Подстригване нула номер = ли е на по-гъста коса?

  • 19 767
  • 181
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 836
категорично не Laughing

# 166
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Категорично ДА!
Аз лично съм била над 4 пъти с гола глава. Косата се сгъстява, става по- здрава и расте по- бързо. Миналата година не нарочно( мъжът ми се пробва да го подстриже и така го изкриви,че това беше единственото решение) подстригахме и сина ни 0 номер. Разликата беше очевидна.

# 167
  • Мнения: 998
Моят мъж се прави на два пъти на коафьор на малкия и вторият път обърка приставките на машинката.Направи горкото дете почти нула номер.Няколко седмици го разкарвах само с кърпа на главата с козирка от страх да не му изгори кожата.Още незнам дали има ефект със сгъстяването,но сякаш косата расте по-твърда и по-бавно (точно както е казала An Mary,даже прическите ни са сходни.

# 168
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
За мен не е равно.

# 169
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Според мен не е. По-вероятно е да е генетично.

# 170
  • София
  • Мнения: 7 210
Не, не е вярно.
Ако беше, всички мъже на път да оплешивеят, щяха да се подстригват 0 номер, и така плешиви мъже нямаше да има.

# 171
  • Мнения: 1 219

Абсолютен мит за мен Peace Peace Peace

# 172
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Не съм подстригвала късо дъщеря ми. Сега има дълга, чуплива и гъста коса. Wink

# 173
  • Мнения: 2
Здравейте

Преди два месеца подстригах дъщеря си нула номер ,, не само я подстригах а я обръснах с обикновена самобръсначка. Незнам дали са бабини деветини но определено има ефект. Преди това бе една косичка като пухче а сега расте черна и гъста косица вецхе е два сантима някъде. Мисля че е полезно!

# 174
  • Мнения: 31 370
Въобще не е вярно.

# 175
  • София
  • Мнения: 39 878
Според мен (писала съм го и по нагоре някъде) с бръсненето се съкращава процеса. Т.е. не се чака окапването на бебешката коса и започване на растене на нормалната коса, а малко се форсира процеса.
Смяната на бебешката коса е дълъг и продължителен процес.
Дъщеря ми не беше подстригвана. До 2г косата и беше 4-5см, мека, никаква. Започна да расте бавно. Към 3-4 годишна започна да се променя косата, т.е. започна да си личи нормалната.
Алекс го обръснахме малко след навършване на 1г. Съкратихме процеса на смяна на косата. Надявам се тази, която расте в момента да му е постоянната. Но пък расте толкова бавно...

# 176
  • Мнения: 140
Гoляма простотия, ако гъстотата зависеше от постригването/бръсненето. Вида  на косата, си е до ген Peace

# 177
# 178
  • Мнения: 6 444
И за мен е мит.
Аз също бях пускала подобна тема,отговорите бяха подобни.

И съм съгласна с Ан Мари за ускоряване процеса за поникване на постоянната коса. Peace

# 179
  • Мнения: 53
И на мен акто малка са ми прилагали този "номер" неколкократно..но без резултат...Сега съм си един плешо Joy А иначе би било хубаво,сега нямаше да имам три косъма  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт