенцето от майката, майката да резна и с восък да запечатам ли...Само да пресадя ли.... От страх вече 6 години не предприемам нищо... Ще изчакам мненията ви. Ако има нужда ще ви я снимам- В нета намерих доста красиви драцени от сорта, добре оформени...
Чакам напътствията ви

Иначе тук, сях петунии, сях вербени, калдаръмчета, днес купих семена на циганчета, сея наред, пък каквото стане!

# 460
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Момичета заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391610.new#new

Общи условия

Активация на акаунт