Поредната лекарска грешка,отнела живот!

  • 59 647
  • 1 280
  •   1
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 1 215
Ще може ли някой да ми прати линк към Facebook страницата на Христо Коледаров.

# 1 216
# 1 217
  • Мнения: 371
не отправям конкретно обвинение към никой,но бих искала органите,които трябва да го направят,да го направят.
каква е тази мудна система у нас?
родилка с висока температура пътува от болница на болница с личен автомобил?
видяна и изследвана от куп лекари,оперирана три пъти...
и никой да не може да каже причината за смъртта и.

после,експертиза,която не може да бъде изготвена толкова време...

Аз никъде не чух и не прочетох каква е според Валентина Мазнейкова причината за смъртта на момичето?
Защото тя трябва да има становище по въпроса,след като е започнала раждане и лечение на пациент.
Само чух,че каза,че момичето е дошло болно.Обикновено в болниците ходим,като сме болни...А тя каза ли от какво е било болно или нейната работа е само да изроди здраво бебе?
А редно ли е да бъде изродена болна жена с висока температура?

Това са ми въпросите към компетентните лица.

# 1 218
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Аз никъде не чух и не прочетох каква е според Валентина Мазнейкова причината за смъртта на момичето?

Според нея диагнозата е хеморагична треска, което за мен е пълна глупост. Причинителят е комар или кърлеж, но през февруари не виждам как може да се зарази.

# 1 219
  • Мнения: 23
първо - моля ви погледнете по-широко на нещата, не се съсредоточавайте в лични нападки, това ще попречи. радвам се че писмото е написано от частния към общия проблем. това е най-добрия контекст.
а иначе
тогато отново чух за този случай, първото което си помислих е - добре де, какво правят майките толкова време? мисля си за този форум като нещо голямо и сериозно, мисля че повечето хора са на това мнение. за това ви пиша и затова смятам че тук нещата ще са от името на майките и жените като цяло - все пак проблема е специфичен и е по-сериозно да се обяви така. разбира се че всеки който иска ще подпише и се надявам да има и коментари с подписите, които да не са крайни и твърде емоционални. най-вече ако има други пострадали, там да опишат какво се е случило.
http://bgpetition.com/ е мястото където има възможност да се постави с опции за подпис и коментар, което е чудесно.
петицията във фейсбук наистина не е добра, но немога да обвинявам момичето, прави каквото може. все пак мисля че ще я убедя да сложим и тази. разбира се ще отделя калкото мога сили и време да я разпространя навсякъде където има възможност.
какво правим сега? това ли остава като вариант, пускате ли го?

# 1 220
  • Мнения: 335
Писмото е добро...
Петицията е меко казано смешна...

Каква е тази "петиция"? Къде се намира? Има ли нещо общо с потребителите на този тук сайт, родители ли са инициаторите й?

Колкото до писмото тук, с него се задават публично въпросите, които все още не са получили отговор, а трябваше.

Както казах - това писмо би трябвало да съдържа адрес (в последното изречение), на който то може да се подписва.
Т.е. същият този текст се публикува в сайта http://bgpetition.com/index.html , например, с едно поясняващо изречение в смисъл:

Драги съмишленици, в това писмо български родители задават въпроси, на които още не е отговорено, във връзка със смъртта на 26-годишната Запряна Коледарова от Петрич, починала след операция за раждане.
Тук то може да бъде подписано от всеки, който го подкрепя.


Дори да остане само тук, в нашия форум, то пак ще бъде прочетено.

# 1 221
  • Мнения: 371
Аз никъде не чух и не прочетох каква е според Валентина Мазнейкова причината за смъртта на момичето?

Според нея диагнозата е хеморагична треска, което за мен е пълна глупост. Причинителят е комар или кърлеж, но през февруари не виждам как може да се зарази.

А тя кога поставя тази диагноза и какво е лечението на тази болест?

# 1 222
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
А тя кога поставя тази диагноза и какво е лечението на тази болест?

Смрънка я накрая на интервюто с В. Райкова. Каза, че това била най-вероятната причина. Как се лекува, не знам.

# 1 223
  • София
  • Мнения: 796
Искам отново да подкрепя идеята да се направи нещо!
Когато е в окончателен вариант писмото - петиция или каквото ще бъде наречено, аз ще го подпиша - както и куп други хора, на които ще кажа!
Няма смисъл да се обсъжда кой подкрепя и кой не - то ще се види накрая! Длъжни сме да опитаме! Peace
Искам да отбележа, че аз съм една от многото родили при Мазнейкова (съвсем безпроблемно), но това не означава, че не искам да зная истината - или, че съм доволна от българското здравеопазване и начините им да покриват колегите си, когато стане фал!!
Поклон пред тези, които наистина се борят и действат по въпроса!!!   bouquet

# 1 224
  • София
  • Мнения: 796
И аз мисля, че е хубава идея да се представи и на Слави това писмо Peace Ако реши, може много да помогне.

# 1 225
  • Мнения: 6 274
Аз никъде не чух и не прочетох каква е според Валентина Мазнейкова причината за смъртта на момичето?

Според нея диагнозата е хеморагична треска, което за мен е пълна глупост. Причинителят е комар или кърлеж, но през февруари не виждам как може да се зарази.

Може, може.
Ето така, например:




Кримска-конго хеморагична треска
       

 Кримска-конго хеморагична треска е най-тежко протичащата, но за щастие най-рядко срещаната инфекциозна болест, пренасяна с кърлежи. Тя има сравнително ограничено разпространение. Среща се само в няколко области на страната - Шуменска, Великотърновска, Бургаска, Старозагорска, Сливенска, Пазарджишка, Хасковска и Кържалийска.
        Освен чрез ухапване от кърлеж заразяването може да стане и при допир с кръвта на болния по време на неговото изследване, обслужване или при медицинска манипулация.       
 Кримската-конго хеморагична треска започва с грипоподобни оплаквания - висока температура с втрисане, главоболие, мускулни болки. Появяват се обилни кръвоизливи от кожата венците и вътрешните органи. Може да доведе до смъртен изход. Възстановяването е продължително. Лечението задължително се провежда в инфекциозно отделение.


Т.е. тя може и да е била заразена.
Не е задължително да е станало от ухапване на кърлеж или комар.

И все пак, това не променя факта, че е била изписана с висока температура, и изпратена да "си прави компреси в Петрич".
  Twisted Evil

# 1 226
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да, но когато и правят първите изследвания, само урината и е проблемна, кръвните тогава са били ок. Което значи, че ако изобщо е била заразена, това е станало по-късно, тази болест се развива доста бързо. Ето малко инфо: http://www.pramed.com/kht.htm

# 1 227
  • Мнения: 335
...Т.е. тя може и да е била заразена.
Не е задължително да е станало от ухапване на кърлеж или комар...

Няма ли поне един лаборант-биохмик тук, да отговори компетентно:

Ако тази жена е била заразена след ухапване от приносител на подобна зараза (или по друг начин), няма ли в нейния организъм да се създадат специфични антитела?

Ясно е, че тази версия се обсъжда така свободно, защото никой не може вече да проверява за антитела в кръвта на родилката. Нейните кръвни проби едва ли са взети по начин, по който материалът да е достатъчно, да е подходящ, да се съхрани и да има диагностична стойност след толкова много време.

Но през същото това време би могло да се направят изследвания на бебето. То е родено здраво.
Значи, ако майката е била заразена с инфекция, каквато днес се допуска като вариант, и в кръвта й по тази причина са се били образували доказващи въпросната инфекция специфични антитела, то тези антитела биха могли да бъдат открити у бебето в продължение на няколко седмици след раждането му.
Не да бъде изолиран причинител - бебето е здраво. А да се установят антитела, които преминават от майката в детето именно като част от природния механизъм на майчината защита.

Такива антитела пазят бебето в съвсем ограничен период и могат да бъдат установени само няколко седмици след раждането.

Ако горната логика е правилна, значи всяко забавяне в разследването би превърнало хипотези, които лесно могат да се отхвърлят, в такива, които са удобни за заключението: "Невъзможно е да се установи..."

Въпросът е правилна ли е горната логика с антителата?

# 1 228
  • София
  • Мнения: 8 943
Писмото е добро...
Петицията е меко казано смешна...

Каква е тази "петиция"? Къде се намира? Има ли нещо общо с потребителите на този тук сайт, родители ли са инициаторите й?


Холограма, ето тази петиция имах предвид:
http://bgpetition.com/Edno-Bulgarsko-Semeistvo/index.html
Незнам дали госпожата има нещо общо с този тук сайт.

# 1 229
  • Мнения: 335
Анна, това просто не е "петиция".
Въпреки това показва повече човечност отколкото едно перфектно като правопис безразличие.


Общи условия

Активация на акаунт